Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

+13
Miljan
Sima21
Nikola I.
MIXI_BG
joca_kg
junior45
nebojsas
charjek
Yuger 1.1
marjan990
YUgisa
bukusa
Milos
17 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Nikola I. Čet 28 Jan 2016, 23:35

Ovde na tehnickom pregledaju bukvalno sve! Pa i policija salje redovno na vanredni zastave samo tako...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Čet 28 Jan 2016, 23:40

Yugisa nije na tvoju adresu nego mislim da oni tako razmisljaju. Cheers
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Milos Čet 28 Jan 2016, 23:54

Nemoj se zacuditi ako te zaustavi neka patrola pa bude podizanje haube i provera brojeva. Drugar je opasno nadrljao tako.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Nikola I. Čet 28 Jan 2016, 23:56

U nekim slucajevima mogu cak i oduzeti vozilo...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Sima21 Pet 29 Jan 2016, 00:01

Cek bre, kako ti uopste registrujes to?! Znam da je do skoro moglo da se prodje bez da teras auto na tehnicki ali mislim da su postali stroziji po tom pitanju ili bar teze svi ka tome. Ja kada sam registrovao prvi put osmicu, nisam bas imao vremena da idem da se bakcem, jos nisam znao ni dal joj sta fali jer je nisam puno ni vozao. Dobio od ujaka, seo i vozio. Ono sto sam primetio je da rucna hvata bas visoko i jos neke sitnice pa nisam hteo da "rizikujem" za tehnicki. Dao 1000 din. vise nego sto je kostala registracija, covek dosao u moj kraj pokupio svu dokumentaciju i sutradan sve zavrsio. Niko mi auto nije ni gledao. Prosle godine kada sam registrovao u Julu sam ga terao na tehnicki i odradio sve po PS-u . A kada sam zvao ovog lika sto mi je prvi put odradio, bilo je ono u fazonu - A ko je to?! Odakle ti moj broj?! Ja ne radim tako nesto. Mozes da doteras auto Laughing Fazon - ne poznajemo se.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Nikola I. Pet 29 Jan 2016, 00:04

Stupio ili treba da stupi novi pravilnik na snagu, pa su i kontrole inspekcije vece... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 00:32

Reg. sam auto 02.12.2015.
Opusteno.
Sad ako sam baxuz da dizu haubu jbg. Very Happy
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Milos Pet 29 Jan 2016, 01:46

Nikola I. ::U nekim slucajevima mogu cak i oduzeti vozilo...

Nije u nekim slucajevima nego u svim, drugaru su oduzeli vozilo na neko vreme. ''Najblaza'' varijanta sa kojom mozes da prodjes je ja mislim skidanje tablica.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 01:50

I bre al ste navalili sa oduzimanjem kola.
Sacu da se navatam straha ni do pijace necu ici.
Samo trecom Very Happy


Poslednji izmenio MIXI_BG dana Pet 29 Jan 2016, 02:01, izmenjeno ukupno 1 puta
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Miljan Pet 29 Jan 2016, 01:56

Ovde te niko ne gleda, kad sam se kod jednog pandura raspitivao, kaze ma sta ce ti to, ko jos gleda Zastave, mi proveravamo samo ova skupa kola da nisu kradena ili prekucavana, niko nece da te dira.

Sima21 ::Cek bre, kako ti uopste registrujes to?! Znam da je do skoro moglo da se prodje bez da teras auto na tehnicki ali mislim da su postali stroziji po tom pitanju ili bar teze svi ka tome.

Tako je svuda, i moze jos uvek.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od dimmu Pet 29 Jan 2016, 11:06

Kod nas jako retko salju na vanredni tehnicki ali tehnicki pregledi koji su opste poznati da prolaze apsolutno svi auti nebitno sa kakvim motorima i u kakvom su stanju su zatvoreni. Ostali su samo oni koji gledaju brojeve i komplet stanje vozila u detalje, tako da nema zajebancije. Ja sam odavno hteo da ubacim 1.4 ali necu da se igram i razmisljam svake godine da li cu moci da registrujem auto ili ne, a sad je i 1.3 ubaciti tesko cimanje da se legalizuje, a o parama koliko kosta.. Atest motora,atest plina i registracija oko 40.000 dinara,ko ne vozi na plin 12.000din manje..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Nikola I. Pet 29 Jan 2016, 11:10

Svakako je bolji jaci motor, ali to nije vredno rizika kakav nosi taj poduhvat. Very Happy
Sad ko se u to upusti, jedino mu ostaje da se osloni na srecu Very Happy mada sa policijom i kontrolorima na tehnickom se nikad nezna...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 11:18

Koja je svrha ubaciti jaci motor i voziti na plin.
Ostavis 1.1 sa plinom i udri, bez ikakvih prepravki.
Ne kaze se dzabe: plin je za kuvanje, nafta za grejanje a bezin za .......
Bez ljutnje ali mi nikada nece biti jasno kao radis nesto oko auta, motor, trapove itd, itd i onda se voze ljudi na plin. Smile
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od dimmu Pet 29 Jan 2016, 11:27

Ne bih opet pisao o tome zasto ja vozim na plin, nedavno sam pricao u jednoj temi o tome pa da ne odem opet u off topic..
Kako si zadovoljan sa motorom posle tih prepravki na glavi i kada si stavio 32/32dmtr i moze li mozda neki klip da se vidi kako to ide?
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 11:32

Tek juce sam kompletirao i upalio, par dana da legne pa cu ga bas, bas probati.
Prvi utisci su extra, ziv je na gasu brzo prima turu.
Malo sa diznama da se poigram.
Danas radim na kucistu filtera, posto je 1.4 vislji i ne moze standardno kuciste( udara u haubu) i ako sam okrenuo nosace motora.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Tatamata Pet 29 Jan 2016, 17:47

mixi ja vozim tipa 1.4 i mogu di reci da mi na plin ide istoako ne i bolje nego na benzinu stvar je u tome da treba znati odraditi karb za plin i posle to nastelovati i u svakom slucaju plin ima vecu oktansku vrednost od benzina sto znaci i da je jace pogonsko gorivo i znam da se mnogi nece sloziti samnom ali ovo pricam iz sopstvenog iskustva i testiranja
ta je to autogas (butan, plin)?




LPG je internacionalna skraćenica od "Liquefied Petroleum Gas" koja u prevodu znači Tečni Naftni Gas, naša skraćenica je TNG). Sastoji se od mešavine Propana i Butana u određenom odnosu. Odnos (procenat) Propana i Butana zavisi od godišnjeg doba i različit je za zimski i letnji period. Kod nas je ustaljen naziv "gas" ili "butan" . Autogas je alternativno gorivo koje je trenutno najekonomičnije za eksploataciju automobila, uz to je ekološki čisto gorivo za razliku od benzina i dizela. U autogas spada i CNG (zemni gas, Metan) ali je kod nas slabo zastupljen u eksploataciji za razliku od nekih drugih država (Italija) gde je procenat vozila sa pogonom na autogas skoro pola pola u autogas populaciji. Problem predstavlja nedostatag punionica za CNG kod nas.

Koja vozila mogu koristi autogas?


Postoje neki izuzetci kojih trenutno ne mogu da se setim. Sva vozila koja imaju SUS motor mogu koristi pogon na autogas, samo je pitanje cene opreme i isplativosti investicije. Da, može i na dizel motore, ako Vam kažu suprotno, potražite bolji servis. Tenologija gasnih uređaja je danas na nivou modernih automobila, tako da se najnovijim generacijama gasnih uređaja (SEKVENCIJALNO UBRIZGAVANJE) moguce opremiti sve tipove najnovijih automobila i sa plasticnim usisnim granama. Prednost ovog sistema je u vrlo maloj razlici u odnosu na performanse vozila kad se vozi na benzin, oko 2 procenta.

Zbog rečenice o dizelu sin me često blagosilja. Može na dizel ali je u našim uslovima to neisplativo na putničkim vozilima. Na gornjoj slici je dizel sa gasom.

Da li je autogas štetan za motor?

NE, ako serviser kaže drugacije, obiđite ga u širokom luku (ma šta obići, mlatnite ga na licu mesta). Najčešća dilema je da li se habaju karike jer je gas navodno "suv". Kad mehaničar odvali takvu glupost, znači da pojma nema o radu motora, ili je neki pekar. Naprotiv, po testovima proizvođača gasnih uređaja i motora, produžava se radni vek motora za najmanje 30%. Gas sagoreva u motoru bez ostatka i zato nema čađi koja prlja ulje i taloži se na sklopovima motora, time je omogućeno da ulje radi svoj zadatak a to je da podmazuje i hladi motor. Čistije ulje bez primesa čađi i sumpora produžava vek motoru.

Objasnite mehaničarima da ULJE podmazuje karike a benzin razređuje ulje kad već nisu u školi naučili, ili im dajte moj telefon pa ću im ja objasniti.

Kakve su vozne osobine automobila na autogas?

Kod standardnih gasnih uređaja gubitak snage je do 10%. Nestručnom instalacijom uređaja ovaj procenat se znatno uvećava i zbog toga se često čuje da auto na gas ide znatno slabije. Sa pravilno ugrađenim uređajem snaga je manja toliko da se to ne oseti u normalnoj vožnji. Ako se ugradi uređaj najnovije generacije gubitak snage je do 2%. Rad motora je tiši i mirniji kad radi na autogas bez obzira na vrstu uređaja. Potrošnja autogasa je nešto veca od potrošnje benzina i iznosi za ispravne motore oko 10% više u odnosu na potrošnju benzina. Ako je motor (karburator, injection sistem) neispravan, često bude ista ili manja potrošnje u odnosu na benzin.

Nedajte da Vas ubede kako je auto lenština zato što se jeftino vozite. Nije tačno!
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od YUgisa Pet 29 Jan 2016, 18:01

U kom smislu mislis da je jace gorivo? Ima vecu oktansku i/ili energetsku vrednost?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 18:05

Vidi druze, kako god bilo mi ovde pricamo o poboljsanju perfomansi vozila, ne mozes da poboljsas perfomanse ako dodas jos 50-70kg.
Svi teze da skinu ne potrebno da bi olaksali kola samim tim i ubrzali.
Tako ako uracunas 10% manje snage + tezina celog sklopa+gas ili tng+atest, reatest dolazis do podatka da ta zastava mnogo kosta i sigurno slabije ide ili ubrzava zbog tereta.
(dzaba ti sprinterice kada si debeo) Smile
A sto se tice potrosnje, koga briga ako moj yugo ide do j....
Bitno je sta hoces od yugica ili zastave.
Stvar izbora.



MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Tatamata Pet 29 Jan 2016, 18:12

nije 10 posto nego 2 posto ako hoces trkalicu onda kupis lepo neku hondicu ili bmw pa se trkas na stazama predvidjenim za trkanje jer grad nije pista e sad dali tvoj jugo ide do jaja ili ne to ne znam ali znam da bi te u svakom momentu sa mojim tipom ostavio iza sebe jer nije poenta da ubacis jaci motor i kao on leti jer taj motor ima drugaciji hod radilice i treba svasta uraditi da bi isao do jaja pa onda menjac uraditi itd da ne pricam puno mene je samo motor izasao 1400 eura da ga naturpijam kako treba i da ga vozim na benzinu nebi imao da mu sipam 20 litara goriva na 100 kilometara al ide do jaja jebiga.

jugisa na oktansku vrednost sam mislio
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od YUgisa Pet 29 Jan 2016, 18:15

Ne ubacuju svi veci motor u Zastavu zato sto im je bitna svaka sekunda na stoperici. Dosta ljudi preferiraju to sto vece kubikaze imaju vise obrtnog momenta odnosno snage u nizim obrtajima sto omogucava relaksaniju voznju u normalnim okolnostima. Ako se napravi dobar izbor, moze taj motor vece kubikaze i da jednako i manje potrosi od nekog manjeg u slucaju normalne voznje jer zbog vece snage u nizim obrtajima, omogucava da se ubrzanja sprovode u nizim obrtajima (visim stepenom prenosa) a i mogu krace da traju.

Ima bolju oktansku vrednost, ali mu je losija energetska vrednost i nisam siguran da li sa 10% vise plina moze da nadomesti nedostatak energetske vrednosti u odnosu na benzin. Ali slazem se da moze da ide slicno kao na benzin, mada ako je mesac obicno idu slicno na oba goriva ali bez mesaca bi isao bolje na benzin jer mesac cesto smanjuje protok do motora. I iz mog iskustva, kod nekih je bilo bas primetno, tipa samo kad skines poklopac od kucista filtera...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 18:18

Ja ne znam druze na kom forumu pises, ali ovo je forum zaljubljenika u zastavu i pricamo o problemima i poboljsanju zastavinih vozila.
A sto se tice tvog tipa stvarno ne znam ali bi te ostavio iza sa mojom alfom. Very Happy
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Tatamata Pet 29 Jan 2016, 18:24

pa da o poboljsanju zastave a ti ubacujes motor od tipa tako nisi poboljsao zastavu nego napravio frankestajna, elem jugisa kontam sta ti pises i vidjao sam svakakve karabudze od plinova sto su ugradjivali i naravno da auto tada ne moze da ide ok slazem se ja da na benzinu ide bolje ali kazem i plin ako se dobro usteluje i kvalitetno ugradi razlika je zanemarljiva
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 18:28

Motor je iz floride 1.4 a koliko znam to je zastava.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od YUgisa Pet 29 Jan 2016, 18:30

Pa i plin je za neke ljude problem i poboljsanje Zastave. Omogucava im prelazak vece kilometraza za manje novca.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od MIXI_BG Pet 29 Jan 2016, 18:36

Lepo sam rekao stvar izbora.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga  - Page 3 Empty Re: Ubacivanje motora 1.4 iz tipa u yuga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu