Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

+3
Pedja
YUgisa
Rale
7 posters

Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Rale Sre 05 Nov 2008, 17:49

Na nekom forumu se vec pominjalo ali nista konkretno. Imam u planu da menjam nazad mortizere pa bi stavio sa oprugama umesto gibnja (skala 55) kolike su prepravke i kakva su iskustva?

Rale
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od YUgisa Čet 06 Nov 2008, 16:14

Mislim da je bezpotrebno raditi takvu konverzaciju za gradski autic. Ali u svakom slucaju, treba preraviti koseve jer nece stati opruga sa amortom, bar na Yuga nece, ali mislim da ni na 101 nije drugacije. Nebi bilo lose ni ugraditi b. stanglu kako bi sprecio preterano naginjanje. Miljan verovatno zna sa kojeg fata bi mogli da posluze amorti sa oprugama. Mozda mogu i prednji amorti da se uglave. Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Pedja Čet 06 Nov 2008, 18:04

Bila je tema o nezavisnom vesanju pozadi, na drugom ZFC i na Cannonu. Miljan je odgovrio na oba foruma i verovatno mu je smor da pise treci put Wink , pa cu ja ubaciti dve slicice koje je on tamo postavio.

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Fahrwerk04ld9.th

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Fahrwerk05zn9.th
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Rale Pet 07 Nov 2008, 06:01

Slike sam video ali nigdje nema detaljno objasnjenje, bar ja nisam video

Rale
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Miljan Pet 07 Nov 2008, 11:46

Ne idu amortizeri ni od jednog auta, nego moraju da se prepravljaju originalni.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Nisevic Sre 21 Jan 2009, 12:54

Ne mogu prednji amortizeri, bar ne u standardnoj formi, jar su ako zanemarimo sve ostale razlike tvrdji nego sto bi trebali da budu za automobil kao yugo koji ima jako lagan zadnji kraj.

Nisevic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 33
Lokacija : Batajnica,Zemun
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Yugo cabrio Uto 22 Sep 2009, 00:12

Mogu da se preprave...skrate se i tvrdo napune...napravi se stelujuca platforma sa uskim oprugama,Honda,BMW.... naprave se viljuske sa unibolovima,ili balansta stangla,probuse se kosevi za solju amortizera i zavrsen posao Very Happy
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 34
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Draga Pet 16 Jul 2010, 09:50

Za Miljana:Pogledao sam tvoje slike sa prepravljenim amortizerima,odlicno si to uradio.Zanima me kako se taj auto ponasa kada se ostrije vozi jer vidim da sva radijalna pomeranja trpi viljuska sto u fabrickom slucaju to prihvata i gibanj koji se oslanja na viljusku.Uredu za gibanje gore-dole sve prihvata amortizer a sta je sa opterecenjem levo i desno,pri kocenju,neravninama itd.Tu stradaju caure jer nema sta da ih ukruti i koliko je takav auto stabilan i siguran?.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Miljan Pet 16 Jul 2010, 16:06

Nisam to ja radio, to su slike sa neta. Pozeljno je da se stavi balans stangla nazad pri takvoj konverziji.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Draga Pet 16 Jul 2010, 22:26

E to ti je pametan potez,na to sam i ja mislio a i video sam na jednom jugu ali sa standarnim zadnjim vesanjem.Ono na slici mi je dosta nesigurno resenje.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...  Empty Re: Ugradnja opruga umesto gibnja na zadnjoj osovini na Skali 55, potrebne modifikacije, prednosti i mane...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu