Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

+14
bojan bor
Aki91
Miljan
Vladimir-1985
kalasnjikov
dragan brate
valsorimkaran
Draga
bavaria
YUgisa
Drejk
Danilo
civera
Bohoc
18 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Bohoc Pet 04 Jun 2010, 15:16

dali pasuju opruge od peglice na amort od yuga? nacuo sam nesto ali neznam dovoljno :/
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od civera Pet 04 Jun 2010, 15:37

Ja sam čuo da pasuju od fiće 100%
civera
civera
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 455
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Bohoc Pet 04 Jun 2010, 15:50

to znam i ja Wink fala Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Danilo Pet 04 Jun 2010, 16:22

Mogu da se stave ali nije bas preporucljivo.
Ako je amortizer serijski, ne pokusavaj ni sa peglicinom, ni sa ficinom!
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Drejk Pet 04 Jun 2010, 19:02

Ako ficina opruga pase na juga, a peglina pase na ficu znaci i da peglina opruga pase i na juga. Al sam ga srocio Very Happy
Mislim da ce ti to mozda biti previse nisko. Ficina je 25 cm, peglina je jos niza.
Drejk
Drejk
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Bohoc Pet 04 Jun 2010, 19:31

znaci secem std opruge i to je to?

odu na prodaju pegline Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Drejk Pet 04 Jun 2010, 21:38

Secni 2-2.5 kruga. To ti je idealno. Wink
Drejk
Drejk
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od YUgisa Pet 04 Jun 2010, 21:54

A sto komplikovati, uzmi odradi ko i Bavarija sto je uradio i resen problem...

PS: Temu cu prebaciti u sobu za trapove i kocnice za pola sata Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Bohoc Pet 04 Jun 2010, 21:55

tak oce i biti jbg ja reko mozda moze ko zna Smile zato je tu forum da se pita Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Danilo Pet 04 Jun 2010, 22:50

nemoj da stavljas opruge od peglice, ja sam ih stavljao na amortizere koji su bili kraceni za 5cm, auto mi je bio pretvrd, prenizak i povrh svega stosovao je i premestao se i vozio se kao kurac. Ako je amortizer serijski, ne razmisljas o tim oprugama, ni od peglice, ni od fice.
Uzmi serijsku i iseci je na 320mm, a onda uzmi brusilicu i obrusi pola gornjeg kruga, deo koji naleze na gumenu kapu u solji.
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od bavaria Sub 05 Jun 2010, 03:14

ja na mom imam serijske amortizere i ficine opruge i bas je takav kakav treba da bude,mozda malo pretvrdo ali je ok!!!!!!
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Bohoc Ned 06 Jun 2010, 14:33

reseno krtice se std i mirna backa Wink odu na dobos pegline opruge Wink
fala svima
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od bavaria Ned 06 Jun 2010, 19:00

imam ja negde moje stare secene.ako ti trebaju mogu ti te moje da probash da li pasu pa ako su ok,onda ih zadrzi,mislim da su secene negde oko 2,5 kruga ako se dobro secam,da ne morash da se cimash sa tvojima da ih seces......
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Bohoc Ned 06 Jun 2010, 19:05

bicemo u kontaktu za to Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Draga Sub 26 Jun 2010, 12:34

Ficine opruge su mnogo krace od jugicevih i mnogo deblje sto znaci da je amortizacija minimalna,takoreci nema je jer amortizer nema hoda.Dva kruga je sasvim dovoljno da se skrati standardna opruga.Radio sam to i kazem iz svog iskustva.Secena strana se malo ispravi tako da opruga leze vecom povrsinom u leziste i njega postavite ka kosu.Auto lepo izgleda i nije preterano tvrd a opasno prijanja pri ostrijoj voznji.Pozzz.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od YUgisa Sub 26 Jun 2010, 13:51

Ja sam imao do sada tako skracenu oprugu a dva kruga, ali nije me bas odusevilo, moze to bolje u smislu smanjivanja naginjanja auta... U svakom slucaju, sto se vise stavlja kraca opruga, trebalo bi i da bude tvrdja... Ficina opruga od 25cm (neopterecena) se sabija pod oterecenjem auta kao i standardna Yugova opruga skracena za dva kruga (koja je dugacka oko 32cm). A sabiju se pod oterecenjem na nekih 18cm. Licno ja bih radije stavio Ficinu fabricku, nego skracivao fabricku Yugovu ako je potrebno spustiti auto u toj meri.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Danilo Sub 26 Jun 2010, 15:28

pa mogao si da stavis i tri eibach opruge, sa tim amortizerima koje vozis nista te nece oduseviti...
Prvo dobar amortizer, pa tek onda petljajte sa oprugama!!!
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od YUgisa Sub 26 Jun 2010, 16:02

Pa to vise zavisi od nasih razmisljanja... Moje je bas obrnuto, mogao si ti staviti 500 amortizera ako vozis na tim fabrickim oprugicama za hemijsku... Amortizer ko amortizer ima funkciju samo da umiri oscilovanje tocka... Sto fabricki amortizer na nasim putevima odlicno vrsi po mom misljenju...

Sta vredi ekstra amortizer ako se auto naginje i prebacuje masu tamo vamo u krivini jer su opruge mekane? Tj nevalja ni jedno, jel i pretvrda opruga a mekan amortizer isto nevalja, jer onda amortizer nemoze da savlada oscijalcije opruge...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Danilo Sub 26 Jun 2010, 16:30

To ne zavisi od nasih razmisljanja, to se zna kako se radi, a ta tvoja teorija o naginjanju auta je cista glupost. Skoro mi je drugar (bavi se reparacijom i prepravkama na amortizerima) pricao o klincu koji je dovezao juga koji je bio toliko spusten da ne moze da se vozi, bio je tvrd kao kamen i nije se naginjao u krivini uopste, za nekoga ko nema dva gasa u zivotu to je verovatno ideal dobrog lezanja, a u celini je lezao kao bulja. Kada su demontirali, ispostavilo se da je amortizer prazan (ulje iscurelo), a da su na autu skracene zadnje (!!!) opruge od punta, auto je radio SAMO na stos gumama. I decko je uveren da je to - to, samo je sada stavio tvrdje opruge (naravno, pretvrde za gradske uslove) i dalje tako tera...
Imas jako cudne poglede na mehaniku i generalno automobil kao celinu, i uz to si jako tvrdoglav, ne znam da li je problem u meni pa to drugacije gledam (mozda zato sto sve sto pricam sam probao na svojim i kolima meni bliskih ljudi u proteklih 4-5 godina, mozda zato sto studiram bas to o cemu upravo pricamo, a mozda zbog neceg treceg), ali mislim da su ti razmisljanja sustinski pogresna.
Fabricka opruga za juga je koliko znam 30kg/cm, za gradske varijante se ide na 50-55kg/cm, toliko mislim da ide i za reli, a za krug i brdo ide 70-90kg, zavisi od stila voznje. Naravno, sila opruge se mora upariti sa silom amortizera (bump i rebound).
Uzmi i probaj da stavis oprugu od stare honde civic (~50kg) na serijski jugov amortizer, ili to crveno smece sto imas, a onda probaj to isto na ozbiljno napravljen amortizer, ili amortizer sa gasnim uloskom od nekog "pravog" auta. Ako i dalje budes tvrdio da ti je "dzabe" dobar amortizer, onda ozbiljno nisi za ovaj sport...
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od YUgisa Sub 26 Jun 2010, 17:08

Slusaj, dazbe tebi dobra opruga i los amortizer a i dzabe tebi dobar amortizer i losa opruga. Ja ne znam sta sad ti mene ubedjujes zaista i pokusavas da me ubedis da ja radim nesto sto je totalno obrnuto od onoga sto zaista cinim? Prvo ja nevozim iscurele amotizere, i pored toga sto su amortizeri presli nekih 40.000 km (sto svakako treba, ali niko ne cini kod nas) menjam ih za one koje imam vec i koji su presli oko 20.000km i planiram da ugradim kada budem imao finansijske mogucnosti krace gasne amortizere napred, i nevidim kakav je problem tu? Drugo, trap je daleko obimija celina od jednog obicnog sranja amortizera i opruge. Bilo koji poznatiji brend koji proizvodi delove za trapove prodaje ceo set za poboljsanje. Recimo, eibach prodaje set koji cine: opruga, amortizera i b. stagla... Sta tebi vredi tvrdja opruga i amortizer ako ta fabricka b. stagla nemoze da ih sabije tj da izvrsi svoju namenu? I nevidim kakva je razlika izmedju zastavinog fabrickog i crvenog amortizera? I jedno je jednako dobro ili jednako lose, posto su to dva jednaka amortizera sem sto je crven sa skracenom osovinom i oprugom. I mogu se kladiti da i jednako se ponasaju fabicki amortizer sa oprugom skracenom 2 kruga i crveni amortizer sa njegovom oprugom (koje koliko sam ja primetio, i po recima nekih ljudi, imas dve vrste, sa fabrickom skracenom oprugom i sa nekom kao malo tvrdjom opugom)... Kao sto si ti probao, tako i ja sad probam, ocigledno sem razlicitih misljenja, i krug ljudi u kojima razmenjujemo ta misljenja je razlicit... Isto kao sto si ti probao i verovatno cuo neke informacije od nekog, tako sam i ja cuo neke informacije i probam...

I sad se vracamo na pocetak. Imao sam crvene amortizere koji su isti ko i fabricki sa oprugom skracenom za dva kruga... Licno moje misljenje je da je bolje staviti tvrdju oprugu u odredjenom procentu kako bi se kompezovala manja duzina opruge i time smanjilo naginjanje vozila u odredjenom procentu i smanjila mogucnost stosovanja. Posto licno ja nikad nisam primetio da mi je amortizer stosovao u smislu rupa (po stos gumama), ali sam primetio da pri kratkim snazinim krivinama (recimo okretanje od 180 stepeni pod gasom i prebacivanje cele mase na na jedan prednji tocak) dovodi do toga da se amortizer sabije totalno i da dolazi do tog "stosovanja" tj naleganja amortizera na stos gumi. Iz istog razloga kad sam imao prvu priliku da dovedem auto do tog stanja, primetio sam da se stos guma nabila na telo amortizera na desnoj strani (posto je leva krivina bila)... I sobirom da u Subotici ima poprilican broj kruznih tokova, koje volim da vozam, stos guma na desnom amortizeru se raspala, a na levom je ko nova... I konkretna prica koja je tu vazna, nije duzina osovine i telo amortizera? ako neko moze da dovede svoj trap u stanje da taj amortizer fabricke duzine ne moze da stosuje, kakva je njegova zaista realna potreba da ga modifikuje u smilsu skracivanja tela i osovine? Nekazem ovo zbog mene, nego uopsteno zanemarujuci sada pitanje tvrdoce amortizera?

PS: Nije problem u tebi, problem je u meni sto sam vrlo tvdoglav ne samo u ovome, nego u svemu... No, svako radi onako kako mu se svidja, pa treba biti dosledan u tome i priznati da si pogresio, ako jesi. a ja cu priznati kad dodjem u takvu situaciju, da je ono sto mi neko predlozio, bolje, nego ono sto sam ja smislio i napravio...

A licno nisam svasta probao na svom autu, ali sam vozio Mali N, par yuga razlicitih visina sa razlicitim duzinama fabrickih opruga, razlicitih tvrdoca gibnjeva, razlitih velicina guma i felni, pa sa stelujucim amotizerima i drugim oprugama jedino nisam se uvalio u Bavarijinog Yuga sa fabirckim amortizerima i ficinim oprugama, posto je to plinas Razz

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Draga Ned 27 Jun 2010, 09:57

Sve je to lepo sto si ti rekao i dosta tacno,mene samo zanima kako izdrzavas da vozis toliko spusten auto,mislim sa ficinim oprugama kada je on preterano tvrd.Kod nas u Mladenovcu pa i sire u Beogradskim opsinama putevi nisu ni malo radjeni tako dobro da bih mogao sa uzivanjem da vozis takav auto.Pa mala neravnina,prevoji gore-dole te toliko "izbacaju" da ti je muka sto si to uradio.Auto jeste neverovatno stabilan,lepo izgleda ali mnogo neudoban.Izgled mu je fantastican kao ni jednom automobilu.Jugic je rodjen za budzenje.Stvarno mi je zao sto su ga toliko ocnili i prestali sa proizvodnjom.Zamisli da su samo malo uradili po pitanju trapa(pozadi traverzna),servoupravljac,klima(a ima mesta za to),podizaci,bolja istrument tabla,sedista itd.,sa cenom vecom 1000 evra,ne bi prelazio 6000 evra i svako bi ga kupio ko hoce mali gradski auto.Ja sam moj sam napakovao.Kupio sam u Zastavi novu golu skoljku 2008 god.(85500 din.) i jedan havarisan zbog papira,sa njega skinuo samo motor i menjac a ostalo kupovao sve novo i spakovao sam ga za 5-6 dana.Ubacio plin i izgleda kao da sam ga kupio u Zastavi a cena da ne poverujes,2800 evra.Vidi se i na slici.Mislio sam da pokusam sa doradama,mislim na servo,(ubacivao sa turbinu ali se preterano greje jer nisam uspeo da mu namestim hladjenje ulja kao ni mesto za interkuler jer bi bilo mnogo natrpano) ali sam odustao jer je tesko naci odgovarajuce delove od drugih automobila.Ostao sam na klasici a za dalje videcu.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od YUgisa Ned 27 Jun 2010, 16:54

Pa prvo da kazem, da ja nisam osoba sa kojom treba pricati o udobnosti u realnom smislu... Licno meni je mnogo neudobnije kad se vozim u nekom autu koji je "mekan" nego u nekom koji je kao nesto preterano tvrd... Ja volim da dobijam povratne informacije od auta, da ih osetim i na volanu ali i na guzici i ledjima Very Happy Wink Primera radi, vlasnik malog N koji sam vozio se zali na tvrdocu i napred i pozadi, a licno meni ta tvrdoca napred je odgovarala a pozadi je bio premekan za moj ukus... isto se i drugi vlasnik Yuga sa stelujucim amortizerima i ako sam dobro prepoznao, sa hondinim oprugama, zalio na tvrdocu a meni je sasvim u redu tvrdoca... Tako da zaista ne bih ti mogao reci da je sa Ficinim tvrd, meni se cini sasvim ok iako se jos nisam vozio u takvom Yugu Very Happy Inace na (ne)udobnost mnogo utice odabir guma kako njena sirina tako i profil... Recimo meni je 165/65 R13 mnogo neudobnije od 175/55 R15...

Off topic Sto ne otvoris neku temu o tom turbu, nemoramo nesto detaljno i mozda ozbiljno shvatiti projekat tj da zamislimo kao virtuelni projekat i razmenimo misljenja Wink Mislim ja volim da filozofiram pa zato Very Happy naravno ako zelis Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Draga Ned 27 Jun 2010, 22:39

Dobra ideja,ja koliko sam pratio na forumima niko nije u standardan motor zastave 900,1100,1300 kubika ubacio turbinu ali ja jesam i to radi,neverovatno radi.Svako koga sam provozao ali tada "potapanje"nije mogao da veruje da se vozi u jugicu od 1100 kubika.Drug koji mi je pomogao da napravim nesto na srtugu (reducir za automat ulja itd...)vozi nisana primeru 2000 kubika i kaze da ga kidam na 400 metara. On je licno provozao tada sa turbinom.Auto "pise"prva,druga a jedva da je krenuo.Prosto ne mozes da ga nahvatas na volanu u tim trenucima.Nisam nasao adekvatan hladnjak za ulje,usisu turbine treba hladan vazduh koji nisam uspeo da sredim a pod haubom je velika temperatura kada se auto zagreje i tada pocinju problemi,ventilator hladnjaka radi bez gasenja,temperatura prelazi pola i tu se zadrzava,a topao vazduh ometa rad turbine,fakticki kao da je i nema u pojedinim trenucima.Sve dok je hladan vazdul auto "jede"asvalt.Onda sam popizdeo i sve skinuo i cekam neko bolje vreme za narednu ugradnju kada nabavim neke delove za koje mislim da bi omogucili bolji rad.Turbina je od opel vektre 1,7.E jos kada bih znao kako da otvorim temu bilo bi dobro,vidim da tebe ima svuda.Pozzzz.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od YUgisa Ned 27 Jun 2010, 22:47

Pa imao si nedavno jednu temu u automobilima clanova, decko je na 45icu stavio trubinu Wink A sto se tice otvaranje teme, odes u sobu tuning, gore levo pise newtopic, klinkes na to, otvori ti se novi prozor i onda napises sta zelis i gore jos samo dodas naslov u poseban mali prozorcic Wink A sto se tice da mene ima svuda, pa ja sam takav da svoje misljenje nekrijem... ako je meni neka tema zanimljiva, ja cu reci sigurno svoje misljenje Wink Recimo mene ces naci verovatno u svakoj temi oko modifikovanja trapova, motora, kocnica, ali tesko ces me naci tamo gde je muzika, instalacija, LED i to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Draga Ned 27 Jun 2010, 22:56

Bio si brz sa odgovorom,ti ne silazis sa foruma,mada i ja bih ali sam sprecen poslom.Hvala za pomoc oko otvatanja tema.Automobilizam mi je u venama.Redovno pratim F1,WRC,nas sampionat ali danas nisam mogao da idem na Usce jer sam radio.Zao mi je sto toga vrlo malo ima na tv-u.Ranije je sos prenosio mnogo toga ali sada samo F1 na foksu.Sada mi je net jedino zadovoljstvo.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.  Empty Re: Ugradnja ficinih i peglicinih opruga, skracivanje fabrickih. Uparivanje amortizera sa oprugama.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu