Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

+13
Jandro
Miljan
Milos55
VPetar
jollyjumper
Mitke
ZAC
YUgisa
dimmu
Nele11
slobokv88
jugota
junior45
17 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od YUgisa Ned 25 Mar 2018, 11:32

Vau, ja nisam merio potrosnju od proslog aprila Smesno da puknes od Da puknes od smeha

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od junior45 Ned 25 Mar 2018, 12:11

Isao kod mene 😅
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34901
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od YUgisa Ned 25 Mar 2018, 12:29

Jeste Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Rasha013 Ned 25 Mar 2018, 14:27

Moj Yugo trosi 7-7,5l na otovorenom putu normalne voznje 80-100 km/h, autoput 120-140 kmh oko 8,5l, a zimi po gradu kad su kratke relacije, voznja na hladan motor oko 10-11l... Sto je najsmesnije i golf 3 mi isto toliko trosi +- pola litre plina, a ima 400kg vise i 1800 kubika Smile
Rasha013
Rasha013
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 10.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Jandro Pon 26 Mar 2018, 15:21

[quote="dimmu"]
Jandro ::(gradska vožnja po NS je ubitačnija nego u BG zbog nesinhronizovanih semafora, kilavaca u automobilima, kilometarskih kolona pred kružnim tokovima, bukvalno) Rolling Eyes
Meni je opet voznja po Novom Sadu pesma naspram Beograda  Very Happy
No noooo!!!Možda samo deluje više zastrašujuće zbog velike gomile vozila i uzbrdica i nizbrdica, al tamo čim se upali zeleno - svi gas u patos, i toliki saobraćaj cirkuliše ipak!! I retko gde ima kerova da njakaju zbog "rutinskih kontrola"... A na primer, u Novom Sadu svi voze kao da ih čeka smrt iza svakog ćoška i kao da im je Alvirović svima tata!! Pa na par prometnijih bulevara i ulica je ograničenje podignuto na 60 ili 70 kmh, i opet se tuda svi vuku 45-50 maksimalno!!! I to u sve tri trake uporedo!!!! Udri Pa meni od Limana do Primorske ulice gde mi je firma, to je 7km razdaljine, treba ČITAVIH 35-40 MINUTA, EEEEEJJJJJJ!!!!! Pa zamislite potrošnju goriva tu!!!

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od VPetar Pon 26 Mar 2018, 15:49

Druze, cini mi se da dugo nisi bio u BGu Smile od proslog proleca se mnogo promenila situacija i pandura ima na svakom cosku, retko ko divlja.. msm ima, ali ne svi zajedno kako je bilo ranije.. a i tih 7km je sa jednog na drugi kraj grada, a u BGu je to 30-ak Very Happy(iako nema veze sa pricom).. samo cu ti reci, potez arena - autokomanda kad se ide na posao.. potrosnju ti ispisuje na h, a ne po km koliko se sporo vozi nekad Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od junior45 Pon 26 Mar 2018, 15:51

Nova deonica zakon,samo pravo i most na adi
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34901
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Miljan Pon 26 Mar 2018, 16:20

Ni u Nisu nije nista bolje, po centru brze stizes pesice nego autom xD

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Sultan Pon 26 Mar 2018, 18:22

Ja pre dodjem do Rume,odavde gde zivim a to je iza Avale-Zuce,nego npr sa Vidikovca do Mirijeva. A kakve veze imaju Zuce,Viidikovac,Mirijevo i Ruma,pitate se Vi?
Trenutno sam u Zuce tj blizu,kod oca na oporavku posle transplatacije (bila kraj decembra prosle god),stan imamo na Weedu,u Mirijevu mi deo rodbine,a takodje i u Rumi. Tako da otprilike poznajem distance i vremenski koliko treba da se prodje i dodje. Bg je opasno postao dzungla,mnogo vozila,i mnogo nervoznih i "sposobnih" vozaca.

Moj Yugic i ne trosi mnogo,kad se uzme u obzir da je konstrukcija motora bas zastarela. Trosi oko 7-8 lit/100 km, kombinovane voznje pola grad pola van grada. Na otvorenom jos manje. Al sve zavisi kako se auto vozi. Najbolje je po meni terati motor u obrtajima gde postize najveci obrtni moment, oko 3000 rpm. ili,na putu,80-90 km/h ,po ravnom u cetvrtoj. I da li duva vetar u ledja ili od napred Laughing . To je kriticno za Yugo 45. Steta sto nema ekonomajzer.


Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Milos55 Pon 26 Mar 2018, 20:40

VPetar ::Druze, cini mi se da dugo nisi bio u BGu Smile od proslog proleca se mnogo promenila situacija i pandura ima na svakom cosku, retko ko divlja.. msm ima, ali ne svi zajedno kako je bilo ranije.. a i tih 7km je sa jednog na drugi kraj grada, a u BGu je to 30-ak Very Happy(iako nema veze sa pricom).. samo cu ti reci, potez arena - autokomanda kad se ide na posao.. potrosnju ti ispisuje na h, a ne po km koliko se sporo vozi nekad Very Happy
+1
Slažem se potpuno, svaki dan idem tuda, samo u suprotnom smeru  Very Happy  to je zlo i naopako...
Ne može da se prođe ujutro, ne može da se prođe u  podne, a ni posle podne... Ne znam kolko neopravdanih imam zbog kašnjenja...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Mitke Pon 26 Mar 2018, 23:02

VPetar ::Druze, cini mi se da dugo nisi bio u BGu Smile od proslog proleca se mnogo promenila situacija i pandura ima na svakom cosku, retko ko divlja.. msm ima, ali ne svi zajedno kako je bilo ranije.. a i tih 7km je sa jednog na drugi kraj grada, a u BGu je to 30-ak Very Happy(iako nema veze sa pricom).. samo cu ti reci, potez arena - autokomanda kad se ide na posao.. potrosnju ti ispisuje na h, a ne po km koliko se sporo vozi nekad Very Happy

Cini mi se da ti nisi dugo bio u Novom Sadu. Bez uvrede prema drugarima koji tamo zive ali u gradu gorem za voznju jos nisam bio. Svaka cast vama koji tamo vozite svaki dan, ja bih se obesio ili odselio. ZIvim u Bg-u, igrom slucaja vec godinu dana radim u razvozu (a i bez toga gazim prilicno veliku kilometrazu), dakle SVI tipovi guzvi su mi poznati, jer sam svaki dan po ceo dan zaglavljen u istim. Ali ovde se guzva stvara prosto jer je PREVISE VOZILA za ovdasnje puteve i u svemu tome se nadje jedan strucnjak koji nema veze sa zivotom a ne sa volanom, i eto kolapsa (haos je svakako taj strucnjak samo doprinosi). Dok u Novom Sadu daleko rasterecenije (sto se tice broja vozila), 80 % glavnih ulica su bulevari sa po 3 trake, ali onda u desnoj traci jedan ide 25, u srednjoj drugi ide 27 i treci u levoj traci ide 28, i naprave HAOS nicim izazvani. Svi su preplaseni i isprepadani (verovatno zbog policije koja iz sahti iskace), vozi se 10 km/h ispod ogranicenja, krece se 5 sekundi po paljenju zelenog i nepotrebno se stvara guzva. Pesaci su posebna prica, kultura prelaza na pesackom prelazu je na visokom nivou, ali kad vide pesacki izlecu na isti pa taman da ih pogazi nesto, mnogo njih ni ne pogleda da li kola idu nego on iskace na pesacki a ti smisli kako da stanes da ga ne pregazis. Sto se tice pandura, jezivije video nisam nego u Novom Sadu. Aj sto hoce da pisu kazne za nepostojece prekrsaje, svi to rade. Ponekad i napisu neku kaznu za isti (pisali mi jer me "koleha u civilu" prijavio da sam na raskrisnici 500 metara pre patrole telefonirao i nisam bio vezan, cekam da idemo na sud), ali brate BUKVALNO ispadaju sa drveta samo da bi te zaustavili, ono je KATASTROFA! Ponovo kazem, svaka cast onima koji svaki dan voze tamo, licno ne bih izdrzao sanse nema. I ovako idem 10 puta mesecno pa hocu da poludim.
U sustini, saobracajna kultura 100 godina ispred Beograda, ali meni nepojmljiv nacin voznje, jer kada bi se u Bg-u tako vozilo sa kraja na kraj grada bi se stizalo za 14 sati.

Nadam se da se niko nece naci uvredjen i da necu biti pogrsno shvacen od kolega iz Novog Sada.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od dimmu Pon 26 Mar 2018, 23:23

Koji su to vremenski periodi kada vozite u Novom Sadu pa su takve situacije?
Ja sam tamo minimum 6-7x godisnje ili samo prolazim kroz Novi Sad i jos se nikada nisam susreo sa tolikim guzvama.
Doduse najvise sam tamo vikendom ali bio sam ko zna koliko puta radnim danima i nije bas da tece saobracaj ekstra ali za takav grad meni je to uvek bilo ok, nisam jos imao situaciju da se jasu dve ili tri trake, uglavnom je uvek jedna slobodna, ubaci se u nizu brzinu i samo Sofer
Dok Beograd... Tamo jedino lagano ide kada se vracamo kuci iz izlaska ili kada se prolazi jer se ide iz nekog drugog mesta, ostalo je teski uzas. Nikad necu zaboraviti kada smo bili kod druga u Pancevu pa reko kad smo vec tamo da vidimo kakav je taj  Cineplexx bioskop na Uscu posto ga svi jako hvale. Od momenta kada smo sisli sa Pancevackog mosta pa sve do Usca i samog parkinga tamo to je bilo nekih 50-ak minuta ciste patnje, nervoze i besa. Naravno i mi smo pametni pa smo isli u 14h usred najvecih guzvi ali opet u zivotu nikad gori saobracaj nisam iskusio niti kao vozac niti kao suvozac.. I tu smo mogli lepo da se provedemo jer je to meni bukvalno bio drugi put u zivotu da vozim u tako velikom gradu i vidim dosta ljudi se krece trecom/cetvrtom trakom (zutom za kretanje autobusa i stajalista) i reko da izbegnem guzve i ja cu. Moze se reci da sam jedno 10 semafora tako jahao kao pravi u zuto/belim trakama dok mi jedan taksista nije spustio prozor i rekao 'Druze vidim po tablicama da nisi odavde, nemoj da vozis tom trakom to je za autobuse. Daleko bilo da te policija zaustavi najebaces', Laughing
Sad vec i idem spreman na najgore, kad su bili oni protesti 2016. vozilo se samo prva-druga i Sofer kad god je moguce, a drugar sa zadnjeg sedista samo vice 'Jebo mamu ako bi ja ikad mogao ovako, ja bi ostavio auto nasred ulice i otisao' Laughing
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3896
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Nikola I. Uto 27 Mar 2018, 00:02

Prvi put kada sam se provozao kroz Beograd nije mi bilo bas svejedno Laughing ne toliko sto je guzva vec sto je tolerancija i kultura na jako niskom nivou... Wink
Sama brzina i "start" na semaforu nije problem koliko nepromisljena prestrojavanja i skretanja, znaci stalno te neko "sece", ali dobro, navikne se covek na to i na takav tempo... Very Happy

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Jandro Uto 27 Mar 2018, 00:17

I ja sam profi vozač, pa sam se nagledao svega i svačega u saobraćaju, i jes da je Novi Sad moj rodni grad i volim ga, al potpisujem sve što Mitke napisa!!
@dimmu
Probaj da prođeš Bulevarom Oslobođenja od početka do kraja oko dva popodne..... piši propalo! Potpuna nesinhronizovanost semafora, plus svugde gde su bili samo pešački prelazi su takođe nabili semafore!! Kolaps živi!

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Milos55 Uto 27 Mar 2018, 01:01

Nikola I. ::Prvi put kada sam se provozao kroz Beograd nije mi bilo bas svejedno Laughing ne toliko sto je guzva vec sto je tolerancija i kultura na jako niskom nivou... Wink
Sama brzina i "start" na semaforu nije problem koliko nepromisljena prestrojavanja i skretanja, znaci stalno te neko "sece", ali dobro, navikne se covek na to i na takav tempo... Very Happy
To kažu svi koji ne žive u Beogradu, i apsolutno je tačno, ovde voze nenormalno i jako bezobrzno, to je čudo jedno. Letos sam prolazio kroz Prokuplje, milina za vožnju Very Happy
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od VPetar Uto 27 Mar 2018, 08:56

Bio sam u NS jesenas. I opet stojim pri tome. Jbt NS sam prepesacio za fzn 2 sata, a vi se zalite kako se sporo vozi xD i opet postoje tri trake, u gradu koji je visestruko manji.. ljudi samo ne zure.. smatram da nije normalno da se po gradu vozi 100+ na sat, kao sto je to cesto u BGu slucaj.. isto tako i potrosnja, vozi se lagano i sporo..ako je brzina kojom se kola krecu parametar "teske gradske voznje" onda je npr Subotica i okolina gora hiljadu puta.. ja u nsu ne zivim, ali iz licnog iskustva smatram da je suboticka policija mnogo gora(i ima smisla s obzirom na granicu) jer tamo ljudi voze 50 -60na otvorenom, to mi se vise puta desilo..
Mitke, mislim samo da si se navikao na voznju po bgu, pa ti spora voznja smeta.. to sa pandurima je glupost, po bgu su zaustavljali presretaci za prekoracenje od 4-5 km/h xD
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od YUgisa Uto 27 Mar 2018, 09:54

To sto vi pricate kako sad u poslednjih par meseci, godinu dana panduri nesto treniraju strogocu, je nesto sto u Subotici traje vise od decenije. Mislim da je dovoljno reci da smo prvo treptuce svetlo dobili mislim pre dve godine, a svi semafori prosle jer panduri nisu dali da se to uvede. I to nije citanje medju redovima i "cuo sam" price, zvanicno su dali izjavu za Subotickoj televiziji pre par godina da se protive tome. Radari gde god moze u kombinaciji sa nebuloznim ogranicenjima brzine i smaranje na semaforu su bili odavno praksa Subotice policije. Sto se tice brzine kretanja, sve je odlicno funkcionisalo do uvodjenja novog zakona, smanjivanje sa 60 na 50km/h i uvodjenje obavezne zone 30 ispred srednjih skola koje su prakticno sve na najpromentniji ulicama je dovelo do toga da sinhronizacija zelenog talasa ne postoji iako se pre moglo sa jednog kraja na drugi kraj grada preci bez stajanja. Ja zivim na najzapadnijem delu Subotice a drug mi je ziveo na skoro najistocnijem delu Palica i mogao sam otici do njega bez i jednog stanja ako natempiram prvi semafor da bude zeleno. A to je 12 semafora, kroz centar i najprometnijim ulicama ako se nevaram na 10ak km duzine. Takodje masovno polaganje pre menjanja propisa oko toga je dovelo do toga da vecina novih vozaca nema apsolutno nikakvog znanja za volanom i totalni nedostatak urbanisticnog plana je dovelo do toga da industrijska zona od cini mi se 6000 ljudi mora da se prakticno sabije u jednu ulicu koja je vec pre toga bila preopterecena cini mi se trecom po velicini pijacom u Srbiji (to su tvrdili pre koju godinu). Ne pomaze ni to sto insistiraju na urbanizaciji i naseljavanju ljudi na totalno suprotnom delu grada od insdustrijske zone koja opet ima svoje usko grlo sa jednom "glavnom" ulicom (mada kao pokusavaju da naprave neku obilaznicu u sklopu grada kroz taj deo). To je dovelo do toga da u gradu gde se komotno vozilo 60, sad cesto ne ides preko 30.

Meni je voznja postala toliko mrska da uvek gledam kako da odem bajsom jer sem ako ne idem 20+km da se vozam, brze je bajsom a i to vecim delom samo jer tempo verglanja opadne ili idem na neki "otvoreniji" deo gde moze brze autom.

Sto se tice NS, meni je smesno sto ljudi ne znaju da koriste kruzne tokove, a ostalo mi je ok. U te dve tri trake koje oni imaju sto u SU ima samo u dve ulice (i to samo po dve trake), ja uvek negde iskopam cik cak da se provucem tako da prilicno uzivam. BG je meni zamoran najvise zbog lose horizontalne signalizacije a vole da saraju sa trakama tamo vamo pa sam nekad u fazonu nemam pojma koja traka gde ide sto mi u NS nije problem. I nisam komotan sa semaforu posto se praktikuje nepostovanje istih i nervira to obilazenje kolone na razne nacine pa guranje na semaforu da bude prvi, to u drugim gradovima nisam nikad video sem ako nisu u pitanju vozaci motocikla. Mada sam u BG samo jednom vozio i nekoliko puta pesacio. Voznja po BG kad sam ja bio je tek nesto brza od Suboticke pre promene zakona, a NS je pre bio sporiji od SU. Mislim da je NS ostao tu gde je i bio. Barem je to moje misljenje i iskustvo.

Licno meni najgori moguci saobracaj je na deonici Bajsa-Kula, ja ne znam sta se desava sa ljudima u tom delu, ali svaki moguci put kad ja idem tuda se desi neka teska budalastina koja veze sa zivotom nema. Ako ne kad idem negde, onda u povratku. Jedva ima saobracaja, mozda 10-15 vozila prodje dok je ja prodjem, ali jedan uvek mora biti totalno nerazuman.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61580
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Sultan Uto 27 Mar 2018, 11:44

Ne znam kako je u NS i SU ali definitvno su po BG policajci na svako malo cosku. Malopre sam se vratio iz grada,na par kruznih tokova su se nacrtali saobracajci da kao regulisu saobracaj,i samo su tarapanu napravili.
A slazem se sa svima i sa Mitketom,Jadrom,Milosem... U BG definitivno ima previse vozila na ovako konstruisane saobracajnice. A u sve taj dzumbus se pronadju vise loodih vozaca strucnjaka koji pokusavaju,prestrojavajuci se cesto iz trake u traku,bez migavca naravno,da kao negde stignu brze od ostalih,jer,mi smo svi ostali pogoreli po glavi,sta li. I sve je vise bahatih ucesnika u saobracaju.

Imam da dodam sto se upotrebe bicikla tice. Imam iskustva sa upotrebom bicikla bar dok je lepog vremena bilo,a i neke motivacije. Dogodilo se da sam radio na NBG a stanovao na Vidikovcu. Biciklom mi je trebalo 40 min lagane voznje do posla,jer je skoro sve nizbrdo. kad sam se vracao oko 50 min, malo zustrije voznje po ravnim deonicama da se nadoknadi gde je sporo posto je uzbrdo. sve u svemu,pre sam stizao bajsom nego gradskim prevozom tj busom. Tad jos nisam imao auto.
Najveci problem je po meni bar sto se upotrebe bicikla tice u BG sto biciklistickih staza ima samo na NBG i kraj. Gde sme covek da krene a da ne izgine usput negde?

Takodje Beogradu definitivno fale mostovi,bar jos dva. I da se nekako povezu bolje magistralni putevi kroz gradsko jezgro.

I jos jedna stvar sto zaista nedostaje a to je metro ili nesto slicno tome.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od jollyjumper Uto 27 Mar 2018, 13:18

Slazem se sa vecinom, ali Waze je iz raja izasao. Treba izbegavati bulevare i koristiti okolne ulicice, isprobano, brze se stize. Bg i NS su jos uvek ok sto se tice postovanja prvenstva prolaza, pustanja prilikom prestrojavanja, davanja pokazivaca pravca. Krenite juznije, da vidite haos. Kao da siptari voze, nista ne vazi, nista se ne postuje i blage veze nemaju, nikad gore nije bilo, a to da su vecina blago retardirani, o tome necu ni da pricam. Treba dozvole da oduzimaju, ne da kaznjavaju, ne slazem se sa kaznjavanjem ukoliko nema prekrsaja-desilo mi se to. Ali za zmigavac, nepostovanje prava prvenstva, prespore voznje, telefone, treba uzimati dozvole.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Sultan Sre 28 Mar 2018, 00:54

Ili imati nekog krsha od vozila al sa sasijom (ne sa samonosecom karoserijom) i zavariti celicne sine na tu sasiju mesto branika. Kulture radi malo ih nekim pvc oblogama uljuditi. I ko zeli neka slooobodno pretice i sece,ulece u makazice i tome slicno.
Drzis pravac i svoju traku i samo kazes: " Izvini brale nisam te vid'o..." , ako se ocese.
A posto su sva modernija auta puna plastike.....
Brzo bi se prevaspitali svi ti vozaci siledzije. A onda,kao u Africi sto rade,saceka ga pandur iza prvog coska pa mu kaze ,brale ne radi ti desni far i mesto kazne uvati pa mu olupa levi. Onda ga saceka sledeci pandur na sledecem cosku pa po istom principu olupa desnu stopaljku itd.... Da vidis kako bi svi bili nezni u saobracaju i vodili se saobracajnim pravilima

_____________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Nele11 Uto 26 Jun 2018, 12:14

Pozdrav drugari,evo da se javim sto se tice floride Very Happy
Radjen je motor prosle nedelje,posto niko nije znao zasto tako slabo ide i pumo trosi.Ustanovili smo da nijedan ventil ne dihtuje kako treba i da su karike lose.Zamenjene su karike,slajfovani ventili,gumice ventila i zamenjeni su leteci lezajevi.Sad je jos u fazi razrade tako da ne znam kakva je potrosnja.Malo slabije vuce ali ne znam iz kog tacno razloga posto je zupcenje ok

Nele11
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Nele11 Pet 12 Okt 2018, 09:04

Sa 5l benzina predjem oko 30km..i dalje je prevelika potrosnja. Teško da može više od 100 km/h da navuče.. Da li je ista Remenica bregaste od floride 1.3 i y55?

Nele11
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od junior45 Pet 12 Okt 2018, 19:18

Od 55 i 65 su isti ako su karburatori,efi ima drugacoje remenice
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34901
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Nele11 Pet 12 Okt 2018, 19:48

Od karburatora. Sve mislim da nije lepo uzubljen. Stavili smo pre par godina remenicu bregaste od y55 posto svakih mesec dva on prezubi za zub -dva. Takodje, posto florida ima neki brzi češki anlaser i koji je očajnog kvaliteta, stavljen je zamajac i menjač od zastave ili y55 da bi mogao da se stavi anlaser od yuga. Znam da je različit zamajac(od floride ima više zuba) stavljen drugi dvogrlini karburator ali i dalje troši dosta. Ko zna koliko je mehaničara gledalo i niko ne zna šta je u pitanju, čak kažu da je normalno da troši 15l što je po meni suludo. Planiram da stavim jednogrlni karburator pa da probam m

Nele11
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Milos55 Pet 12 Okt 2018, 20:44

Ti koji ti kažu da je to normalna potrošnja, nemaju baš mnogo veze s mozgom. Pa ne voziš ti Ikarbusa, pa da troši tolike količine goriva. Za 1.3 motor, to je zaista velika potrošnja.
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja) - Page 4 Empty Re: Problem sa Yugo Floridom 1.3 Tng(Snaga i potrosnja)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu