Odrzavanje higijene automobila

+5
Sima21
dimmu
ZAC
Aleko2141
VPetar
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 12 Sep 2019, 11:20

Ne secam se da postoji tema ove sadrzine, pa da podelim svoja iskustva Smile Ovakvih stvari ima gomila na internetu i iskustva su razna, tako da svako moze izabrati sta mu odgovara i koliko detaljno zeli da se bavi time. Pranje automobila bih podelio na 3 neke vrste recimo. Prvi nacin podrazumeva brzinsko pranje karakteristicno za auto koji nije narocito prljav i recimo da se radi u samosuluznoj perionici(ko zivi u gradu cesto je primoran na to svakako). Drugi nacin je detaljniji pristup, prilicno prljav auto ili ne, ali zahteva malo vise vremena i truda. Treci nacin je neko generalno pranje, karakteristicno pri kupovini auta kada ne znamo kako je odrzavan auto i ko se sve vozio u njemu ili za neko odrzavanje higijene auta u godisnjem ili npr dvogodisnjem periodu. Necu pricati o placanju pranja, ono 500din za ceo auto jer jos nisam video auto koji je tako opran, a da lici na nesto.. Podrzavam ako je auto jako cist, pa samo da se osvezi(opet za 15min mogu to i sam) ili ako je auto jako prljav, pa u kombinaciji da oni ociste, a sami sredite ostatak koji njima "promakne" Smile

1) Prvi nacin

Klasicno puskiranje, to verovatno svi znate. Kod mene blizu je skoro otvorena prilicno dobra perionica i koristim sva 4 programa: pranje toplom vodom, ispiranje, voskiranje i osmoza(voda bez kamenca). Preporuka je da se auto ne pere u toku dana zbog sunca i fleka koje ostanu. U ovoj perionici ne stede na vosku tako da ima smisla koristiti ga, sigurno vise od nedelju dana primetno klizi voda sa auta, a ako se ne koriste puno brisaci, cak i klize sa soferke.



Pored pranja spolja, u perionici je besplatno dozvoljeno koriscenje krpa i silikonskih traka za susenje i brisanje auta, hemikalija koja "rastvara" nagomilane insekte na braniku itd (naprska se 30ak sekundi pre pranja i dosta lakse se opere), sjaja za gume i mirisa za unutrasnjost. Usisavanje auta koristim samo kad je auto znacajno prljav jer uglavnom svu krupniju prljavstinu otresem u patosnicu, a onda nju ispraznim.
Ono sto je korisna stvar i cesto koristim zimi, jeste pranje auta odozdo. To ima u drugoj perionici i trudim se da makar jednom nedeljno isperem auto od soli tokom zime Smile

2) Drugi nacin

Moze se raditi i u perionici i u kucnim uslovima. Ja uglavnom tako radim kod kuce. Podrazumeva pranje spolja tako sto prvo isperem autovodom i "natopim ga". Imam neki sampon sa voskom ( http://internet-prodavnica.lavauto.rs/proizvodi/auto-kozmetika/odrzavanje-karoserije/sampon-sa-voskom-koncentrat-k2-1l-403292-detail ) koji mi traje vec vise od pola godine i zadovoljan sam sa njim. Toliko dugo traje jer i taj vosak odbija prljavstinu bolje nego kad ga nema, a najcesce odrzavam auto na prvi nacin. Sampon (ide jedan cep sampona na kofu vode) nanosim rukavicom za pranje auta koja izgleda ovako(ne koristim sundjer ako mi je stalo do auta jer se u njegovim supljinama zadrzavaju pesak i ostala stroka, pa trljate tim po laku):

http://gumatic.com/prodavnica/auto-kozmetika/mikrofiber-rukavica-25x18cm/

Link je od gumatika, naseg sponzora, a ja sam svoju narucio na aliekspresu Smile Nije isti kvalitet, ali ih imam 5 i jos nijedna se nije iscepala za jedno pola godine i plus nekoliko setova felni koje sam prao. Princip je 2 kofe, u jednoj cista voda sa samponom, u drugoj voda za ispiranje rukavice koju treba cesce menjati (nema smisla ispirati rukavicu u zaprljanoj vodi). Na taj nacin natopim auto i ukoliko ima potrebe uradim to cak 2 puta. Nakon toga ispiram auto, moze crevom sa onim nastavkom ili peracem pod pritiskom, u principu svejedno ako je dobar sampon. Vodu mozete pustiti da se osusi, pokupiti je mikrofiber krpom ili kao jelenskom kozicom(tako ja najcesce radim) ili je mozete izduvati kompresorom, taj nacin mislim da je najbolji za lak jer nema nikakvog "trljanja". Pranje felni na kraju, naravno, jer budu uglavnom najprljavije od kocione prasine. Mozete mazati gume, mada jos to nisam radio jer nisam kupio sjaj Smile
Sto se tice unutrasnjosti, ide usisavanje, pranje patosnica, brisanje prasine i mozete naneti one sprejeve za kokpit, mada ja licno to ne radim jer ne volim Smile U mom slucaju prepakivanje gepeka i izbacivanje viska stvari Zvizdi

3) Treci nacin

Ovaj nacin podrazumeva drugi nacin, samo je detaljnije. Mazdu imamo tek godinu dana, tako da ne mogu da pricam sta radim godinama, ali nadam se da ce praksa biti da ovako perem auto svako prolece. Ja podignem auto na klocne, skinem tockove i sve to mogu detaljno da operem: felne sa obe strane, isperem kocioni sistem od prasine, ceo patos operem odozdo sa crevom. Spolja perem isto kao nacin 2, ali iznutra vadim sve sto moze lako da se izvadi, znaci sva sedista i plastike. Sedista se peru tecnoscu za pranje tepiha/namestaja i pojasevi se delimicno skidaju i potapaju u sampon ( mi smo ih cak izvadili iz auta, zatvorili vrata i peracem pod pritiskom ih prali Smile ). Ove godine to nismo uradili, ali cemo ispraviti, platiti dubinsko pranje.
Ima i snimak ovog proleca kako smo radili, ali smo menjali i nosace motora, tako da na snimku obratite paznju na stvari iza auta Smile



Posle toga ostaje voskiranje kao slag na tortu. Postoje razne vrste voskova, mozete se raspitati na internetu, mada sam ja koristio neki Turtle Wax koji sam imao vec ( https://motorworld.pk/shop/brands/autoglym/bodywork/wax/turtle-wax-original-paste-wax/ ). U principu je preporuka da sadrzi karnubin vosak, valjda on najmanje "ostecuje" lak. Postupak je lak, ali monoton. Jedan deo naneses vosak, ostavis da se susi odredjeno vreme (pise na ambalazi), onda se kruznim pokretima skida visak. Odvojite samo za ovo nekoliko sati i psihicki se pripremite, treba vremena i volje pogotovo ako je auto velicine kao minibus Laughing Nas dvoje smo radili tako sto jedan nanosi, drugi trlja, pa je sve bilo dosta lakse Smile Mikrofiber krpe su dovoljno dobro odradile posao Smile Ono na sta nismo obratili paznju su crne plastike, treba ih namazati necim da vosak ne ostane na njima, a samim tim i njih osvezite. Posto nisam imao sta, posle sam guglao kako da skinem vosak za plastike jer nema sanse da se opere Very Happy Resenje je jednostavno, verovali ili ne, gumica za brisanje grafita Very Happy Ko ima decu, moze lako da ukrade Laughing

Odrzavanje higijene automobila 47488149872_3f56f1ea1a_c

Odrzavanje higijene automobila 46817197204_c1f310c016_c

To je otprilike to. Postoji puno varijacija na temu, pa eto teme za diskusiju Smile Moze to jednostavnije, moze komplikovanije, kako kome odgovara Smile Ono sto nisam pisao jeste poliranje auta jer smatram da to svakako ne spada u redovno odrzavanje auta vec ga treba izbegavati jer na taj nacin smanjujete debljinu laka na autu, pogotovo kad radi neko ko ne zna sta radi Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Čet 12 Sep 2019, 13:54

Samo Gumatic iz Subotice je nas sponzor, nije iz Novog Sada, nisu ista firma iako je isti naziv i iako dosta saradjuju posto cak i kurirske sluzbe im donose pogresnu robu nekad Very Happy

Sto se tice pranja, ja perem za sundjerom i samponom sa voskom i iako necu reci da moj auto ne znam kako super izgleda, bitno je kad se pere da se pere nekim redosledom i iako koristim samo jednu kofu, bitno je kad se ispere sundjer da se ne gura do dna kofe, nego pri vrhu jer se prljastina talozi dole Wink A redosled pranja auta mi je uvek: krov, soferka, bocna stakla i retrovizori, hauba, gepek vrata i onda prednji branik pa bocno od stakla do visine bocnih lajsni, pa pozadi u visini svetala i onda bocno ispod visine lajsni i zadnji branik i na kraju felne i gume.

Uvek nakvasim auto, onda predjem kao sto sam objasnio i na kraju sperem sve. Inace kad sam u prilici, perem sa sakupljenom kisnicom iz bureta posto ne ostavlja fleke Wink Takodje svaki put kad perem auto, ispiram blatobrane oko tocka.

Kao neku caku odrzavanja kabine, mada verujem da sad to mnogi koriste, retko ko je koristio kad sam ja poceo su decije vlazne maramice, to daje mali sjaj i lako se ocisti, sa par komada moze cela kabina i gepek da se obrise. Pozitivna stvar je i da se dezinfikuje do neke mere Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Čet 12 Sep 2019, 19:18

U Zelezniku ima perionica-puskiranje da sve sa auta spadne, sampon im je odlican a puske jake, vecinom tamo operem auto, kod kuce kada perem jedna kanta i turtle sampon sa voskom, perem od krova na dole, donji deo vrata i felne sa drugim sundjerom, skidanje vode sa onim silikonom, jelenskom pa onda magicnom krpom, gume mazem mislim da je isto turtle i budu mat i dugo drze i odbijaju vodu, a poliram jednom godišnje jer vazda na poslu zakacim maglu od farbanja, voskiram masinski, i bas bude super,
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Čet 12 Sep 2019, 19:26

Zaboravio sam reci, ako koristite vosak na praonici i ne stede da posle nanosenja voska, operete jos jednom auto sa malo vece razdaljine Very Happy

Posto je jedan forumas ostavio vosak tako nakon sto se pokvarila praonica i narednih dana kad je bio na suncu auto to se zapeklo tako da je bila farba kao kad se ulje razlije u vodi i nije se moglo izvuci bez poliranja xD

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 12 Sep 2019, 19:28

Pretpostavljam da nije steko point nego sa desne strane kad se nastavi ka Zelezniku pre skretanja za ranzirnu stanicu?

Mislim da se podrazumeva pranje posle voskiranja? Zato i jeste poredjan redosled tako da posle voska ima ispiranje Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Čet 12 Sep 2019, 19:47

Bolje spreciti nego leciti, jer to nije prvi put da sam cuo da neko nije isprao posle voskiranja Wink Bolje da kazem nego da se neko zezne i misli ma nije bitno Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 12 Sep 2019, 19:50

Da ne spere vosak slucajno xD
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Čet 12 Sep 2019, 20:02

E ta, Baza se zove, danas kod Laste operem tj bacim 200 din, samo ga pokvasilo i nista nije skinuo,
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 12 Sep 2019, 20:12

Bio sam, bolje od proseka, ali msm da je ovako kod Avala filma bolje. Probaj ako budes u prolazu Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Čet 12 Sep 2019, 20:20

Gde je? , skoro sam bio gore al nisam primetio perionicu.
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 12 Sep 2019, 20:25

Ne mozes da promasis, kod skretanja za Rusku Bajku. Odmah posle skretanja za Avala film kad ides ka Vidikovcu
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Čet 12 Sep 2019, 20:26

Ce proverimo 😉
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 12 Sep 2019, 20:33

Nije tako jak pritisak, ali ne stede na hemiji i fina je atmosfera jer je sve novo Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od ZAC Čet 12 Sep 2019, 22:37

Po pirionicam sam opro auto samo dva puta u zivotu, pred odlazak na svadu,]
Automobile perem iskljucivo sam u krcedinu.
Nekada po par puta godisnje...a zadnjih 5 godina jedva jednom ili ni jednom u toku godine.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Pet 13 Sep 2019, 00:36

Iskreno ja na nijednoj praonici nisam prao dobro kao sto perem u Somboru na ovim novootvorenim i kod one pre par godina otvorene pored Lukoil pumpe. Prva Delfin praonica koja je bila u Somboru je bila super ali kako su drugi otvorili konkurentske oni umesto da budu jos bolji em su bili skuplji em je pritisak vode i kolicina hemije bila ocajno losa. Bukvalno sam jednom 300din potrosio posle zimskog perioda da sperem blato i so i na kraju popizdim i odem na drugu praonicu i zavrsim za 150din pranje automobila. Od tada se tamo nisam ni vracao.
Nisam isprobao mnogo praonica pa da imam ogromno iskustvo ali npr u Subotici svaka je totalno sranje, narocito one na pumpi gde je hemija jaca ali za 200din ne operes ni solidno prljav auto jer je jedan zeton 200din i ne znam koliko tacno traje, rekao bih 90 ili 100 sekundi tako nesto.
U Novom Sadu i Beogradu i sve one usput prema Somboru koje god da sam isprobao nisam bio zadovoljan. Ako je bilo insekata na soferci, neke tvrdokornije prljavstine ili slicno jednostavno nece da skine i ostane sve onako saren automobil jer moras da priblizis pusku uzasno blizu i tu naravno za 150-200din ne mozes tako da speres ceo automobil.
Posto mi je milion peraca promaklo za solidne pare nikako da uzmem sebi jedan pa da perem auto kuci koliko god zelim ali nazalost to je moguce samo dok ne dodju ogromni minusi.
U bivsoj firmi smo imali Nilfisk perac i imao sam sa njima generalno dobra iskustva te polovan koji je deklarisan na 120-130 bar-a zaista ima toliko i kosta od 100-150e tako da za te pare vredi uzeti ko ima uslova ili vise automobila pa zeli natenane da opere automobil.
Sto se tice praonica gde radnici peru automobil ko ne brine toliko o svom automobilu ili jednostavno ga lickanje ne interesuje, a nema zelju ili vremena da sam pere auto iznutra/spolja i bakce se oko toga kod nas je za Juga npr 550din pranje kompletno iznutra/spolja i momci rade skroz ok posao. Za vece automobile ide do 800din tipa za dzipove ali mislim da je i to ok jer ko nece da takve stvari radi sam mislim da takvo nesto 3x odraditi godisnje nije veliko ulaganje, a budimo realni vecina ljudi koja ne pazi toliko na automobile i 3x godisnje opere auto/usisa ga, ako ne i manje.
Jedino na tim praonicama gde radnici peru u Subotici npr pere mi covek auto i kada je krenuo da roka sa onom cetkom meni stomak krece da se okrece jer ta cetka ko zna sta ima unutra kakvih kamencica/prljavstine/kontaminacije ali onda se setim u kakvom mi je stanju auto pa reko nema veze jos nije ofarban Laughing
Ono sto sam primetio jeste da spolja zaista operu bolje automobil posle onih prljavih kisa kada se stvrdne sva ta prljavstina i kontaminacija nego kada ja operem na samousluznoj praonici. Hemija im je definitivno jaca.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Pet 13 Sep 2019, 07:37

Ja ne mogu da zamislim da neko pere auto 3 puta godisnje, a vozi auto svaki dan 😂 Ne bih zeleo ni da udjem u takav auto..
Inace, u NS ima neka samousluzna perionica sa samponom za bezkontaktno pranje Smile Krbulje tamo peru, mada ja jos nisam probao Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Sima21 Sub 14 Sep 2019, 21:40

VPetar ::Pretpostavljam da nije steko point nego sa desne strane kad se nastavi ka Zelezniku pre skretanja za ranzirnu stanicu?

Mislim da se podrazumeva pranje posle voskiranja? Zato i jeste poredjan redosled tako da posle voska ima ispiranje Smile

Tu i ja perem. Jedna od boljih samousluznih perionica. Imas i krpe, tecnost za mazanje guma, one silikonske cetke za brisanje stakala, i sto je bitno voda da operes krpe i ruke na kraju. Mada, cini mi se da su poceli malo da stede na hemiji. Pritisak je odlican na puskama.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od YUgisa Ned 15 Sep 2019, 16:33

E da jos jedna "caka" koju ja koristim, posto ne volim u globalu sredstva za sjaj gume, nekako mi uvek bzvz vestacki izgledaju, sjajno, a koliko sam video kod drugih, nisu bas dugotrajni, ja koristim silikonski sprej, to naspricam oko 24h pre pranja i godisnje uradim mozda 2 puta i mislim da gume izgledaju prilicno kao nove dugotrajno. Smile

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Čet 06 Feb 2020, 14:53

Probao sam danas aktivnu penu Smile

Odrzavanje higijene automobila Img-2016
Odrzavanje higijene automobila Img_2023

Bila je momacki prljava, mozda imam i sliku..

Odrzavanje higijene automobila Img_2024

Jos sam se zacudio zasto su losa svetla.. 😂

Sto se tice pranja, mozda bi najbolje bilo naprskati aktivnu penu da odradi, zatim oprati sa samponom (jer mi je ostalo tragova od blata, ali vidi se koliko je prljava bila, mozete misliti odozdo), zatim ispiranje, voskiranje, ispiranje.. U teoriji moze da se stigne sa 5 zetona Mazda, jugo lagano, a to izadje 500din.. Iskreno, ipak je kuci dobra rukavica bolja metoda iako traži vise vremena.. Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Čet 06 Feb 2020, 15:49

Pa znas kako sve zavisi koliko oni razblaze tu aktivnu penu i ciju hemiju koriste. Od toga jako puno zavisi koliko ce ona odraditi posao.
Ja gledam kod mene video si i sam koliko je retka pena ali opere sasvim ok veoma prljav auto. Zavisi koliko je prljav auto, toliko razredjujem hemiju sa vodom.
Neko moje pravilo za uzasno blatnjav ili prljav auto:
Pranje sa hladnom vodom > Pena > Ispiranje > Rucno pranje > Ispiranje > Voskiranje > Ispiranje.
Naravno ovo nije nikako ispatljivo na usluznim praonicama jer bi to kostalo za prljav auto 600-700din minimum ali kada se radi kuci i imas vremena ovo je nacina pranja da skines apsolutno svu prljavstinu i da se vosak "zalepi" sto bolje na samu boju.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Ned 16 Feb 2020, 14:23



Nisam vidjao da kod nas postoji prasak Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Ned 16 Feb 2020, 15:10

Pa prasak ti je ovo sto imamo u svim samousluznim praonicama. Kod nas to zovu sampon.. Razredjen sampon sa vodom u visokom pritisku.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od VPetar Ned 16 Feb 2020, 16:22

Aha, ucinilo mi se 🤣 Pomislio sam da ima aktivna pena, prasak, pa klasicno pranje sa samponom 😁 Nisam bio cuo za prasak, a jasno je i zasto 😁
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Aleko2141 Ned 16 Feb 2020, 17:33

Bolje operem sa tecnim sapunom nego sa Turtle samponom za auto 😁
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od dimmu Pon 14 Dec 2020, 18:07

Malo da ozivimo temu Wink

https://www.detailingoprema.rs/blog/mikrofiber-krpe-peskiri-vafle-n10?fbclid=IwAR085j23W6I-IYw7oe24LzWCX79p9hgJjnHOe84OVtdrAGeskshZXTCgUCg

Pisao sam u drugim temama oko hemije, pranja vozila, motora i slicno ali nastavicu ubuduce ovde.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odrzavanje higijene automobila Empty Re: Odrzavanje higijene automobila

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu