Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

+12
semberac
Nikola I.
Jovan422
Milos55
zaya95
zmaj87
jollyjumper
ZAC
YUgisa
Milos
Miljan
junior45
16 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sub 05 Avg 2017, 13:02

Otvorio bih ovu temu da sve probleme koje imate sa ovim sistemom uvodjenja gorivne smese u motor, svedemo na jedno mesto. Slobodno me pitajte o svemu sto vas interesuje, potrudicu se da sto preciznije odgovorim i pravilno vas uputim sta treba uraditi.



Blazer

Evo svezeg primera problema koji svako moze da ima, upitanju je lepo ocuvan opel record sa 1,8l motorom iz 83 godine sa varajet II karburatorom. Vlasni se zali da auto dosta trosi, lenj je i kad dodaje ostrije gas ima zadrsku ili ti knedlu.

Kad sam skinuo kuciste filtera zapazio sam da su vakumska creva losa ( ispucala, porozna i svakojako nastavljana ).  Zamenu sam sva vakumska creva sa novim i prekontrolisao vakumski aparat automatskog sauha. Ko zana od kada je ostao blokiran bez svoje funkcije da u datom momentu otvori leptir sauha. Skinut aparat i ostavljen za reparaciju.
Sistem za prinudno obogacenje gorivne smese neradi pa sam zato otvorio karburator da produvavam kanale i vidim kolika se prljavstina nalazi u loncetu. Kanal sam ocistio i produvao, sa spricem izvadjeno svo gorivo iz lonceta i produvani svi kanali sa loncetom. Kod sklapanja poklopca karburatora postavljena nova zaptivka jer je stara solidno dotrajala i pocepana. Zamolio sam vlasnika da upali auto i da ostavi motor da se greje, tako je i uradjeno.
Predlozim da sa odgovarajucom ispitnom opremom koju posedujem odradim mototest motora odnosno, da pravilno podesim sagorevanje gorivne smese ( podesavanje paljenja, podesavanje obrtaja motora na leru, podesavanje gorivne smese na leru i kontrola stvarne potrosnje ). Vlasnik opela je sa sadovoljstvom prihvatio ponudjenu opciju, sa stroboskopom vidim da je predhodni majstor podesio duplo vece predpaljenje. Podesim ugao predpaljenja na 12 stepeni PGMT, podesim obrtaje motora na 900 i ukljucim analizator izduvnih gasova. Pratim sagorevanje gorivne smese benzina i vazduha. Analizator pokazuje da je smesa jako prebogata ( 5,8% CO ), smanjivanjem procenta ugljen monoksida obrtaji motora srazmerno rastu. Kad sam postigao da u izduvnim gasovima imam oko 2% CO, obrtaji motora su porasli za 280 - 300 O/min. Vratim obrtaje  na 900 i pratim kvalitet sagorevanja na leru.
Kad je su svi parametri postignuti podignem rad motora na 3000 O/min., i pratim sagorevanje goriva na turazi. Analizator pokazuje da imamo 0,2 - 0,3% CO, vlasniku kazem da je sagorevanje benzina odlicno, mozemo isprobati kako sad ide lepo ocuvan record.
Motor pali na pola kljuca, rad na leru miran i stabilan, perfektno prima komandu gasa u svim rezimima. Provoali smo auto po naselju i van naselja, auto ide onako kako dolikuje takvom odlicnom autu...



Blazer

Drago mi je kad vidim da ima toliko pregleda, slobodno me pitajte o problemima koje imate a koji su vezani za sagorevanje benzina ili plina.

Da krenemo sa nekim uvodom ove teme, zadatak karburatora je da u svim rezimima rada motora dozira toliku kolicinu gorivne smese, koja ce dati najveci ucinak motoru. A da pri tome imamo " puno " sagore gorivne smese, sa sto je moguce manjim procentom ugljen monoksida.

Da bi se takav rad motora dobio potrebni su odredjeni usovi i to:
- adekvatna kompresija,
- tacno paljenje gorivne smese,
- tacan odnos vazduha i benzina ( ako se za pogon motora koristi benzin ) i
- kvalitetno gorivo.


Nemoj pisati poruku za porukom, koristi opciju EDIT. Milos
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Sub 05 Avg 2017, 21:11

Kod karburatora,verovali ili ne je vakuum bitan,jako je osetljiv na puknuta creva,pocne lose da sagoreva,da puno trosi..mene je godinu i po dana mucilo lose crevo od kickera,trosio 1.5l vise i lose radio u leru..ja nazalost nemam opremu za stelovanje karburatora,radio sam sve na sluh al mogao sam da nastelujem karburator dobro da radi,al bi voleo da sam mogao nastelovati karburator da radi optimalno u svim rezimima,posebno u punom gasu,posto sam uvek imao crnog dima pri punom gasu..posebno kod dvogrlih
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 06 Avg 2017, 12:13

Kod svih sklopova ( tu spada i karburator ) u mehanici vazan je svaki deo tog sklopa. Jer da nije vazan nebi ga ni bilo - sto bi nasi ljudi rekli. U potpunosti se slazem sa junior45, pa zato mogu slobodno reci da je karburator merni uredjaj ( moja teorija ).

Pod odredjenim vakumom koji se stvara u venturijevoj cevi ( deo karburatora ) mora se tacno povuci odredjena kolicina goriva i odredjena kolicina vazduha. Izmesati ih u sto  finiju gorivnu smesu i kao takvu predati je motoru preko usisnog kolektora ( usisne grane ) i usisnog ventila. Odnos punog sagorevanja je jedan deo goriva pomesan sa cetrnaest koma sedam delova vazduha ( 1 : 14,7 ). U toj teorijskoj razmeri gorivna smesa ce se u potpunosti zapaliti i dati najvecu snagu motoru. Motor ce najmanje trositi i u izduvnim gasovima ima najmanji procenat ugljen monoksida.


gejmeri
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Ned 06 Avg 2017, 12:55

To jeste savrsena smesa,ali za puni snagu treba da bude malo vise goriva,dok na primer u odrzavanju brzine bilo bi dobro da bude savrsena
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Ned 06 Avg 2017, 13:20

14.7 je tamo gde proizvede maksimalan moment Wink Maksimalna snaga motora ide najcesce u rasponu od 13.5 do 11 (zavisi od motora, da li ima ili ne turbo), za odrzavanje brzine ide obicno izmedju 15 i 16 a ler oko 18.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 06 Avg 2017, 13:53

Ako ti nije problem objani nam podatak koji si dao: " za odrzavanje brzine ide obicno izmedju 15 i 16 a ler oko 18 ".
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Ned 06 Avg 2017, 15:34

Kila vazduha na kilo goriva,na smesu je mislio
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 06 Avg 2017, 16:07

Interesuje me sam odnos koji je pomenuo ili je to njegova slobodna procena.

Hajde da se malo upoznamo sa ovim sistemom uvodjenja gorivne smese u motor. Karburator na nasem autu sastoji se iz veceg broja razlicitih delova, koji zajedno cine jednu celinu - karburator -. Ali krenimo nekim redom, grubo ga gledajuci, karburator se sastoji iz:
                      - poklopca
                      - tela i ( zavisi od konstrukcije )
                      - donjeg dela ( obicno je to vodeni grejac gorivne smese ) .

    Na poklopcu karburatora, koji je od aluminijumske legure, nalazi se odredjeni broj delova i to:
                      - brezoni-zavrtnjevi za pricvrscivanje kucista filtera vazduha ili usmerivaca cistog vazduha,
                      - plovka, obicno je od mesinga ili specijalne plastike,
                      - ventila za regulaciju kolicine goriva, obicno je od mesinga ili aluminijuma sa gumenim vrhom.
                      - dela mehanizma za sauh ( rucni ili automatski ),
                      - uvodnika goriva, mesingana cev i
                      - odredjenog broja kanala i kalibrisanih cevcica za odvod goriva i vazduha.
   
    Zadatak pokloca je da zastiti odredjenu kolicinu benzina u loncetu karburatora od:
                      - prosipanja,
                      - isparavanja i
                      - prljanja.

     Pored navedenog, zadatak poklopca je usmeravanje preciscenog vazduha u prvo i drugo ( ako ga ima ) grlo, prihvat kucista filtera za vazduh, punjenje lonceta gorivom do odredjene visine i td...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Ned 06 Avg 2017, 16:22

Da li igra ulogu da li je to moja slobodna procena ili strucna literatura?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 06 Avg 2017, 18:23

Pre bih rekao da je to tvoja slobodna procena a evo i zasto:

- " za odrzavanje brzine ide obicno izmedju 15 i 16 ", ovaj odnos ukazuje da je gorivna smesa siromasna gorivom.

- "a ler oko 18 " kod ovog odnosa gorivna smesa je izuzetno siromasna gorivom, postoji mogucnost da motor nemirnije radi jer ima previse vazduha.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Ned 06 Avg 2017, 18:29

Curi gorivo na dihtungu poklopca celim obimom, dihtung nov (isto i sa starim), povrsine tela i poklopca idealno ravne, sve stegnuto maksimalno, sta moze da bude?

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu DSC_2460 Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu DSC_2461 Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu DSC_2465

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Ned 06 Avg 2017, 18:43

Na zalost nije moja procena, licno iskustvo i strana strucna literatura. To su brojke kojima se tezi, a sad koliko blizu njih je zaista motor zavisi od niza faktora.


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 06 Avg 2017, 19:01

Miljane problem lezi u visokom nivou goriva, ako je karburator na autu upali motor i cekaj da gorivo pocne da curi kako navodis. Ugasi motor kad primetis da se dihtung nakvacio gorivom i odvoj poklopac od tela, slikaj nivo goriva i postavi sliku da vidim visinu goriva u loncetu.

Proveri prohodnost povratnog voda i da li idealno iglica zatvara protok goriva.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Ned 06 Avg 2017, 19:28

Ceo set narucen iz Italije u nadi da ce resiti problem, novi iglicasti, plovak, komplet dihtunga i gumica, nivo plovka podesen po fabrickim podacima, ali nema razlike. Kombinavao sam nove i stare delove, ali razlike nema, on normalno radi, prima gas, sve ok, unutar difuzora ne curi, samo spolja.

Kod ovog tipa karburatora za razliku od Webera mnogo kanala prolazi kroz poklopac. Dovod goriva nije na poklopcu kao na Weberu nego ide kroz telo, pa u poklopac, brizgaljka obogacenja smese je isto na poklopcu, kao i ler kanal, vidi se ler dizna na slici.

Obelezio sam crvenom linijom put goriva od dovoda ka iglicastom ventilu, i tu na prelazu iz tela u poklopac gde sam obelezio zeleno gorivo pocne da natapa dihtung i onda se siri.

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu DSC_2465_resize

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 07 Avg 2017, 07:21

Miljane, nema sanse da je sve ispravno a dihtun se vidno vlazi i curi benzin. Proveri nalegajuce povrsine na telu i poklopcu ( kad skines poklopac pogledaj zaptivku sa jedne i druge strane da li su otisci jednaki ili ih negde nema ) sa staklom. Mora negde da se vidi zazor ili luft, odnosno da izmedju dveju povrsina nema naleganja...


Blazer
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Pon 07 Avg 2017, 22:54

Nema zazora, cak ni kad stavim poklopac na telo bez dihtunga, svetlost nigde ne probija, a otisak je jednak sa obe strane.

Na prelazu kanala goriva iz tela u poklopac postoji mesingana cevcica oko koje je kao udubljenje veceg precnika, a rupa na dihtungu je precnika tog udubljenja, dosta veca od precnika mesingane cevcice.

Na slici sam obelezio to mesto, i vidi se razlika u precnicima, konkretno kod ovog modela sa slike nema kanala i mesingane cevcice, ali se vidi mesto o kome pricam

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu 34cic_floatheight Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu 34cic_maingasket

Da li u to udubljenje oko mesingane cevcice treba da ide neka gumica?

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Uto 08 Avg 2017, 00:07

Probaj da stavis gumicu, prem da mislim da je u pitanju razliciti precnici otvora u koje ulazi cevcica. Imao sam taj sludaj, doduse na kanalu za vazduh. Resio sam tako sto sam nasao cevcicu ciji je spoljasnji precnik za 0.2 mm veci od originalne, pa sam otvore lagano busio odgovarajucom burgijom . Time sam dobio da cevcica tesno ulazi i u telo kao i u poklopac.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Uto 08 Avg 2017, 14:44

Ako me oko nevara na telu i poklopcu vidim olovne cepove, pa ti kanali nisu u funkciji. Dok je karburator skinut i otvoren dodaj gas za prinudno obogacenje ( u loncetu neka bude propisana kolicina goriva, na slici primecujem da je za par milimetara visi nivo goriva ). Posmatraj gde izlazi gorivo, neverujem da na obelezenom mestu kad das gas ide tanki mlaz benzina.

Da li ima sanse da mi brzom postom posaljes taj karburator, bice mi drago da ti resim problem kad ga uzivo pogledam...

Nemoj pisati poruku za porukom, koristi opciju EDIT. Milos
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Uto 08 Avg 2017, 16:02

Karburator sa slike nije moj, sliku sam stavio kao primer da pokazem o kom se kanalu radi, kad budem stigao slikacu veceras ili sutra moj karburator i stavljam slike.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Uto 08 Avg 2017, 18:44

Miljan ::Curi gorivo na dihtungu poklopca celim obimom, dihtung nov (isto i sa starim), povrsine tela i poklopca idealno ravne, sve stegnuto maksimalno, sta moze da bude?

Miljan ::Ceo set narucen iz Italije u nadi da ce resiti problem, novi iglicasti, plovak, komplet dihtunga i gumica, nivo plovka podesen po fabrickim podacima, ali nema razlike. Kombinavao sam nove i stare delove, ali razlike nema, on normalno radi, prima gas, sve ok, unutar difuzora ne curi, samo spolja.

Kod ovog tipa karburatora za razliku od Webera mnogo kanala prolazi kroz poklopac. Dovod goriva nije na poklopcu kao na Weberu nego ide kroz telo, pa u poklopac, brizgaljka obogacenja smese je isto na poklopcu, kao i ler kanal, vidi se ler dizna na slici.

Obelezio sam crvenom linijom put goriva od dovoda ka iglicastom ventilu, i tu na prelazu iz tela u poklopac gde sam obelezio zeleno gorivo pocne da natapa dihtung i onda se siri.

Kako si podesio nivo plovka i ako su nalegajuce povrsine idealno ravna i paralelna nema sanse da curi gorivo. Ocigledno nesto nije taka kako si nam objasnio...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Uto 08 Avg 2017, 22:45

Zmaj , odakle si ti?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Sre 09 Avg 2017, 00:29

Evo slika

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9600_resize

To je taj otvor oko koga ima udubljenje, i na dihtungu rupa precnika tog udubljenja, vidi se

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9601_resize  Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9602_resize

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9604_resize  Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9605_resize

Visina plovka 7mm

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Solex_32-34_cic_1

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9606_resize Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9607_resize

Da li mozda ova gumica treba da bude na tom mestu, jer savrseno upada tu?

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9608_resize

zmaj87 ::Dok je karburator skinut i otvoren dodaj gas za prinudno obogacenje ( u loncetu neka bude propisana kolicina goriva, na slici primecujem da je za par milimetara visi nivo goriva ). Posmatraj gde izlazi gorivo, neverujem da na obelezenom mestu kad das gas ide tanki mlaz benzina.

Ovde izlazi

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu IMG_9605_resize

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sre 09 Avg 2017, 07:21

Gumica treba da se navlaci na cevcicu - usmerivac protoka benzina. Podseti me da li je taj kanal sa tom cevcicom vezan sa ler diznom ili samo sa sistemom prinudnog obogacenja kod dodavanja gasa?
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Sre 09 Avg 2017, 11:12

Ovaj kanal je za dovod benzina, od dovodnog prikljucka do iglicastog ventila.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sre 09 Avg 2017, 14:13

Nisi upravu Miljane taj kanal moze biti jedino za dovod goriva do ler dizne.Gorivo u loncetu ulazi preko iglicastog ventila ( koji je na poklopcu karburatora ) koji se sa svojom konusnom osovinom povezuje sa plovkom.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 95
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu