Problemi sa strujom na Yugu

+5
Miljan
Avram '90
YUgisa
Pedja
Danijel82
9 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 00:49

Pozz svima.

Nov sam ovde a problema na autu koliko hoces...

Kupio sam Yuga od drugareve macihe (da kazemo od poznatog vlasnika) ali auto je stajao oko godinu ipo dana i nije vozen pa su instalacije pocele da odkazuju kako koja stigne. Auto je bio rastavljen u totalno zbog farbanja i kada smo ga posle sastavili sve je bilo OK i radilo je. Medjutim kako sam poceo da se vozam krenuli su problemi sto se tice struje.

Krenimo od mog najveceg problema a to je prvi osigurac u tabli kad se gleda od maske. Koliko sam provalio izbijanjem tog osiguraca ostao sam bez stop svetla i sva 4 migavca sto morate priznati predstavlja problem. Problem je sledeci, kako stavim osigurac on odmah izbije kao da je nesto u spoju. Pokusavao sam da prodrmam zice ispod te table sa osiguracima i onda je radilo tj nije izbijalo. Ali to je bilo kratkog daha jer se problem vratio i sad ne pomaze ni ta moja alternativna varijanta tako da mi treba pomoc po tom pitanju.

Drugi problem je sledeci... Tice se sirene i svetla u kabini na nebu auta. Znaci nekad radi nekad ne radi. Kako, zasto pojma nemam. Ali ili radi oboje ili ni jedno.

Jos jedan u nizu problema je desno kratko svetlo. Sijalica je ispravna 100% (isprobao unimerom i menjao mesta sijalicama) znaci dugacko radi, pozicija radi ali kratko ne radi. Sta je problem stvarno ne znam. Imam neka 3 releja pored osiguraca i mislim da su od svetala ali nisam siguran.

Sledeci problem su gepek vrata. Posto je auto 97god i ima neki noviji dzek za povezivanje struje a vrata sam morao da menjam i nasao sam neka stari tip samim tim i dzek je bio drugaciji pa sam ga odsekao i bacio i ostale su mi zice. Pitanje: da li neko ima semu koja je zica za sta i kako to da povezem. Ima neka debela braon zica i ona mi se cini da je od grejaca stakla a za brisac ima 4 zice. Iz sasije izlzi 5 zica, jedna je debela (mislim da bi trebala da ide sa tom braon debelom zicom) a ostale su raznih boja. Unimerom sam pronasao u jednoj zici (svetlo plava) 12v ali kad je auto pod kontaktom ili je upaljen pa sam istu zicu izolovao da ne dodje do nekih problema.

Takodje imam i zadnje svetlo za maglu koje nisam povezao jer ne znam kako Very Happy

I poslednji problem se tice centralne brave na gepeku. Zavario sam rupu i namestio motoric od CB ali on ga otkljuca tek posle 3-4 puta. Ne znam sta se tu desava a povezano je 100% po uputstvu od CB i alarma. Motoric se cuje da povuce polugu ali kao da nema snage, ili je nesto drugo u pitanju, generalno nece da ga otvori iz prve.

Nadam se da nisam puno smorio Laughing Laughing Laughing

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Pedja Sre 02 Maj 2012, 01:31

Pa vidi, to te je neko urekao, jedino resenje ti je da u autu ili na haubi "odradis" neku maloletnicu, kazu da je to 7 godina srece. Laughing Salu na stranu, 'ajmo redom.

Prvo, za osigurac. Ako izbije cim ga stavis (cak i ako nije nista ukljuceno), a kazes da je probelm nestajao drmusanjem table sa osiguracima, izvadi je i pogledaj zice koje su ubodene na taj osigurac. Izoluj one papucice-buksne, moguce je da neka dodiruje karoseriju i pravi kratak spoj. Ako nije to, onda jedino da prekontrolises sve instalacije potrosaca koji su na tom osiguracu.

Drugo - verovatno ti prekidac u vratima pravi problem. Izvadi ga (imas po jedan za svaka vrata Very Happy ), ocisti kontakte, ocisti mesto gde se prekidac spaja sa karoserijom, ocisti sraf, i vrati kako je bilo. Prekidac svetlo ukljucuje preko mase, i verovatno je iz nekog razloga tu povremeno gubi.

Trece - ako kratko svetlo radi sa jedne strane, a sa druge ne, nije problem do prekidaca i releja. Proveri osigurace, evo ti mala pomoc iz druge teme:

http://www.dodaj.rs/f/3Y/r3/3Od9IB4y/yugoosiguraci.jpg

To bi bio osigurac F od 8A... proveri kada budes vadio tablu sa osiguracima i kontakte na tom osiguracu, ako je tu sve ok, onda verovatno zica ima prekid...

Za ovo sa gepek vratima bi ti mozda vise pomogao Miljan, ako ima semu sa bojama tih zica, da ti kaze koja na koju ide. Smile

Da li imas prekidac za zadnje svetlo za maglu? Ako imas, onda lako. Very Happy

A ovo za CB na gepeku je verovatno mehanicke prirode problem... kako si povezao motorcic sa bravom, zicom/sajlom ili nekom "krutom" vezom, sipkom...? Kad sam radio kod sebe, bio sam iskoristio jednu sipku od onih koje se inace koriste za CB kad se ugradjuju na vrata i sljakalo je bez greske. Kad smo isto uradili kod druga, sa identicnim motorcicem, ali povezali nekom celicnom zicom, ponasalo mu se kao i tebi, iako smo se trudili da je dobro zategnemo... i da, savet: ako vec nisi, dobro podmazi bravu. Tako ce malo lakse ici, pa ako motorcic nema snage, olaksaces mu posao. Very Happy
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 05:27

Moracu da izvadim tu tablu sa osiguracima pa lagano da pretresem. A sto se tice malera i maloletnice sad vidim svoj problem Very Happy ne treba od 23god tu sam izgleda napravio gresku prebacila je 18tu odavno Razz

Prekidace u vrata sam stavio nove posto su stari bili zardjali i rade perfektno jer se alarm preko njih aktivira na otvaranje vrata. Mozda jedino da stavim i nove srafove posto su oni malo rdjavi.

Sto se tice ostalih osiguraca oni su ispravni, jedino taj prvi je problem ali kad skinem tu tablu pregledacu detaljno sta se ispod nje desava.

Miljaneeeeeeee javi seeeeeeeeeeeee Razz

Imam prekidac za svetlo za maglu, slikacu ovih dana auto pa cu ga predstaviti ovde da se vidi kakvom ja ljutom gujom raspolazem Very Happy

Sto se tice te CB na gepeku uradio sam sledece. Onaj drzac sto drzi sam cilindar brave sam slomio kako bi mogao da ga izvadim i da zatvorim rupu na gepeku. Dalje, tu se nalazi poluga kojom se vrata otvaraju i nju sam planirao da probusim busilicom ali nisam nikako mogao, kao da je od titanijuma majku mu, kako limarija nije tako kvalitetno odradjena Razz Elem znaci nisam uspeo da je probusim pa sam iskoristio onu sipku sto sam dobio uz komplet CB i savio je na tesno oko tog takozvanog jezicka. Generalno kad sam ja to povezao auto nije imao keder pa je radilo ko blesavo a sad bas tesko. Pokusavao sam da prestelujem bravu tj onaj deo na sasiji sto stoji ali ista meta isto odstojanje. Vise ga nisam ni smeo popustati jer bi izgubio zazor.

E sad cekamo Miljana mozda on covek zna neku varijantu kako da resim taj problem sa osiguracem i svetlima jer iskreno da kazem strah me i da se vozim ovako da me neko ne bi, da prostite na izrazu, cuknuo od pozadi Laughing

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Pedja Sre 02 Maj 2012, 06:57

Au, pa jako gresis sa godinama, a inace, mala tajna velikih majstora kaze da je '96.-o godiste najpogodnije za skidanje malera... Laughing

Sad gledam onu tabelu sa osiguracima, iz mog prethodnog posta, po tome stop svetla i zmigavci nisu na istom osiguracu, nesto tu ne stima...

Hm, ako kazes da alarm aktivira perfektno, a svetla ne, onda ne bi trebalo da ima veze sa tim... ali ipak probaj ovo, 5min posla, a mozda pomogne. Wink Ako ne, onda jedino opet da se vratimo na tu demonsku tablu osiguraca Laughing i da vidis da nije tu neka zica (od svetla kabine) labava...

Ako imas prekidac, verovatno imas i konektor za njega, i izvedene instalacije za svetlo, pa onda nema problema. Very Happy A ako nesto od pomenutog nedostaje, moze da se doda. Very Happy

Da li znas nekog ko ima stubnu busilicu i strug, ili bar nareznice? Meni je komsija sa pomenutim alatom bio voljan da pomogne, pa smo uradili sledece: na stubnoj busilici je burgija kroz taj jezicak prosla ko vreo noz kroz puter Very Happy , zatim je uzeo tu "sipku" za CB i narezao mi navoj na onom kraju suprotnom od motorcica, ta sipka je lepo prosla kroz ranije izbusenu rupu na jezicku i stegnuta (sa dve matice, za svaki slucaj Razz ). I naravno, motorcic sam montirao tako da bude "nategnut" kada je u mirnom stanju, a cim dobije struju, i najmanje pomeranje je bilo dovoljno da cimne jezicak i da otvori. Very Happy

A ako ti je auto u NS (vidim da si to naveo kao jednu od lokacija Very Happy ), pusti pp, pa mozemo da pogledamo nesto od toga sto te muci. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od YUgisa Sre 02 Maj 2012, 07:04

Sto se tice prekidaca na za unutrasnje svetlo, ja sam imao bas tu scenu da radi alarm ali valjda nije dovoljno dobar kontakt bio za svetlo... I sve je ok sa prekidacem ali je malo korodirao saraf koji drzi taj prekidac preko kojeg dobija masu... I nekad je radilo svetlo a nekad nije i samo sam izvrnuo, naspricao WD i uvrnuo i sad radi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 08:45

#Pedja

Novosadjan sam ali na prinudnom radu u Pancevu pa dolazim kuci u NS 2-3 puta mesecno. Sad dolazim u subotu pa se mozemo cuti i nesto dogovoriti ako ti odgovara. Samo nemam nikog sa tim ozbiljnim alatom Sad ali smislicu vec nesto. Cak sam tu mislio da navarim nesto ali o tom po tom za gepek vrata. Privilegija mi je tu struju da resim da se ne strecam da li ce mi neko uci u gepek kad zakocim jer stop svetla ne postoje Very Happy i za to `96 moze da se robija a mlad sam da trulim na padinjaku i bas mi se ne kopa kukuruz niti mi se vadi krompir Razz


#YUgisa

Moracu da vidim to svetlo u kabini ali tu je problem jer kad pomenuto svetlo ne radi takodje ne radi ni sirena Sad

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Avram '90 Sre 02 Maj 2012, 10:32

Jel' sirena i unutrašnje svetlo na istom osiguraču,beše? Very Happy

Što se tiče CB na gepeku,kod mene radi perfektno,a onaj jezičak što je Peđa rekao,ja sam ga probušio veoma lako i povezao sam ga čeličnom žicom! Very Happy

Problemi sa strujom na Yugu 42979302



Problemi sa strujom na Yugu 26117117

Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Pedja Sre 02 Maj 2012, 13:44

Ja mislim da ovaj i sledeci vikend necu biti u NS, a posle toga bi trebalo da cu biti do pocetka juna, pa valjda cemo se nekad uskladiti. Wink Ma ne bi zavrsio u Padinjaku zbog toga, pre ce te skembati zbog tih svetala nego zbog ovoga. Razz Laughing
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 14:36

#Avram

Hvala za sliku. Ja sam moju polugu urajbao oko tog jezicka posto nece da se probusi nikako. Kao da je titanijumska Sad ali moracu da smislim nesto. Ili je mozda moj motoric proizveden na nekom brodu ili su ga pravili oni mali zuti sto zive u bloku 45 Very Happy generalno svidja mi se kako si ti resio problem pa cu probati nesto ovako da namestim kad dodjem kuci posto ovde u Pancevu bas nemam uslova. Menjao sam jedno far na parkingu (posto je moj Yugo Ciao da bi skinuo far moram da skinem prvo prednji branik pa onda celu masku koja je u komadu pa tek onda far da izvadim) skupilo se raje ko da sam svedsko cudo Razz takodje ista prica je bila i kad sam ugradjivao parking senzore drugaru na kola. Boze kakve zenturace imam u komsiluku Razz

#Pedja

Hvala tebi ali vec sledeci vikend mi je dugo da cekam sa ovakvom signalizacijom inace cu vas morati obavezati da mi donosite cigare i kafu u padinjak Very Happy moracu izgleda da ga oteram kod elektricara da mi namesti to sto pre kao i kratko desno svetlo. a povezivanje gepek vrata sa instalacijom i svetla za maglu mozemo ovako zajdno preko foruma jer ne gori zemlja ako se bez toga vozim Very Happy

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Avram '90 Sre 02 Maj 2012, 14:42

Biće da je tebi bila tupa burgija ili neka burgija za drvo! Very Happy

Ja sam to probušio vrlo lako,ovo moje sa žicom čeličnom jeste malo traljavije nego Pedjino,ali je dosta lakše i manju rupu bušiš i onda je samo zakriviš i stegneš kleštima! Kod mene radi godinu dana,ja mislim!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 14:51

I jos nesto kad je vec tema zazivela Very Happy video sam da ugradjujete iz astre onaj sat sa datumom. Onaj iz astre G mi se jako svidja i legao bi mi ko pesnica u oko Razz posto planiram da odradim masku sa karbonom kontam da bi mi on idealno popunio tu prazninu na centru unutrasnjeg enterijera pa ako neko ima isti da proda neka mi se javi. Takodje ugradio bi i obrtaljku ali su generalno skupe ako se kupuju nove i izgledaju mi mnogo fensi a to mi se bas i ne svidja. Ja sam nasao jednu od neke lade ali iskreno ne svidja mi se nesto i kontam da je ogromna i ne znam gde bi je mogao spakovati. Evo slike pomenute obrtaljke
Problemi sa strujom na Yugu A32440f3e5154436a395efa

Ali nanisaonio sam jos jedan sat a to je od nekog golfa 1
Problemi sa strujom na Yugu Fd5f35a2cc874d9b8ae9963

Obe stvari sam nasao na limundu Very Happy
E sad ovaj ladin sat ne znam kako upakovati ali ovaj od golfa ne izgleda lose. Mislim da bi on lepo legao u Yugica tj cela instrument tabla da se razbuca pa da se na neku sperplocu stavi i postavi na mesto trenutnog sata. Ima vec na sebi kazaljke za gorivo i temperaturu tako bi morao jos smisliti jos neku varijantu za obelezavanje migavaca, kratkih i dugih svetala kao i rucne kocnice, stanje alternatora i nivoa ulja.

No ovo je skorija buducnost. Prvo da resimo tu struju koja mi zivce kida pa cemo lako za ostalo Razz Ako neko ima da proda neku obrtaljku koju mogu da namestim da ne razbucam pola auta i taj sat od Astre G neka mi se javi necu mu nista Laughing


Poslednji izmenio Danijel82 dana Sre 02 Maj 2012, 15:01, izmenjeno ukupno 1 puta

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 14:54

#Avram

Sad za burgiju ne znam. Jeste da sam to pokusao da probusim akubusilicom koja sigurno ima manje snage nego ova na struju klasicna ali je makitina i dao sam grdne novce za nju pre 2 godine Very Happy sad burgije kakve su nemam pojma probao sam par komada i ostala je ista meta isto odstojanje. Moracu negde da uzajmim jacu busilicu i da kupim neku kvalitetniju burgiju pa da to napravim kako Bog zapoveda jer cu potrositi sve baterije na daljincu Smesno da puknes od

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Miljan Sre 02 Maj 2012, 15:37

To sto ti ne rade unutrasnje svetlo, sirena, stop svetla i sva 4, sve ide preko jedne zice, debele braon stalne struje koja dolazi na kutiju osiguraca sa leve strane, do krila, prvi ili drugi kontakt do amortizera (svejedno na koji od ta dva, spojeni su). Onda se racva na dva osiguraca, preko jednog je unutrasnje svetlo i sirena, a preko drugog stop svetla i sva 4. Vrlo cesto buksne od starosti propadnu, popucaju i ispadaju ili imaju labav spoj pa mora da se zamene novim, to verovatno pravi problem.
Osigurac ako gori, iskljuci sve potrosace koji su preko njega (otkaci zice) i spajaj jedan po jedan, proveravaj osigurac posle svakog spajanja i kad izgori osigurac znaci da taj potrosac pravi kratak spoj.

Zasto si uopste sekao zice iz trecih vrata, sto nisi izvadio lepo kulturno iz konektora i kroz onu rupu gore, sta mislis kako su ih u fabrici provukli. Debela braon je za grejac stakla, a zavisi koji tip motora brisaca imas sad i koji si imao, da li uopste moze da se spoji, jer postoje dva tipa sa drugacije resenim sistemom kocenja koji nisu medjusobno zamenljivi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 15:54

Miljane hvala, sad cu da odem na parking da vidim sta mi se desava sa tom braon zicom i ostalo, tj te papucice.

Sto se tice tih secenih zica na gepek vratima situacija je sledeca. Lik koji mi je radio limariju i farbao auto je rekao da moram da kupim gepek vrata jer stara nije mogao da zakrpi pa sam kupio ista i odneo mu. On je to posle isekao i naravno nije znao da poveze pa mi je rekao da to mora neki strucnjak da uradi. Sad cu ja to lepo slikati na autu kako izgleda pa cu postaviti slike mozda ce biti nesto jasnije. A motor je fabricki sa tog auta i ispravan je posto sam ga probao na stalnu struju i on radi.

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Avram '90 Sre 02 Maj 2012, 16:15

Misliš na ovaj satić kao moj? Naughty

Problemi sa strujom na Yugu 63695159



Ja već pola godine treba da mu zamenim diode da sijaju belo,ali nikako da to završim... Doh
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 16:43

#Avram

Ok je taj sat ili kako se vec zove Very Happy ali mi se cini da je to od neke druge astre. Mozda ni taj nije los ako bi ga instalirao u enterijer ispod onih proreza za ventilaciju na sredini ali vise mi se svidja onaj sa Astre G sto stoji gore na plastici kao kao krovic Very Happy P.S. cini mi se da ti ne radi termometar Razz

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Avram '90 Sre 02 Maj 2012, 16:48

Nisam povezao sondu još,treba da provlačim žice ispod tepiha,pa me mrzi,ali do letos će meriti temperaturu kako treba! Very Happy

Ovo je iz astre F i korse i ima taj "krović" ali sam ga ja izbacio,jer mi je ovde bolje mesto!

A taj iz astre g je četvrtast,ne bi imao gde da ga uglaviš u Yugo
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 17:07

#Miljan

Druze situacija je sledeca sa tim osiguracima. Sad sam razbucao tu tablu i izvadio je da vidim ispod kako izgleda i nasao sam sledece. Auto je stajao oko godinu ipo dana da napomenem i tu sam nasao neke piljevine tj suve trave mozda su tu i neki misevi boravili Razz To sam ocistio i odradio sledece. Kada gledas na taj prvi osigurac sa prednje strane situacija je ovakva. Crvena zica levo, plava u sredini i desno su dve crvene spojene u jednu papucicu i to sve nabodeno stoji na taj prvi osigurac. Kada sam izvadio srednju tj plavu zicu i stavio osigurac proradilo je sve. Radi i sirena i svetlo u kabini i stop svetla i sva 4 migavca. Plavu zicu sam ostavio da visi van table sa osiguracima i izolovao je da ne napravi neki karambol. Cemu li sluzi ta plava zica???

Sto se tice gepek vrata situacija je sledeca:
Ovo se nalazi u vratima
Problemi sa strujom na Yugu 1353807807b841f8bd3ea07

A ovo izlazi iz sasije
Problemi sa strujom na Yugu 9fafe832f0234baa9f13e1c

Ta plava zica koja je izolovana daje 12v kad je auto upaljen ili kad se da kontakt. E sad sta je tu za sta ubi me ako znam Very Happy


Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 17:13

#Avram

E onda je to ono sto mi treba. Video sam to ovde na forumu da je neko to budzio na masku i jako mi se to svidelo. Znas li gde to ima tako komplet sa tim krovicem da se kupi i koliko to zadovoljstvo kosta Very Happy

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Avram '90 Sre 02 Maj 2012, 17:29

Meni se čini da sam ja to platio oko 1500 dinara,ali gde da kupis,to ne bi znao,morao bi malo na otpad otići!

Kakva je ovo boja na yugeru? Predstavi nam auto?! Cool
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Miljan Sre 02 Maj 2012, 17:52

Po semi nema tu plava zica uopste, jel radi ventilator hladnjaka, upaljac, jel imas muziku ?
Mozda je neko nesto dodao, fabricku tu plava ne ide sigurno.

A nazad po semi ide crna sa crno-ljubicastom, plavo-bela sa crveno-crnom, plavo-crna sa plavo-crnom i plavo-zuta sa roze-crnom.
Pa cekaj, tebi isecene i gore i dole, a iste boje izlaze i iz stuba i na motoru brisaca sto jednostavno ne bi spojio na jednom kraju nasumice, a na drugom isto kao dole, da ti se originalne boje poklope na izlazu iz stuba i kod motora brisaca.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 18:15

#Miljan

Druze plava je na sredini 100% bila, sad da li nesto smeta sto sam je izvadio? Ima i muziku i upaljac. To sam ja stavio i uzeo sam stalnu struju sa brave za tu akciju mada upaljac ni ne koristim osim sto punim telefon nekad ali to se za sad samo 2 puta desilo Very Happy a ventilator hladanjaka je radio sad posle skidanja te plave zice ne znam da li ce da radi.
Gepek cu sad da probam da resim pa se javljam sta je bilo Very Happy Da tako su isecene posto sam vrata tako kupio.

#Avram

Pa sad ne znam bas po Pancevu gde ima odpada posto zivim u samom centru a nisam se bas muvao kroz grad. Ako saznas u skorije vreme gde to ima za 1500 din kaparisi mi obavezno Razz moram to da namunjim da bude u fulu Wink

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Danijel82 Sre 02 Maj 2012, 18:56

#Miljan

E svaka ti cast Very Happy kad se budes zenio zovi me da te hvalim Razz povezao sam kako si ti rekao zice za gepek vrata i radi brisac samo me malo zeza prekidac za njega u kabini, nece da radi brisac kad ga pritisnem nego nekako na pola kad ga drzim. To cu sutra da vidim sta se desava ili mozda kasnije ako me ne uhvati mrak. A sto se tice grejaca stakla to ne znam da li mi radi jer ne znam kako da isprobam posto kad ga ukljucim na prekidac u kabini nista se ne desava tj ne sija ona oker lampica iznad prekidaca. A hvala Bogu u maju nema leda na staklima Very Happy

Ostala su mi jos dva problema a to su:
Zasto mi ne radi kratko svetlo na desnom faru i
Kako da namestim svetlo za maglu pozadi??? Imam prekidac u kabini...

P.S. sta cemo sa onom plavom zicom sto sam izvadio iz table sa osiguracima?

Danijel82
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 106
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad - Pancevo
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Avram '90 Sre 02 Maj 2012, 18:59

Al' je kod tebe lavirint u kablovima....

Treba da napišeš nove šeme instalacije na yugu! Very Happy
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Miljan Sre 02 Maj 2012, 19:03

Moguce da je to neko dodao naknadno, probaj da je vratis pa vidi sta se desava, probaj i grejac stakla da ukljucis kad vratis nju i slusaj jel ce da cakne relej tamo kod osiguraca.

Za svetlo za maglu treba da imas konektor ispod tepiha u gepeku, a mozda i viri nazad kod svetla ako ga neko nije uvukao, a za far te zeza ili osigurac F, ili zica od njega do fara.

http://www.dodaj.rs/f/3Y/r3/3Od9IB4y/yugoosiguraci.jpg

Promrdaj njega i stegni one kontakte u kutiji osiguraca, ako ne proradi, zica ispod zeza 100%.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa strujom na Yugu Empty Re: Problemi sa strujom na Yugu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu