Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

+13
Milos
charjek
junior45
Nenad128
preza-trajce
Predrag B.
bukusa
-YUGO_55-
darko-san
Pedja
ZAC
YUgisa
castiel-87
17 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od -YUGO_55- Sre 26 Sep 2012, 22:23

Neznam stvarno vidi kod nekog boljeg autoelektricara , inace ja nebih menjao tu tablu sa obrtomerom za staru ova izgleda lepse uvece , vidi , zezaj se jos malo probaj nesto drugo da odradis .
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Sre 26 Sep 2012, 22:26

Jebem li ga brate više stvarno ne znam šta. Pucam na svim šavovima ako mi veruješ.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od -YUGO_55- Sre 26 Sep 2012, 22:30

Znam kako ti je imao sam ja problem sa moim yugicem kad sam ga uzeo pola instalacija nije radila dok sam sve to sredio poludeo sam .
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Uto 02 Okt 2012, 17:16

Prijatelji sa radošću i osmehom na licu mogu da vas obavestim da sam danas uspešno rešio ovaj problem sa brzinomerom. Very Happy Naime, ja nisam bio te sreće kao BracckoDa koji je imao sličan problem, njegov post o ovom problemu je ovde : https://zafc.forumsr.com/t2303-instrument-tabla-za-yugo-in-elektronska#46431
Kod njega je bila situacija da su zamenjeni plus i minus na džeku koji ulazi u elektronski deo pinjona(senzor brzine), a kod mene je situacija bila da ja uopšte nisam ni imao minus na ovom džeku, već su tu išla dva plusa. I vidim ja kupim jedan elektronski deo pinjona(senzor brzine), i neradi mi i dalje, kupim drugi, ista priča, razmišljam da li je moguće da ovi iz fabrike prodaju tako serijski neispravne delove...??? Ali na kraju Miljan me je opametio i pre nekog vremena mi rekao da uzmem struju direktno sa akumulatora, a ne preko ovih žica koje idu do džeka elektronskog dela pinjona(senzora brzine). Međutim kad sam ja to probao na tim delovima koje sam imao, bilo je već kasno jer su oni odavno bili sprženi pošto su bili povezani na dupli plus. Tako da sam juče jedva našao taj elektronski deo pinjona(senzor brzine) u prodavnici auto delova "Auto disk" u Beogradu, pa mi je čovek juče poslao Balkan Expressom i danas mi je stigao deo i ja povežem kablove na akumulatoru na šrafčiću koje drži kleme i lepo to ušuškam, sprovedem kablove, i nisam ni očekivao da će da mi radi brzinomer kad ono za divno čudo radi pa rastura, prešao sam možda nekih 50-ak kilometara i nisam uopšte imao problema, a ranije mi je skazaljka šetala i padala čim pređem 15 kilometara. Tako da se nadam i sad sam siguran da sam rešio ovaj problem nakon 4 godina borbe... Ali sad sam presrećan. Cool Zahvaljujem se svima što su mi pomogli, a najviše Miljanu jer me je on ohrabljivao da ne odustajem i ubeđivao da ću sigurno rešiti ovaj problem. Hvala vam još jednom. Sofer Tacho
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od ZAC Uto 02 Okt 2012, 17:38

Dobro je, drago mi je da si resio problem...jedino sto si se naplacao tih pinjona.... Sad Koliko kosta taj elektronski deo?

Cekaj, ti znaci sad imas cajgere viska i par neispravnih pinjina? Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od -YUGO_55- Uto 02 Okt 2012, 17:40

svaka cas drago mi je da si gesio svoj problem Cheers Cheers
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Uto 02 Okt 2012, 19:05

ŽAC ::Dobro je, drago mi je da si resio problem...jedino sto si se naplacao tih pinjona.... Sad Koliko kosta taj elektronski deo?

Cekaj, ti znaci sad imas cajgere viska i par neispravnih pinjina? Cheers

Elektronski deo me je koštao kod ovog Auto diska 2.290,00 RSD + poštanski troškovi, imam 2 table viška, jednu čuvam za sebe, jer je na njoj pređena kilometraža oko 45.000 km, tako da kad prodajem auto staviću nju u auto ... Laughing hi hi Što se tiče elektronskih delova pinjona imam dva, ali su sečeni jer su ionako bili pregoreli zbog duplog plusa, pa sam pokušao nešto da uradim , da ih popravim, ali nisam uspeo Surprised
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Uto 02 Okt 2012, 19:05

-YUGO_55- ::svaka cas drago mi je da si gesio svoj problem Cheers Cheers

I meni je drago brate, ipak se 4 godina borim sa tim problemom koji je napokon rešen. Cool Very Happy Cheers
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Predrag B. Uto 02 Okt 2012, 19:20

Koliko si samo para potrošio... Jeftinije bi bilo da si otišao do dobrog električara...
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Uto 02 Okt 2012, 19:28

Ma ja jesam bio kod 1000 električara, ali niko od njih nije znao u čemu je problem... Sad
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Predrag B. Uto 02 Okt 2012, 19:33

I ja sam instalaciju na Floridi HDI sam sredio. poslali su mi šemu iz Zastave i proveravao sam žicu po žicu. Haos. Majstori su hteli da mi menjaju protokomer, davač apsolutnog pritiska u usisnoj grani, a problem su bile loše nastavljene žice, isečene na bezbroj mesta, loši kontakti u džekovima...
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Uto 02 Okt 2012, 19:44

Bitno da smo i ja i ti sve to lepo sredili i da sad radi pa rastura, samo da gledam Sofer Tacho Kako skače skazaljka a ... Cool
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Predrag B. Uto 02 Okt 2012, 19:48

Naravno Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od preza-trajce Sre 03 Okt 2012, 14:40

Pazljivo sam procitao sve sto je napisano na ovu temu i drago mi je sto je problem uspesno resen. Iskreno receno jedino sto mi se nedopada je to sto je sada pinjon stalno pod naponom, sto nije dobro iz vise razloga. Proverio sam na mom Yugicu, pinjon dobija napon tek kada se da kontakt pa zbog toga predlazem da se PLUS sa akumulatora prebaci na kontakt bravu. Verujem da ce se na ovaj nacin izbeci eventualni buduci problemi.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Sre 03 Okt 2012, 14:46

Vidis o tome nisam razmisljao.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Pedja Sre 03 Okt 2012, 15:17

Slazem se, prebaci plus na kontakt, ne mora da znaci da bi ovako bilo problema, ali ne treba drzati pod naponom delove kad za tim nema potrebe. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Sre 03 Okt 2012, 18:43

Poslušao sam tvoj savet i povezao sam na kontakt, tačnije plus sam iskoristio od žice koja je i išla u taj džek, a minus sam uzeo od mase sa šrafčića motora za brisače. I probao sam , prešao sam 7,2 km i brzinomer radi fenomenalno. E sad zanima me šta mislite da povežem i plovak ili da sačekam da se slegnu malo stvari? Jer ranije dok mi je bilo onako povezano na tom prvom elektronskom delu pinjona koji je išao uz auto, brzinomer je radio dobro dok se temperatura napolju ne poveća, a kad povežem i plovak pri kočenju skazaljka brzinomera padne na nulu nekoliko sekundi dok se brzina ne stabilizuje, čim se stabilizuje ponovo sve radi super, a plovak je nov, kupljen pre tri nedelje od Jugo prpe iz kragujevca i oni tvrde da je taj plovak baš predviđen za ovu korejsku tablu. Pa ne znam da li sad da eksperimentišem da povežem i to da vidim šta će i kako će se ponašati plovak ili da sedim miran ovako sa brzinomerom? Ali voleo bih iskreno da mi i plovak radi. Šta mislite o ovome?
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od preza-trajce Čet 04 Okt 2012, 13:46

Kakav problem imas sa plovkom? Koliko sam ja gledao semu veza plovak i brzinomer nemaju neke veze. Do plovka dolaze dve zice: crveno-crna preko koje se pali sijalica za rezervu ( kada je spojis sa masom mora da se upali sijalica) i druga je sivo-crna preko koje se prenosi signal o polozaju plovka t.j. o kolicini benzina u rezervoaru (kada je spojis sa masom mora da ti pokaze pun rezervoar). Vodi racuna o tome da do plovka dolaze dva snopa zica (bar je kod mene tako). Taj drugi snop nije nigde prikljucen
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Čet 04 Okt 2012, 13:55

Cim sam resio problem sa brzinomerom odmah se je resio i problem sa plovkom. Juce sam povezao i plovak, a pre toga sam prevezao elektronski deo pinjona na kontakt, iskoristio sam jednu zicu plusa koja je i bila predvidjena za njega a minus sam uzeo sa srafcica motora za brisace. I sinoc sam povezao plovak i sve rani fenomenalno. Sinoc dok sam se vozio imao sam utisak da pored onako predivne table kao da vozim neki auto iz americkih filmova, a inace ja imam samo jednu zicu za plovak koja ide od table, a plovak sam kupio nov pre tri nedelje od jugo prpe iz kragujevca i sad je auto u punoj snazi i sve radi savrseno. Jedino treba 7 minuta voznje da bi se merac goriva stabilizovao i utvrdio koliko stvarno imam goriva, ali to je ok i bas sam srecan i zadovoljan.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od preza-trajce Čet 04 Okt 2012, 13:58

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje za " Predrag B. " Od koga si to iz Zastave trazio i dobio semu za floridu, da trazim i ja za Yugo koral sa ovom novom tablom.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od preza-trajce Čet 04 Okt 2012, 14:02

Odlicno, bas mi je drago da je sve O.K.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od castiel-87 Čet 04 Okt 2012, 14:30

I meni.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Predrag B. Čet 04 Okt 2012, 20:22

Od zamenika direktora sada nepostojećeg Zastava Instituta za automobile.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od preza-trajce Čet 04 Okt 2012, 23:05

Hvala za odgovor. Mislim da ja necu uspeti da nabavim semu na isti nacin.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Nenad128 Pet 22 Feb 2013, 13:17

Pre neki dan mi pukla kilometar sajla i to tačno dole na menjaču i sada kako da izvedim vrh koli mi je ostao zaglavljen u pinjonu?
Nenad128
Nenad128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 28.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom  - Page 4 Empty Re: Problem sa instrument tablom, brzinometrom i kilometar satom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu