UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

+26
dimmu
YUgisa
junior45
AnteLo
VPetar
baki001
Sultan
stalker92
charjek
martin koral IN
fox_87
Sima21
stefan.matic830
ZAC
Salenzze
Milos
kokisa82
Predrag B.
miljanxXx
yugo55
MarkoVelja
Inferno
Danilo
staracstol
Nevidljivi
zastava101b
30 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od zastava101b Ned 09 Nov 2008, 16:35

Svima su vec poznate cuvene "sanke"
Imam jako dobro iskustvo sa utegama firme "Felna" iz Malog Mokrog Luga;
1. dakle sanke predstavljaju metalni most izmedju nosaca ramena na sasiji i nosaca balans-stangle na prednjem veznom limu. Sanke gore navedene firme ne traze nikakve prepravke na sasiji.
2. Ojacanje koseva prednjeg trapa- predstavlja polugu kojom se ispod haube, preko srafova amortizera spajaju prednji kosevi. Uloga:Sprecava "skupljanje" koseva tj. deformaciju nosaca prednjih amortizera.
Postoje dve verzije- ravna, efikasnija kod reli voznje, ali ima manu sto blokira prostor za rezervni tocak
Druga varijanta je sa lukom, ostavlja prostor za rezervni tocak, ali montaza vanstandardnog karburatora moze biti onemogucena(u zavisnosti koji karb montirate)

3. Dodatne opruge za zadnji trap- montiraju se umesto kruskastih guma-granicnika iznad viljuski zadnjih tockova. Odlicno su resenje za Zastavina Poly vozila i vozila koja vuku veliki teret. Mane:Onemogucavaju spustanje auta, dodaju mu na visini.

Ovo nije reklama, cinjenica je da jedino ova firma (provereno) ima patent na ove proizvode, kao i cerifikat Instituta Vinca.
Svaki proizvod ove firme na sebi ima karakteristican zig. Proizvodi se mogu poruciti na 011/4887-517, ili naci na Bubanj Potoku, odeljak za nove delove.
zastava101b
zastava101b
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Nevidljivi Uto 02 Jun 2009, 23:07

zastava101b ::Svima su vec poznate cuvene "sanke"
3. Dodatne opruge za zadnji trap- montiraju se umesto kruskastih guma-granicnika iznad viljuski zadnjih tockova. Odlicno su resenje za Zastavina Poly vozila i vozila koja vuku veliki teret. Mane:Onemogucavaju spustanje auta, dodaju mu na visini.

Kolko kostaju ove opruge?
Da li mogu da se skrate pa da se montiraju na spustenog Yuga?
Koja im je funkcija osim tereta? Mozda manje propadaju zadnji amortizeri i gibanj?

Nevidljivi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od staracstol Uto 05 Jan 2010, 12:52

Posto sam montirao sanke, krivu kosku i te federe na ljubljenog mi jugasina pre ~ godinu, mogu posvedociti da se auto ukrutio i da je drasticno stabilniji u krivinama. Upravljanje je mnogo preciznije. Sto se tice tih federa, po recima proizvodjaca, oni su osmisljeni da pruze podrsku gibnju u slucaju povecanog opterecenja (kg) zadnje osovine. E sad, mozda nije namerno ali kad auto ide kroz dugacke krivine na velikim brzinama, nema vise one oscilacije zadnjeg ogibljenja koja me uvek uzasavala vec samo cuti i pegla ali na lezecem panduru se oseti da je auto mnogo tvrdji tj odskoci onako malo burnije. Nisam spustio auto ali sa ovim setom ko i da jesam. Moram samo da napomenem da imaju certifikat samo za sanke, za ostalu robu nisam video nikakav certifikat vec samo registraciju patenta i bla, bla, bla Uglavnom, da ima vise takvih firmi, onda bi i mi vikend tjuningasi procvetali...
staracstol
staracstol
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 53
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Danilo Sub 30 Jan 2010, 22:11

Da li mogu da se skrate pa da se montiraju na spustenog Yuga?

Mogu, ali ti kurcu ne trebaju, bolje stavi ozbiljniji gibanj.

Dobar poseo je da se povezu i prednje sanke medjusobno, da se izvare flahovi poprecno i po dijagonali.
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Inferno Pet 02 Jul 2010, 21:08

Ja imam spojene sanke po precno sa dva 6x5o mm flaha dijagunalno nemam jer nam vise Prohromskoh flaha Sad i imam pomenute sanke felna proizvodjaca i nema nikakve prepravke samo spojene su na nosac bal.stangle samo sa 1 stafom to mi je malo slabo a za ove federe umesto odbojne gume prvi put cujem
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od MarkoVelja Pet 20 Sep 2013, 09:22

Imam pitanje u vezi sanke,naime stavio bih kod mene na keca ali vidjam dve vrste!Za keca sa ravnim krajevima i za yuga sa jedne strane sa kosim krajevima!Da li pasu jedne na druge i u cemu je caka??
UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Hf1a


ovo su za zastavu

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  0wg3


a ovo za yuga!
Da li pasu jedne na druge ili moram da kupim odredjene??Napominjem za zastavu 101 mi treba?

EDIT: Ispravljeni linkovi. Procitaj ovu temu oko postavljanja slika: https://zafc.forumsr.com/t12-ubacivanje-slika-u-poruku

YUgisa

MarkoVelja
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 19.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Pet 20 Sep 2013, 09:42

Ta prva je originalna za keca sto je fabrika ugradjivala na specijalna vozila tipa pandurski, poly i slicno dok ova druga su vanstandardne i istog su oblika za Z101 i Yugo ali nisu iste duzine pa kad kupujes trebas da uzmes bas za Z101 Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61684
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od yugo55 Ned 06 Okt 2013, 23:14

Koje su dimenzije sanki za yuga 45?
yugo55
yugo55
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 32
Lokacija : Adasevci
Datum upisa : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od junior45 Ned 06 Okt 2013, 23:49

iste ako i za svakog drugog yuga..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34950
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od miljanxXx Sub 04 Jan 2014, 13:01

obratite paznju na to koju kosku kupujete!!!

izmerite razmak pre montaze koske,"felnina" koska kupljena u prodavnici,sa racunom...
prilikom montaze kosevi su na meri 90,3,a nije moguce da se sama od sebe iskrivila,pa da fali vise od centimetra...
videli bi se tragovi,koska je kao i sve druge,samo sto je kraca...
fabricka greska!
a treba da dodje kad se namontira na koseve na razmak 91,5...
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Sub 04 Jan 2014, 13:05

Jel to ravna ili kriva? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61684
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od miljanxXx Sub 04 Jan 2014, 13:28

kriva Smile
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od YUgisa Sub 04 Jan 2014, 13:30

Mozda je lose smotana ili je slaba pa se skupila od pritiska kad ste namontirali Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61684
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od miljanxXx Sub 04 Jan 2014, 13:37

ja vam kazem na sta da obratite paznju Wink

a vi sad kako hocete Smile
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Predrag B. Sub 04 Jan 2014, 14:01

Ni sa jednom njihovom koskom nisam imao problem i to na 3 auta.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od kokisa82 Ned 03 Maj 2015, 17:02

A jel moze ova koska da se namontira posto imam dvogrli elektronac i ono kuciste sa rebrastim crevom?

Prebaceno iz ''Zastave clanova''. Milos
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Milos Ned 03 Maj 2015, 17:12

Ne, za to treba drugacija. Zato sam i prodao ovu.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od kokisa82 Ned 03 Maj 2015, 21:55

A kako ta koska sto moze da se stavi izgleda?
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Koska dvogrli

Počalji od Milos Pon 04 Maj 2015, 12:16

Levo - koska za jednogrli
Desno - koska za dvogrli

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  DSCN1279

Prebacicu kasnije poruke u sledecu temu da ne bi ovde pravili offtopic a i verujem da ce kasnije nekom posluziti informacija.

https://zafc.forumsr.com/t249-utege-trapova-sanke-koska-dodatne-opruge-na-zadnjem-trapu?highlight=koska
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Salenzze Uto 03 Maj 2016, 19:31

Pozdrav svima . .imam neke nedoumice pa mislim da je ovo prava tema za to da pitam.

Rec je o yugicu standardnom 1.1 2004-to god,e sad ima ugradjene sanke tako sam ga kupio od coveka,ali nije imao kosku pa sam resio sam da stavim (ravna je koska nije kriva),uzeo je od lika kaze bila je na kecu nekom u dobrom je stanju,nije varena,da je pukla ili tako nesto samo je skinuta,ima krugove na krajevima koji se okrecu da se lakse montira . .E sad moje pitanje je: Da li moram da odvrcem one srafove koje drze amortizer da bi je stavio jel mogu ladnije od leda da je stavim preko tih srafova i da odozgo zavijem jos jedan sraf i da to stoji . .pitam zbog toga da bi znao da li isti efekat dobijam ako je montiram odvrcuci srafove amorta ili ako je zavijem odgore na te srafove odma. nisam u mogucnosti trenutno da pustim sliku ali prvom prilikom cim budem mogao stavicu.Sta vi mislite? hvala . .

Salenzze
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Godina : 33
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od ZAC Uto 03 Maj 2016, 20:10

Odvrnes navrtke koje drze solju amortizera..obavezno..i onda postavis ojacanje i stegnes.
I nisam siguran da "koska' od keca pase na Juga...mislim da ne.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Salenzze Uto 03 Maj 2016, 20:38

Znaci ipak moram da odvrcem navrtke koje drze solju amortizera ,e to me zanimalo . . .pa gledaj jedino ako me nije slagao rekao je da je skinuto sa nekog keca,merili smo i sve se uklapa,fora je u tome sto na krajevima ta 'koska' ima neke krugove koji rotiraju i mogu da se okrecu,on mi je rekao ako u krajnjem slucaju ne budes mogao iz bilo kog razloga da je montiras ti je vrati. .

Salenzze
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Godina : 33
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od ZAC Uto 03 Maj 2016, 20:51

Slikaj tu kosku sa rotacionim tanjirima..bas me zanima. Znam da keceva obicna ne ide na Juga...e sad ta..ne znam.
Da obavezno pod navrtke koska..nista ne znaci onako kako si ti mislio..onda bi nosio samo taj mali brezon od 8 mm

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Salenzze Uto 03 Maj 2016, 21:00

Vazi prvom prilikom cu da slikam i da postavim.

Salenzze
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Godina : 33
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Salenzze Čet 28 Jul 2016, 21:51

Zac ostado ti duzan za ovo,nisam slikao tu kosku jel je nisam ni stavio na auto,odustao sam jel je to izgleda neka budzevina teska,u principu moze da se namontira,okrecu se ti tanjiri ali ne drzi to kako treba,a i morao bi da secem onu plastiku da bi prosla na drugu stranu,stavio sam krivu kosku "Felna" i nema frke Cool .

Salenzze
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Godina : 33
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.  Empty Re: UTEGE TRAPOVA - Sanke, koska, dodatne opruge na zadnjem trapu.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu