Nalivno crevo rezervoara za Jugo

+15
Jovovic
MARKO.M
Ninobgd
ristivoje
junior45
Dare4x4
ZAC
YUgisa
Flegma
preza-trajce
dimmu
strelok89
Milos55
Miljan
stalker92
19 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Ned 17 Jul 2022, 06:44

Moguće, mada ni antifriz nije bezazlen. A misliš da naša mala privreda obraća pažnju i pravi od različitih materijala? Smile Ja nešto ne verujem.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Ned 14 Avg 2022, 14:26

Kupio sam pre neki dan nalivno crevo Top Spider ali sad sam u dilemi. Da li uopšte da ga menjam? Na ovo postojeće sam dodao još jednu šelnu uz sami kraj cevi od rezervoara. Time sam efektivno skratio postojeće crevo nekih 15-20mm i curenje je skroz stalo. Sve je suvo, ne miriše benzin. Deo creva koji se vidi odozdo deluje zdravo, a iz kabine kao novo. Sad sam u dilemi da li da ga menjam, bojim se da ne stavim novo koje je još goreg kvaliteta :/ Šta biste uradili?

Drugo pitanje, malo je off: Kupio sam zadnja kočiona creva marke Akron. Kakva su iskustva sa njima? Kod desnog točka mi je malkice napuklo, pa bih stavio novo da budem siguran...
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Ned 14 Avg 2022, 14:34

Imas na poceku teme, Dimmu moze da ti potvrdi, pre 5 godina je stavljen Top Spider i nema za sada problem. Istina kakav je varljiv kvalitet delova kod nas, nije sigurno da je novo crevo jednako dobro. Pa mozda da vidis kako stoji iza tapacirunga pa ako ima prostora da skratis samo to crevo i malo ga navuces vise, cisto da selna nije pri kraju cevi od rezervoara jer tamo je i ono prosirenje protiv svlacenja pa da selna bude sa odgovarajuce strane i par mm dalje da se manje useca u crevo.

Mislim da nazalost niko ti ne moze resi najbolje resenje posle ovoliko godina.

Ok su Akron kociona creva.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Ned 14 Avg 2022, 14:44

Ma šelna je na dobrom mestu, baš gde treba da bude. Taj višak creva nisam ni odsekao, a šelna je limena, nije žičana kao fabrička, tako da neće preseći crevo.

Ja sam od Top Spidera stavljao manžetne do menjača i (da ne čuje đavo) još uvek drže, a imaju jedno 7-8 godina možda i više. Isto i na letvi. Ali ovo crevo mi je nekako suviše mekano i tankozidno i ne uliva poverenje. Tim pre što mi je prodavačica prvo dala jedno koje je imalo kao bubuljicu na sebi, pa sam tražio neko drugo koje bar vizuelno nema mane. Ovo mi govori da kontrola kvaliteta i nije na nekom baš nivou.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od dimmu Ned 14 Avg 2022, 15:33

Ne znam sta da ti kazem. Ja sam stavio to jer drugo nisam uspeo naci, a eto posle 5 godina se i dalje drzi. Nije da stalno sipam benzina do cepa ali par puta godisnje je pun rezervoar i ovo ostalo vreme je na nekih 1/4 ili 1/2. Da je toliko lose do sada bi sigurno procurelo.
Generalno ja sam sa Top Spiderom imao samo sa manzetnom poluosovine problem, a ovo ostalo je ili izdrzalo ok (dok nije zamenjeno sa necim sto vizuelno izgleda da je od boljeg materijala ili elasticnije) ili i dalje drzi ok kao npr manzetne letve.

U sustini ti si tu gde je curilo samo jace stisao sa selnom i za sada ne curi. Resenje je da imas crevo koje ne curi, a ne da stisnes malo jace pa da si resio problem. To ti je kao da imas ranu koja treba da se sije, a ti stavis flaster i kazes 'dobro je to, zarasce'.

Ne znam sto se uopste neckas za zamenu jer i sam si rekao
Dare4x4 ::Privremeno sam rešio kapanje ubacivanjem nove šelne tik do praga. Cev rezervoara je otprilike dotle, pa je šelna na samom kraju i time je eliminisan probušeni deo. Naravno, ovo je privremeno rešenje i crevo će se menjati što pre.
Dare4x4 ::Ma ne sme da pušta ni malo. Često punim do zatvarača i neću da mu mislim. Do sad nikad nije ni zamirisao benzin, a kamo li curio.
Dare4x4 ::Kupio sam pre neki dan nalivno crevo Top Spider ali sad sam u dilemi. Da li uopšte da ga menjam?
scratch
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3914
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Ned 14 Avg 2022, 16:04

Ne, nije da sam jače stegao, nego sam stegao pre dela koji je propustio.

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 20220713-152415

Zato se sad dvoumim, jer eliminisao sam deo gde pušta. Ovaj deo između stare i nove šelne, tu sad nema goriva.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Ned 14 Avg 2022, 17:00

Svakako za godinu ce opet da to curi,ako ne promenis sad moraces uskoro
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34976
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od dimmu Ned 14 Avg 2022, 17:39

Proslo je mesec dana od tvog prvog pitanja pa si pretpostavljam vozio mesec dana sa te dve selne. Vozi onda i dalje dogod ti skroz ne procuri pa onda menjaj. Savete si dobio, ides u neku svoju kontru i da ti je vec toliko bitno da ne pusta ni kap jer punis do cepa i neces da razmisljas ti bi crevo promenio jos pre mesec dana kada ti je receno sta treba da uradis.
Ne cinis sam sebi uslugu tako sto ces zadrzati na kolima "dobri stari kvalitet" vec ces proci kao i ja. Otisao sam na pumpu, sipao pun rezervoar benzina i plina. Morao da se odvezem do hitne da snimim ruku, jer sam pao. Dodjem do auta posle snimanja, a ispod njega barica benzina. Sipao sam oko 30l, a kada sam izvadio benzin iz rezervoara da i to malo ne iscuri ostalo je nekih 5l.
Ako ti se isplati da cekas i izgubis nekih 30e manje/vise samo napred i ne diraj nista Smile
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3914
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Uto 16 Avg 2022, 17:56

Nema potrebe da se ljutiš, samo sam izneo neko razmišljanje...

Crevo sam upravo zamenio.

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 20220816-145237

Fabričko koje sam skinuo ima oznaku Prima Hose 1706. Propalo je u delu koji je napolju, tj između praga i rezervoara. Deo koji je u kabini je kao nov, samo prašnjav. To mi govori da verovatno nije propalo od goriva, već od uticaja spoljne sredine...

Skinuo sam ga lako, a montirao novo malo manje lako Smile Problem je taj što je cev rezervoara nekih možda 3mm do praga. Kako spustim crevo odozgo, tako ono krene da ulazi gornjim delom u rezervoar, a ne mogu nikako da ga skrenem. Pa sam se dosetio, isekao od flaše jedan deo dužine oko 5cm.

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 20220816-162918

Ovo sam obmotao na cev i tako gurnuo u prag da uđe jedno pola centimetra. Zatim sam odozgo polako udenuo crevo i ovo od flaše ga je skrenulo i navelo da naiđe na cev rezervoara. Posle je bilo lako. Par povlačenja s donje strane, i nekoliko pritisaka odozgo i crevo je ušlo i više nego što treba.

Onda je preostao lakši deo, da se spakuje iz kabine sve ostalo i to je to. Skidao sam i pojas da bih imao još malo mesta za ruke.

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 20220816-154347

U suštini, sada bih mogao da ga zamenim opet za pola sata. Naughty
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Sre 17 Avg 2022, 10:03

Brzina puno zavisi od toga koliko se gadja rupa na karoseriji sa crevom, negde je to tako utisnuto da sam u fazonu kako se ne isece crevo.  Ja posto imam sad kanal, onda uzmem pa spustim rezervoar na daske i onda ga mrdnem levo desno po potrebi da mogu lako crevo navuci i stegnuti. Pogotovo sto mi se desilo vec 2 puta da neko okrene selnu na gore i da je skoro nemoguce bilo sta staviti da se odvrne.

Ako se setis, javi nam situaciju narednih meseci jel ok Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Dare4x4 Sre 17 Avg 2022, 11:53

Kod mene je cev rezervoara dobro postavljena u odnosu na rupu u pragu - u osi je ali preblizu. Tu je i zaštitna guma na ulazu u prag. Fabrička je montaža pa je možda zato sve na mestu, ne znam.

Javiću kako se ponaša kasnije
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Sre 02 Avg 2023, 10:12

Pozdrav svima! I ja imam problem sa mirisom benzina u kabini. To se dešava ujutru i uveče pre vožnje kada otvorim vrata osetim benzin, tokom dana ne. Nalivno crevo sam promenio pre 3 meseca. Proveravao sam kad sipam gorivo sve je suvo. Parkirao uzbrdo, nizbrdo, nagnut na desno, na levo sve suvo. U haubi sve suvo. Ne osećam miris benzina. U vožnji se nista ne oseća. Može li pomoć? Šta dalje?

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Sre 02 Avg 2023, 12:03

Jel to kad dugo stoji parkiran?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Sre 02 Avg 2023, 12:27

Dovoljno da stoji preko noći i ujutru se oseća benzin.

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Sre 02 Avg 2023, 12:52

Treba videti creva za odusak jel su sve ok. Imas iznad ulivnog creva na rezervoaru jos jedno crevo i sad ja se vec ne secam kod karburatora jel ima creva i na ulivnoj cevi gde je cep, to ima kod EFIja zajedno sa rezervoarom za sakupljanje benzinskih isprenja.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Sre 02 Avg 2023, 13:30

Kada skinem tapacirung pored ulivnog debelog creva ima još 2 creva. Jedno tanko je verovatno oduška. Mislim da završava pored rezervoara. Ne znam ovo drugo malo deblje od oduške čemu služi i gde završava?

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od preza-trajce Sre 02 Avg 2023, 14:55

Za tanko si u pravu, odusak i ide porred rezervoara a to malo deblje ide na rezervoar iznad ulivnog creva (to ti i YUgisa kaze ) a sluzi za ventilaciju rezervoara kada sipas gorivo jur je ulivno crevo u donjoj polovini rezervoara. Nadji na netu sliku rezervoara pa pogledaj.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Sre 02 Avg 2023, 15:39

Znači bez skidanja rezervoara ništa. Hvala u svakom slučaju. Javljam kad otkrijem šta je

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od preza-trajce Sre 02 Avg 2023, 17:31

Pre skidanja rezervoara proveri povratno crevo od karburatora do plovka i sam plovak... ja sam imao problem jer kleme na plovku nisu bile zanitovane kako treba (vrlo lako su se pomerale levo -desno ) pa samim tim bilo je i lose dihtovanje ...
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od junior45 Sre 02 Avg 2023, 21:25

Ne bi ja to skidao,ja mislim da sad benzin vise isparava pa zato ga jace osetis
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34976
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Čet 03 Avg 2023, 07:55

Sinoć provereno plovak i oko njega sve suvo. Hvala, idemo dalje

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Čet 03 Avg 2023, 09:02

Ostavio sam sinoć juga kod majstora da prenoći, pa da on ujutru proveri. Zove me i kaže da se osećaju izduvni gasovi. 35 godina vozim jugiće, priznajem da se ne razumem preterano u mehaniku, ali da ne razlikujem izduvne gasove od mirisa benzina....

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Čet 03 Avg 2023, 09:03

I moja žena zna da smrdi benzin.

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od YUgisa Čet 03 Avg 2023, 09:14

Mozda ne sagoreva sav benzin i ima neki problem na sauhu dok je hladan motor. Onda moze da se oseti miris cistog benzina iz izduvnog sistema.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61722
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Ninobgd Čet 03 Avg 2023, 10:22

Smrdi benzin kada otvorim vrata ujutru ne palim ga uopšte.

Ninobgd
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Nalivno crevo rezervoara za Jugo - Page 3 Empty Re: Nalivno crevo rezervoara za Jugo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu