Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

+16
ZAC
miljanxXx
Yuger 1.1
bojan bor
abarthsle
kalasnjikov
dragan brate
Bohoc
Inferno
djzecky
Draga
yugoja
YUgisa
Pedja
Darkman
Yugo cabrio
20 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Sre 09 Jan 2013, 21:15

MIXI_BG ::Ja sam opruge sabijao,spojio prva tri kruga,sto je za ulicne trkace dobro.Koliko se secam lezao je u krivinama ko pegla.To mi je radio majstor Djapa u Bulevaru. Sada je taj posao preuzeo njegov sin i on radi kao i otac kovackom vatrom.
Sto se tice zadnjeg dela treba staviti aluminijumske distancere(bar je nekada bilo u prodaji) a ne caure jer se u caurama ljulja.
A po meni jugic ne treba da bude ravan,trebao bi da bude nizi napred da ne bi pri startu tockovi odlazili u plus nego na nulu.
Slicovanje amortizera da bi se dobio minus bar od 1,5-2 stepena.

Ako su bili fabricki amortizeri lezao je na stos gumi, zato je i "lezao", jer nije mogao nista da se nagne posto amortizer nije funkcionisao nista i verovatno je bio vrlo neudoban i nepredvidim po neravninama... Wink A najbolje je peglati gibanj na hladno, to je 1000-1500din Wink

S obzirom na dugogodisnje iskustvo Djapa servisa (ja znam za njih verovatno vec 10 godina) i dalje mi je neverovatno da nisu savladali uopste pojam adekvatnog funkcionisanja oslanjanja i dalje vidjam njihove radove gde spustaju vozila toliko da bude totalno odsustvo funkcionisanja amortizera. Jedino ne znam da li je razlog insistiranja na tome zarada ili prosto ne znanje, jer ako je prvo jos i shvatam jer bi se broj potencijalnih musterija drasticno smanjio kad bi poceli da vode racuna o tome... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od MIXI_BG Sre 09 Jan 2013, 21:33

Nisu bili fabricki nego monro gasni dvosmerni sa skracenom osovinom.
Vidi ovako,koliko se ja secam fabriccki standardni gibanj za juga ima dve platne a uzima se gibanj od pick-up-a koji ima tri platne.
Koja je svrha dodati jos jednu platnu i sve to ispeglati?
Tu nema ogibljenja nikakvog,trpi skoljka i amortizeri.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Predrag B. Sre 09 Jan 2013, 21:36

Meni su samo malo sabili opruge (spojili su prva dva ili tri kruga). u šupi su mi, a mrzi me da idem da ih merim Wink

hahhaha za parkove i ulice po Beogradu i okolini Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Sre 09 Jan 2013, 21:53

MIXI_BG ::Nisu bili fabricki nego monro gasni dvosmerni sa skracenom osovinom.
Vidi ovako,koliko se ja secam fabriccki standardni gibanj za juga ima dve platne a uzima se gibanj od pick-up-a koji ima tri platne.
Koja je svrha dodati jos jednu platnu i sve to ispeglati?
Tu nema ogibljenja nikakvog,trpi skoljka i amortizeri.

To su i dalje fabricki, samo zamenska marka... Ne vredi mnogo tamo skracena osovina, to je samo sprecilo da ne procure, problem je sto sa tolikim sabijanjem opruga, solja amortizera legne na odbojnu gumu... Da si izbacio oprugu, bio bi mozda 5-10mm nizi Very Happy Nize od tog ne moze dok ne izbacis odbojnu gumu Very Happy

Redovan poly ima 4 lista Laughing To su neki ekonomici bili sa 3 lista... Razlika izmedju 3 i 4 lista po pitanju "udobnosti" zanemarljiva a vozilo je mnogo stabilnije... A pod pojmom udobnosti, mislim na stvarnu udobnosti i na zadrzavanje normalnog funkcionisanja oslanjanja bez velike razlike po opterecenje na ostatak vozila... A pegla se upravo da se izbegnu bilo kakvi distanceri i caure jer one moraju da budu pozamasnih dimenzija samo da bi se auto vratio na fabricku visinu, a kamoli jos da se spusti... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od jelen66 Sub 05 Nov 2016, 18:43

Hteo bih da pitam ejdnu stvar. Spustao sam nazad yugica sa caurama ono sto se radi, i sad me zanima ona poluga za kocenje nazad gde tacno trebam da je stavim. Da li sito gde je bila ili da je pomerim negde? Hvala :-)
jelen66
jelen66
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 168
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od YUgisa Sre 09 Nov 2016, 12:01

Treba je nastelovati tako da zadnjica blokira nakon sto prednji tockovi blokiraju. Sto znaci da bi trebao naci neki bezbedan prostor gde mozes naglo kociti i videti da li zadnjica blokira pre prednjih Wink Naravno ako se to ne desava, ne znaci da je super, je moze i preslabo da koci sto isto moze da bude nepovoljno po stabilnost auta jer ce pri naglom kocenju sva masa da se prenese napred...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja - Page 5 Empty Re: Jeftino spustanje auta - secenje opruga i caure, problemi i resenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu