Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

3 posters

Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od cenix87 Pet 20 Apr 2012, 13:41

e pa ovako da izlozim moj problem.nekad davno sam imao jugica koji je bio jako lep ali je to sminka.a sad hocu da pored svog auta napravim neku ludnicu od juga.
posto sam citao svugde da kad god ide malo jaci motor od 60 konja onda treba uraditi ojacanja itd:
1 hocu da stvaim neki 2.0 16v turbo motor .(dali je uopste izvodljivo i ako jeste kako je izvodljivo.)
2.kavka ojacanja i prepravke sasije,vesanja i kocionog sistema treba izvrsiti.
3.kako registrovati takvo cudo posto predpostavljam da tu ne idu male preprave celog vozila .

e pa sad to je ono u osnovi sto sam ja zamislio a sad molim vas da me zatrpate negativnim i pozitivnim idejama otvoren sam za sve solucije .

Hvala unapred fica Very Happy
cenix87
cenix87
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od YUgisa Pet 20 Apr 2012, 14:23

Ja moram da pitam prvo jer poena projekta bas ubaciti 2.0 turbo motor ili postici neke odredjene performanse?

Posto moje misljenje je da realno toliko snazan motor nema poente sem ukoliko nije pravljen da se takmici u drag trkama... A to kazem jer realno koji god da uzmes 2.0 turbo motor moras da ga ubacis sa menjacem sto prilicno otezava ubacivanje i cak i kad stane u motorni prostor, stace jedva i neprakticno je za odrzavanje... Drugo, toliko snage nije prakticno na prednjoj vuci jer ce imati problema da prenese tu snagu na put a u odredjenoj meri je i taj motor tezi od fabrickih pa ce uticati i na ovako los odnos balansa izmedju prednje i zadnje osovine...

Takodje, tu je pitanje i koje su tvoje mogucnosti, ako se ne razumes u ovo tesko ces naci nekoga ko ce prihvatiti to da radi a kad prihvati, cena nece sigurno biti mala... A pitanje je koliko ti para zelis da ulozis u ovaj projekat jer ovo nece ce napraviti kako valja za 1000e...

Mislim da su ova pitanja glavna u ovome posto sama prica oko ubacivnanj takvog motora je obimna i usustini tesko saglediva u svim detaljima preko interneta tako da o tvojim pitanjima je potrebno napisati dosta teksta pa je pitanje prvo da utvrdimo da li si ti siguran da to zelis... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od cenix87 Pet 20 Apr 2012, 15:11

sto se tice performansi meni nije bitno da auto ide 300 na sat i ovako bi ga blokirao na neku pristojnu briznu .bitno mi je ubrzanje i po mom nekom amaterskom misljenju ja sam skontao da bi toj svrsi shodio neki 2.0 motor sa turbo punjacem.e sad ako ima neka druga solucija za sve sam otovren.jednostavno meni treba auto za zezanje.to bi fakticki bio sezonski auto kao neki dvotosckas i ja sam planirao da mu se ubaci nesto sto ima mnogo snage.Jel imama kola za put i te gluposti ovo je onako za moju dusu da ga cetkam u garazi i kad izadjem da se vozim da mogu sa njim da se zajebavam (to znaci gas do daske kasno nocu kad nema puno vozila itd.)Cisto da mi bude ventil kao sto mi svi imamo nesto.
cenix87
cenix87
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od YUgisa Pet 20 Apr 2012, 15:22

Pa ja ti predlazem 1.4T motor iz Punta GT, on fabricki ima 130+ks i moze lako da se doradi na preko 170ks (cip i dorada izduva i sportski filter) a moze i jos, mada ja mislim da ce ti ovo biti sasvim dovoljno... Eventualno ako zelis da na pravcu pobedis jos neki jaci auto, stavis mu N2O da ga imas u nekim tako ekstrmnim situacijama... A motor staje bez problema u Yuga posto je blok spolja totalno isti kao i od fabrickog motora...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od cenix87 Pet 20 Apr 2012, 15:28

znaci od punta gt.pa ok ako to smanjuje u tolikoj meri posao sto da ne.hvala ti puno za savet .

a sad me interesuje sta da radim sa kocionim sistemom i vesanjem?
ja sam planirao da napred kupim ceo amortizer sa oprugom da ne bi sekao ili sprengovao amortizere.Ali ne znam sta sa zadnjim delom da uradim.
i interesuje me sad kocioni sistem jel treba nesto doradjivati i kako..
cenix87
cenix87
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od YUgisa Pet 20 Apr 2012, 15:43

O ojacanjima karoserije imas vise ovde:
https://zafc.forumsr.com/t246-ojacanje-karoserije

O kocnicama koje pasu na Yuga imas ovde:
https://zafc.forumsr.com/t588-kocnice-koje-pasuju-na-zastava-automobile

Ja ti predlazem minimum 257mm ventilirajuce diskove napred i 227mm pun disk pozadi... Uz neke kvalitetne plocice i diskove.... Za to ce ti trebati minimum neka felna od 14 cola.

Tu imas par tema o trapu pa mozes malo prelistati:
https://zafc.forumsr.com/f7-trapovi-i-kocnice

Ali sad sve je pitanje koliko ti zelis da ulozis u to i da modifikujes, ja sam npr zadrzao po konksturkciji fabricki trap ali sam unapredio te delove... Ali moze i da se modifikuje tako da se bukvalno sve izmeni...


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od cenix87 Pet 20 Apr 2012, 15:47

Hvala ti puno na svetima prelistacu ovo pa javlajm kad krene pocetak radova.
Moram da se smislim i da vidim sa ljudima koji ce to da rade sta i kako jos..
uglavnom hvala vam puno.
cenix87
cenix87
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od kalasnjikov Pet 20 Apr 2012, 18:32

Da sam ja na tvom mestu, 2.0 Turbo bih stavio JEDINO ako su u pitanju trke na 402m. Voznja tako teskog motora u malom automobilu ima za posledicu da se automobil jednostavno uvija po krivinama, jednostavno to nije za svaki dan. Za malu gradsku zujalicu (jer zelis ubrzanje), najbolje je da stavis mali turbo motor, recimo iz Fiat Una 1.3 ili 1.4T. Em je veoma slican ostalim fabrickim Zastavinim motorima, em je lak, em se lako ubacuje. Stavis jacu turbinu, napravis bolji izduv i to ima da kida.
Sto se ojacanja karoserije tice, stavis kosku napred, kosku pozadi, sanke, ojacas koseve napred i nazad, gredu i vezne limove i to tako sto na svakih 2cm ide var. To bi bilo sasvim zadovoljavajuce ojacanje, a ako stavis rol bar ili ojacanje donjeg postroja, bice to posebno ojacanje. S tim, sto nemoj da preterujes sa ojacanjima, tipa "od viska glava ne boli". Boli itekako.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga Empty Re: Potrebna mi je pomoc od ljudi sa iskustvom - Ubacivanje 2.0 16v turbo motora u Yuga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu