UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

+26
dimmu
YUgisa
junior45
AnteLo
VPetar
baki001
Sultan
stalker92
charjek
martin koral IN
fox_87
Sima21
stefan.matic830
ZAC
Salenzze
Milos
kokisa82
Predrag B.
miljanxXx
yugo55
MarkoVelja
Inferno
Danilo
staracstol
Nevidljivi
zastava101b
30 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od baki001 Uto 23 Jul 2019, 22:56

Jedno pitanje u vezi ugradnje sanki, florida je u pitanju. Deo sanki koji se ugradjuje kod ramena, dali ide ispred ili iza ramena? Sanke su felnine, uzete od Lakija, sve ok po tom pitanju. Ali kad sam ih montirao, postavio na balans stanglu, a drugi kraj, do ramena, je stigao ispred ramena i to 10 mm kraci. Malo sam nategao i uspeo namontirati. Sad posle jedno 60 - 70 km voznje, na recimo kaldrmi cuje se u predelu iza prednjeg desnog tocka, u prednjem delu desnih vrata kao da lim radi. Jel moguce da je malo sad karoserija prenapregnuta? Ugradjena je i koska. Kakva su misljenja?
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Sultan Sre 24 Jul 2019, 00:31

Ne znam hoce li ova slika razgonetnuti da li su sanke dobro namontirane...

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Sanke-pojacanje-kosa-zastava-101-fiat-128-yugo-slika-56273381

Trebalo bi da je iza ramena,pod uslovom da je ispred b.stangle...jedino da se dogovorimo sta je ispred a sta je iza...

Jedino ako nije za Floridu...ja sam tako dobio preko Kupinda,kao za Yuga, ono ispalo za Keca,pa sam dokupio neke druge,duze...nadam se da te duze nisu za Floridu...
Laughing Laughing

Al mozda i ja greshim pa mozda da sacekamo odgovor ozbiljnijih igracha.
Koska ne bi trebalo da ishta pravi problem,ona samo drzi kosheve razmaknute na fabricku meru u kakvu god da upadnes krivinu...isl...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Sre 24 Jul 2019, 08:31

Nisam nikad bio u prilici da vidim licno na Floridi, ali Z101 ima najkrace, Yugo ima duze a svi kazu da su Floridine najduze i kod Yuga i kod Z101 ide iza ramena. Mene ne bi cudilo da si stavio od Z101 pa da su krace i da dovataju do napred kod ramena.


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od baki001 Sre 24 Jul 2019, 23:07

Uzeo sam sanke od Lakija sa foruma, kaze da su skinute sa floride. Danas sam ih skinuo i onda sam i slikao kad sam otpustio sanku sa ramena.

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 33410

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 33510

Na slikama se vidi da sanka ne lezi na sasiji do ramena, ali interesantno je da je taj zazor na obe strane isti, 8 mm. Kad je bila stegnuta sanka videlo se da su obe bile uvijene na gore.

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 33210

E, sad, stanje je takvo kakvo je. Ako bih ubacio podlosku od 6-7 mm debljine da ponistim taj zazor, da li bi to imalo efekta? Naravno, podlosku bih pravio od flaha, da bi imao sto vecu povrsinu naleganja.

baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od VPetar Čet 25 Jul 2019, 06:46

To nije resenje.. Ili sanka nije odgovarajuca ili tebi karoserija ima neki problem ili je sanka nesto deformisana npr..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od baki001 Čet 25 Jul 2019, 23:27

Karoserija nema problem, provereno. Sanke nisu deformisane, iste su duzine i ravne, gde treba da budu ravne... Jedino da ne odgovaraju, ali niko, izgleda, ne zna duzinu za floridu. Bilo kako bilo, sa ovim sto imam, ako vec podloska nije resenje da li bi resenje bilo produziti sanke?
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Čet 25 Jul 2019, 23:34

Izmeri duzinu tih sanki, pa ti ja mogu reci da li su od Yuga, sutra cu premeriti. Uvek zaboravim da napisem duzinu na forumu iako sam vec nekoliko puta merio na Yugu i Z101. I posle zaboravim meru... Floridu nazalost nisam imao priliku nikad da merim, a moram reci dugo je vec nisam ni video uzivo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od junior45 Pet 26 Jul 2019, 04:50

Kec 51 a jugo 54 ako se ne varam
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Pet 26 Jul 2019, 07:52

Da, tako nesto bi trebalo, mislim da je 3cm izmedju Z101 i Yuga i 2cm izmedju Yuga i Floride. Tako da po ovim slikama rekao bih da pokusava da stavi od Z101 na Floridu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od baki001 Pet 26 Jul 2019, 22:48

Ako sanka ide iza ramena, od nalegajuce povrsine, znaci onaj unutrasnji deo sanke koji je zakrivljen na gore, do centra rupe na balans stangli, rastojanje je 57,5 cm, a ako merim ukupnu duzinu sanke, krajnje tacke, rastojanje je 60,5 cm. Po ovim dimenzijama sto je junior napisao ne pase bas ni na yuga ni na keca. Eventualno, ako uhvatim koji dan pa da proverim na nekom kecu, pa ako ima razlike da vidim kolika je.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od dimmu Pet 26 Jul 2019, 23:11

Evo ti kod mene na Jugu kako stoje sanke. Nije Florida ali mozda ti i slike posluze..
YUgisa ::UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 48375603062_b6bc5c93d6_z UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 48375602712_f61b6ef379_z
Kod mene je za Juga rastojanje od rupe do rupe 51cm.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od junior45 Sub 27 Jul 2019, 06:04

Taj je bio lupan cim ima 3cm manje
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Sub 27 Jul 2019, 08:33

Da, ali sanka treba da bude ravna a tu kod tebe na slici je kriva i deformisana, a sanku je vrlo lako produziti za 2-3cm kad se deformise, znam kad sam ispravljao na lupanom autu sanku, dok sam je ispeglao bila je 2cm duza pa sam morao da je krivim tu sa prednje strane da je vratim na ispravnu duzinu. Inace mere koje kazemo jesu od rupe b. stangle do nalegajuce povrsine kod ramena gde je rupa.

Kod Z101 i Yuga je obicno obrnuto, koji mm rastojanja ima iza ramena do sanke Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Sultan Sub 27 Jul 2019, 08:59

Ovo su sanke za Yuga ,izgleda kao da su duze ali iz perspektive slikanja je tako ispalo...
Na jednoj sanki je i etiketa ostala....premericu ih bolje kad budem dosao kuci,pa saljem info o sankama za Yuga i za Z101,tj njihove duzine...

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 IMG-20190702-085506088

Tako da si probao da namontiras sanke od Yuga,na Floridu...
Karoserija ti je dobra,i sanke su dobre,ali nisu za Flojku..
I ja sam kupio prve sanke,"provereno" sa Yuga,i sreca da sam bio pametan da ne pokusavam da ih namontiram sam...sto mi se obicno ne desava...
Ne preporucujem da produzavas sanke,moraju biti iz komada...
Ali zato bi mogao da pronadjes orgijenal za Flojku,ili nekoga ko ih ima a treba mu za Yuga pa da se zamenite...

Evo npr kako izgledaju sanke od Z101 i Yuga,uporedno...
Krace su za Keca a duze za Yuga...za Floridu,na zalost ,nemam,inace bi ti ih poslao umesto rodjendanskog poklona...
Naughty Naughty Naughty

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 IMG_20190702_184453066

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od baki001 Sub 27 Jul 2019, 23:31

E, ovako, ovaj post ce mozda da potraje! Misterija mozda resena. Danas na posao kolega dosao isto floridom, pogledam, ima sanke. Montirane ISPRED ramena. Mozda tako i treba. E, sad.

Junior45
Koji je bio lupan?

YUgisa
Na slici je kriva, slikano je kad je bila namontirana. Posle sam ih skinuo i slikao sam ponovo kad sam otpustio kod ramena, to je ona slika gde se vidi onaj zazor kod naleganja. Taj zazor je 8 mm na obe strane. Tih 8 mm sam morao nategnuti kad sam montirao, pa je zato ispala kriva, jer kad razvlacis materijal takvih dimenzija i oblika, deformisace se na najduzem pravom delu, a ne u krivinama, jel tako? Toliko valjda znamo. Jer sad kad su skinute one su ravne i prave, nedeformisane u onom pravom delu. Po tome kako si objasnio kako se mere sanke, moje onda imaju 57,5 cm. Sad kapiram sta junior45 misli, mozda su sanke sa neke udarene floride, jer u sustini, ako bi ih razvukao na krivini na 58 to bi trebalo biti to, posto vidim da mere koje dajete za juga i kec su celi centimetri, neverujem da su floridu stavili bas na 5 mm. Ne mogu na autu izmeriti tacno, jer smeta karter, menjac.

Sultan
Po colstoku vidim da su te jugove 51-52 cm, kasne za mojima bar 5 cm. Jel ti pratis fabulu desavanja radnje? Very Happy

Tako da opcija da pokusavam sanke od juga ili keca nabaciti na flokija otpada.

Nadjoh i slike.

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 14310
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 14510

Valjda su original.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od junior45 Ned 28 Jul 2019, 01:07

Podesis ih na krivoni i nema problema,3-4cm nije malo,verovatno su samo krive sanke
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Sultan Ned 28 Jul 2019, 09:52

Izgleda da ne pratim fabulu radnje...ja sam skapirao da treba da premostis 57-60 cm a da si nabavio krace sanke...

Junior je u pravu...
Yugo sanke:

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 IMG_20190728_094446639

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 IMG_20190728_094520936

53-54 cm...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od junior45 Ned 28 Jul 2019, 11:23

To sam i kazo,keceva je 3cm kraca
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od baki001 Ned 28 Jul 2019, 19:54

Sultan, ako je tako merim, onda su moje sanke 60,3 cm. I kad je namontiram na balans stanglu, onda ima onaj zazor od 8 mm izmedju nalegajucih povrsina. Znaci, samo treba da je razvucem na 61 cm i to bi bilo to.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Sub 18 Apr 2020, 13:09

Posto je bilo price o dodatnim oprugama na zadnjem trapu, da nastavimo pricu i o tome. Hteo sam da povecam nosivost svog auta, ne zbog razloga se previse sleze pozadi sa gibnjem od 5 lista, nego jer se desava da kaci guma o rub kad se natovari i umanji hod oslanjanja tj udaljenost gume od ruba. E sad gotovo Felnino resenje se meni ne svidja jer auto bude visok ko koza:
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49788296402_e0f8cff9d8_z

Naravno to bi moglo da se resi skracivanjem opruga ali i dalje je stalno u funkciji sto znaci da menja tvrdocu oslanjanja i kad je auto prazan sto mi se ne svidja kao resenje. Barem ne u smislu stabilnosti i udobnosti. To je ok kada je fabricki gibanj pa je pozeljno malo vise tvrdoce, ne kada auto vec ima gibanj sa 5 listova.

Prvobitno resenje je bilo preko dodatnog kamionskog gibnja:
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49381368492_b0c9d61af3_z
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49380708383_2c79167a34_z
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49381165246_93114e9c7b_z
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49381162181_57dcee8120_z

Ovo resenje je omogucilo to da se krajevi gibnja ne oslanjaju uvek na nosac gibnja koji se srafi na viljusku sto je znacilo da auto ima slicnu udobnost i stabilnost (ujedno i visinu) kada je auto prazan, a da se pod opterecenjem pri sleganju trapa aktivira dodatni gibanj za povecanje nosivosti. I ujedno sam na nosacima napravio mesta da se podesi kad ce se aktivirati dodatan gibanj, za neke ekstremne situacije, kada ce se auto voziti pod nekim vecim opterecenjem tj u teoriji mogao bi se podesiti da se pod opterecenjem spusti na visinu koja je inace standardna za prazan auto ako se zeli. Sto nije bilo tesko iz kanala uraditi u roku od par minuta.

Iako je ovo radilo kako je zamisljeno, pre par dana sam video jedno komicno resenje na Yugu koje mi podsetilo na ideju koju sam imao dok sam pravio ideju sa gibnjem, ali u tom trenutku nekako nisam znao da to ukombinujem. Ali onda sam se setio da Koenigsegg ima slicnu ideju pa sam potrazio i nasao to Triplex oslanjanje:
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49807047171_89c1eeb95d_z

E sad tu samo dve viljuske povezuje jedan dodatan amortizer jer su oni taj sistem koristili pre svega samo zbog stabilnosti tj da umanje sleganje zadnjeg oslanjanja pri davanju gasa kad se obe viljuske rotiraju i pokusavaju da sabiju taj amortizer. No ja sam razmisljao o tome da unapredim tu ideju sa dodatnom oprugom koja bi pomogla u povecanju nosivosti plus posto se koristi opruga, moguce je lako napraviti aircap sistem za podizanje auta, da se dodatno poveca nosivost auta tj spreci spustanje pod opterecenjem, ali ovaj put bi to bilo puno lakse jer ne mora da se zavlaci pod auto. I dok sam trazio sliku za ovu temu, shvatio sam da me Koenigsegg pretekao za nekih mesec dana i da su upravo to vec ugradili na svoj najnoviji model auta:
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 49806491918_668208876b_z

Mislim cak i da se ne koristi aircap sistem, potencijalno moze da se ode ispod auta i zavrne opruga kao i svaka gewinda za povecanje nosivosti. E sad zasto ovakav sistem, umesto gibnja, pa zato sto je gibanj pasivan sistem. Znaci u teoriji nema uticaja po performanse kada je auto prazan. Jeste u teoriji moze da se nasteluje da se aktivira ranije i da se poveca tvrdoca pozadi da bi se auto lakse "rotirao" u krivini npr kad se vozi na stazi, pogotovo nesto tesno kao slalom ali je to prilicno grub sistem u smislu performansi i ipak mu je svrha poboljsanje karateristika pod opterecenjem.

Sistem sa ovako izvedenim trapom uz gewindu je da je to aktivan sistem koji bi mogao pomoci performansama i kada je auto prazan. Kako to postize, pa postize tako sto bi mogao biti stalno aktivan i ako se nasteluje da se aktivira tek na stalnoj visini auta, to bi znacilo da nece imati uticaja po visinu auta, u slucaju da tocak naleti na neravninu, iako nece 100% ponistiti, vecim delom ce zbog povezanosti tocka se otkazati sile koje nastaju pri tome, sto znaci da ne bi trebalo da ima veceg negativnog uticaja po udobnost, tj na nacin na koji se sile ponistavaju podrazumeva da kad jedan tocak naleti naneravninu i potencijalno izgubi deo trakcije, upravo to ce stvoriti dodatnu silu i opterecenje na drugi tocak sto znaci da ce se na njemu povecati trakcija. Kad auto ulece u krivinu, te sile se takodje ponistavaju, tako da balans auta ostaje slican kao i bez ovog sistema, ali pri naglom ubrzanju kada se trap sabija pozadi ili pri naglom kocenju kada se zadnji trap izvlaci, ovaj sistem bi to trebao delimicno da ponisti, pri ubrzanju na nacin tako sto ce sabiti oprugu koja pruza otpor, dok na izvlacenje kroz otpor koji nastaje u tom dodatnom trecem amortizeru. Tako da sistem smanjuje transfer mase napred nazad, dok ne remeti transfer mase levo desno sto je bitno po balans auta tj performanse u krivini. I posto dodatna opruga ima i svoj amortizer, sam sistem je bolje balansiran jer se nece sve sile preneti samo na 2 amortizera.

Inace ja aircap sistem vec imam na svom autu na prednjoj osovini koji mi sluzi da se popnem preko bankine, lecezeceg itd:


Malo bolji snimak drugo proizvodjaca radi bolje preglednosti:


Ne verujem da ce ovako nesto biti interesantno mnogima posto su neke "ekstremne" ideje i da su ljudi i dalje u fazonu kako tvrdo puniti amortizere, ali eto, da podelim ideju o kojoj danima razmisljam i nocu ne spavam Very Happy


Poslednji izmenio YUgisa dana Sre 22 Apr 2020, 22:52, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od VPetar Sub 18 Apr 2020, 13:32

Meni sad nije vreme da razmisljam o tome, ali nije losa stvar uopste, pogotovo za mene Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od AnteLo Sub 18 Apr 2020, 14:33

šta nema stojadin 3 lista nazad? Ja nikad sa svojim Yugom (koji ima 3 lista) nisam ima problema s niskim i mekanim zadnjim krajem.
AnteLo
AnteLo
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 953
Godina : 19
Datum upisa : 14.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od junior45 Sub 18 Apr 2020, 15:34

Verovatno nemas 15 inca felne i hod vesanja 6cm ko sloba 😁
Moj ima 14 ica felne i 185 55 gume pa oce da zapne ponekad unutra a 4 lista gibanj
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Img_2294
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Sub 18 Apr 2020, 16:18

Pa vecina ih nema, a i oni koji imaju imaju onu verziju gde su sva tri lista razlicite duzine koji su nesto meksi i skloniji pucanju. Usustini slazem za fabricki auto, 3 lista je ok resenje.

Ali kao sto kaze Ceda, sto vise guma pruza, to vise od trapa trazi, a sto vise trap unapredis, to vise guma pruzi i tako u krug Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od gorski_stab_57 Čet 21 Maj 2020, 23:51

Kakvog su kvaliteta koske proizvodjaca ''felna bg'' i jel ne mora da se busi kutija radiatora kad se ona montira?
gorski_stab_57
gorski_stab_57
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 15.08.2019

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  - Page 3 Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu