Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

3 posters

Ići dole

Instrument tabla za Yugo In (elektronska) Empty Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

Počalji od BracckoDa Čet 05 Apr 2012, 19:37

Poštovanje svima

Imam jedan veoma neobičan slučaj. Naime, kupio sam Yugo In iz 2007. godine novembar mesec. Na autu nije radila instrument tabla. Na ovom forumu sam našao ime jednog čoveka iz Kragujevca (Ljubomira Stankovića) koji mi je tablu popravio i vratio brzom poštom u istom danu. Kada sam tablu postavio vidio sam da ima još nekih svetlećih indikatora koji nisu radili, a ne samo "cajgeri". Super, upalih motor, temperatura motora skoči, gorivo isto, "obrtaljka" poludi... Nazvah čoveka i zahvalih mu se. Ali ne lezi vraže. Krenuh kući, a kilometar sat stoji! Ponovo nazvah čoveka i on me uputi da bez kontakta stisnem levo dugme i tek onda dam kontakt. Radi sve...hmmm... Sledeće je bilo da odem kod električara da on vidi šta bi to moglo biti. Ustanovio je da nije ispravan pinjon na instalaciji koja ide sa sata na menjač. Promenih čak dva nova (jer nisam bio siguran da je ispravan) i ništa. Opet nazvah Kragujevac i čovek mi reče da pogledam na kablove, jedna strana masa, druga + a u sredini žica za signal. Tačno tako je i kod mene. E sad, dovedi + i - na žicu i srednjom žicom tipkaj po - polu akumulatora malo brže i neka neko gleda pomera li se km sat. Pomera se. Znači i to je u redu. Ostalo mi samo da promenim pinjon sa menjača. Kupih i odoh do mehaničara koji mi to zameni i... ništa...neverovatno!!!

Molio bi forumaše da mi pomognu ako su u gore navedenom primetili da sam nešto preskočio. Bio sam kod elektroničara, električara i mehaničara... treba li da idem kod nekog drugog majstora? Možda limara (šala naravno)?

Hvala za svaku poruku i mišljenje.

Pozdrav svima

BracckoDa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Instrument tabla za Yugo In (elektronska) Empty Re: Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

Počalji od preza-trajce Pet 06 Apr 2012, 23:01

Proveri da li su cisti kontakti u prikljucnici koja se nalazi na kraju instalacije a spaja se sa pinjonom. Ako imas sliku pinjona postavi je ovde.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Instrument tabla za Yugo In (elektronska) Empty Re: Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

Počalji od BracckoDa Pon 09 Apr 2012, 09:33

Evo rešenja!

Eh ti majstori... Ipak sam ja uzeo stvar u svoje ruke i rešio. Naime, neverovatno je da nakon svih onih gore navedenih koraka još uvek ne radi.
Proverim još jednom žicu kojom se provodi signal i ona radi (kuckanje na masu). Uzmem pinjon i rukom zavrtim srednji deo (spojen pinjon, ali neuvrnut u menjač) i km sat ne radi. Ponovo raspojim i uzmem instrument kad ono...

Verovali ili ne, niko nije proveravao + i - pol. Jednostavno neko je negde zamenio polove i zato nije radilo. Prosto su majstori proveravali napon na konektoru "tinjalicom" kojoj je potpuno svejedno gde je masa, a gde plus. Ona će upali svakako, samo joj daj 12v, a 12v je postojalo, ali naopako, odnosno trebali su pogledati šta piše na konektoru. Naravno ja sam lakšim putem (da ne bi tražio mesto gde je zamenjeno) presekao žice na pinjonu i tako spojio. Pošto u pinjonu nema neke posebne elektronike, sve je preživelo promenu polova i naravno proradilo.

Eto to je moje iskustvo sa našim majstorima i "majstorima" i naravno osećajem koji te obuzme kad sam rešiš problem.

Hvala svima koji su čitali i pokušavali rešiti ovo "čudo" tehnike.

BracckoDa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Instrument tabla za Yugo In (elektronska) Empty Re: Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

Počalji od castiel-87 Sub 29 Sep 2012, 01:05

Meni ovo nije pomoglo... Sad
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Instrument tabla za Yugo In (elektronska) Empty Re: Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

Počalji od castiel-87 Uto 02 Okt 2012, 17:19

castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Instrument tabla za Yugo In (elektronska) Empty Re: Instrument tabla za Yugo In (elektronska)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu