Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

+12
semberac
Nikola I.
Jovan422
Milos55
zaya95
zmaj87
jollyjumper
ZAC
YUgisa
Milos
Miljan
junior45
16 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sre 09 Avg 2017, 14:20

Miljan ::

Da li mozda ova gumica treba da bude na tom mestu, jer savrseno upada tu?

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 IMG_9608_resize


Tako je, ta gumica treba odredjenom silom da je sabijena od strane poklopca. Ako toga nema evo ti curenja kojeg navodis...



Blazer
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Sre 09 Avg 2017, 18:29

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 DSC_2465_resize

Pogledaj gde stoji dovodni prikljucak.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sre 09 Avg 2017, 22:39

Razumem kako gorivo dolazi do sistema za regulaciju visine goriva u loncetu ( iglicasti ventil i plovak ).

Uradi sledece za probu zaptivenosti:

- ako je skinut karburator ( ako nije skini ga ) okreni ga tako da poklopac bude dole okrenut,
- jednim prstom zatvori povratni vod,
- na dovodnom vodu postavi odgovarajuce duzine gumeno crevo i stegni ga sa selnom,
- duvaj vazduh u to crevo.

Ako je sve idealno zaptiveno neces moci da uduvavas vazduh, ako ima mogucnosti da uduvavas vazduh negde, proble ca biti zaptivanje kanala ( najverovatnije na toj gumici koju si pokazao na slici ).
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sub 12 Avg 2017, 19:40

Evo jednog svezeg primera kako vlasnik moze da napravi vecu stetu svom ljubimcu, nego korist.

Radi se o golfu II 1,6 sa ugradjenim plinskim sistemom. Auto je dosao jer lose radi na plinu, a na benzinu nikako ( iako su pokusali sve i svasta ( zamenom svecica, kablova, kape i ruke )). Zato je vlasnik resio da odradi remont karburatora i da na taj nacin resi problem sa benzinom.

Predlozio sam da odradimo moto test na njegovom lepom automobilu. Moto test motora je u stvari fabricko podesevanje rada motora uz pomoc odgovarajuce ispitne opreme. Pre paljenja motora na benzin, prekontrolisao sam rad el. ventila i prohodnost ler dizne. Malo teze sam uspeo da dovedem prihvatljive obrtaje na leru ( 1000 - 1050 O/min. ), jer se motor ispod 1200 - 1300 O/min., stalno gasio. Kad sam prekontrolisao ugao paljenja i videh kolika je greska u uglu paljenja, pitao sam ga ko je podesavao paljenje. Tata je na uvo podesavao paljenje i plin.

Kad sam pravilno podesio ugao paljenja, motor je digao turazu na 1960 O/min, spusto sam obrtaje na 950 - 960 O/min. Auto je vec mirnije radio, preko analizatora izduvnih gasova vidim da auto ima nesto siromasniju smesu ( 0,8% CO ). Kad je smesa dovedena na ( 2,3 - 2,5% CO ) pravilnu vrednost, obrtaji motora su se povecali za 200 - 260 O/min.. Doterani obrtaji i ponovo prekontrolisano sagorevanje benzina. Vlasnik je isprobao kako njegov cetvorotockas pali i kako prima gas na benzin.
Prebacili smo rad motora na plin, vidno se osetilo kako motor lose radi na plinu. Dovedeno sagorevanje plina kako treba, isprobali smo kako auto ide na benzin i na plin.

Vlasnik prezadovoljan sa ponasanjem njegovog automobila u voznji. " Majstore ovako auto nikad nije isao, svaka cast sta ste mu uradili ". Eh sta mototest motora moze da uradi, odgovorio sam mu. Ocigledno da nije trebalo da se remontuje karburator, sistem sagorevanja je vapio za pravilnim podesavanjem.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Milos Ned 13 Avg 2017, 01:41

Ako nije poslovna tajna, cime cistis karburator tj. kojim kiselinama?
I kakav je mototest, je l' meri prosipanje po cilindrima, meri struju bobine i ostalih komponenti ili samo osnovno (ugao pp, obrtaje i smesu)?
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 13 Avg 2017, 14:39

Nije nikakva tajna Milose da se karburator i predmeti od istog materijala ne peru u kiselinama, jer ih ista unistava. Koristi se namensko sredstvo na bazi deterdjenta koje odlicno skida svu necistocu a neutralno je prema obojenim metalima.

Sto se tice mog mototesta, vazno je pravilno podesiti sagorevanje gorivne smese. Na odredjenim automobilima ima tacna procedura sta se redom radi da bi dobio pravilne parametre predpaljenja i sagorevanja gorivne smese. Ako je potrebno proveravam kakva je varnica i da li je jednaka na svim cilindrima.
Mnoge koleke neznaju ili zele da ubrazju rad i odrade ofrlje sto bi se reklo. Evo banalnog primera, lada samara sa motorom od 1,3l ima ugao predpaljenja od 2 stepena PGMT. Vidjao sam da je prepaljenje bilo 14 i vise stepeni, a da nepricamo o radu naleru sa 1000 O/min.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Milos Ned 13 Avg 2017, 16:48

Dobro, moja greska ali poenta pitanja je bila koje je to sredstvo?
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 13 Avg 2017, 18:37

Karburatore mozemo podeliti:

- prema broju grla ( na jednogrle i dvogrle),
- vrsti hladnog starta-sauha ( sa rucnim i automatskim sauhom ) i
- prema nacinu otvaranja difuzora ( sa siberom i sa leptirom ).

Ima puno proizvodjaca karburatora, ja cu navesti neke: ZENIT, SOLEX, WEBER, PIERBURG, KEIHIN, FORD, VARAJET, STROMBERG, OZONE, MIKUNI i druge marke.
Kad nam je povecana potrosnja goriva, kad nam auto ujutru tesko pali, kad se oseca trzanje motora, kad imamo knedlu kod dodavanja gasa i td., to je vise nego dobar znak da treba nesto preduzeti.

Kod samog rada na karburatoru, treba biti krajnje obazriv i temeljan u samom radu. Da se zbog povrsnog rada, auto nebi zapalio, ali ako se pridrzavate saveta, kako se pojedine popravke rade. Mislim, da nece biti nikakvih problema i da ce te biti zadovoljni svojom popravkom na Vasem autu.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Ned 13 Avg 2017, 19:26

Kako ti se cini kako ja odradjujem karburatore?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 14 Avg 2017, 07:39

Ako zelis isktren odgovor, nemogu ga dati jer nisam 100% pratio tvoju diskusiju u raznim temama. Moram priznati da sam citao sve i svasta jer pojedini clanovi imaju cilj da im se broj postova uvecava. A da pri tome njihovo izlaganje nema nikakvog smisla ( najblaze receno ) a, da nepricamo o strucnosti. Da nastavimo sa teoretskim delom ove teme kako bi lakse uveli nase clanove u diskusiju i probleme koje imaju.

Sad bi se dotakli srednjeg dela karburatora odnosno tela. Moglo bi se slobodno reci i centralnog-glavnog dela, jer se na njemu i u njemu nalazi odredjeni broj elemenata, koji sa poklopcem i donjim delom ( ako ga ima ) cine celinu.

             Telo je izliveno isto kao poklopac, od aluminijumske legure. Nalegajuce povrsine su fino izbrusene da bi se dobilo idealno zaptivanje ( npr., gornja povrsina tela, gde se postavlja poklopac sa zaptivkom, ili donja povrsina, koja naleze na usisnu granu ili na donji deo karburatora, ako ga ima ( zavisi od konstrukcije ).

             U telu karburatora se nalazi komora-lonce, u kome se nalazi odredjena kolicina goriva-benzina. U loncetu su postavljene glavne dizne ( za svako grlo po jedna dizna ). Postoji tip karburatora gde su glavne dizne goriva u sklopu poklopca.
Pored komore-lonceta, kad uzmemo telo karburatora u ruke, videce mo jedan ili dva velika otvora-grla ( venturijeve cevi ), koje su konusnog oblika. Videcemo odredjen broj kanala gde prolazi vazuh ili gorivo, mehanizam za prihvatanje naglih preopterecenja, kanal za ler diznu, deo sauha, sistem za prinudno obogacenje smese goriva i druge delove u zavisnist od konstrukcije karburatora.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Pon 14 Avg 2017, 10:00

Ajd druze malo smanji prozivke, tu si par dana, a sem podjebavanja i ociglednog pisanja radi komercijalne odnosno potencijalne finansijske koristi nista drugo nisi pisao ako ne racunam tvoj problem sa semom za L, kad ti neko dokaze da nesto ne znas onda podvijes rep i pravis se da ne vidis poruku. Jednak si sakupljac poruka jer otvaras svoje nove teme iako postoje druge slicne tematike...

Ako nemas nameru da dokazes da je neko konkretno negde nesto pogresno napisao, nema potrebe onda da spominjes druge ljude koji mnogi ovaj forum koriste godinama, a ne danima. Ako si takav strucnjak kakav tvrdis da si, onda dokazi da si bolji od drugih umesto da pokusavas ugled drugih da srozavas.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 14 Avg 2017, 19:43

Neznam koga sam to prozvao konkretno i " podjebavao "? Po cemu zakljucujes da je pisanje radi komercijalne koristi. Dajem primere popravki i cekam da se neko sa konkretnim problemom ukljuci.
Neznam sta to nisam znao da bi podvijo rep kojeg i nemam. Koja glupa konstatacija " Jednak si sakupljac poruka jer otvaras svoje nove teme iako postoje druge slicne tematike ", otvorio sam temu da bi sve probleme vezane za taj sistem uvodjenja goriva lakse pratio kad se postave pitanja.

Ako je toliko potrebno mogu dokazati koliko ima postova koji nicemu nevrede ( kao i ovaj tvoj ), a sto se tice dokazivanja strucnosti tusam u svako vreme. Bice mi i te kako drago da clanovima pomognem i resim njihov problem.

Zaboravih da dodam da sam jugica popravio bez seme, polako korak po korak sa unimerom i nasao sam gde je bio problem...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Pon 14 Avg 2017, 20:18

zmaj87 ::Ako zelis isktren odgovor, nemogu ga dati jer nisam 100% pratio tvoju diskusiju u raznim temama.

Mozes moju temu videti ovde...

https://zafc.forumsr.com/t4506-zac-saradnik-bmr-a-za-reparaciju-i-prodaju-karburatora-anlasera-altenatora

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Pon 14 Avg 2017, 20:58

Nisi iznad pravila niti clanova niti mi je jasno zasto administracija ne sankcionise ovakvo ponasanje. Otvaranje tema da bi njemu bilo lakse da prati, prozivke ostalih clanova po pitanju broja poruka i slicno, nadmeno ponasanje sa potcenjivanjem. Otvori temu i onda prica o svojim uspesima na radu sa tudjim autima i hvali se kako su ga pohvalili kao majstor i onda kao nije skrivena komercijalna poruka. Siguran sam da bi odbio da se sad neko javi i kaze e majstore mogu doci kod tebe, tvoja prica kao meni koji nista ne znam zvuci odlicno. Pisem i ja na drugim forumima o stvarima u svom poslu pa ni posle par godina ljudi ne znaju cime se bavim jer ne prodajem samohvalu u zasebno otvorenim temama.

Zacutao si nesto sa svojom strucnoscu u prici oko odnosa goriva i vazduha. Bilo je lako pricati dok si pokusao da potcenis ono sto sam napisao smatrajuci da je to moja slobodna procena...

Kad si toliki fan foruma i clanova i nisi tu zbog komercijale, sto nas ne bi upoznao bolje sa tobom oko stvari i van tvog posla. Npr auto da nam predstavis.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Pon 14 Avg 2017, 21:37

Vrlo interesantno moram da priznam:
Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Zmajcek
Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Zmajcek2


Jel to covek dolazio dva puta sa istim problemom ili je svez primer star koju godinu?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 14 Avg 2017, 22:02

Svaka cas ZAC za stvari koje si napisao i prikazao u temi koju vodis.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 14 Avg 2017, 22:19

Koliko li samo zlobe ima u tebi YUgista... Eto kakve postove pises a kritikujes drugog, nego da se vratim svojoj temi.

Dolazi mi lepo ocuvan kec sa problemom povecane potrosnje goriva i trzanjem u voznji kod jednakog drzanja gasa.

Prekontrolisao sam razvodnu kapu i nasao pukotinu izmedju centrane elektrode i elektrode drugog cilindra. Prekontrolisao sam razvodnu ruku kablove i svecice, smanjio sam zazor na elektrodama svecia ( 0,75 mm ). Kad je struja za paljenje gorivne smese sredjena odradio sam podesavanje sagorevanja gorivne smese ili ti mototest motora. Paljenje je dovedeno na 10 stepeni pre gornje mrtve tacke na 830 O/min., sa analizatorom doterana smesa na leru na 2,4% CO. Auto je progledao ako se tako moze reci, motor mirno radi ( sto bi nas narod rekao: " prede " ).
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Milos Uto 15 Avg 2017, 01:05

Dosta rasprave, ne treba nam jos neko pokretanje svadja na forumu.
Zmaj, preterujes malo sa prozivanjem, sledeci post na tu temu i bicesi sankcionisan. Da kopiras svoje stare postove, kopiras, pratim i ja drugih par foruma na kojima pises iste stvari ali ajde. Da su ti postovi korisni clanovima pa i ajde, ovako mi izgledao kao da prepricavas svoj radni dan u radionici. Postovi o sklopu karburatora, to apsolutno podrzavam ali ovo kako ti je dosao taj i taj auto, mislim da je nepotrebno. Dobru temu si otvorio, nastavi sa time, cak bi bilo bolje kada bi ubacio i neke tvoje slike i npr. opisao postupak ciscenja karburatora. Siguran sam da ima dosta clanova koji bi hteli da probaju sami da ociste karburator.
Komercijalno oglasavanje je zabranjeno, zato ti pisem ovo u vezi opisivanja ''sta si radio danas'', ja gledam na to kao ''gurnje'' svoje radionice i kako bi ti se neki clan obratio za pomoc. I Zac isto radi remont karburatora ali nigde nije napisao slicnu stvar koju je on radio a koja ne znaci drugim clanovima vec stalno postavlja slike procesa rasturanja i ciscenja karburatora. Kada bi i ti radio istu stvar, imali bi dve teme koje bi dosta koristile buducim i postojecim clanovima.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Uto 15 Avg 2017, 06:49

Ocigledno nisam shvacen ili nekom smetam, ali sta je tu je. Najlakse bi bilo kad bi sliako do detalja sta radim. Mislim da je to neizvodljivo jer je vlasnik auta tu celo vreme, pa jos kad dodju dvoje ili troje musterija i cekaju na red. A ti se majstore zamajavaj sa fotografiasnjem.

Cilj mi je da se nasi clanovi ukljuce u diskusiju i da postave pitanje kako da rese problem na svom automobilu. Od specificnosti problema objasnio bi sta tacno treba da preduzmu i kako da rese nastali problem. Vazno je znati i nikog nezavaravati da sve nastale kvarove nemogu sami da popravljaju jer pored znanja i iskustva potrebna je i odgovarajuca oprema.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Uto 15 Avg 2017, 08:40

Kod mene nema nikakve zlobe, ali necu pustiti da me neko smatra budalom i omalovazava i prodje bez posledica. I nemoj se tu ponasati boljim nego sto jesi, tvoja jedna od prvih poruka je bila ova...
zmaj87 ::Neznam cemu pisanje na stranom jeziku i sta u stvari tebe muci sem glupiranja na forumu?

Isto pises postove sa kritikama... Jel to mozda zloba, posto je to post koji nema veze sa problemom koji je napisan u toj temi ili nesto trece? Ja sa tebe direktno nisam rekao ni da si lazov, prevarant, nestrucan itd, a ti si se rado odmah nakacio da me nazoves zlobnikom.

Tako da manje nadmenosti i priznaj da si pogresio nego sto pokusavas da gurnes pod tepih stvari praveci se da ne vidis kad ti se ne svidja podvijanje repa... Dokazao si da znas bolje od prosecnog samozvanog majstora u Srbiji, ali nisi dokazao da si iznad nas pa se ponasaj u skladu sa time. Preporucujem upoznavanje sa pravilnikom:
https://zafc.forumsr.com/t1790-pravilnik-zastava-forum-a-procitati-obavezno

Toliko od mene.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Uto 15 Avg 2017, 14:47

Uh oped ti sa ............ postom. Za forum bi bolje bilo da napises sta si po pitanju ovog sistema uradio kad si imao odredjeni problem. Nego sto se prepires i punis temu postovima koji nicemu nevrede. Ako ti je do prepireke otvori posebnu temu za tu namenu, da se slatko izdivanimo do mile volje...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Uto 15 Avg 2017, 16:42

Ajde ,ajde, dosta prepirke.....posmatrajmo to sa druge strane....Ako zmaj ima dugogodisnjeg iskustva sa kvarovima na karburatorima onda to moze mnogo da nam pomogne, svima.
Molim vas da se ne svadjate, svi ste vi ok, svi nesto znaju, dajte da to znanje uoblicimo u celinu. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Uto 15 Avg 2017, 20:20

Slazem se sa tobom ZAC i u to ime evo jednog specificnog kvara za dvogrli karburator pierbur 2E za motor 1,6 ili 1,8l koji se ugradjuje u golfaII. Na tom karburatoru postoji jedan termicki deo ( slikacu ga prvom prilikom i postaviti sliku na forumu ). Telo tog dela moze biti napravljeno od plastike ili aluminijumske legure, zadatak tog dela u kome se nalazi termicka ampula je da na odredjenoj temperaturi motora regulise obrtaje lera. Tacnije receno kod hladnog starta ( sauha ) dodaje odredjene obrtaje, a kad se motor zagreje na radnu temperaturu obrtaji postepeno padaju do zadatog lera.

Na tom termickom delu postoje dve uvodnice kojem vremenom kad se nepravilno rukuje sa karburatorom mogu puci i tada nastaje problem. Na tim uvodnocama za gumeno crevo pocinje da curi rashladna tecnost.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od jollyjumper Sre 16 Avg 2017, 15:11

Upravo sam procitao celu temu. Mene zanima da li je ovo tema o problemima u radu karburatora na Zastavi, ili problemi sa paljenjem na Golfovima ili tvoj blog-kako sam proveo dan u radionici i ko mi je dosao na servis?

Ako opisujes svoj radni dan, onda preimenuj temu ili otvori svoj blog.
Ja ovde sem opisa delova karburatora u jednom postu, ne procitah nista sto moze da mi posluzi niti sam video ijednu sliku.

I najmanje se pominje Zastava...cak prvi post nema veze sa Zastavom.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sre 16 Avg 2017, 15:28

jollyjumper,drago mi je sto si procitao celu temu. Temu koju sam otvorio nije osmisljena po meri svakog clana. Cilj teme je da clanovi koji imaju problem sa losim radom auta zbog loseg sagorevanja goriva, napisu problem. Trudicu se da ih sto pravilnije dovedem do resenja i uz moju pomoc samostalno poprave nastale kvarove. Dok se konkretni problem neiznese u temi pisem sta sam radio. Nije nikakav problem da pojedinacno objasnjavam svaki deo karburatora koji se ugradjuje u zastavina vozila, ako je to vise znacajno za nase clanove...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 2 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu