Da li imate naslage u iber crevu?

+21
YugoM55
-YUGO_55-
danijeldokic
NikolaBoss
dragan77
charjek
miljanxXx
venoman
Djuka
Mitke
IMT-539deluxe
djuki
zile
Miljan
darko-san
ZAC
teslaboj
vedranb
junior45
YUgisa
Predrag B.
25 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od YUgisa Sre 25 Feb 2015, 19:14

Pa ako bas stalno vozis takve deonice i nikakve duze, razmisli sledece zime da stavis, da se ne hladi motorni prostor... A mozda ti je i termostat ne zaptiva najbolje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od YugoKoral55 Sre 25 Feb 2015, 19:18

Retko vozim nesto duze od toga..mozda u nekoliko meseci jednom je neka malo duza deonica..
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Uto 05 Feb 2019, 00:49

Veceras ceprkao nesto oko filtera, kad vidim da u kucistu pućka. Pogledam u rupicu na samom kucistu, koja se nastavlja u lulu i skontam da dolazi iz creva iberlaufa. Ali mi se slosilo kad sam video da je ta lulica puna kremaste smese. I bas me zabrinulo.
E sad...S obzirom da vec par meseci traje boljka loseg grejanja, tj auto jedva izlazi iz plavog, tipujem da je zaglavio termostat na poziciji otvoreno. Ako je samo to i voznja kratkih relacija, bice dobro. Jer priliko puckanja, kao i da vlazi filter vazduha. Verujem da je to zbog nedovoljne temparature vozila.

P.S. Cemu onaj drugi patrljak na kucistu filetar, isto kao za neko crevo? Ali tu nista nije bilo prikaceno.

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Eumqlz

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Uto 05 Feb 2019, 06:01

To crevo ide od kucista filtera do dna karburatora,kad je auto.u leru da usisava iber smesu u motor..to ti jesve od kondeza koji se javlja zbog nedovoljne temp motora
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Uto 05 Feb 2019, 07:53

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Cc0896cf92f6f563578f0861dae602fe_orig

Moze li neko da posavetuje, na koji deo ovog Weber 32icev10 karburatora ide to crevce? To je dakle po p.s.-u, da crevce iz ibera ide u karburator? Nisam ni znao.

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Uto 05 Feb 2019, 09:54

Sa druge strane,skroz dole gde je poluga gasa.I klapna gasa ima jedna lulica koja sluzi za to,ta lulica bi trebala da vodi skroz ispod karba,da stalno ima vakuuma
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Uto 05 Feb 2019, 11:54

Nisam siguran da li ove slike mogu pomoci oko tog crevca od karba sto ide do kucista filtera,ali kod Y45,kod mene,to stoji ovako,zakaceno na cevcicu koja stoji iznad sipkice polugice koja spaja mezanizam ajnspric membrane i osovine leptira gasa:

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 IMG-20180414-184852 Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 IMG-20180905-141857

Cini mi se da se vidi kako je prikaceno..trebalo bi da su karburatori isti,mislim bar na telo karburatora. Razlike su u diznama i difuzoru valjda najvise...ukoliko se ja ista razumem u karbove...a i ako sam se dobro izrazio.
Unsure stidljivko
Isto,nadam se da je kod mene to dobro zakaceno... Laughing
Tako sam ga Yugosaurusa dobio...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Uto 05 Feb 2019, 12:13

Treba da je na istom mestu kao kod sultana, a ta skroz donja cevcica na podnozju karburatora sluzi za vakumski korektor na razvodniku.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Uto 05 Feb 2019, 14:59

junior45 ::Sa druge strane,skroz dole gde je poluga gasa.I klapna gasa ima jedna lulica koja sluzi za to,ta lulica bi trebala da vodi skroz ispod karba,da stalno ima vakuuma

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 1b21c612fba1dcd407cced37b017eed3_orig

Evo i druge strane. Slike su inace sa neta, jer su dobre za pokaznu vezbu. :-) Koliko vidim, sa ove strane nema lulica gde bi moglo da se ubode bilo koje crevo.

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Uto 05 Feb 2019, 15:02

ZAC ::Treba da je na istom mestu kao kod sultana, a ta skroz donja cevcica na podnozju karburatora sluzi za vakumski korektor na razvodniku.

Na prvoj slici koju sam postavio vidim tri lulice...Bilo bi dobro ako neko moze da je obelezi i kaze gde sta ide. Unsure

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Uto 05 Feb 2019, 15:39

sultane i zac,niste upravu, ja sam imao spojeno sve fabricki na mojoj 45ici,donji vakuum je za kuciste a gornji za razvodnik, a veberov bas karb,on to nema,samo ipm..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Uto 05 Feb 2019, 15:43

Auu, nisam ocekivao da ovako zamakne tema zbog jednog crevceta. Sad mi tek nista nije jasno.
A mora ce da radi i preciscavanje teme. Smile

https://zafc.forumsr.com/t4506p150-zac-saradnik-bmr-a-za-reparaciju-i-prodaju-karburatora-anlasera-altenatora#239155

Konkretno, evo ga moj karburator, Mr. ZAC ga je propustio kroz sake. Ne IPM, nego bas Weber 32icev10 koji je isao na starija Zastavina vozila, citaj pre 30+ godina.

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Uto 05 Feb 2019, 15:58

oni nemaju to
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Uto 05 Feb 2019, 17:02

Ne znam sta sad da mislim.
Kod kucista filtera za vazduh,u Yuga45,ta mala cevcica na vecoj gde se kaci crevo ibera,je istog kalibra kao ta mesingana cevka na karbu,koja se nalazi posve na istom mestu i kod mog IPMca i kod Webera sto bi bilo logicno po meni,s obzirom da je jedno licenca drugog,citaj istog "formata"...
Ja sam Yugosaurusa kupio sa tako spojenim crevcem,samo sto je bilo krooto i raspalo se dibidus te sam zamenio...
Moze jedino biti,da je to u startu pogresno iznamontirano,samo,moj razvodnik nema vakuum korektor,tako da tu nesto ne pije vodu.
E sad,sta?

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Uto 05 Feb 2019, 17:05

Cedo...donja cevcica u podnozju je istog precnika kao i vakum na razvodniku...a gumeno crevo vakuma je takodje tog precnika... na mom Jugu je tako bilo montirano fabricki...i ja nisam nista dirao...jedino ako oni u zastavi nisu znali gde sta ide...
Drugo, logicno je da taj malili iber bude spojen na karburator tu kod difuzora, gde se smesa ubrzava a uljna isparenja se tu mesaju i odlaze u cilindar da sagore.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Uto 05 Feb 2019, 17:16

Ok,kako god da je namontirano,kod mene sve radi kako treba. Jedino sto kod mene nije crevo ibera spojeno na kuciste filtera pa karb kroz tal malilili iber vuce preciscen vazduh,mozda i bolje nego uljna isparenja,sta znam...
Jer da je nesto pogresno spojeno verovatno bi motor radio nesto bzvz,stucao,tresao,nesto bilo sta...

Meni je interesantno da na ovakav nacin naucim nesto novo. Ako se otkrije da je kod mene nesto losho prikaceno,me obavestite,da ne jurim delove motora usput po Avali...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Uto 05 Feb 2019, 17:38

Ee ljudi, koji je na kraju zakljucak? Dajte, obelezite mi na jednoj od slika brojevima, slovima, kako god....Gde i sta treba da zakacim. Probacu svako resenje, pa cemo videti. :-)

Inace, ova cevcica kod poluge za leptir gasa mi je veceg precnika nego li kod korektora vakuuma na razvodniku. Crevo sa razvodnika sam jedva prikacio tu.
Pre deluje da je istog precnika kao ona cevcica kod ibera na kucistu filtera.
Sad razmisljam, je li moguce da je to zbog vremena kad su pakovali Zastave sa platinskim razvodnikom koji nema vakuum? scratch

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Uto 05 Feb 2019, 18:14

Moj Yugo45 nema vakuum korektor,ima platinsku dugmad,i crevce je prikaceno kao sto smo ZAC i ja konstatovali,i kako se vidi na fotkama. Yugosaurus se kotrlja,ne stuca...tako da ja pretpostavljam da je to to.
Crevce se kaci na tu malu lulicu na prikljucku za crevo iberlaufa na kuciste filtera,i na lulicu na karbu iznad polugice ajnshpritza,to bi bilo to

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Uto 05 Feb 2019, 20:48

Cekajte, pitanje za obojcu. Da li imate cevcicu manjeg precnika na podnozju karburatora?

Meni je logicno da se precnici cevcica i creva za korektor poklapaju...bar ej kod emne tako bilo fabricki, a mozda ej i Ceda u pravu , mozda je bilo i takvih izvedbi. Unsure

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Uto 05 Feb 2019, 21:43

Moj karb je odprilike iste tj slicne konstrukcije kao taj sto je kod Doktor Stoleta,jedino sto nema onu kerefeku sa crnim crevcetom sto je povezano,ima nesto slicno jbmlg...

evo i slike,malopre sam poslikao ako se ista i vidi,sa str gde mu je ajshpric ima identicnu postavu tih crevnih prikljucaka,dole ta dva debela sa zadnje str,i ta jedna tanja cevcica za crevce koje je meni od starta bilo prikopcano na cevku od ibera na kucistu filtera, postoji jos amo dovodno i odvodno crevo goriva i kraj

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 IMG-20190205-213142 Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 IMG-20190205-213018 Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 IMG-20190205-213101

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Sre 06 Feb 2019, 05:17

Sultane,ti nemas korektor paljenja I to nema veze,bitniji je kolektor paljenja nego iber pare. Drugo,nekom logikom posto je iberlauf spojen na karburator da bi usisavao kad je leptir zatvoren,logicno je da je spojen ispod leptira da bi to radilo,posto je kad je zatvoren leptir na gornjem crevu je slabiji vakuum,to sam merio. Ako se dobro secam,donja sisica je veceg precnika nego ta sa starane,koja je istog precnika kao I ona na razvodniku.
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Sre 06 Feb 2019, 13:07

Meni sad nije najjasnije a to je ,jel to kod mene dobro,ili nije dobro sto to tako stoji? Jer sve je negde prikopcano,fabricki,tako kako stoji i kako se na fotkama vidi. Niko nikada dirao nije nista od kad su se njegovi tockovi odrolali sa proizvodne trake...jedino sam promenio spureno otvrdlo i ispucalo crevce,postavio drugo,na osti nacin....
Casna pionirska da nista dzarao nisam.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Sre 06 Feb 2019, 13:59

To je stari tip,ja pricam za novi,kod tebe nema vakum razvodnika pa onda spojis to,ali bitniji je vakum razvodnika od ibera
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Sre 06 Feb 2019, 14:37

Ahaaa,dok ja ukapiram sta zelis reci.
Ima li ista novo kod mog Yuga.... Rolling Eyes
Ocigledno je da se moj primer ne da iskoristiti,mnogo je to ST,prosto je praSTaro...izvinjavam se

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Sre 06 Feb 2019, 18:35

Stavis razvodnik sa korektorom paljenja I eto novosti
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 6 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu