Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

+2
YUgisa
Miljan
6 posters

Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Čet 23 Jan 2014, 21:34

Posto s vremena na vreme naletim na polovne amortizere u vrlo dobrom stanju i posto imam aparaturu sa kojom mogu da garantujem njihovo ispravno stanje, nesto sto se moze videti kroz ovu temu:
[You must be registered and logged in to see this link.]

i posto mi ljudi sve cesce traze, razmisljam se da uvedem u ponudu set prednjih amortizera i opruga koji spustaju za oko 70mm (oko 31cm od ruba do centra tocka) za Z101/Z128, Poly, Yugo i Floridu.

Trenutno najeftiniji set prednjih amortizera i opruga u BOYRACERMOTORSPORT Radionica koji spusta na taj nivo iznosi 8500din i on izgleda ovako:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Uvodjenje novog seta prednjih amortizera i opruga po ceni od 4000din bi omogucilo spustanje vozila po mnogo nizoj ceni ali bi postojali neki kompromisi.

Ti komprimisi bi bili:
1. Koriscenje ispravnih polovnih amortizera. Mana je naravno to sto se ne moze znati uopste trajnost ali ukoliko pokazu dobre osobine ne bi trebali da nerealno brzo propadnu.
2. Koriscenje polovnih ispravnih propratnih delova. Za ovakve setove koristili bi se ispravni polovni nosaci amortizera kao i odbojne gume u odnosu na gore pomenuti set gde se to uvek ugradjuje novo.
3. Opruge bi bile adekvatno ociscenje od korozije pri obnovi ali za razliku od gore navedenog seta, opruge bi bile prefarbane samo nitro crnom bojom
4. Solja i amortizeri bi bili adekvatno ocisceni od korozije i prevarbani nitro crnom bojom

Pa me interesuje sta misle clanovi foruma o ovome, da li su to prihvatljivi kompromisi i da li bi bilo zainteresovanih za ovako nesto?

Unapred zahvalan na povratnoj informaciji od strane clanova  Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od Miljan Čet 23 Jan 2014, 22:01

To je dobra ponuda za one koji nemaju dovoljno para za nov komplet, mada bih ti predlozio i izradu seta koji spusta 40-50mm, kao i standarnih amortizera sa Bilstein uloskom.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Čet 23 Jan 2014, 22:34

Pa imam set koji spusta za 35mm (~34.5cm izmedju ruba i centra tocka) i niko, ali bukvalno niko nije zainteresovan...
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nudio sam ga i na licitaciji i ljudi su ga mogli uzeti bukvalno po nabavnoj ceni amortizera ko u prodavnici i niko se nije odlucio.

85% ljudi koji me kontaktira zeli bas to oko 31cm cm izmedju ruba i centra tocka ili kroz komunikaciju sa mnom dodju do tog zakljucka da im to odgovara, 10% ljudi zeli sta najnize nudim tj oko 28.5cm od ruba do centra tocka i 5% ljudi zeli jos nize od kojih me vecina ipak poslusa da uzme ovo sa 28.5cm dok se neki odluce da potraze kod nekog drugog to sto traze.

Usustini mogu napraviti to oko 45mm prepravljajuci amortizer i skracivajuci oprugu + da podvijem zadnji krug ali niko nije ni pitao za tako nesto, sem tebe, za one opruge sto sam imao na 35cm skracene niko nije bio zainteresovan...

Sto se tice Bilstein amortizera u fabrickim dimenzijama, nisam siguran da li bi bilo zainteresovanih ali mozda cu i sprovesti anketu povodom toga. Ja sam nekako ipak ubedjen da ljudi koji zele fabricki auto da ce tesko da se odluze toliko da uloze u amortizere sem potencijalnih "kolekcionarskih" zastava ali opet je ovo malo "budzenje" pa nisam siguran kakvu bi to proslo kod njih. Malo je problem i to sto su ovi ulosci kratki i bas pogodni za spustanja:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tako da bi barem prednji zahtevali malo vise truda oko izradjivanja, mada usustini bih mogao da eto malo poklonim svog vremena i truda pa da zadrzim istu cenu. Postoji varijanta da uzmem duzi ulozak koji bi dimenziono vise odgovarao tim potrebama ali je skuplji od ovih.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Čet 23 Jan 2014, 22:55

Posto me je Miljan bacio malo u razmatranje ideje izrade Bilstein amortizera u fabrickim dimenzijama, ja pozivam da eventualne zainteresovane ili ukoliko neko ima neki predlog ili misljenje u vezi toga ili bilo cega drugog u vezi amortizera i ponude, neka slobodno tu napise Wink

Cisto da ponovim za one koji mozda nisu upoznati, Bilstein amortizere koje ja izradjujem su usustini ulosci Bilstein gasnih amortizera visokog pritiska koji omogucavaju vrlo dobre performanse i visok kvalitet uz zadrzavanje relativno visokog nivoa udobnosti kroz modernu tehnologiju profilisanja ventila. Cena dva prednja amortizera je 10.500din a dva zadnaj amortizera su 11.200din stim da ovi amortizeri imaju jos jednu veliku prednost a to je da ukoliko stradaju, cena zamene dva uloska je 7000din bez obzira da li su prednji ili zadnji amortizeri sto mislim da je vrlo povoljan odnos cene i kvaliteta uporedjujuci npr sa Sachs uljnim amortizerima koji su vecinom dostupni po ceni od 5000din za dva prednja amortizera i 6000din za dva zadnja amortizera.

Otvoren sam za sve predloge, savete i misljenja Wink

Evo kako to izgleda:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od Miljan Pet 24 Jan 2014, 00:06

Ovo 35mm mi je nekako malo, mozda se zato ne odlucuju ljudi za to, deluje mi da bi kod Yuga/Z101 to bilo jedva primetno, mada posto imas ovaj drugi set za 70mm spustanje, da bi jedan od 50mm taman popunio prazninu.

A mozda ne bi bilo lose da imas sve te setove i sa Bilstein uloscima (std, -35mm, -50mm, -70mm, -95mm) pa ko ima para i zeli kvalitetnije da se odluci za to.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Pet 24 Jan 2014, 00:31

Problem je nabavka opruga, ja mogu da napravim kombinacije -35mm i -50mm sa fabrickim oprugama, ali ja ako ih pravim onda cu da ih podvijem redovno, ofarbam i to a to dize cenu a kod nas su svi u fazonu a pa to mogu i ja sam da odsecem oprugu, uzmem brusilicu i gotovo. Ja to mogu napraviti i pise na mom forumu da postoji mogucnost za tako nesto ali ljudi najcesce nisu zainteresovani, cesto se ljudi iznenade cenom cak i za ove jeftinije setove, ocekuju da dobiju kompletan amortizer sa oprugom i soljom jeftinije nego sto je jedan nov amortizer u prodavnici... Usustini ako se budu javili zainteresovani za tako nesto ja mogu uzeti u razmatranje tako nesto Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od Predrag B. Pet 24 Jan 2014, 12:51

Unesi i podatke o prigušenju Bilstein, AP i Sachs amortizera.

Tu standardnu verziju bi ti uzelo par ljudi kao što smo Miljanče i ja, ali nisam siguran da bih za par dao 10-11 hiljada.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Pet 24 Jan 2014, 14:01

Gde da unesem podatke o prigusenju? Tu?

Sachs (gasni niskog pritiska)
-28,5% veca tvrdoca na pritisak
-10% manja tvrdoca na izvlacenje

BMR Bilstein (gasni visokog pritiska)
-200% veca tvrdoca na pritisak
-70% veca tvrdoca na izvlacenje

Monroe (gasni visokog pritiska)
-100% veca tvrdoca na pritisak
-7% veca tvrdoca na izvlacenje

Ovo su prigusenja u odnosu na Amortizere Pristina.

Najeftinije gasne amortizere visokog pritiska koje sam ja evo sad uspeo da pronadjem su Monroe za 4000din na akciji i to plus sa jos mojim dodatnim popustom. Inace bi cena bez ikakvih popusta i akcija bila oko 5000din sto znaci za 2kom i bilo 10.000din i kad ti crknu moras opet toliko da ih platis dok u odnosu na Bilstein koji ja izradjujem placas samo 7000din pri narednoj zameni. Originalni Bilstein gasni amortizeri za Yuga su ako se ja dobro secam 6500din za komad znaci 13.000 za par a opet ako stradaju moras platiti punu cenu. Ja na zalost cenu ne mogu da spustim ali mislim i da je vrlo konkurentna naspram drugih resenja iz ponude.

A primera radi imao sam iskustva sa jednim parom tih Monroe gasnih amortizera i postojala je razlika od 5% u silama na pritisak tj sabijanje izmedju dva amortizera iz tog para i 3.2% u silama na izvlacenje i niko ti ne garantuje da neces proci slicno ili mozda i gore, mada naravno moze i bolje pri kupovini istih a za razliku od toga ja garantujem za moje Bilstein da su jednaki. A vec preko 10% razlike se preporucuje za zamenu posto se odrazi na ponasanje auta.  Wink 

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Sub 25 Jan 2014, 19:48

Posto je bilo nekih nedoumica oko toga koja je razlika izmedju tvrdo punjenih amortizera i amortizera koji su fabricki proizvedeni tvrdji odnosno adekvatno ventilisani, jedan citat detla teksta sa BMR foruma sa opisom toga Wink

YUgisa ::... Da pokusam vizuelno da pojasnim razliku u funckionisanju tvrdo punjenog amortizera i sportskog amortizera koji ima vecu tvrdocu postignutu adekvatnim ventilisanjem. Napominjem da je ovo vrlo uproscen prikaz, prikazan je samo sklop ventila koji deluju u pravcu sabijanja amortizera (prozivode tu silu) i takodje iako u amortizeriam postoji tri do 7 tih diskova plus postoje jos neki recirkulacioni kanali i specijalni diskovi koji daju odredjene karakteristike amortizera, ja sam uprostio na najbanalniji primer sa dva diska radi lakseg shvatanja tematike.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sivo obelezeno je osovina/klip amortizera, crno je kuciste/telo amortizera, crveno je nosac ventila sa kalibrisanim kanalima, plavo i zeleno su kalibrisani diskovi koji cine same ventile koji se deformisu pod odredjenim pritiskom koji stvara protok ulja kroz kalibrisane kanale. Crni kruzici su "molekuli" ulja.

A) Prikazuje amortizer kada nije u funkciji. Diskovi su ravni i drze totalno zatvorene kalibrisane kanale.

B) Prikazuje amortizer u fazi kada radi pri malim oscilacijama koje su usustini sprecanja rezonancije i osilovanja karoserije odnosno delovao slanjanja. E sad, ako su amortizeri tj kalibrisani kanali i diskovi ventilisani za odredjenu gustinu ulja, onda pri deformisanju plavog diska, prolazi odredjena kolicina ulja. U ovom slucaju su kalibrisani kanali delimicno otvoreni. U slucaju da se sipa drasticno gusce ulje, moze da se desi da taj plavi disk ne moze da propusti dovoljnu kolicinu ulja sto stvara dodatan otpor tj vecu silu amortizera ali u ovoj fazi to nije pozeljno jer prozurokuje skakutanje karoserije jer amortizer se ponasa kao fiskna cev i ne umanjuje osilacije karoserije i oslanjanja.

C) Prikazuje amortizer u fazi vecih hodova kada recimo naletite na rupu ili se auto nagne u krivini. U toj fazi protok ulja je toliki da od pritiska, plavi disk se totalno deformise i zeleni disk pocinje takodje da se deformise i da trpi deo pritiska sto otvara kalibrisane kanale skroz i na taj nacin se povecava protok. E u ovom slucaju gusce ulje moze nesmetano da se krece i sve ok funkcionise.

Razlika izmedju amortizera punjenog guscim uljem i amortizera koji je tvrdji zbog drugacijeg ventilisanja je upravo u tim diskovima. Da bi se izbegao problem iskazan u B primeru kao kod amortizera koji je punjen guscim uljem, zadrzava se ulje koje je redje, pa amortizer nesmetano funkcionise i umiruje oscilacije karoserije i oslanjanja. Ali postavlja se tvrdji zeleni disk, tako da pri vecim hodovima amortizera, zeleni disk daje veci otpor i potrebna je veca sila tj protok ulja da bi se on deformisao i otvorio totalno kalibrisane kanale. Na taj nacin u prvoj fazi se zadrzava ista tvrdoca i odgovarajuce funkcionisanje a u drugoj fazi kada se zahteva veca tvrdoca se to i dobija adekvatnim ventilisanjem amortizera za razliku od tvrdo punjenog amortizera gde gusce ulje utice na obe faze funkcionisanja.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od venoman Ned 26 Jan 2014, 13:35

I ja se prikljucujem Miljanu za ubacivanje setova za spustanje od 35mm i 50mm. Cheers
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Ned 26 Jan 2014, 14:09

Za 35mm jednostavno nema zainteresovanih, to imam i niko ne trazi, usustini skoro toliko moze i da se spusti koristeci i fabricke opruge ako se skrate i nisu ljudi spremni da uloze novac u to. 45-50mm tj 33-33.5cm od ruba do centra tocka bih mogao da uzmem u obzir ali isto nisam imao zainteresovanih sem evo ovoga sto vi predlazete... Wink Problem je sto ja za tu visinu nemam nikakvu predstavu koje opruge koristiti a uz prepravku amortizera mogle bi i skracene fabricke opruge ali na taj nacin se dobija samo vizuelni izgled bez nekih poboljsanja u performansama.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od junior45 Ned 26 Jan 2014, 14:10

pa kod mene je 32.5 33 sa ficinim..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35067
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Ned 26 Jan 2014, 14:17

Meni se cinio nizim tj vise kao 32cm umesto 31cm koliko je obicno. Mada bi trebao da je malo visi jer je 45ica pa ima laksu prednjicu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od Sasho Ned 02 Feb 2014, 19:07

Ja sam za ovo sa pocetka teme, polovno za 4000!
Sasho
Sasho
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Ned 02 Feb 2014, 19:09

Pa verovatno ce da bude, videcemo kakva ce situacija biti kad se prolepsa vreme Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od YUgisa Sre 26 Feb 2014, 21:16

Danas sam naleteo na jedne zanimljive opruge pa pokusavam da saznam sa kojeg su vozila i kolike su mogucnosti za nabavke. Opruge kako mi se cini pasu na fabricke amortizere i "spustile" bi auto na nekih 35cm od ruba do centra tocka. Usustini nisu toliko za vuzuelni efekat koliko bi poboljsale stabilnost. Druga mogucnost je da ih secem i zavrcem poslednji krug da se dobiju opruge za spustanje na oko 33cm izmedju ruba i centra tocka (uz minimalnu prepravku amortizera, mada za neke proizvodjace mozda i ne bi moralo), ali posto ja nemam mogucnost da ih zagrejem i zavrnem, to bi im podiglo cenu iznad ostalih opruga. Pa me cisto interesuju misljenja u vezi ovoga kako vam se cini?  Wink 

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?  Empty Re: Da li BMR da uvrsti u svoju ponudu set opruga i polovnih prednjih amortizera u vrednosti do 4000din?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu