Nalivno crevo rezervoara za Jugo

+15
Jovovic
MARKO.M
Ninobgd
ristivoje
junior45
Dare4x4
ZAC
YUgisa
Flegma
preza-trajce
dimmu
strelok89
Milos55
Miljan
stalker92
19 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Sub 02 Sep 2023, 13:58

Jedan od intimnijih u nasem radu 😂
Pa radio sam sam,bila je tu i zena ali nije nesto pomogla 😂 pre sam i ja skidao rezervoar kad menjam ta creva,sam,skinem auspuh i sve i zamenim sva creva, vratim gore,sam..prvi put sam radio sa komsijom,al to je bilo pre oko 15 godina
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Sub 02 Sep 2023, 15:04

A nista, onda ja mogu da se vadim na komarce 😂
Da su mi oni smetali 😅
Ali resicu to sad za vikend, mislio sam danas ali sam morao do grada, sad mi se vec neda nesto 😅

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sultan Pon 11 Sep 2023, 06:38

Procitah malo temu...mislim da ce i Saurus morati da prodje kroz operaciju zamene nalivnog creva, jer se desilo da je goeivo bas curelo pri sipanju. Kad de iscedi to sto ima u crevu, mislim da curenje stane.
U kabini ubija koliko se oseca gorivo dok se ne ocedi, sta li...
Izgleda da je i to crevo izgorelo na suncu, na Makishu...
Ili mu je konacno istekao rok, dosao gumeni Grim Reaper i po njega.

Vidim da svi pre vele da se koristi Top Spider, ako se nista bolje ne nadje...ja porucio Una Scorpion...ali naci cu i Top Spider pa da vidim koje da menjam...
Mozda je kod 45-ce lakse, a moze biti i teze da se zameni..
Dok staro crevo ne skinem necu ni znati...

Ne bih zeleo da dodjem u situaciju kao Mister Zac onomad, da dva puta menjam crevo...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Pon 11 Sep 2023, 07:34

Kod tebe ce biti lakse jer je stari tip rezervoara...
Nije ni cudo sto se oseca benzin u kabini jer je kod tebe crevo citavo unutra, izmedju lima stranice i tapacira, kod mene je bio propao samo deo koji je bio napolju tako da pustalo pomalo ali se u kabini apsolutno nije osecao benzin jer je taj deo creva bio dosta dobar...
Sa novim je super, namestih ga nekako 🙂

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Pon 11 Sep 2023, 10:34

Prpmeni odma i prelivno,oce i zbog njega da se oseca
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sultan Sre 13 Sep 2023, 16:05

A sta da se radi...moraju da se menjaju skoro svi gumeni delovi...
Matoro je to sve.
Una Scorpion crevo je doslo, i sta znam, malo je cudno napravljeno...

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 IMG-20230913-111206214

Na crevo je namotana neka traka. Izgleda kao platnena crna traka i deluje kao da je rucno sve to motano onako odoka...
Ako sam dobro skontao Top Spider nema to...
Takodje, jedna strana creva nije do kraja armirana trakom i dosta je mekana, tacno ispod ceduljica nalepljenih na crevo. Da li je namerno ostavljeno da moze lskse da se namontira...
Kad dodje Top Spider, pa da odlucim sta da turam...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Sre 13 Sep 2023, 16:25

Ne bih ja to stavljao, nista sto je pleteno tako se meni nije pokazalo ok.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od lazar01 Sre 13 Sep 2023, 17:31

Top Spider je bez te trake ja sam kupio da zamenim mekana je guma ali iskreno ne uliva mi poverenje da ce da potraje bog zna koliko dugo posto vise mi se cini da je neka plastika nego guma.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Sre 13 Sep 2023, 20:24

Nemoj ovo da stavljaš da se ne bi mučio džabe. Ja sam kupovao ovako "motana" creva za traktor i to ispuca za mesec dana. Ovo što sam ja stavio je glatko spolja i traje evo već godinu dana. Ne pokazuje naprsline.
Osim toga, ovo na tvojoj slici mi deluje kao i da su krivine pogrešne. Nađi na strani 3 ove teme sliku koju sam postavio. Tu imaš fabričko i top spider jedno do drugog. Na fabričkom piše neka oznaka 1706, a na ovom tvom nešto drugo pa možda i jeste pogrešno crevo.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Sre 13 Sep 2023, 21:46

Dare, ja mislim da kod njega nije isto crevo kao kod nas (na mom starom Jugicu ga nisam skidao ali tamo je stari tip, cev rezervoara ulazi u prag, i kod njega bi trebalo da je stari tip)... Mada za ovo se slazem sto si rekao da deluje da su krivine pogresne, nekako cudno izgleda... Plus sto mi izgleda da je ovo crevo novi tip, kao kod nas a njemu treba stari...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sultan Čet 14 Sep 2023, 06:12

Uuu pa ako ce da potraje metar dana onda odlicno!
Laughing
Meni treba da prodje tehnicki i registraciju, da nigde ne curi tamo po SrboAutu, ako bude uspeha.
Ok...shalu na stranu, gledacu prvo da dodje i Top Spider, pa cu da razmislim. Nadam se da cu pronaci bas za 45-cu, posto ce se videti u daljem textu da nisu istog oblika tj vrv krivina i mozda i duzina, za 45 i 55...
U cemu je generalno razlika u ST/NT nalivnim crevima?
Ako je duzina u pitanju, verovatno moze da se skrati ako je npr predugacko. Bitno je najvise da se krivine potrefe.
Ja kontam da kako je na slici, tako i stoji u karoseriji...

Interesantno je, da kada se otvori sajt Lav Auto, postavljena slika za ovo nalivno crevo od Une, izgleda sasvim drugacije, tj, onako kakvo bi trebalo...sta su oni meni poslali?

https://lavauto.rs/product/crevo-rezervoara-goriva-ulivno-zastava-yugo-ekstrudirano/34881/

Ne znam sta da mislim...

E sad, ako se ode na sajt Una Scorpion, dobije se nesto vrlo interesantno...

Normalno crevo...

https://unascorpion.com/product/00025-crevo-rezervoara-goriva/

I armirano, onom trakom nekom...

https://unascorpion.com/product/y1044-pojedinacna-creva-za-vodu-impregnirana-crevo-rezervoara-goriva/

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Screenshot-20230914-060747

Izgleda da sam "ubo" model creva, do dushe je armirano, ali kvalitet...je diskutabilan jelte...ko zna, mozda i potraje ovo, ako neko drugo ne bude moglo da se obezbedi i/ili namontira...krivine jesu malko drugacije ko zna zasto...eto, bar da se u necemu razlikuju modeli, a ne samo po dodatnim plastikama ili poliesterima...
Naughty

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Čet 14 Sep 2023, 13:14

Ne treba njemu armatura jer nije pod pritiskom. Samo da je kvalitetna guma i to je to. Ne znam da li može da se nađe ovaj dobavljač što je radio za fabriku. To bi bilo najbolje.

Inače nisam znao da postoje različiti tipovi. Ovaj Yugo mi je prvi i jedini, najnoviji model Very Happy
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Čet 14 Sep 2023, 14:02

A to su se inzenjeri Zastave malo zabavljali devedesetih pa su izmenili 😅 Doduse ima neke logike jer je montaza i demontaza rezervoara na starom tipu bila dosta problematicna jer je cev ulazila u prag pa se krivila prema gore, sam nisam nikad skidao ali sam cuo...
Mada i ovo novo resenje nije najsrecnije kada je u pitanju montaza creva 😅 U principu moze i to crevo sa novog tipa ali da se skrati, sa starog na novi ne moze...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sultan Čet 14 Sep 2023, 14:15

Ako je Mister Jovović u pravu sto se duzine creva tice, to je najmanji problem da skratim na meru, na osnovu starog creva koje menjam.
I meni je bilo cudno to armiranje, ali aj reko ko zna zasto je to tako...
To je za Yugo modele sto su isli u Afriku- na tamosnjim temperaturama se benzin ugreje pa mnogo vise isparava i napravi nadpritisak u rezervoaru i u crevu pa je zato bilo crevo armirano...
Smesno da puknes od Smesno da puknes od Smesno da puknes od
Sta reci, ko vele, neka nek' ima 16.35 modela istog creveta, eto da se ima izbor...
Zenski modeli creva su bili od pinkroze gume ali je rumunski pigment (pinkment) pravio probleme pa su odustali...jako tesko se nalaze...po neko ispadne u izlogu nekog erotic shop-a...
Naughty
Da ja to namontiram pa cu za dalje da vidim ...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od lazar01 Čet 14 Sep 2023, 14:19

Pa kad su menjali sa ST na NT sto da ne zamene i to bilo im dosadno ja se ozbiljno razmisljam da odnesem staro crevo i po starom da mi naprave armirano crevo kao za hidrauliku pa valjda potraje malo duze od ovih sto se prodaju po auto delovima.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Čet 14 Sep 2023, 16:29

@Sultan
Trebalo bi da je tako 🙂 Ne samo da ces imati novo crevo kad ga skratis nego ostatak moze da se istranzira u zakrpe i to je dovoljno za popravak nekoliko guma od Ponike 😄
A za Afriku jeste, pored armiranog creva taj model je isao sa rogovima od muflona na haubi i sest jastucica na zadnjem sedistu za decu poglavice ali to je jako ogranicena serija bila 😅

@Lazar
Verovatno bi to bilo najbolje resenje 😉
Mada tu i ne treba neka posebna armatura, najvaznije je da je guma dobrog kvaliteta... Sto u slucaju nase male privrede i nije slucaj... Tako da bi to pravljeno verovatno i bilo bolje resenje od Une i Spajdera...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Lampredi Čet 14 Sep 2023, 18:07

Drugari, od kad znam za sebe u mojoj porodici ovo mi je cetvrti Jugo, doduse dva su bila nova, ali ovo crevo, a i ostala, osim creva za gorivo nikad nisu menjana, da li sam toliko imao srece ili je jednostavno nekada kvalitet bio mnogo bolji?
Na tatkovoj 45ici i mom GVXu su i odalje originalna creva na rezervoaru i rashladnom sistemu, cak i originalne selne, a na GVX mislim da su i creva goriva originalna posle 35 god, pise na njima Goodyear YUGO USA i ne pokazuju znake starenja.
Lampredi
Lampredi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 52
Lokacija : Los Angeles, CA
Datum upisa : 28.03.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od lazar01 Čet 14 Sep 2023, 20:40

Pa @Jovovic ako prave za hidrauliku creva koja drze pritisak valjda mogu i jedno pisljivo za gorivo za juga.Meni je jos originalno ali kad sipam gorivo pocne da kaplje i cim ima preko 14-15 litara pocne da curi dok ne spusti nivo realno 20 godina je na kolima puna kapa.Zamensko da potraje 3-4 godine dosta i od njega.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Čet 14 Sep 2023, 20:46

Kad kaplje kad ima 20l onda je prelivno crevo lose, kad je nalivno onda iscuri sve do kraja
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od lazar01 Čet 14 Sep 2023, 21:14

Pa pocne da kaplje kad ima oko 17 litara spusti nivo do 12-13 i tu stane i tokom sipanja kaplje.Ako je preliv osecao bi se benzin u kabini valjda ali ovo nema uopste da se oseca miris benzina u kabini.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Čet 14 Sep 2023, 21:49

Prelivni je pola unutra pola napolje,zavisi gde je puklo
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Jovovic Pet 15 Sep 2023, 08:43

@Lazar
Nisi me razumeo, nisam ja rekao da ne mogu da naprave dobro crevo, rekao sam da verujem da bi bilo bolje nego sto su ova iz male privrede... Nego govorim da tom crevu i ne treba armatura, bitno da je guma kvalitetna jer je benzin nagriza ako nije nekog kvaliteta...

@Lampredi
Ni ja na mom starom koji je sa pocetka 90-ih nisam nikad menjao... Verovatno je ranije bolji bio kvalitet... A sto se nalivnog creva tice bilo je i krace, sad vidim da obicno propada na donjoj krivini koja izlazi iz praga prema cevi rezervoara dok je tu kod starog cev a ne crevo.

@junior45
Tacno tako 👍

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od lazar01 Pet 15 Sep 2023, 10:11

@Jovovic razumeo sam te nego kazem ako moze da izdrzi hidro ulje i savijanja kao sto je kasika utovarivaca valjda je to crevo od dovoljno kvalitetne gume da izdzi i nagrizanje benzina bar 5 godina.Posto sam uveren da ova creva sto su po prodavnicama imaju vise plastike nego gume u sebi a i ta plastika je neka otpadna i pojede je benzin ko dete cokoladu.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Pet 15 Sep 2023, 14:18

5 godina izdrze i ova sto ima u prodaji
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od lazar01 Pet 15 Sep 2023, 19:48

Meni je iskreno ovo sto sam kupi mnogo sumnjivo ne uliva mi poverenje godinu dana maksimalno mu dajem da ce da izdrzi.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 64
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 5 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu