Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

+12
semberac
Nikola I.
Jovan422
Milos55
zaya95
zmaj87
jollyjumper
ZAC
YUgisa
Milos
Miljan
junior45
16 posters

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 24 Okt 2022, 17:55

Tvoj auto je sa petostepenim menjacem pa je i srazmerno ekonomicniji. Ali sa cetvorostepenim menjacem i sa utegnutim motorom auto nebi trebao da prelazi 7,5l i ad se vozi 100km/h. Kod nseg drugara dimmu jeste servisiran karburator ali tu nije zavrsen posao sto se vidi po povisenoj potrosnji.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Pon 24 Okt 2022, 23:06

dimmu ::Voleo bih da vidim takvo nesto u praksi. Fabricki deklarisana potrosnja za 1.1 motor sa karburatorom pri brzini od 90km/h je 5.9l. Neka je i tih 15% od 5,9 jedna litra vise tj ravno 7l. Ja sam stvarno razne Zastave vozao, a uslovi voznje su mi da vozim sve otvorenim putem i imam jedan semafor do posla i nikada nisam uspeo da imam neku potrosnju ispod 9l benzina. Drugar je vozio Juga dosta duze na benzin nego ja (vozim se na TNG ali sa vremena na vreme sipam 9-10l i vozim se na benzin dok ih ne potrosim i tako par puta godisnje kada potrosim ceo rezervoar plina) i on sa karburatorom ispod 8l/100km nikada nije uspeo izvuci. I to nije ravno 8, nego koja decimala preko ali eto price radi da zaokruzimo. Vozimo istim putem do posla, radimo relativno blizu jedan drugog..
Za TNG isto ispod 9,2-9,3l/100km nikada nisam imao potrosnju.
Trenutno vozim na autu karburator koji je reparirao nas clan foruma ZAC (standardan IPM) i na autu na kojem je bio trosio je oko 9,5l, a kod mene na autu nijedan ispod 10 ne moze. Stelovale su i plinadzije vise puta, gledali smo izduvne gasove, auto je u fazi i nastelovano je paljenje. Svi kazu da je sve dobro i kako treba ali na tom autu potrosnja ne ide ispod 10l/100km plina.
Zbog toga mi je jako tesko da verujem u tih 7l/100km benzina Smile
Moze da trosi ispod 7l,nego verovatno imas tesku nogu ili imas problem sa necim negde
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Uto 25 Okt 2022, 12:48

Voleo bih to da vidim Wink
Trenutna potrosnja 10l/100km plina, a tacno u decimalu cemo videti kada potrosim bocu za nedelju-dve.
Izracunato otkako sam stavio sa Zelenka IPM karburator, a auto je bukvalno vozen na vrhu gasa jer sam hteo da vidim koliko ce trositi ako ne stiskam, a i sa drugacijim karburatorom. Sa ovim karburatorom daleko bolje pali auto, ima mnogo lepsi i mirniji ler, a ide za neku veoma malu nijansu losije nego sa 24 difuzorom koji je bio pre njega. Razlika je poprilicno mizerna.
Motor je u fazi, paljenje je stelovano kada je poslednji majstor trazio fazu motora, svecice su ok sto se tice boje, a i zazora, kapa i ruka relativno novi i u dobrom stanju, kablovi svecica takodje. Mislio sam da imam negde fals vazduh pa sa 24 difuzorom ima toliko nemiran ler i ne ide kako bi trebalo ali otkako sam stavio ovaj standardni IPM-ov dosta je ler mirniji i sasvim fino radi motor. I dalje to ne ide onako kako bi trebalo, sa tim sam se pomirio i necu nista ni da diram dok ili ne dodje dvogrli i druga glava ili dok ne dodje EFI na red. Ono sto mi smeta jeste potrosnja, za koju smatram da je velika jer se vrti stalno oko 10-10.5l/100km vozio ja pun gas ili na vrh gasa.
U Somboru nema majstora za takve stvari, tj neko ko ima iskustva, zna sta radi i kako sa razlicitim podesavanjima auto treba da ide.
Da idem negde dalje da bi neko nesto cackao, cesao se po glavi i rekao da pojma nema sta je tu problem, niti imam vremena, niti imam novca na bacanje.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Uto 25 Okt 2022, 14:03

Nemoj ocekivati ni malu potrosnju sa efijem ako imalo nesto budes budzio,svaka modifikacija vuce za sobom vecu potrosnju,jedino da ga ostavis skroz fabrickog
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Uto 25 Okt 2022, 14:31

Pa moj trosi konstantno 2-3l manje od njegovog na otvorenom Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Uto 25 Okt 2022, 14:39

junior45 ::Nemoj ocekivati ni malu potrosnju sa efijem ako imalo nesto budes budzio,svaka modifikacija vuce za sobom vecu potrosnju,jedino da ga ostavis skroz fabrickog
Treba prvo skociti pa reci hop. Daleko sam ja od EFI-ja trenutno, jer nije sve stvar ugradnje. Ima tu dosta komplikacija oko legalizacije.
Svakako ne bih nista modifikovao u pocetku i vozio bih se jedno vreme na fabrici. Sto zbog toga ako bih kasnije nesto radio da mogu da osetim kolika je razlika, sto zbog toga da vidim da li cu uopste imati pozitivno iskustvo sa samom potrosnjom, pouzdanoscu i performansama.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Uto 25 Okt 2022, 14:49

YUgisa ::Pa moj trosi konstantno 2-3l manje od njegovog na otvorenom Very Happy
Pricam za moj 1.3,kako su pocele modifikace potrosnja je srazmerno isla gore,cak je i elektronac trosio manje na autoputu od efija..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Uto 25 Okt 2022, 14:52

Ja ti lepo kazem da ti imas neki problem, meni se potrosnja mizerno povecala. Tj otkad imam "novu" sondu realno je najniza i sto je bila. Kad se gazi ko u Kuli onda jeste primetno veca, ali u normalnoj voznji nije, vise varira od mog raspolozenja za volanom nego sto su modifikacije uticale. Takodje kad su bili losi kablovi onda je bila ubedljivo najgora potrosnja.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od junior45 Uto 25 Okt 2022, 16:21

Ja bi rekao da je do sonde,ali kad je merim normalne vrednosti budu sve
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Uto 25 Okt 2022, 18:03

I na mojoj su bile ali ako bih dosta dugo merio onda bi se desilo da delic sekunde izadje iz opsega.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 12 Mar 2023, 09:05

dimmu ::Voleo bih to da vidim Wink
Trenutna potrosnja 10l/100km plina, a tacno u decimalu cemo videti kada potrosim bocu za nedelju-dve.
Izracunato otkako sam stavio sa Zelenka IPM karburator, a auto je bukvalno vozen na vrhu gasa jer sam hteo da vidim koliko ce trositi ako ne stiskam, a i sa drugacijim karburatorom. Sa ovim karburatorom daleko bolje pali auto, ima mnogo lepsi i mirniji ler, a ide za neku veoma malu nijansu losije nego sa 24 difuzorom koji je bio pre njega. Razlika je poprilicno mizerna.
Motor je u fazi, paljenje je stelovano kada je poslednji majstor trazio fazu motora, svecice su ok sto se tice boje, a i zazora, kapa i ruka relativno novi i u dobrom stanju, kablovi svecica takodje. Mislio sam da imam negde fals vazduh pa sa 24 difuzorom ima toliko nemiran ler i ne ide kako bi trebalo ali otkako sam stavio ovaj standardni IPM-ov dosta je ler mirniji i sasvim fino radi motor. I dalje to ne ide onako kako bi trebalo, sa tim sam se pomirio i necu nista ni da diram dok ili ne dodje dvogrli i druga glava ili dok ne dodje EFI na red. Ono sto mi smeta jeste potrosnja, za koju smatram da je velika jer se vrti stalno oko 10-10.5l/100km vozio ja pun gas ili na vrh gasa.
U Somboru nema majstora za takve stvari, tj neko ko ima iskustva, zna sta radi i kako sa razlicitim podesavanjima auto treba da ide.
Da idem negde dalje da bi neko nesto cackao, cesao se po glavi i rekao da pojma nema sta je tu problem, niti imam vremena, niti imam novca na bacanje.

Ako mozes procitaj i napisi nam koja je oznaka karburatora koji se nalazi na motoru a, koja je oznaka karburatora koji si skinuo. Ako se nevaram mislim da sam u nekom postu procitao da je difuzor od 24mm. Taj karburator je za motor od 1300 sm3
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Ned 12 Mar 2023, 12:41

Sada je na autu IPM 32 MGV sa 22 difuzorom, skinut je IPM 32 MGV (1) sa 24 difuzorom.
Prvi karburator je skinut sa vozila koje je mnogo bolje radilo u smislu da je potrosnja bila 8.5l/100km plina, kod mene je oko 10.2/100km, a bukvalno nista nije dirano, brojao sam broj krugova i nastelovao isto tockic na plinu kao i na autu gde je potrosnja bila manja i niti ima razlike u potrosnji, niti u ubrzanju (nije niti losije, niti bolje). Vozio sam auto i na vrh gasa jedno 4-5 rezervoara, stiskao gas, na autoputu, razlicitim rezimima i oko 10.2 se potrosnja krece da li se on vozio 130 na autoputu ili 70-80km/h na magistrali u petoj brzini.
Sa IPM 32 MGV (1) koji ima 24 difuzor je sto se tice potrosnje bio identican problem tj da je uvek bila ista, a to je oko 10.4-10.5l/100km.
Auto sa kojeg je skinut karburator sa 24 difuzorom je imao opet isti problem da je potrosnja uvek bila ista u razlicitim rezimima ali je ta potrosnja bila 9-9.2l/100km.
Oba karburatora je reparirao ZAC, nije u pitanju nesto sto je zardjano, zapuseno i skinuto sa nekog motora koji je stajao na kisi itd itd.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 12 Mar 2023, 17:08

Isti karburator ako se postavi na drugi auto imace srazmerno drugaciju potrosnju u odnosu na srazmerno pohabanosti motora drugog auta. Odnosno, velika je verovatnoca da dva motora nisu jednako pohabani pa je i razlika u potrosnji goriva drugacija. To se moze ublaziti pa i donekle izjednaciti ako se pravilno uz pomoc ispitne opreme podesi sagorevanje gorivne smese na drugom motoru. Ako je kojim slucajem pohabanost drugog motora manja u odnosu na prvi motor, potrosnja goriva na drugom motoru ( u ovom primru ) uz pravino podesavanje moze biti manje. Vazno je da se nista neradi napame i po nekom izmisljenom sablonu.
Svaki motor je razlicit u odnosu na drugi ( mislim na objktivnu pohabanost ) motor, ta se pohabanost i te kako vidi na ispitnoj opremi.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Ned 12 Mar 2023, 19:08

U to i da poverujem da je razlika u potrosnji 0.5-1l, ali skoro 2l vise..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 12 Mar 2023, 20:05

To govori da se nemoze samo zamenuti karburator i time resiti problem nego, kad se motor zagreje na radnu temperaturu treba odraditi pravilno podesavanje ( ugradjenog karburatora ) sa ispitnom opremom i po potrebi izvrsti odredjene korekcije. Kako bi izduvni gasovi na izlazu auspuha imali 2% - 2,5% CO a, na turazi od 3000 O/min., 0,1% CO -0,4% CO.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 12 Mar 2023, 20:10

Imao sam prilike citajuci teme u ovom forumu da naidjem na pojedine postove koji vise stete forumasima nego sto koriste. Moramo shvatiti da sve popravke nemozemo samostalno da odradimo na sistemu za napajanje gorivne smese na nasem automobilu. Jer nemamo ispitnu opremu i sto je isto jako vazno radno iskustvo.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Ned 12 Mar 2023, 21:00

Izduvni gasovi su mereni prilikom svakog tehnickog pregleda (a i cesce jer sam posle svakog "stelovanja" iliti bolje receno cackanja isao da ih smaram da mi mere) i sa onim karburatorom sa 24 difuzorom, a i sada sa 32MGV.
Pusti online detekciju problema, to moze samo u odredjenim slucajevima da pomogne. Kod mene to nije moguce i mora neko ko ima znanja, delova i opreme da se posveti ovom problemu, a ne preko tastature ili telefona.
Ja sam te lepo pitao odakle si, gde ti se nalazi servis i koji je cenovnik u pitanju, a ti izbegavas da mi odgovoris Wink
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 13 Mar 2023, 11:06

Verovatno je kod tebe problem izuzetan kad ste ga toliko silno " cackali " i na kraju nista. Ja sam okolina B-gd, a sto se tice cene nemoze ti niko nista precizno kazati jer je problem stvarno pretezak.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Pon 13 Mar 2023, 13:08

Ne trazim cenu u dinar i fiskalni racun unapred odstampan. Znas valjda koliko ti je satnica, a ujedno znas i sam da ako i ne mozes da ga ustelujes na autu, skines ga, zamenis problematicne dihtunge i pregledas moguce pozicije gde bi mozda mogao da hvata fals vazduh (ako vec radis karburatore privatno ili imas svoj servis sigurno imas set dihtunga za najobicniji IPM karburator). Karburator nije prljav ili zapekao da bi gubio vreme sa tim. Tako da ti ostaje da pretreses isti, upalis uredjaj za merenje izduvnih gasova i steluj..
To sto je cackano to je mozda koji milimetar napred/nazad (kada je auto prvobitno ustelovan kod "majstora" za karburatore u Somboru koji je isto stelovao sa uredjajem za izduvne gasove) da vidimo hoce li biti iole neke vece promene (nisam vrteo po 3-4 kruga pa da se izgubim i ne znam gde sam pa ne znam da vratim), a kad god se merilo izduvni gasovi su bili ok. 32 MGV nisam ni dirao jer planiram da ga vratim nazad na auto odakle sam ga i skinuo.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Pavle Filipović Uto 14 Mar 2023, 11:20

Koliko je pametno da meni neko remontuje karburator? Nije diran od kad je auto proizveden 1989. IPM 32 MGV 12. Jedino sam čistio prošle godine lonče od korozije, koja je stigla iz rezervoara. Jako lepo radi, lepo vuče, malo troši. Tako se ponašao i pre o posle generalne, pa nisam hteo ništa da čačkam bespotrebno, a imam komolet za remont karburatora u rezervi.Jedino nekad ima malo nejednak ler, ali ne uvek.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od VPetar Uto 14 Mar 2023, 13:28

Ne diraj dok radi, zlatno pravilo Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Uto 14 Mar 2023, 13:45

Pavle Filipović ::Koliko je pametno da meni neko remontuje karburator? Nije diran od kad je auto proizveden 1989. IPM 32 MGV 12. Jedino sam čistio prošle godine lonče od korozije, koja je stigla iz rezervoara. Jako lepo radi, lepo vuče, malo troši. Tako se ponašao i pre o posle generalne, pa nisam hteo ništa da čačkam bespotrebno, a imam komolet za remont karburatora u rezervi.Jedino nekad ima malo nejednak ler, ali ne uvek.

Moja preporuka je da se zamene dve membrane koje karburator ima i kod nekog prekontrolisati sagorevanje benzina i vazduha.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Pavle Filipović Uto 14 Mar 2023, 15:26

Do sad sam se i vodio tim ne diraj dok radi, pa ga nisam ni dirao. Mogu onda promeniti te membrane.

Kako će da mu proveri sagorevanje? Ja znam da mu je dosta dobro sagorevanje, pošto su elektrode svećice svetlo braon boje, dosta svetlije od braon.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pet 03 Maj 2024, 15:12

Drugari odavno se nismo culi, tacnije zbog licnih obaveza kojih imam nisam se javljao na forumu. Tu sam i ako mgu nekako da pomognem nasim clanovima bilo bi mi drago.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 6 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu