Nalivno crevo rezervoara za Jugo

+15
Jovovic
MARKO.M
Ninobgd
ristivoje
junior45
Dare4x4
ZAC
YUgisa
Flegma
preza-trajce
dimmu
strelok89
Milos55
Miljan
stalker92
19 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Čet 03 Avg 2023, 10:52

Pa eventualno probaj da uvece zapusis odusak ispod auta, da li smrt klestima da stisnes kraj creva ili sraf da naguras unutra pa vidi da li ce ujutro biti tog mirisa. Da barem to otpises kao uzrok. A kao sto kazem trebalo bi pogledati i to crevo sto ide do cevi za ulivanje iza tapacirunga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Čet 03 Avg 2023, 11:05

Hvala, probaću

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Sre 09 Avg 2023, 22:17

Vidim da je ova tema opet aktuelna.
Ono Top Spider crevo koje sam stavio pre godinu dana još uvek dobro drži. Ne oseća se benzin ni malo, a auto se uvek puni do vrha.
Kad smo kod creva za gorivo, svima preporučujem da stave Continental creva tamo oko motora. Iz mog iskustva, ona su večna. Ja sam ih nabavljao po radnjama i na kupujem prodajem i nisu ništa skuplja nego neka druga koja ispucaju za mesec dana.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od MARKO.M Čet 10 Avg 2023, 06:02

Do skoro su u jednoj radnji imao creva na metar mislim da su originalna good year i pored toga pise Yugo i to su creva vecna nema im izdera a promer јe 7.7 tako da drze na spoju ekstra i bez selne
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 31
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Uto 29 Avg 2023, 14:55

Ja samo da cestitam svima koji su uspeli da nameste ovo crevo bez skidanja rezervoara, stvarno, kapa dole...
Ja uzeo posle sto godina nesto da odradim oko Juga ali da sam znao da je nemoguca misija ne bih...
Crevo nema trika da se ugura odozgo, mekano je, uvija se, prostora nikoliko... Skinuo sam i pojas i nalivno grlo, sistem sa flasom kod mene ne pali...
Svasta sam radio oko Juga jos od srednjoskolskih dana ali ovo je prvo sto nisam uspeo sa napravim...
Sistem je mrtvi debilizam, ali onaj mrtvi... Da je cev rezervoara kraca dva-tri centimetra moglo bi odozdo, da je duza kao na starom tipu ne bi bio nikakav problem... Ali ovo je bas ni tamo ni vamo...
Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Img_2093
Naslepo progurati crevo sa dve krivulje odozgo, gde nema mesta i zapinje za lim svuda, koje je pritom mekano i uvija se kao kifla.... I potrefiti ovu bocnu rupu pa jos i da naidje na ovu cev... To Koprefild ne bi uspeo...
Sto je najgore od svega kanal mi je zakrcen a gde da skidam rezervoar lezeci pod autom, ne ide...
Sranje od posla...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Uto 29 Avg 2023, 14:59

Jel si podmazao crevo pre guranja na rezervoar?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Uto 29 Avg 2023, 15:04

Ma jesam brate, problem je sto ne moze da se potrefi rupa odozgo... Jednostavno nema mesta, ne moze da se vidi, radim naslepo, nema mesta ni za ruku da opipam... Crevo ne nailazi na ovu rupu, ne prolazi...
Uzeo sam to crevo jos pre dva-tri meseca ali em nisam ni bio tu jedno vreme, em sam planirao da uzmem rezervoar od EFI-ja pa ga nisam ni namestao... Al reko aj sad da ga namestim pa kad bude rezervoar napakovacu sve ponovo... Ali ovo bez skidanja rezervoara meni ne ide...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Uto 29 Avg 2023, 15:49

Pa moguce da nije nacentrirana rupa, u tom slucaju sam i ja skidao sa brezona da imam bolji pristup. Mada EFI rezervoar ne moze lako da se montira jer nisu isti nosaci.


Poslednji izmenio YUgisa dana Uto 29 Avg 2023, 16:20, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Uto 29 Avg 2023, 16:01

Jovoviću, kod tebe ima više mesta od kraja cevi do praga nego kod mene. Čudi me da ti ne ide. Polako i smireno samo. Ako misliš da je crevo premekano, stavi ga malo u zamrzivač pa probaj onda. Najpre ga uporedi sa starim da vidiš da li su krivine na pravim mestima.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Uto 29 Avg 2023, 16:48

@YUgisa
Ma izmislicemo mu nosace, moze sve samo nece lako 😉😄
A rupa cak izgleda dosta solidno nacentrirana ali ne mogu da je pogodim odozgo pod uglom takvim...

@Dare4x4
A care dzaba u smirenost i sve, na kraju mi je doslo da ga olupam cekicem ali sam se nekako suzdrzao 🙃
Ovo je najblize sto sam uspeo, bukvalno da je centimetar kraca cev rezervoara uspeo bih srafcigerom da navucem...
Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Img_2094
Ne znam koliko se vidi na slici ali donji deo creva zapinje o ovaj gumeni prsten a gornji deo udara u cev pod nepravilnim uglom... I nikako... A crevo je isto kao staro, uporedjivao... A da ga ukrutim zamrzavanjem nije losa ideja mada opet odozgo cini mi se da je nemoguce pogoditi taj ugao... I problem je sto nema mesta da ga navucem sve i da prodje, guranjem odozgo to ne ide, nikako...
Sutra skidam rezervoar, nema druge... Ovo mi je bas danas zivce pokidalo...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Uto 29 Avg 2023, 18:44

Isto je i meni ovako nailazilo pa sam namotavao flašu i tako ga prevario. Isto sam i ja u jednom trenutku razmatrao da skinem rezervoar ali ima tu posla i za maler bi se možda neki šraf otkinuo. Tu su i creva i žice s gornje strane, pa sajla ručne... Ako si baš rešio da ga skidaš, naprskaj bar šrafove sa wd40 pa nek prenoći tako, a pre toga ih dobro očisti čeličnom četkom.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Uto 29 Avg 2023, 18:48

Mada sad kad bolje pogledam sliku... Gurni šrafciger ovde gde zjapi sa donje strane i nabaci gornji deo creva na cev. Onda odozgo iz auta samo pritisni crevo na dole da klizne na cev i to je to.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Čet 31 Avg 2023, 06:57

To sam i pokusavao ali se crevo nekako zaglavilo i nikako da ga prevucem srafcigerom... Probao sam i gornju stranu da prevucem preko cevke i donju da dobijem da izadje ali nikako... Probao sam i sa flasom ali nije htelo, mozda nisam najbolje ni ukapirao sistem... Obmotao sam na donji deo creva parcetom flase supljim sa obe strane, da je uzi deo prema dole, i zalepio krep trakom ali je to sve zapinjalo, nista nisam napravio...
Juce kad sam dosao kuci vec je kisa pocela, tako da nisam skidao rezervoar, a srafove sam naprskao WD-om 😉 Najradije bih da ne mora da se skida jer je bas veliki posao, i bez kanala uzasno neudoban ali sta da radim... Razmisljao sam cak da skratim cev za centimetar, tad znam da bih uspeo da ga provucem i ne bi crevo bilo kratko jer je i tako ta cev predugacka... Ali to raditi bonsekom ispod auta- to je robijaski posao... A brusilicom ne bih bas da radim, varnice i benzin nikad nisu bili dobra kombinacija 🙂 Iako je rezervoar skoro prazan, mozda ima par litara goriva...
Na kraju cu ipak morati da ga skidam, radi tog creva pola auta mora da se raskupusi ☹️ Skinuo tapacirung, one zabice zilave samo tako, neke sam i polomio, pojas skinuo, nalivno grlo, podigao zadnje sediste... I jos nije dosta rastavljanja... Ko polugeneralnu da mu radim 🙃

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Čet 31 Avg 2023, 09:12

Ja sam zimi skidao vodenu pumpu od dole, tako da nije to nista strasno Very Happy Ne moras skroz izvlaciti, samo odvrnes brezone, stavis dizalicu ispod rezervoara sa nekom sirom daskom i spustis samo da spadne za brezona i povuces par cm na levu stranu auta, ne moraju ni sajle za rucnu da se skidaju.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Čet 31 Avg 2023, 09:47

Nisi dobro razumeo sistem sa flašom. Nju namotavaš na cev rezervoara tako da taman prođe kroz prag, vrlo malo, samo da navede crevo na pravi put kada ga spuštaš odozgo.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Čet 31 Avg 2023, 11:32

Ja sam radio to sa zemlje,ide to lagano
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34976
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Čet 31 Avg 2023, 12:26

@YUgisa
Hvala na pomoci, idem sad to da resavam 🙂
Prvo cu probati jos jednom sa flasom, prvi put nisam radio dobro, ako ne uspe ide skidanje...
@Dare4x4
Jbg, nisam ukapirao da je taj sistem 🙂
Sad cu da ponovim operaciju 😉
@junior45
Ne znam brate sta si ti radio sa zemlje ali da оvo ide lagano- nema sanse 😅 Ne pamtim da sam se s necim ovako napatio...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Čet 31 Avg 2023, 14:17

Dodji kod mene da vidis sta je patnja Laughing Patnja nije sto ne radi jer nije sklopljeno, patnja je kad sklopis i ne radi Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Pet 01 Sep 2023, 09:04

Ti radis ozbiljne zahvate pa ako se i dogodi nekad da nesto ne radi nakon sklapanja- nije cudno 🙂 Mada znam kakav je osecaj, ako nesto ne volim to je da ponovo radim nesto sto sam vec mislio da sam zavrsio, dupli posao...
Ali ovo je crevo 😩😂 Toliko je frustrirajuce da boli jer izgleda kao posao od 15-20 minuta... I tako mu malo fali ali nece i gotovo 🙃 Uzgred budi receno- nisam ni juce zavrsio posao, odsrafio jedan sraf uz stotinu ujeda komaraca, valjda im je prijala kisa, to su rojevi... A jos i suma tu iznad, ujedaju usred bela dana... Naprskao ono sredstvo, vratio se pod auto... Kad ono ujedaju za lice, zuje oko glave 😐 Reko sta meni ovo treba u zivotu 🤷

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Pet 01 Sep 2023, 13:38

Ne bi verovao na kakve gluposti i sitnice sam gubio sate Very Happy Ali samo lagano i resice se to Wink Vidi jel na limu imas U gumeni profil koji bi trebao to malo da zadihtuje i spreci usecanje lima u nalivno crevo, mozda da to izvuces pa vratis nakon montaze Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Pet 01 Sep 2023, 19:55

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Fb_im239
Da ne budemo da nije,montaza efi rezervoara,pravljenje nosaca za efi rezervoar i pravljenje auspuha 😂 na slici pera i milos 😂
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34976
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Sub 02 Sep 2023, 00:44

@YUgisa
Verujem, takva je mehanika 🙂 Imao sam i sam slicne dogadjaje, nekad jednostavno i najobicniji sraf koji nece da se odvrne nikako ili je upropasten a na zavucenom je mestu i ne moze da mu se pridje brusilicom moze da napravi problem oko kojeg se covek namuci...
A sto se tice gumenih delova ima samo taj gumeni prsten sto se vidi na slici, razmisljao sam da ga skinem ali cini mi se da se jako tesko skida i jos teze vraca 🙂
Mislim da ce moci samo da odsrafim te srafove rezervoara i da ga malo spustim dole, vec onda bi trebao gornji deo creva da moze da se navuce na cev... A to je najvaznije, tu je najveci problem... Probao sam i nekim bas tankim klestima da ga prevucem ali nisam uspeo, donji deo ce ici, samo da taj gore naidje na cev...

@junior45
Nisam ja ni sumnjao u vase sposobnosti nego mi je samo zaparalo usi ono "lagano", nema tu nista da ide lagano 😅
Posebno sto nisam bio 100% siguran da li imas u vidu skidanje rezervoara ili samo namestanje creva... Jer ono crevo namestiti ne da nije lagano nego je skoro nemoguce 😅
A koristice mi tvoje iskustvo jer i sam planiram rezervoar od EFI-ja 😉

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Sub 02 Sep 2023, 05:16

Crevo smasad namestao bez skidanja rezervoara,islo je ali malo sam se zajebavao al navukao sam ga bez skidanja rezervoara
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34976
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Sub 02 Sep 2023, 07:11

Jesi sam radio ili si imao pomocnika? Kad bi neko odozgo cimao dok neko dole prati situaciju mozda bi se i moglo ali ja radim sam... I ne uspevam da ga dobijem u poziciji iz koje bih mogao da ga izvucem iz tog prstena, t.j. navucem na cev...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od VPetar Sub 02 Sep 2023, 07:40

junior45 ::Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Fb_im239
Da ne budemo da nije,montaza efi rezervoara,pravljenje nosaca za efi rezervoar i pravljenje auspuha 😂 na slici pera i milos 😂

Jedan malo intimniji trenutak lol!
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7284
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 4 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu