Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

+7
nenad_jj
VPetar
dimmu
nikola031
yankez92
junior45
YUgisa
11 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od yankez92 Uto 24 Okt 2023, 19:29

YUgisa ::Tako je hteo vlasnik, ne znam jel smem da otkrivam dalje Very Happy

Nema sta da krijem, Yugo ide u GVX mode Laughing
yankez92
yankez92
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 32
Datum upisa : 17.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od dimmu Uto 24 Okt 2023, 20:25

Jovovic ::@dimmu
Sta ti to znaci? Objasni malo bolje sta je pisac hteo da kaze...

@YUgisa
To jedino ako je neki deo neispravan ali po svemu sto vidim kako radis tesko da moze da bude tvojom greskom 🙂
Pa znaci da to sto si rekao ispod pitanja veoma cesto ne bude slucaj.
YUgisa moze i sam da ti potvrdi koliko puta je npr stavio ispravan deo i odjednom ili ne radi ili sutradan ili posle par dana iz nekog razloga uopste ne radi.
Ako si pratio temu sa Zelenim IN-om kojeg je nedavno sredjivao video si koliko se napatio sa kocnicama i nekim sitnicama koje ti mozda nikada ne bi ni pale na pamet ali eto to je na kraju bio problem.
Kod ovakvih rasturanja bukvalno "cackas mecku" i tu onda gremlini izlaze i pokazuju svoje najgore lice.
Ne znam ni sam koliko puta smo npr kod Korala YUgisa i ja tukli glavu i isli logikom, a ista ta logika nikako ne pomaze.
Na primer zamisli obelezis sve kako si uzupcio motor, sve je kako treba, ti ga upalis, motor zvuci kao da ce se raspasti svake sekunde, a auto se vuce kao slinac po putu. Bukvalno jedva dodje do 60km/h i ne moze vise.
Neki lik za nedelju-dve odradi to sve isto i isto tako uzupci motor kako si ti obelezio i motor radi dosta bolje i kako je i pre bilo.
Kako takve stvari da objasnis? Laughing
To je samo jedna od mnogo situacija gde nema nikakve druge logike, sem da grizu gremlini Wink
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Uto 24 Okt 2023, 22:15

Sto kaze Dimmu, bilo je bas gremlina, na ljubicastom krenem da ugradjujem zadnje disk kocnice, crkne glavni kocioni, posle toga 2 felericna nova, treci proradio, na zelenom crkne godinu dana star i onda cetvrti je bio ok, godinu dana mucio problem sa mekanom kocnicom da bi se ispostavilo da je vazduh na 3 tocka iako sam luftirao nemam pojma, barem 30 puta i nije bilo vazduha jedino na tocku koji je na proslom tehnickom najslabije kocio xD Na ljubicastom isto zezao motor i proveravao sve i nista nisam uspeo naci i na kraju nasao da je zica od MAP senzora bila na par licni, taman dovoljno da kad meris da ispada da je sve ok, ali u voznji ne radi. Na zelenom necu ni da ulazim u pricu sta je sve bio problem xD Usustini mnogi auti su u savrsenom balansu neispravnosti i kad krenes da cackas onda krene samo jedna po jedna stvar da se pokaze.

Desni zadnji rub skoro gotov i ispeglan udarac kod B stuba:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od Jovovic Sre 25 Okt 2023, 11:57

@dimmu
Ja reko da nisi mislio na Yugisin kvalitet radova, sad je sve jasno i sve sto si napisao je ziva istina 👍😉 I znam iz jos mnogo primera iste takve slucajeve... A i iz licnih primera, posebno sa Alfom...

@YUgisa
Sta da radi covek kad su novi delovi felericni u startu ili crknu nakon kratkog vremena, nije do njega 😉 Citao sam u temi o svemu sa cim si se bakcao ali takva je mehanika, nekad sve napravis kako treba ali ono nece da radi i gotovo 😅 Nisam sujeveran ni malo ali bukvalno kao da neki auti imaju svoj karakter, vole da zajebavaju i to ti je 🙃 Onaj moj stari Jugo je bio cudo prirode, bukvalno redovan mali servis i isao je, tokom dugog niza godina naravno da je trebalo zameniti i nesto od potrosnih delova ali toliko zahvalan auto nikad nisam imao, pali-vozi... I cak sam se ljutio kad neko pocne da prica da je Jugo krs, da je nepouzdan i ostalo jer je moje iskustvo bilo potpuno suprotno... Dobro, doduse, sa Kabrijom je bilo problema, najvise oko plina a i nije bio u najboljem stanju kad sam ga uzeo pa sam mnogo toga radio... Ali lepo si rekao, "neki auti su u savrsenom balansu neispravnosti" 😅 Tako i sa tim Kabrijom, kad je resen plin, napravim jedno- pokaze se drugo 😄 Nekada je stvarno bolje ne cackati...
I ovaj sad Jugo nije ni blizu mog starog, inati se 😅 A za Alfu necu ni da govorim, to je ubedljivo najgori auto koji sam imao sto se tice beskonacnih kvarova i problema... Mada dosta zavisi i od stanja auta kada se kupuje, ne moze se od govana pita praviti... Iako sam ja uvek imao ideju "da se sredjuje", ali u principu mnogo je bolje uzeti auto u sto boljem stanju pa i da je medju najskupljima u oglasima, naravno ni to nije garancija jer na svakom autu u svakom trenutku nesto moze da se pokvari...
Rubove si napravio fenomenalno 🥇
Ja to isto treba da radim ali tesko je naci majstora ovde koji hoce da se bakce sa prepravkama... Sta mislis o izvlacenju zadnjih rubova kao privremenom resenju (mada nisam siguran ni koliko bih dobio sa tim), na mom sam izvlacio napred rubove i to je OK ali tamo je, kako da kazem, jednostruki lim... A nazad je spoj na falcu, da se ispeglaju rubovi (da se izvuce falc napolje) koliko bi to uticalo i na cvrstinu samog spoja?

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Sre 25 Okt 2023, 15:01

Nije problem sa strane cvrstoce, ali je problematicno sa strane trajosti, puno teze se savija pa je prakticno nemoguce bez ostecenja uraditi, a fabricki tu unutra ima i i neka kao diht masa pa najbolje to ukloniti i zafarbati i bolje zadihtovati posto fabricki je to ocajno uradjeno i verovatno glavni razlog za stradanje rubova jer ne moze ni da se uvoskira redovno od toga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Sre 25 Okt 2023, 21:42

Zavrsen desni rub i zapocet levi plus skinut git sa stranice:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od Jovovic Čet 26 Okt 2023, 02:53

Razumem, mozda bi to bio i uzaludan zahvat jer cak i da se odradi koliko-toliko krsteno mislim da bi mi i tada gume zapinjale kad neko sedne pozadi, tesko je nazad dobiti vise od par centimetara bez secenja i varenja...
Na starom je bio samo isecen falc pa povareno po spoju i opet je zapinjalo o unutrasnji lim pod opterecenjem, na felnama mi je mali ET i imao sam distancere od 5mm nazad, na ovom bih isao sa vecim distancerima da dobijem tockove sto blize rubu, da nisu uvuceni, tako da tesko da mogu da prodjem bez secenja, cekicanja i varenja...
Svidja mi se kako si odradio 👍
Jesu rubovi sa Golfa?
Ja sam davno kupio rubove na Bubanj-Potoku ali ta operacija nikad nije dosla na red na starom, onda sam i kupio drugi auto i prodao rubove 😅

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Čet 26 Okt 2023, 08:37

Pa dobro, podvrtanje ipak daje nekih 10 do 15mm vise prostora, sto vizuelno dosta znaci. Problem kod Zastave je sto su malcice lose dizajnirali odnos vesanja i pozicije ruba, u globalu kod vozila kada dodje guma do ruba vesanje dodje u poziciju da viljuske budu horizontalne i onda dalje sabijanje vesanje dovodi viljuske u poziciju da kraj ka tocku ide na gore u odnosu na kacenje na karoseriji pa na taj nacin uvlaci tocak i sprecava kacenje. Ali kod Zastave viljuska dodje horizontalno prakticno kada se vesanje sabije do kraja i samim tim tocak uvek ide sve blize i blize rubu. Tako da kacenje jedino moze da se koliko toliko spreci sa tvrdjim vesanjem nazalost.

Jeste od Golfa keca Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od Jovovic Čet 26 Okt 2023, 12:47

Tacno tako, prilikom opterecenja nazad tockovi ne idu u "minus" kako bi trebalo... A i sto se estetike tice, taj fabricki zadnji bocni deo mi se nikako ne dopada na Jugu, tockovi su previse uvuceni, kad ih izbacis manjim ET-om i/ili distancerima onda je mnogo lepse ali se javlja problem sa kacenjem, posebno na 14-icama... Naravno, ako nije neka bas ekstremno niskoprofilna guma koja nije za svakodnevu upotrebu na nasim putevima...

A rubove sam prepoznao znaci 🙂 Iako sam ih davno prodao 🙂

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Čet 26 Okt 2023, 14:18

Pa nema veze koji je precnik felne ako je isti obim gume Wink Jedino kad se stavljaju gume manjeg obima od standardnog, onda to umanjuje sansu za kacenjem u nekoj meri.

Ali da, nazad je bas problem ukombinovati. Pogotovo jos kad su ove varijante sa dubokim branicima gde se jos i branik srafi tamo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od Jovovic Čet 26 Okt 2023, 16:57

Pod "obim gume" imas u vidu precnik tocka (felne i gume zajedno)? Ako je tako- nije bas tako 🙂 Na mom starom su bile 14-ice (koje ce da idu i na ovog), precnik citavog tocka je bio prakticno isti kao fabricke 155/70 R13... Znam da je bio tad davno neki kalkulator pa sam uporedjivao kad sam kupovao... Ali igra ulogu i sirina gume (na vece felne se obicno stavlja i sira guma), ET felne (obicno je na alu-felnama manji od fabrickog) pa cak i sirina same felne... Na mom starom, iako je precnik tocka bio kao fabricki- sa fabrickim gumama i felnama nikad nije kacilo a sa ovim jeste na neravninama kad sedi dvoje pozadi... U zadnje vreme, otkad je greda oslabila kacilo je i bez ikoga pozadi 🙃

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Čet 26 Okt 2023, 22:15

Pa to i kazem, precnik felne nema puno veze sa kacenjem. A ostale dimenzije vaze za svaki precnik. Da li je 13, 14 ili 15 cola felna, efekat sirine, ET i sirina gume je isti efekat za kacenje Wink


Zavrsen i levi rub, ofarban i patos u kabini i pocinjemo prednje:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Pet 27 Okt 2023, 22:50

Skoro zavrseni i prednji rubovi, nesto vise od 250h rada do sada:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od YUgisa Sub 28 Okt 2023, 20:31

Uradjeni poslednji radovi i spreman da se vrati vlasniku posle 256 radnih sati:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI - Page 7 Empty Re: Projekat: Restomod Yugo 1.3EFI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu