Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

+17
Salenzze
sloba1995
Crazy128
Mali_Marko_55
Miljan
Predrag B.
MIXI_BG
ZAC
junior45
miljanxXx
bojan bor
YUGOZE
kalasnjikov
Jesa
Draga
Pedja
YUgisa
21 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Miljan Čet 10 Jan 2013, 15:36

Sachs su najbolji standardni amortizeri koji se mogu kupiti. Love

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od MIXI_BG Čet 10 Jan 2013, 15:43

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Beznaslovafy
Nisam neki crtac ali je ovako izgledao i jos se dobijalo dva srafa sa unutrasnjim navojem.
Cisto se prisecam kako je nekad bilo.
Bilo ih je u tri dimenzije za visine 30.32.34
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Predrag B. Čet 10 Jan 2013, 15:56

Miki, imao sam ih na In L-u i dan danas su super Wink Ugradio sam ih kada su fabrički počeli da mi lupkaju vrlo brzo nakon što sam kupio auto (na oko 10.000 km). Bili su neko poljsko s*anje.

Yugisa, koja b. stangla ide u tom slučaju?
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od MIXI_BG Čet 10 Jan 2013, 16:01

kako bre sr... kad i dan danas ti stoje na autu.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Predrag B. Čet 10 Jan 2013, 16:13

Auto sam prodao. Pričam o svom In L-u kome sam zamenio fabričke poljske amortizere na 10.000 km sa Sachs amortizerima koji su i danas na autu i rade bez greške.

Sada vozim Tempa koji ima fabričke prištinske amortizere.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 10 Jan 2013, 17:17

Sachs amortizeri jesu najbolji koji se trenutno mogu kupiti. Kod mene u gradu izbor vam je Sachs, Monroe i onda imate kopiju LIP amortizera i neki MaxPro koji je valjda kineski... A na netu sam nasao jos AP koji izgledaju ko u supi da ih sklapa i ponekad naletim na ALCO. A na ALCO nikad nisam naleteo da se neko bunio na kvalitet, ali skoro svi se bune na preveliku tvrdocu Very Happy

Original Pristina koji su po dugotrajnosti stvarno neverovatni, imao sam priliku da merim silu na dva amortizera koji su skinuti sa auta koji je nestao u trulezi, oba amortizera jednake sile i ko fabricki... Very Happy

Od fabrickih zamenskih, moje najbolje iskustvo je bilo sa LIP amortizerima, ali sa proverenim originalom. Mislim ako se dobro secam da sam 14kom izmerio i svi su bili jednaki (neki su bili i polovni)... Sto se dugotrajnosti tice, niko se nije bunio od ovih sto su ih kupili od mene Very Happy

Dobri su i Zastava Sport amortizeri, slicni su LIPu po sili tj koliko sam ja jednom negde naleteo na neku neproverenu pricu, Zastava Sport i jesu bili kao prepravljeni LIP i bio sam zadovoljan sa njima mada vise kad sam stavio redovnu oprugu na njih umesto one crvene sto je isla uz njih...

Mozda ce zvucati kao reklama iako mi to nije namera, ko ne zeli da poveruje ne mora, ja znam da neverovatno zvuci, ali najbolji po pitanju svega su mi se pokazali upravo Bilstein sto pravim. Auto je mnogo stabilniji, upravljiviji i uz njihovu neverovatnu tvrdocu (200% veca tvrdoca na pritisak i 70% na izvlacenje od Pristina amortizera) udobniji nego sa mojim prethodnim amortizerima... I ova jedna musterija nije probala jos (barem nije mi se javila), ali ove dve koje su probale isto iskustvo su mi iznele, cini se mekano kad ga vozis opusteno a kada krenes da ga cimas onda se ukruti... Pogtovo se iznenadio momak iz HR koji ih koristi na Yugu koji se takmici u slalomu, mislio je da ce biti premekan jer je udoban po gradu kad bum na stazi celo drustvo komentarise performanse i 2 mesto Very Happy

Sto se tice b. stangle, sve zavisi od cega ubacis, vidjao sam razne kombinacije, ja sam npr zbog jednosavnosti izrade i dostupnosti delova (kako za izradu tako i za dalje odrzavanje) koristio fabricku prednju uz modifikacije... I onaj ko nece da se igra oko toga, mogu da mu napravim kit pa samo izbusi 8 rupa i sve prisrafi i gotovo Wink
http://boyracermotorsport.forumotion.com/t33-izrada-i-ugradnja-zadnje-balans-stangle-yugo-i-z101


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Miljan Čet 10 Jan 2013, 17:23

Bilstein jesu najbolji sigurno, ali original Bilstein prednji za 101/128 (za Yugo nisam video da imaju) je preko 6500 din. komad, a jako tesko se do njih dolazi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 10 Jan 2013, 17:28

Gde si uopste nasao original prednji? Very Happy Ja nisam nigde nasao (barem sto sam ja trazio se zasnivalo na onlajn katalogu za Bilstein) sem zadnjih B4 i to ako sam ja dobro skontao lika koji je kupio od mene za Yuga, valjda se nalaze u skladistu u Cikagu gde on zivi Very Happy A moj B4 ti je 5250din i jos je kraci plus sledeca zamena je oko 3500din Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Predrag B. Čet 10 Jan 2013, 17:29

Bilstein su odlični, nema zbora.

Šteta što Fabrika amortizera Priština više ne radi. Bili su vrhunskog kvaliteta.

Ako se odlučim za zadnju balan štanglu, bićeš obavešten Wink


Poslednji izmenio Predrag B. dana Čet 10 Jan 2013, 17:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od MIXI_BG Čet 10 Jan 2013, 17:29

A da mi kaze neko gde da kupim prednju kosku za yuga (od kosa do kosa).
Sanke imam vec su na makini.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Predrag B. Čet 10 Jan 2013, 17:31

Imaš gde hoćeš. Najbolje je da je kupiš kod onih koji je prave:

http://www.011info.com/auto-oprema-beograd/szr-felna

Svake subote su na Bubanj Potoku, prodaju "sanke" i "koske".
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od MIXI_BG Čet 10 Jan 2013, 17:36

Daj jos neki link ovi se ne javljaju na tel.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 10 Jan 2013, 17:38

Verovatno ne rade za praznike Wink Ili ovako kasno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od MIXI_BG Čet 10 Jan 2013, 17:40

Kao da trazim lek protiv side.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 10 Jan 2013, 17:42

Predrag B. ::Bilstein su odlični, nema zbora.

Šteta što Fabrika amortizera Priština više ne radi. Bili su vrhunskog kvaliteta.

Ako se odlučim za zadnju balan štanglu, bićeš obavešten Wink

Pa ok, znas gde me mozes naci Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Predrag B. Čet 10 Jan 2013, 17:46

MIXI_BG ::Daj jos neki link ovi se ne javljaju na tel.

Ne rade sada. Rade do 15 ili 16h. Vlasnik ima milion godina pa imaj razumevanja Wink

Yugisa Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Miljan Čet 10 Jan 2013, 17:56

YUgisa ::Gde si uopste nasao original prednji? Very Happy Ja nisam nigde nasao (barem sto sam ja trazio se zasnivalo na onlajn katalogu za Bilstein) sem zadnjih B4 i to ako sam ja dobro skontao lika koji je kupio od mene za Yuga, valjda se nalaze u skladistu u Cikagu gde on zivi Very Happy A moj B4 ti je 5250din i jos je kraci plus sledeca zamena je oko 3500din Very Happy

Ne mogu da se setim sad, ali kad sam gledao neke amortizere i on mi izbaci uporednu sifru za Bilstein, ja ukucam to u Google i izbaci sajt uvoznika za Srbiju gde sam skinuo katalog sa cenama.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 10 Jan 2013, 18:04

Pa mozda je bilo samo u katalogu, jer ovde gde ja uzimam isto sam proveravao da li ima i oni uzimaju od uvoznika i nema mogucnosti nabavke prednjih... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Miljan Čet 10 Jan 2013, 19:29

Cim ima u katalogu i imaju cenu, znaci da mogu i da se kupe.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 10 Jan 2013, 20:41

Pa ne znam bas, ja sam vec tonu puta naleteo na to da ima u katalogu i pise cena a stanje nula i kad zoves kazu nece nabavljati Wink Ne kazem za amortizer, nego ovako uopsteno Wink Tako je bilo za LIP amortizere, par meseci stajala cena i stanje nula, zoves kazu nema na lageru i onda posle par meseci samo obrisano Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Čet 17 Jan 2013, 13:09

Miljan ::Bilstein jesu najbolji sigurno, ali original Bilstein prednji za 101/128 (za Yugo nisam video da imaju) je preko 6500 din. komad, a jako tesko se do njih dolazi.

Ako je neko zainteresovan za original, mogu da mu nabavim B4 od Ritma 1 koji je kao Yugov koliko ja znam i cena je oko 6000din za komad Wink Mada ja mogu da napravim krace od tih fabrickih za 5250din komad Wink Koji je jos jeftiniji kad se sledeci put menja jer kosta oko 3500din.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Mali_Marko_55 Pon 11 Mar 2013, 14:24

nikad nisam menjao prednje amortizere otkako sam kupio auto pre 3 godine
pa je dosao red i na njih!
E sad...
posto ne znam koji su amortizeri ni da li su kracene opruge :
1. Od centra tocka do pocetka ruba imam 30 cm ( felna je 14 cola ako to nesto znaci)
2. Da li to znaci da je kracena opruga ili sabijana?
Ako bih ga spusta za jos 5 ili 6 cm ne vise sta mi preporucujete da ostane ovako ili da spustam ako je moguce?!

Dosta je tvrd i ovako !!!
Mali_Marko_55
Mali_Marko_55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 32
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 13.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Crazy128 Pon 11 Mar 2013, 15:57

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 32242333597573315617210



Ljudi, imam ove zadnje amortizere od Honde Prelude, skinuo sam ih od jedne slupane pre jedno 5 meseci. U dosta su dobrom stanju, nisu procureli. Dal bi oni mogli nekako da se napasuju pozadi na osmici, tj da se prepravi solja amortizera u kosu i da se izbaci gibanj i dal bi dobio neko poboljsanje lezanja sa njima?
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 34
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Pon 11 Mar 2013, 17:51

Mali_Marko_55: Fabricki je izmedju 35-38cm, zavisi koje su opruge i koliko su propale. ako su fabricke opruge onda si sigurno sabijene ili secene a to ces lako razlikovati po tome sto kod sabijenih nekoliko krugova opruge lezi jedna na drugoj odnosno kod sabijene ima manje krugova od fabricke.
Ako su fabricki amortizeri i skracene fabricke opruge onda je sigurno tvrd posto amortizer ne funkcionise ispravno.
Jel si se ti to nesto zeznuo u merenju ili hoces da ga spustis jos 5-6cm tj da od ruba do centra tocka bude 24-5cm? Sa tom dimenzijom 175/50 R13 bi uslo pod rubu oko 1cm, a kamoli felna sa gumom od R14. To ces tesko namestiti da ne kaci guma kad motas volan plus delovi oslanjanja i prenosa ce da trpe veliko optrecenje za koje nisu predvidjeni, licno ja smatam da ispod 28.5cm ne treba ici. I pored toga pitanje je i kako tako nisko vozilo voziti u saobracaju punog neravnina i rupa.

Crazy128: Prvo, ja nisam siguran ali koliko se secam, Honde iz tog perioda imaju dve "viljuske" na oslanjanju tj amortizer nije noseci elemenat kao kod Zastave a ako je tako onda taj amortizer nije dovoljno snazan da nosi toliki teret. Mada, ako gresim, i dalje ostaje problem uglavljivanja jer pitanje je koliko su dugacki amortizeri, prihvati vec svakako ne odgovaraju, ako bi nesto vario na njima onda lako mozes da ga ostetis, pitanje je koliko je tvrda ta opruga, ako je prtvrda, auto ce da skace po neravninama i da se zanosi a cak i da je sve kojim cudom odgovarajuce, poboljsanje lezanja moze na mnogo jednostavniji nacin da se postigne, ugradnja opruga pozadi je totalno ekstremna modifikacija tj imati vozilo koje ima takve performanse da fabricka konstrukcija oslanjanja uz modifikovane delove ne zadovoljava potrebe je bas ekstremno modifikovan auto.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Crazy128 Pon 11 Mar 2013, 20:43

YUgisa ::
Crazy128: Prvo, ja nisam siguran ali koliko se secam, Honde iz tog perioda imaju dve "viljuske" na oslanjanju tj amortizer nije noseci elemenat kao kod Zastave a ako je tako onda taj amortizer nije dovoljno snazan da nosi toliki teret. Mada, ako gresim, i dalje ostaje problem uglavljivanja jer pitanje je koliko su dugacki amortizeri, prihvati vec svakako ne odgovaraju, ako bi nesto vario na njima onda lako mozes da ga ostetis, pitanje je koliko je tvrda ta opruga, ako je prtvrda, auto ce da skace po neravninama i da se zanosi a cak i da je sve kojim cudom odgovarajuce, poboljsanje lezanja moze na mnogo jednostavniji nacin da se postigne, ugradnja opruga pozadi je totalno ekstremna modifikacija tj imati vozilo koje ima takve performanse da fabricka konstrukcija oslanjanja uz modifikovane delove ne zadovoljava potrebe je bas ekstremno modifikovan auto.

Opruge reaguju na 40+ kg potiska. Pre sat vremena sam probao sa dzakom peska uz pomoc daske da ih sabijem. Prvo sam napunio dzak i izmerio tezinu dzaka uz pomoc kantara a onda postavim dasku preko gornjeg drzaca i postavim dzak. Opruge se sabiju za otprilike 2mm. Solja u kosu je najmanji problem da se prepravi, imao sam ideju da napravim ojacanje kosa debljim limom sa unutrasnje strane koji bi iso od solje do drzaca (srafova) gde se srafi viljuska i spajao sa gredom. Gore da stavim kosku izmedju koseva kao Junior sto je uradio a dole da povezem viljuske ojacanjima kao sto si ti uradio. Dal bi to odrzalo sve na svom mestu i dali bi ta kilaza opruga bila pretvrda za pozadi? Cheers

EDIT: Takodje sam planirao za drzac na glavcini da odsecem od starog amortizera sa sve cevku, navucem ovaj hondin u nju izmerim zavarim i tako nastelujem potrbnu visinu Cheers
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 34
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 4 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu