Odrzavanje higijene automobila

+5
Sima21
dimmu
ZAC
Aleko2141
VPetar
9 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Pon 14 Dec 2020, 19:34

Ranije se jelenska kozica koristila za sve zivo 😂
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Pon 14 Dec 2020, 20:22

Kod nas jelenska koza za brisanje auta spolja, a iznutra i za sve ostalo jedna mokra krpa, a druga suva Laughing

Salu na stranu naravno da moze i sada Jelenska krpa da se koristi za susenje vozila. Mikrofiber peskiri po mom misljenju duze traju i kada se pravilno odrzavaju em kupe vise vode nego Jelenska krpa pa ih manje treba cediti, em ne ostaje toliko vode na karoseriji.
Cene su prihvatljive, moze se za nekih 750-800din naci 50x60 peskir za susenje vozila sto je super cena. Ima i onih ogromnih za 1500-3000din sve zavisi kako ko prodaje.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od d.stole Pon 14 Dec 2020, 21:06

Imam mikrofiber krpu, tako jedno 50x60 verovatno, prilično veliki komad. Ali je skoro pa nikad ne koristim. Meni to samo razvlači vodu, umesto da skupi. A sama krpa na sebe skuplja i najmanje trunje. Šta god iz okoline da potkači, ostaje na njoj. Doh
Ili je nešto ne radim kako treba?

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Pon 14 Dec 2020, 21:14

Pa sad sve zavisi koja je to mikrofiber krpa u pitanju Wink
Za susenje vozila se koriste mikrofiber peskiri


Na 0:34 mozes da vidis kakav je to materijal u pitanju.
Treba da bas skuplja vodu, ne bi smelo da je mulja.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od strelok89 Pon 11 Jan 2021, 17:21

Video sam odgovor na temu mastan motor.Planiram da operem axelom Smile ne bih petljao sa vodom zbog struje i goriva
strelok89
strelok89
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 426
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Pon 11 Jan 2021, 18:33

Pa kako onda mislis da ispiras?
Pranje motora iako to mnogi predstavljaju tako uopste nije neka nauka ili strasna stvar.
Kod Zastava sa karburatorom ja stavim dve kese na alternator i dve kese na kuciste osiguraca. Prvi put kada sam prao, skidao sam kablove i kapu, sve detaljno zastitio ali zaista za tim nije bilo potrebe.
Da bi dobio odlican efekat moras da peres sa vodom, a da naprskas hemiju pa briskas krpom.. Jako puno krpa treba za to i uzasno puno vremena da to bude cisto.
Pre to nisu dozvoljavali na praonicama (barem kod nas), a sada mislim da ih je bas briga sto bi neko npr oprao motor.
Ja koristim Grass Motor Cleaner i vec sam kacio kako izgleda opran motor sa tom hemijom. Ako bas nemas poverenja u moj savet na vecini pumpi imas K2 Akru i kupi u farbari neke okrugle cetke srednje gustine. Prskaj, malo ostavi da hemija nagrize, opet blago naprskas i trljas sa cetkom i onda ispiras sa vodom. Dosta su bolji i brzi rezultati kada ispiras sa peracem ili na praonici nego naspram smrka/vode sa cesme. Inace takve stvari radis kada malo otopli, a ja posle svakog pranja motora dobro izduvam kompresorom sve delove gde je moguce da se zadrzi voda i posle svega toga izadjem na pravac i stisnem gas da se malo provozam da sve sigurno ispari Wink
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od strelok89 Pon 11 Jan 2021, 19:54

dimmu ::Pa kako onda mislis da ispiras?
Pranje motora iako to mnogi predstavljaju tako uopste nije neka nauka ili strasna stvar.
Kod Zastava sa karburatorom ja stavim dve kese na alternator i dve kese na kuciste osiguraca. Prvi put kada sam prao, skidao sam kablove i kapu, sve detaljno zastitio ali zaista za tim nije bilo potrebe.
Da bi dobio odlican efekat moras da peres sa vodom, a da naprskas hemiju pa briskas krpom.. Jako puno krpa treba za to i uzasno puno vremena da to bude cisto.
Pre to nisu dozvoljavali na praonicama (barem kod nas), a sada mislim da ih je bas briga sto bi neko npr oprao motor.
Ja koristim Grass Motor Cleaner i vec sam kacio kako izgleda opran motor sa tom hemijom. Ako bas nemas poverenja u moj savet na vecini pumpi imas K2 Akru i kupi u farbari neke okrugle cetke srednje gustine. Prskaj, malo ostavi da hemija nagrize, opet blago naprskas i trljas sa cetkom i onda ispiras sa vodom. Dosta su bolji i brzi rezultati kada ispiras sa peracem ili na praonici nego naspram smrka/vode sa cesme. Inace takve stvari radis kada malo otopli, a ja posle svakog pranja motora dobro izduvam kompresorom sve delove gde je moguce da se zadrzi voda i posle svega toga izadjem na pravac i stisnem gas da se malo provozam da sve sigurno ispari Wink
poslusacu te.Hvala na savetu Smile
strelok89
strelok89
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 426
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Pon 11 Jan 2021, 20:47

Nista Cheers
Ono sto ti nisam rekao da kada prskas sa vodom uvek gledas da nista ne natapas. Nebitno da li peres sa crevom sa cesme, peracem pod pritiskom ili na praonici nikada se ne zadrzavas preterano dugo na jednom mestu. Voda u slucaju pranja motora ti sluzi da ispere hemiju i prljavstinu, a ne da sa njom cistis ili struzes prljave stvari Wink
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Sre 20 Jan 2021, 18:17

Danas sam iskoristio malo toplije vreme da operem auto i isprobam glinu i clay mitt.
Rezultati su sledeci
Krov pre:
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20170202-110804
Krov posle:
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210120-164552
Hauba posle jedno dva prelaza glinom i clay mitt-om:
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210120-154151 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210120-154205 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210120-160130

Moji utisci su sledeci. Sto se tice krova ono crvenilo je skinulo uz dosta trljanja i lubrikacije sa glinom, ogrebotine naravno nije jer to mora da se ispolira. Hvatao me je mrak pa nisam mnogo vremena posvetio krovu zato se i vidi kao da je prljavo i da je neko onako samo isarao od gore. To sto je prljavo je gomila kontaminacije koja se godinama skupljala jer je auto stajao ispred zgrade, ispod drveta i nije bio garaziran vecim delom svog zivota.
Hauba je ispala dosta bolje ali nije sve izvuceno. One kao pege koje se vide kada se slika uveca su pomalo ostale jer opet kazem bio sam u trci sa dnevnom svetloscu, a posto mi je ovo prvi put da koristim glinu ne znam da li sam radio nesto pogresno. To je tako u pocetku tesko silazilo da sam clay mitt sa dve ruke i poprilicnom silom gurao po haubi i onda je tek krenulo. Posle kada su te pege ostale i glina i clay mitt rade onako kako vecina ljudi kaze. Ne koristis sa jakim pritiskom i tacno se oseti gde ima kontaminacije tu zapinje. Koliko je hauba bila kontaminirana vidi se kod puknutog Zastavinog znaka kako je iznad belo (a i na trecoj slici kod torpeda koliko je tu bilo prljavstine koja nikako ne silazi samponima i trljanjem sundjerom), a oko znaka bukvalno sivkasto. Pokusao sam da slikam na kraju kako je ispalo ali na slici to ne izgleda kao da ima icega, a uzivo je daleko drugacije. Ja cu za Korala pre kupovine polirke definitivno uzeti Clay Pad. Ovako sa glinom i Mitt-om da odradim ceo auto u potpunosti da nema nista kontaminacije trebao bi mi sigurno ceo dan ako ne i dva, a clay pad samo stavim na polirku, uzmem nesto drugo sem beskontaktnog sampona za lubrikaciju i na nizim obrtajima to ide sigurno daleko lakse nego da trljas kao manijak ceo auto.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Sre 20 Jan 2021, 20:51

Zavisi od granulacuje gline, uzeo sam neku jacu kad mi pala magla u firmi od osnovne farbe i sve skinulo al sam posle polirao a na pug mi nesto palo ne znam ni sam sta i uzeo meksu glinu sve se skinulo i pod rukom glatko
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Sre 20 Jan 2021, 21:19

Ovo sam uzimao na AliExpress-u da vidim kako ce skinuti, a granulacija/tvrdoca nije bila napisana. Zato je i bila jeftina. Narucio sam 3 razlicite jos prosle godine ali nikada to nije stiglo pa su vratili pare. Svakako vredi imati glinu jer postoje coskovi i uglovi gde je lakse sa njom nego sa Mitt-om ili Pad-om.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Sre 20 Jan 2021, 21:23

Ako se setim na sledeći skup ponecu ti moju da probas
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Sre 20 Jan 2021, 21:27

ThumsUp
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Sre 20 Jan 2021, 22:45

Ili ako mislis da trljas opet uskoro da ti posaljem
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Sre 20 Jan 2021, 23:07

Necu skoro jer sam danas izvoskirao auto i jedno mesec ipo-dva koliko mi traje vosak samo cu da perem i nista ne diram Smile
Hvala na ponudi Cheers
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Uto 25 Maj 2021, 22:52

Uzeo sam neke nove proizvode, a zbog loseg vremena nikako da stignem da isprobam iste.
Danas sam imao nesto malo slobodnog vremena za isprobavanje pa je bilo vec i vreme da se ova sredstva za pranje felni testiraju

Kako naslov videa kaze u pitanju su sledeci proizvodi. Sonax Felgen Beast, Condor Aluminium L(iako je boca Grass da ne dodje do zabune), FX Protect Iron Remover i W5 Wheel Cleaner koji je Lidlov proizvod.
Da ne bude kao prosli put sto mi je Petar rekao da mi felne nisu ni toliko prljave i da se to lako spere sa peracem
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210525-142839
Prevucem prstom preko falca posle ispiranja Sonax Beast-a i ostalo je u gornjem delu felne. Ne verujem da hemija nije skinula, vrlo verovatno je moguce da nisam svuda ravnomerno naspricao. Ali poenta je da ima kocione prasine koja je zapekla, sto moze i da se vidi kod Sonax-a i FX Protect-a koliko su felne postale crvene/ljubicaste. Posle toga sam se kod ostalih trudio da sto ravnomernije naspricam jer felne nisu bas zahvalne za nanosenje hemije i ciscenje. Ovo u sustini ne bi trebalo ni tako da se koristi ali isao sam tim kako se proizvodi reklamiraju (naravno sem W5 koji se nigde ne reklamira  Laughing ). Da se samo nasprica i ostavi da oni pozlate felne posle 3-5min. Svaki proizvod je dobio oko dve ipo minute od prvog spricanja do ispiranja. Radio sam na suncu i sa autom koji je tek dosao iz grada. Iako to nije preporuceno i uslovi nisu idealni ne moze se uvek birati. Zato sam i skratio vreme hemije na felni.
Moji prvi utisci su sledeci.

Sonax Beast definitivno odnosi pobedu kao najjaci. Proizvod koji i nije toliko jeftin ali definitivno je opravdao svoju cenu. Nisam bio iznenadjen jer sam video na Jutjubu da su rezultati odlicni, ovako nesto sam i ocekivao. Trebalo bi hemiju ostaviti malo duze da deluje na felni nego sto sam ja jer sam tek na snimku skontao da kad je krenula da izbacuje boju tu sam je trebao ostaviti jos minut-minut ipo, a ja sam ubrzo isprao istu.

FX Protect je na drugom mestu odmah iza Sonax-a. Kao i za Sonax znao sam sta ocekujem i tu nije bilo nekog velikog iznenadjenja. Ono sto mi se nije svidelo jeste da je ostalo malo prljavstine na falcu i unutar par krakova. Naravno koristicu proizvod i dalje pa cu preneti neke buduce utiske i da li je to bila neka moja greska pa nisam i posle Sonax-a ravnomerno naneo istu svuda.

Trece mesto ide W5 Wheel Cleaner-u i to iz jednog razloga. Kada sam zavrsio sa snimanjem ovog videa sve felne sam presao ponovo sa Sonax Beast-om. Prednja leva koja je vec bila tretirana Sonax proizvodom i zadnja desna koja je bila tretirana sa W5 proizvodom nisu dale nikakve promene boje tj Sonax nije pokazao da ima kocione prasine, metalnih cestica itd itd. W5 je na Alkalnoj bazi kao i Condor-ov proizvod tako da je to vise bitka njih dvoje, a zato sam ih i ostavio na felnama koje su na zadnjim tockovima. Da bih isprobao Sonax i FX Protect napred gde imam disk kocnice, a nazad posto vec imam video sa Condor-om da vidim kakav ce posao odraditi sa dobos kocnicama (isprobao sam ih i sa disk kocnicama i kod mene su rezultati bili jednaki kao i sa dobosima). Generalno samo zbog toga dajem W5 trece mesto u ovom testu jer posle sledeceg tretmana Beast-om pokazalo se da je W5 bolje ocistio felnu nego Aluminium L.

Poslednje mesto odlazi Condor Aluminium L cistacu za felne. Kao sto rekoh vec gore on je na Alkalnoj bazi, sa poprilicno jakim mirisom i iako sam ga razredio po uputstvu 1:10 ja nisam nesto preterano zadovoljan sa rezultatima. Hemija koja je veoma hvaljena u Srbiji i za koju mnogi govore da jedan proizvod pere i masne motore i kozna sedista (u zavisnosti od razmere) mene nije jos odusevila sa svojim rezultatima. Da pere felne, pere ali to uopste nisu toliko dobri rezultati koliko svi pricaju i koliko se reklamira. Probacu i sa jacom razmerom i da mozda napravim posebno video o tom proizvodu.


Posle svega toga ajde da isprobam na desnom krilu Iron Remover. Nisam slikao ili snimao jer je duvao bas jak vetar, a u Decembru su mi ostale dve fleke na ekranu od istog takvog vetra dok sam snimao test hemije. Moracu da nabavim neku akcionu kameru jer telefon mi je otporan na vodu ali na hemiju za pranje tockova i Iron Remover-e nije Very Happy
Rezultat je bio ok, a iskreno sam ocekivao da ce mi se celo krilo zacrveneti. Nije toliko koliko sam ja mislio ali je bilo na par mesta jace, negde slabije.
Glinom i rukavicom sa glinom sam probao da skinem kontaminaciju na krilu i ono je bilo bas tesko. Posle dosta psovanja, cudjenja i raznih pitanja gde pitam sam sebe (a znam odgovor) rezultati su sledeci

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210525-160559 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210525-160606

Kao sto rekoh samo to malo krilo je bas tesko islo. Ne znam da li je bio slucaj 'prvo pa musko' i da sam ubo kao pocetnik u svemu ovome auto koji je toliko kontaminiran ili moja glina i rukavica nisu toliko jake. Oni fazoni naspricas neki lubrikant i blago pomeras glinu kod mene ne pije vodu. Levo/desno ide ok dok ne ostanu sve neke sive tackice i onda dalje nece. Pokreti gore/dole to skidaju. Sila da bi se to skinulo mora biti poprilicno jaka, a svi govore cak i za najslabije gline da ne bi trebalo toliko stiskati  scratch
Primetio sam ne znam kojom logikom ali sto je blize haubi to je bas jako tesko za skinuti, a sto je blize pragu i donjem delu vozila to silazi veoma lako. Ne znam koliko se sa slike vidi ali uzivo je razlika ogromna. Ispod svog ovog sivila nalazi se beo automobil Smile
Probacu na ostalim automobila glinu jer pre poliranja moram da radim hemijsku i rucnu dekontaminaciju. Kad smo kod poliranja ostala je samo polirka, a i ona stize uskoro Smile
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 0-02-05-b3ab1aa983aeb915229e95818e37a7ba2a7d113e95ed6f6915b45055623cd048-2bf5fb4
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Sre 26 Maj 2021, 00:40

Slikacu ti sta je na felnama posle par dana voznje, danas sam prao auto Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Sre 26 Maj 2021, 10:10

Ja treba da slikam posle Kule pranje tockova Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Sre 26 Maj 2021, 12:09

Budu crni tockovi, a ruke kao da umocis u ulje Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Sre 26 Maj 2021, 12:14

Ja na svu srecu nemam tih problema. Da mi se tako prljaju felne bilo bi skoro pa ne moguce odrzavati ih. Iovako je tesko odrzavati krakove cistim.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Sre 26 Maj 2021, 12:23

Ne mogu sad da nadjem sliku kad su felne i blatobran i vrata iza tocka bili skroz od kocione prasine i zadnji rub prekriven od istopljene prednje gume Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Sub 03 Jul 2021, 23:06

Uzeo sam polirku i lagano krenuo da ispoliram Zelenka, vezbam, a i da auto malo ozivi jer je negde bio malo matirao, a na levoj polustranici i vecem delu krova skroz.

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210601-204316 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210601-204343 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210603-144730 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210625-164442 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210617-203831 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210617-204132 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210618-175920



Eh sad to sve generalno super izgleda na ovim slikama i snimcima i mnogi su rekli kako je transformacija ogromna. Poliranje je otkrilo neke stvari koje se pre nisu videle ni kada je auto kupljen, a nije bio izmatiran. Samim tim nisam ni jurio neku perfekciju, a jako puno vremena sam izgubio jureci ovo
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210603-144652
Nije mi bilo jasno sta se tu desava. Uzmem vunu i probam sa njom, nov pad, povrsina koja je vec ispolirana i nema toliko sanse da ostane necega na njoj, ociscena i odmascena i opet su isti takvi rezultati. Potrosio sam bas dosta vremena i paste da bih na kraju juce kada sam prelazio desnu stranu video da tamo kod onog kanalica gde curi voda iz kedera na krovu ima i posle 4 prelaza sa vunom i heavy cut pastom fleka od vode kako se slivalo, a i ti sitni risevi. Gledao sam par videa ali koliko sam slucajno uspeo da pohvatam od jednog coveka je to da akrilne boje znaju biti jako mekane i da takve ogrebotine znaju biti i od krpe ili same hemije koja se koristi da se povrsina odmasti i bude cista. Probao i vise krpa, operem drugi pad detaljno pa probam i sa njim ali nista. Probam sa finish pastom i mekanim sundjerom za finish koji je bio nov i nikada koristen ali nista se nije promenilo sto se tice tih sitnih ogrebotina. Digao sam ruke i gledam da izvucem sto bolji sjaj i generalno ozivim boju. Auto ce iovako ici kod limara i lakirera da se resi prednji vezni i ofarba nova hauba i on je rekao da bi ispolirao auto pa ga mogu pitati za savet i neko iskustvo. Posto torpedo, zadnji vezni i neke delove oko gepeka necu moci sa DA polirkom i 125mm sundjerom sam da odradim, a ne planiram u skorije vreme da uzimam rotacionu, adaptere i manje sundjere. Ostalo mi je jos desno krilo, gepek i donji delovi ispod kedera na bokovima pa prema pragovima (njih sam ostavio za kraj jer ako i nisam dobro odradio dekontaminaciju da mi ne udje nesto u sundjer/vunu pa da ne grebem jos i vise) sto planiram da odradim ovih dana i onda je sto se mene tice poliranje gotovo. Necu raditi trenutno nikakvu zastitu jer cekam da se zavrse svi radovi, ispolira do kraja sve sto ima i onda cu auto zastititi sa Fusso Coat voskom. Smatram da za keramicke zastite nema potrebe, a ovo ce biti neka solidna zastita da sjaj ostane sto duze, a i da se vozilo sto lakse odrzava sto se tice pranja.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Ned 12 Sep 2021, 21:31

Uzeo sam neke jeftinije sundjere koji su bili na akciji da vidim kakvi su, a imaju i grubu glinu koja je bila 750din pa sam i to pazario. Probao sam danas na Koralu i solidno krene da skida kontaminaciju ali onda kasnije ide teze sa onim smedjim "pegama" koje treba dosta dugo prelaziti da se skroz skinu. Uzeo sam tvrd sundjer za cut i mekan za finish, a i jednu vunu cisto da vidim kakva je jer sa EWO vunom sam bio veoma zadovoljan. Palo mi je na pamet posto ovo sa glinom dugo traje i trebao bi mi bukvalno ceo dan da zavrsim auto (ima i problem da se lajsne i branici umazu od boje automobila pa i to treba cistiti) da stavim malo paste cisto da se prajmuje vuna i da predjem preko kontaminiranog dela. Vec na brzini 3 polirke jako dobro skida, a na brzini 5 bez ikakvog pritiskanja veoma brzo skida. Polu stranicu sam zavrsio za bukvalno nekih 15min ako i toliko.

Pre:
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210912-185936 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210912-185943 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210912-190016

Posle:
Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210912-191242 Odrzavanje higijene automobila - Page 2 20210912-191235

Sve ovo sam radio na brzinu (ovo od lajsni sto je na slici usrano od paste je ocisceno) i znam da bi se vecina profesionalaca zgrozila na ovo ali treba imati u vidu da je ovo auto odavno spreman za farbanje, sundjeri su jeftini i sta god da im se desi nije neka steta i sve ovo je radjeno da se eksperimentise. Da li je ovo pravilan postupak za skidanje kontaminacije, naravno da nije ali ne znam ni koliko auta su toliko kontaminirani kao Koral. Na slikama nije tolika razlika ali uzivo jeste. Ko je bio u Kuli 30.05. video je koja je razlika na desnom krilu Smile
Preci cu ceo auto tako i sledeci mesec uzimam cut pastu od 1l jer sam sa ovom od 250ml posle Zelenka i eksperimentisanja skoro pa pri kraju. Dobice dvoslojno poliranje i do tada planiram da uzmem Soft 99 Fusso vosak pa da vidimo koliko dugo ce trajati.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Ned 12 Sep 2021, 21:33

A tek zadnji rub sto je beo Razz Dobro izgleda Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Ned 12 Sep 2021, 21:45

Pa sad ima neki odraz i sjaj, moze se reci da mi je auto beo ispod tog sivila Very Happy
Zadnji rub poceo na leto da rdja, a zimus se solidno drzao. Nije mi uspela majstorija Laughing
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila - Page 2 Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu