Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

+12
semberac
Nikola I.
Jovan422
Milos55
zaya95
zmaj87
jollyjumper
ZAC
YUgisa
Milos
Miljan
junior45
16 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Sub 14 Okt 2017, 22:09

Miljan, ovo ti nije neki argument, iskreno, ja cu taj auto da provozam bez obzira sto je hladan. Ali to nije resenje, dali ste se svi clanovi koji ste u diskusiji, zapitali zasto postoji sistem hladnog starta? Sigurno nije reda radi i da bi auto bio skuplji. Vec da bi u odredjenim momentima kad je to bitno adekvatno obogatio gorivnu smesu gorivom/benzinom. Vazno je istaci da treba pravilno uskaditi odnos gorivne smese i na kojim se obrtajima okrece radilica motora. Ako je odnos tacan motor mora perfektno da radi i bez problema da prihvati opterecenje koje mu vozac namece. A to je kretanje vozila bez ikakvih trzavica i slicnih gluposti, normalno je da pri tom netrazite da motor u tom stanju dobije maksimalan obrtni momenat. I da najvecu snagu.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Miljan Sub 14 Okt 2017, 23:08

Moze i IPM koji je bas dobar, i dobar motor, ali su u principu retki, nego sam samo hteo da kazem da moze Very Happy


Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Nikola I. Ned 15 Okt 2017, 20:02

Kada su temperature u plusu sauh i nije potreban, naspricas gas par puta i to je to, a kada je temperatura oko nule i u minusu bez sauha nema nista od paljenja i od normalne voznje dok se ne zagreje koji minut... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zaya95 Ned 29 Okt 2017, 13:43

e drugari zanima me moze li se na ipm karburatoru nastimati da brze vrati gas
znaci kad dodam gas i pustim malo duze mu treba da se vrati na ler i onda u voznji se osjeca kao da dajem među gas malo mi to smeta
nije do sajle i ja sam mislio da sajla ne vraca ali nije do nje jer je podmazana i vraca super znaci da je do karburatora
pa ako neko moze nek napise
pozdrav

zaya95
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 137
Datum upisa : 05.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 29 Okt 2017, 16:40

Upalices auto i pustiti ga da se zagreje sa sauhom, kad je motor zagrejan na nekih 30 - 40C sauh iskljuci. Motor mora mirno da radi na leru zatim nogom pritisni papucicu gasa do kraja i naglo je pusti. Ponovo dodaj polovinu gasa i polako pusti gas, ako se stvarno oseti da se turaza sporo vraca otkaci sajlu gasa sa jabucice karburatora. Ponovi predjasnji postupak sa rucnim pomeranjem leptira gasa. Ostis li da se sada brzo vraca turaza problem je u sajli ili pedali gasa. Ako nema promene koci se leptir gasa, tada ti negine de se karburator skine i ociste oslonci leptira gasa i osovina.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Ned 29 Okt 2017, 23:06

...slazem se sa kolegom, a pomoci ce , trenutno ali ne i dugorocno, podmazivanje osovine leptira WD-om ili sa malo ulja pomocu igle i sprica...Podmazi sa spoljne strane ne moras gurati u grlo.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zaya95 Ned 29 Okt 2017, 23:12

ok sutra cu probati

zaya95
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 137
Datum upisa : 05.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 30 Okt 2017, 16:10

Najbolja opscija je da sekarburator skine i rasturi. Sa odgovarajucim alatom se tacno ocisti leziste leptira i osovinica. Kad se sve sklopi nece vise biti zapinjanja i turaza motora se smanjuje kako treba...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od semberac Uto 17 Apr 2018, 19:09

Da pitam ovde...imam problem sa gasom. Tačnije, bez sauha mi se auto konstantno gasi, bez obzira da li je motor zagrejan ili ne. I u vožnji čim pustim gas počne da štuca, pa sam prinuđen svaki put da pritisnem kvačilo pre nego što skinem nogu s gasa i prikočim. Sauh mi mora uvek biti uključen (nekad manje, nekad više). Da li je do karburatora ili sam promašio temu?

semberac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zaya95 Uto 17 Apr 2018, 19:14

Zacepljena ti ler dizna
Rastavi karburator i ocisti ga radice kao nov ako ne znaš odnesi do nekog majstora nije to skupo
Pozdrav

zaya95
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 137
Datum upisa : 05.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od semberac Uto 17 Apr 2018, 20:53

Hvala.
Ima li negde neko uputstvo kako da se pročisti, ako nije komplikovano da se skine samo dizna?
Nisam baš vičan da rastavljam čitav karburator.

semberac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zaya95 Uto 17 Apr 2018, 20:56

Ima negdje na forumu neko je detaljno objasnio kako se rastavlja malo potraži vidjeces nije komplicirano

zaya95
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 137
Datum upisa : 05.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od ZAC Uto 17 Apr 2018, 21:25


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od semberac Sre 18 Apr 2018, 12:00

Zac, doterao bih ti ga ja na remont, da nisam 120km od Zemuna i da mi ne treba auto skoro svaki dan.
Zato sam i pitao ima li gde uputstvo sa slikama kako sam da produvam tu diznu jer i ovde kod mene ne mogu da nađem krštenog majstora...kao da S klasu vozim.
Zadnji put su mi dvojica popravljali menjač skoro 2 godine.

semberac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Čet 13 Okt 2022, 16:54

Drugari, iskreno se izvinjavam sto se nisam javljao a proslo je dosta vremena. Glavni razlog tome je sto sam u medjuvremenu menjao laptop sa naovim win., pa zato nisam dobijao obavestenja. Sta je tuje vreme nemozemo da vratimo ali zato sad mozemo da se druzimo i da jedan drugome pomognemo koliko se moze. Jer odredjene kvarove bez odgovarajuce ispitne opreme i bez dobrog i potkovanog znanja nemozete uraditi, ali osnovne stvari mozete.


Zastava Forum Z
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Čet 13 Okt 2022, 17:58

Ako se administrator slaze prebacio bih temu: " Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu " u ovom delu foruma.

Postovani drugari foruma neke probleme mozete naci na: Mehanika :: Kvarovi, popravke, servisi, odrzavanje...

Nije problem da slobodno postavite pitanje i ovde i da razmenimo iskustva u meri koliko svaki clan moze da pruzi.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Čet 13 Okt 2022, 20:40

Ispratio sam temu: "Lep ler, ima snage, ali se guši u punom gasu", odradjen je ali nije pravilno. Svaki tip karburatora kod pommenutog automobila ima broj modela koji tacno upucuje koje dizne i emulziona cev se nalaze na prvom i drugom grlu. Ako se ti odnosi poremete necete dobiti punu snagu koju motor treba da da. Ako je dizna preterano veca pored toga sto ce vise trositi gorivnu smesu gusice se i iz auspuha ce izlaziti crni dim.
U slucaju da je suprotna kombinacija auto ce ici jako lenjo i gusice se jer sad imamo gorivnu smesu sa preterano velikom kolicinom vazduha.
Kod nasih auta koja imaju odredjenu kilometrazu moguce je izvrsiti odredjenu zamenu dizni ali samo ako se sagorevanje gorivne smese kontrolise uz pomoc analizatora izduvnih gasova. Sada kad nam je tehnicki pregled rigorozan vazno je da se sagorevanje gorivne smese dovede pravilno u okviru zakona.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od YUgisa Čet 13 Okt 2022, 21:47

Prebacena tema i spojene ove dve.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pet 14 Okt 2022, 07:37

Zahvaljujem se nasem administratoru na razumevanju i podrsci da koliko je u mogucnosti pomognemo nasim clanovima.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Ned 23 Okt 2022, 19:57

Imamo sam priliku da ovih dana vidim juga 55 kom je zamenjena glavna dizna za gorivo sa glavnom diznom za vazduh i emulziona cev. Auto je jako lose radio na leru i trosio benzin skoro ko dva jugica zajedno.
Vlasnik je hteo da mu auto bude ostriji u samom startu i da dobije motor koji ce biti snazniji i dostici vecu brzinu. Pa mu je drugar koji je slicno radio na svom jugicu pomogao da " podese " ovog solidno ocuvanog jugica.
Objasnio sam vlasniku da se takve stvari nemogu napamet i pausalno odraditi jer ce na kraju dobiti rezultat sa jako povecanom potrosnjom i losim radom motora.
Prvo sam zamenuo dizne i emulzionu cev kako je proizvodjac dao preporuku za taj tip karburatora. Uz pomoc stroboskopa podesio tacno paljenje, a uz pomoc analizatora izduvnih gasova podesio gorivnu smesu benzina i vazduha na 2% - 2,5% CO. Na turazi od 3000 O/min. dobio sam izduvne gasove sa vrednoscu od 0,4% CO, svecice su bile ociscene od garezi ( pravilnom smesom doslo je do sagorevanja naslaga garezi na u kompresionom prostoru ).
Posto je auto doveden na " fabricko stanje " dao sam preporuku kako da dobijemo snagu a da pri tome budemo u granicama prihvatljivosti za pomenuti auto koji ima solidan motor. Kad smo se posle moje intervencije provozali vlasnik je bio zadovoljan, jer je dobio dodatnu snagu motora na svom jugicu a da svecie nisu vise garave i da je potrosnja benzina u granicama normale.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Ned 23 Okt 2022, 21:32

Cisto znatizelje radi, koja je to granica normale za potrosnju benzina?
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 24 Okt 2022, 15:01

Nebi trebalo vise od 10 - 15% prelaziti od fabricki deklarisanog podatka , jer ako se nastavi sa obogacenjem gorivne smese goriva/vazduha dolazi do sve manje snage motora a, sve vece potrosnje.
Ako se i dalje nastavi sa povecanjem potrosnje goriva docicemo do toliko prebogate smes da ce se motor gusiti.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od dimmu Pon 24 Okt 2022, 15:22

Voleo bih da vidim takvo nesto u praksi. Fabricki deklarisana potrosnja za 1.1 motor sa karburatorom pri brzini od 90km/h je 5.9l. Neka je i tih 15% od 5,9 jedna litra vise tj ravno 7l. Ja sam stvarno razne Zastave vozao, a uslovi voznje su mi da vozim sve otvorenim putem i imam jedan semafor do posla i nikada nisam uspeo da imam neku potrosnju ispod 9l benzina. Drugar je vozio Juga dosta duze na benzin nego ja (vozim se na TNG ali sa vremena na vreme sipam 9-10l i vozim se na benzin dok ih ne potrosim i tako par puta godisnje kada potrosim ceo rezervoar plina) i on sa karburatorom ispod 8l/100km nikada nije uspeo izvuci. I to nije ravno 8, nego koja decimala preko ali eto price radi da zaokruzimo. Vozimo istim putem do posla, radimo relativno blizu jedan drugog..
Za TNG isto ispod 9,2-9,3l/100km nikada nisam imao potrosnju.
Trenutno vozim na autu karburator koji je reparirao nas clan foruma ZAC (standardan IPM) i na autu na kojem je bio trosio je oko 9,5l, a kod mene na autu nijedan ispod 10 ne moze. Stelovale su i plinadzije vise puta, gledali smo izduvne gasove, auto je u fazi i nastelovano je paljenje. Svi kazu da je sve dobro i kako treba ali na tom autu potrosnja ne ide ispod 10l/100km plina.
Zbog toga mi je jako tesko da verujem u tih 7l/100km benzina Smile
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od zmaj87 Pon 24 Okt 2022, 15:34

Kad je motor stvarno u top formi i karburator pravino nastelovan da izduvni gasovi ne prelaze vise od 0,4% - 0,6% CO motor pri brzini od 80 - 90 km/h nebi trebao da trosi vise od 6,5, - 7,5l benzina. Moram priznati da potrosnja zavisi i od diferencijala, kod nase Zastave se nezna kad je koji tip diferencijala stavljen. Ali 9l potrosnje benzina kod normalne voznje je po meni mnogo.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od MilosL Pon 24 Okt 2022, 17:18

Meni je kec star 3 god. trosio ispod 6l mereno na 1200 km.
Rado ga se secam...
MilosL
MilosL
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 237
Lokacija : Bgd-Rakovica
Datum upisa : 08.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu - Page 5 Empty Re: Karburator na nasem automobilu i njegovi problemi u radu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu