Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

+16
ZAC
miljanxXx
Yuger 1.1
bojan bor
abarthsle
kalasnjikov
dragan brate
Bohoc
Inferno
djzecky
Draga
yugoja
YUgisa
Pedja
Darkman
Yugo cabrio
20 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Yugo cabrio Sub 08 Mar 2008, 22:46

ja planiram da spustam auto ovog leta pa reko da kazem sta bi radio:

uzeo bi 2 koni gasna amorta i sabijene opruge,a pozadi ono klasika peglenje itd....


e sad da pitam sta vi mislite o ovome,i ima ji neko jeftiniju varijantu a da je funkcionalna....

e da i nisam planirao da mi nesto bude pretvrd auto znaci da bude spusten ali da nije kamen....
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Darkman Sub 08 Mar 2008, 23:07

Pa samim peglanjem (i pretpostavljam) stavljanjem trece platne, auto ce ti biti nazad tvrdji. ISti je slucaj i napred sa sabijenim oprugama. Inace nije to neka velika razlika. Podnosljivo je Wink

Darkman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 16
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Yugo cabrio Sub 08 Mar 2008, 23:16

ne znam da nije neka razlika...imao sam priliku da vozim jednom i cesto sam se vozio u spustenim yugicima.....ali su bili skamenjeni...ali zato su u radjeni....za krivine...

nego zan li neko cenu eibach opruga,jer sam cuo da su odlice...a kad vec stavljam gasne bilo bi dobro i prave sportse opruge
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Pedja Ned 09 Mar 2008, 01:14

Spusten auto mora biti tvrdji. Ne zbog same tehnologije, moguce je napraviti nizak, a mek auto, ako stavis uljane amorte umesto gasnih. Ali razmisli sta bi bilo da vozis nizak i mek auto i naletis na neku rupa na putu? Sa tvrdim ces razbiti zube Very Happy , ali sa mekim tocak moze jako da ti "odskoci", da kaci blatobran, itd... Bar je meni tako logicno?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Ned 09 Mar 2008, 09:23

Evo sta ti ja preporucujem. Posto ti je cabrio za vozikanje a ne za trke, kupi one crvene zastava sport amortizere napred, oko 2000 din su a pozadi stavi caure od 3 cm i gibanj od 3 platne. Bice ti nizi za oko 3 cm, lezanje je sasvim ok, a jeftino. Ja imam tu kombinaciju sem sto ja imam gibanj sa 4 platne i super je. Nema nikakvih problema. Eventualno napred bi mogao jos da stavis ficine opruge i taj sport amortizer, al bi ti mozda bio vec pretvrd. Kad dodjes u Su, provozacu te jedan krug pa ces videti Cool

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Yugo cabrio Ned 09 Mar 2008, 10:48

sigeti09 ::Evo sta ti ja preporucujem. Posto ti je cabrio za vozikanje a ne za trke, kupi one crvene zastava sport amortizere napred, oko 2000 din su a pozadi stavi caure od 3 cm i gibanj od 3 platne. Bice ti nizi za oko 3 cm, lezanje je sasvim ok, a jeftino. Ja imam tu kombinaciju sem sto ja imam gibanj sa 4 platne i super je. Nema nikakvih problema. Eventualno napred bi mogao jos da stavis ficine opruge i taj sport amortizer, al bi ti mozda bio vec pretvrd. Kad dodjes u Su, provozacu te jedan krug pa ces videti Cool


to sam ja pre razmisljao.....ali nigde da najdem te zastava sport amorte....jer su pretvrdi i koliko su spusteniji,e da jer se dobijaju i opruge uz njih....

a u suboticu ako budem nekad dolazio obavezno se javljam
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Ned 09 Mar 2008, 18:14

Nemoj ti meni ako budes dolazio. Ima da dodjes na 201m, 23 juna! Very Happy HAHAHAHA Pa probaj na bubanj potoku ili na nejlonu. Dobijes i oprugu sa njima. Kraca je i deblja od fabricke. Spusti se za jedno 3-4 cm. Ako hoces mogu slikati razmak izmedu ruba i gume, mada imam 175/55 r 15 gume, Pa sad jel tvrdo, pa to je vise subjektivan osecaj. Od mene bi mogli biti jos dosta tvrdji, al ja volim da su kola ko karting (mada nevozim takav, al je u planu novi). Pa nenaginje se autic i neosetis rupe bas jako. Al opet cuo sam da su ovi amorti nekima bili pretvrdi. Jbg to ces morati da se licno uveris.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Yugo cabrio Ned 09 Mar 2008, 22:04

znaci koliko da spremim a 2 amorta 5000 din?

ma tesko da cu doci u soboticu 23. jer sam tad u sloveniji idem malo da se sirim cabriom Wink

a i malo mi daleko.... mislim da cu morati da se zadovoljim 201m 4. maja u BG-u
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od yugoja Pet 29 Maj 2009, 16:28

[b] Turbak
pozdrav... ja isto planiram da radim spuštanje, vozim Yugo Tempo 1.1
pričao sam sa mehaničarom i on kaže da je najjeftinija varijanta:
skraćivanje postojećih opruga za jedan krug...(što se tiče prednjih točkova)
i ubacivanje nekakvih, komada cevi (veličine gidore 17) kod gibnja nazad...
kaže da se tako spusti zadnji kraj za neka 3-4cm
on kaže da je jedan njegov prijatelj to na Yugu uradio i da je super...

bio sam juče u pančevu i kažu da u Smederevu ima jedan mehaničar koji radi spuštanje Yugića (njegov sin vozi trke sa Yugićima) i da je povoljan, pa sad ako ima neko iz Smedereva, sigurno zna više... a kažu da je cena jednog amortizera sa oprugom 25€ i da stavlja pojačanja (skije) za 2000din 2 komada... ja ću na jesen kod njega...

edit Admin: spojeni postovi
yugoja
yugoja
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Godina : 40
Lokacija : Osijek (Hrvatska)
Datum upisa : 28.05.2009

http://mc_goja@yahoo.com

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Pet 29 Maj 2009, 16:39

Evo, imas jednu temu ovde, imas sve o spustanju, pa je procitaj da su upoznas sa temom oko sustanja Wink

https://zafc.forumsr.com/trapovi-i-kocnice-f7/spustanje-yuga-i-poboljsavanje-lezanja-t228.htm

I jeste najeftinije spustanje tako sa secenjem opruga i ubacivanjem "caura" pozadi Wink Sa tim dobjas malo usutini samo izgledom nizi auto, sto se tice upravljanja, nece biti nesto drasticno bolje Wink

A sto se tice smedereva, cini mi se da je to verovatno u pitanju "Bobo"... Pa mnogi rade kod njega amorte, i kazu da su zadovoljni... I ja sam ga do nedavno hvalio, ali sad ga vise nepreporucujem, posto po mom misljenju ne ispunjava neki standard koji ja zahtevam Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Yugo cabrio Uto 22 Sep 2009, 00:10

Bobo radi onako kako ti hoces...prvo sam hteo odoban auto i dobio sam....drugi put sam rekao da mi napravi da ispomeram kamenje u bubregu a da i dalje auto moze da lezi odlicno....i opet sam dobio to Wink
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Draga Čet 01 Jul 2010, 11:11

Ma kakav Bobo,sve radi sam,nemoj da uzalud bacas pare.A "skije" nisu 2000 nego 800 din na Bubnju,rasponka od kosa do kosa kriva 950 a prava 700 din.YUgisa ti je lepo objasnio.Imace malo bolje naleganje ali izgled sportski.Ne znam samo da li trebalo posle takvog spustanja(dva kruga opruge i 30-40 mm odstojnike sa gibnjem od tri platne)reglaza trapa.Ja sam to radio i nisam reglirao,mozda YUgisa zna.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od djzecky Čet 01 Jul 2010, 12:55

Posle bilo kakve promene na trapovima,bila bi pozeljna reglaza.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Draga Čet 01 Jul 2010, 12:59

Verovatno ali ja kod mene nisam primetio potrebu za tim,nije vukao u stranu,nije lizao gume,jedino sto sam primetio je da je bio malo tezi na volanu.Pun levi ili pun desni ima malo otpora.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Čet 01 Jul 2010, 14:25

Kao sto kaze djzecky, posle svake promene na trapu treba odraditi reglazu trapa posto se menjaju odnosi duzina... Usustini pozadi menjanjem gibnja postoji mala veorvatnoca da ce se poremetiti sem ako bas nespustis mnogo auto pa zbog sirenja trapa mozete isto poremetiti otvorenost a napred se mnogo menja zbog sponi pa sa spustanjem poremetite otvorenost trapa...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Draga Čet 01 Jul 2010, 14:30

A sto se to nije odrazilo na gume u smislu lizanja ili vuce u neku stranu?.Lugicno je da se uradi.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Čet 01 Jul 2010, 15:11

Pa zato sto mozda nisi previse spustio i zavisi kako je bilo prethodno nastelovano pa mozda je i dalje ostalo u toj dozvoljenoj meri... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Draga Čet 01 Jul 2010, 22:36

Opruge sam skratio za dva kruga i stranu koju sam sekao ispravio tako da vise od pola opruge leze u leziste,skoro kao originalna a pozadi sam ubacio odstojnik od 35 mm i gibanj sa tri platne.Izgledao je lepo a ne preterano tvrd.U takvom stanju trap nije pokazivao da je pomeren u smislu lizanja guma i povlacenja u stranu pri voznji.Tezi je bio na volanu pri kretanju iz starta kada pokrecem volan u jednu od strana.Reglazu nisam radio.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Čet 01 Jul 2010, 22:44

Pa dobro, pozadi i nije mnogo legao posto je trolisni tvrdji pa ce manje da se spusti od dvolicnog... Tako da tu ne bi trebalo da bude razlike, a napred je verovatno bio malo otvoreniji trap pa je i pored spustanja nije zatvorio... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od djzecky Čet 01 Jul 2010, 22:50

Dok ne uradis optiku neces znati da li je bilo bas,bas potrebno ili ne.
Pogotovo ako skoro nisi radio optiku, pa i da nisi nista menjao na trapu opet moze samo bolje biti.
Ja bih uradio onda samo napred ako nista drugo ali ti znas najbolje sta ces Smile
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Draga Čet 01 Jul 2010, 23:12

Ja znam sta cu ali cenim osobe i hocu da poslusam one koji vise znaju od mene.Svaki savet je dobrodosao od pravih ljudi.Imam par drugara kojima pomazem i koji meni pomazu.Nema onoga koji sve zna.Hvala na saradnji.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Inferno Pet 02 Jul 2010, 20:59

Ja sam imao spusten prednji i zadnji trap sa distancima od 35mm. Nazad sam imao napravljeno gibanj 1 list jugov a drugi 14 mm kamionski povezani, napred 1,5 krug skracena opruga, trkacki ulosci stelujuci 8 cm sabijanje preko duplih navrtki.Sanke i kosku imam to sam zadrzao a kad sam odvalio auspuh na lezeceg u Petrovcu na mlavi sve sam vratio na standard u amortizeru ima jedan aksijalni lezaj koji sprecava da se teleskop amortizera vrti kad on zariba ili se raspe onda tesko ide volan u piii Cenzura xexe a skracivanje 2 kruga je puno stosuju teleskopi o dno amortizera na jacoj rupi probao sam i to pa me pruge kostale 2000 na otpadu jbg. a nazad je bio ko da vozis traktor svaku rupu i neravninu je osetio problem juga je propinjanje tj podizanje prednjeg kraja pri ubrzanju cak i kad je teziste napred a hteo bi da pitam jel vredi busiti diskove kocnica u smeru okretanja dobija li se kakav ucinak na zaustavnoj sili ili se samo pakne jedu zbog rupa?
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Pet 02 Jul 2010, 21:12


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Draga Pet 02 Jul 2010, 21:21

Citao sam o tome (potrazi na nekom od foruma)da se time slabi cvrstina diska i pitanje je koliko je izdrzljiv takav disk.Moze da pukne bas onda kada ne treba.Bolja ti je vatijanta da stavis ventilirajuce diskove(fiat).Pozadi mozes da stavis isto diskove uz malo prerade a pase od una turbo gt.Vidjao sam na nekim jugicima.Ja nisam uspeo da ih nadjem kada sam pakovao moju paklenu mahinu.Ostao sam na klasici uz osnovno spustanje,napred dva kruga,pozadi odstojnici 35mm i gibanj sa tri platne.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Sub 03 Jul 2010, 04:54

Usustini moze da pukne i svakako da bilo kakva prepravka slabi cvrstocu, ali ja moram reci da nisam video jos nikome da je puklo ko je busio par komada malih rupa od 3-4mm (ali to opet nista ne pomaze sem ako neces izbusiti milion rupica) a vidjao sam neke koji su busili ogromne rupe sto me i necudi da je puklo, tj ono sto zelim da kazem, nisam jos video (sem tamo na jednom mestu u temi koju sam dao link) da je neko izbusio tako rupe kao sto se rade na originalno busenim diskovima... Fazon je da imas sto manje rupica i da budu sto manje (tipa 3mm max). Tj rupa koja prolazi celu debljinu diska treba da bude 3mm max siroka, ali na povrsini gde pakne nalezu treba napraviti da sa recimo 10mm se konusno suzava rupica na ta 3mm. I da to suzavanje konusno bude sto manje dubine... I treba voditi racuna da treba biti sto precizniji posto diskovi treba da budu u balansu...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu