Plin problem - potreban majstor za plin

+17
VPetar
jollyjumper
miljanxXx
dimmu
Miljan
Predrag B.
Mitke
fox_87
ilija94
Marko Zemun
ZAC
Jandro
Zuty
Milos
MarkoIrmes
ristivoje
charjek
21 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od YUgisa Čet 08 Dec 2016, 12:53

Mislim da ti verovatno treba remont isparivaca Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Mitke Čet 08 Dec 2016, 17:56

Upravo to, treba ti remont isparivaca. Sto se tice plinadzije kog ja preporucujem, poslacu ti na pp. Ja sam poslednji put radio kompjutersko stelovanje, al broj od tog lika nemam, jedino ovih dana kad budem u prolazu cu da navratim da pogledam.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od fox_87 Čet 08 Dec 2016, 19:43

Jednom mi se desilo da mi je skala na boci pokazivala 0 a znam da sam imao preko pola boce, video sam da je skoro ispao onaj siroku konektor modula el. paljenja, vratio sam ga na mesto, vezao vezicom, i skala je proradila. Ne znam da li odatle plinksi uredjaj, el. ventili i ostalo koriste neku struju ali mozda ima neke veze sa tvojim problemom

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 82137065
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Čet 08 Dec 2016, 20:31

Kako znate da je do isparivaca ? Na osnovu cega ? Kako ja to mogu da testiram ?

hvala fox , ali ne znam da li to pravi problem , nisam detaljno zagledao
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od YUgisa Čet 08 Dec 2016, 20:58

Jel ide na benzin kako treba?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Čet 08 Dec 2016, 21:31

Da da , super je na benzin
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od YUgisa Čet 08 Dec 2016, 21:35

pa znaci da paljenje i faza valja, tako da jedino sto kod plinskog sistema ostaje je da bude isparivac ili da je puklo crevo od isparivaca do mesaca/dizne Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Čet 08 Dec 2016, 21:38

Creva nisu u najboljem stanju , to je cinjenica , trebalo bi da se zamene , to cu i vdeti da odradim , odradio bih u svojoj reziji da im znam precnik i ostalo , ali nema veze , nek plinadzija namesti. Znaci rasprsivac treba nov ?
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od YUgisa Čet 08 Dec 2016, 21:52

Pa uzmes pa izmeris precnik sa sublerom Wink Pa ne treba nov, nego treba remont, da se zamene membrane i filter Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Marko Zemun Čet 08 Dec 2016, 22:31

Ilija, pisao sam ti u porukama da sve to možeš sam da uradiš, nemoj plaćati nikom ništa, uradićeš isto kao i neki majstor a ostaće ti para. Znači uzmi upali ga na TNG, pozadi na boci zavrni ventil do kraja i čekaj da potroši TNG iz instalacije i kad se sam ugasi, tad lepo demontiraš isparivač sa instalacije. Odeš kući i rasturiš ga celog, s tim što zarežeš po metalu sa šrafcigerom da ti bude reper kad budeš vraćao sve natrag, opereš ga u nitro razređivaču, možeš i sa onim motipovim klinerom u spreju, osušiš ga i montiraš nove membrane, u setu membrana imaš recimo uputsvo kako se radi, sve sa slikama objašnjeno. Nakon toga montiraš nazad na auto, pa odvrneš pozadi onaj ventil, kontakt, pa nadrukaš onim tasterom na isprivaču malo TNG-a da krene, pa u kabini 2-3 puta brzo na crveni taster i onda ga pališ, s tim što kad ga upališ uzmeš onu pumpicu sa nekim deterdžentom i vodom prskaš po spojevima TNG instalacije da vidiš dal negde pušta i to ti je to, ako ne znaš da našteluješ isprivač, odeš kod nekog da ti to uradi i vozi. Čim budeš skinuo isparivač i ako su membrane otišle onda je do njih, u suprotnom ima neki drugi problem. Odmah zameni i creva, ima toga kod tebe po kraju po onim radnjama, pokupuj to sve i kreni da radiš. Nisi hteo da uradimo to zajedno, jbg. mene sad mrzi tj. ne pada mi napamet da radim sada po ovoj hladnoći Very Happy

ilija94 ::Probao sad gas u patos , nece , vec u prvoj i u drugoj gubi snagu i gas. Otvorio sam gepek da vidim nivo plina kad tamo ona kazaljka na boci sto treba da pokazuje koliko ga jos ima igra levo-desno ,treska , ponavljam , ugasen auto. Verujem da i to ima neke veze ili je bar povezano sa necim pa mislim da je vredno spomenuti.

Proveri spojeve elektro instalacije, odnosno kako buksne naležu na elektro ventil na boci, zatim, na filteru plina, elektro ventilu benzina i na spoju isparivača. Hoće kontakti da popuste pa ventil pozadi neće da propusti TNG itd. Korodiraju buksne, vidi malo to očisti, kleštima stegni da se skupe ali vrlo malo pa nabiji nazad na kontakte, probaj.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Čet 08 Dec 2016, 23:50

Ja da mogu sam da uradim verovatno bih se i upustio u to + sto nema sanse da uradim to kao sto ce majstor da uradi.

Nisam ja ni u jednom trenutku trazio pomoc za to , a nisam ni izbegavao niciju pomoc posto kazes da nisam hteo da uradimo zajedno , ja sam rekao da nisam strucan dovoljno za to i ostajem pri tome , lako je ljudima koji su upute u takav poduhvat , za mene to nije jednostavno.

Sto se tice drugog dela teksta , apsolutno ne znam sta su pola stvari koje si napisao jer se ne razumem.
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pet 09 Dec 2016, 00:30

Nov isparivac je 6.900 dinara - Lovato

Membrane su 1.250 dinara - Lovato
Creva su 300-700 dinara i filter je 150 dinara

Cene su iz prodavnice Dadibi1 koja se nalazi na Vidikovu u Beogradu.

Remont bi mogao da me izadje znaci nekih 20-25e dok je nov isparivac nepunih 60e
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Zuty Pet 09 Dec 2016, 01:57

Obican lovato isparivac koji ja koristim vec recimo nekih 10 god je sasvim ok i kad se zamene membrane. Verovatno nije nista drugacije i kod elektronskog isparivaca u odnosu na vakumski, ali pricam za vakumski koji ja imam i koristim, da u njemu nista ne moze da se pokvari znaci nema nikakve ventile ugradjene ili sta ja znam sta skriveno(sto ne moze da se zameni), znaci 6.900 din je samo bacanje para na nov oklop, to je samo alu... kuciste kojem kad se zamene membrane i 2 gumice od 10e je isto kao i nov. Naravno ako vec imas svoj...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pet 09 Dec 2016, 02:13

I da jeste i da nije bacanje para u ovom trenutku je preveliki udarac za dzep , ajde ove membrane i to , za to ce imati para
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Marko Zemun Pet 09 Dec 2016, 02:37

Ilija, moraš da znaš jednu stvar, a to je da majstori zamenu membrana ( pojedini - većina ) naplaćuju dosta. Obrati pažnju ako budeš kupovao membrane da nisu MEMTEX, to je inače Bugarski proizvođač i nisu baš pouzdane, u smislu mogu da traju 300 km a mogu i 30 000 km. Lovato membrane original sam kupio preko oglasa od nekog lika za deset evra, on ih uzeo za sebe al pošto je prodao auto onda ih nije ni zamenio pa ih je turio na oglase. Inače, original membrane Lovato su negde oko 2.600,00 dinara i to se da videti po samim membranama da su kvalitetnije dosta od kopija.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ZAC Pet 09 Dec 2016, 09:49

Ilija, pa vozis na plin da bi ustedeo moooogo para...znaci sta je sad za tebe tih 5-6-7 000 kada si do sada na plinu ustedeo ko zna koliko hiljada evra...


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Milos Pet 09 Dec 2016, 09:57

Zac ovo je poslednja opomena pred ban, trpim te vec par dana kako podjebavas u ovoj temi o plinu, sada je vec dosta.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Zuty Pet 09 Dec 2016, 16:00

Ha-Ha-Ha
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Mitke Pet 09 Dec 2016, 16:38

ZAC ::Ilija, pa vozis na plin da bi ustedeo moooogo para...znaci sta je sad za tebe tih 5-6-7 000 kada si do sada na plinu ustedeo ko zna koliko hiljada evra...


Pa ustedeo i potrosio na pametne stvari. A jos uvek je tema o plinu u kolima, a ne u sporetima, tako da ne vidim sto se javljas...
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od jollyjumper Pet 09 Dec 2016, 16:48

Milos ::Zac ovo je poslednja opomena pred ban, trpim te vec par dana kako podjebavas u ovoj temi o plinu, sada je vec dosta.

Batali sa tim banovima, ostacemo bez ljudi na forumu, pa ce posle biti dosadno. Laughing lol!

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pet 09 Dec 2016, 22:58

Hvala na informaciji Marko , ali ja nisam upucen u cene remonta , mogu samo da verujem na rec. Pa gde ja da nadjem da budu sigurno original ? Ne moram da verujem ni svemu sto vidim po oglasima tj. ne verujem...

ZAC-ov post ne bih komentarisao , slazem se sa Mitketom
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Marko Zemun Pet 09 Dec 2016, 23:14

Za mene su manje - više, svi prevaranti. Kažu original a nije. Na oglasima glava motora za juga KO NOVA, kaže poravnata a ona samo ošmirglana i malo očišćena, mašinu videla nije. Membrane kaže meni prodavac prošle godine ORIGINAL, ja okrenem i kažem vidi čoveče piše MEMTEX, kaže on to je proizvođač, a malopre bio Lovato, itd... Po meni je remont isparivača zaista glupo plaćati, sad ne kažem ja za tebe da si ti takav, već probaj sam, prosto probaj Very Happy

Na sledećim prilozima videćeš kako se to radi, mislim otvoriš jednu stranu isparivača, kako vadiš, tako vraćaš novo, tu neke umetnosti nema. Kod tebe postoji mogućnost da i nije do isparivača, zato te forsiram da sam to uradiš, prosto kreneš nekim metodom eliminacije, u suprotnom majstori ima da te izuju sa kintom.

Eve ga:



https://www.youtube.com/watch?v=XVgMUosAEs4

Od alata ja ne mogu da se setim šta sam koristio, inbus komada jedan, jedan šrafciger i od sredstava nitro razređivač, to je to.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pet 09 Dec 2016, 23:25

Hvala puno Smile
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od ilija94 Pet 16 Dec 2016, 23:32

Mini update : Remontovan isparivac novim membranama , zamenjen filter , ovim putem da zahvalim kolegi Milosu sa foruma na odradjenom poslu i sto je odvojio vreme Smile
Auto se mnogo bolje ponasao nakon toga , nastelovali smo i plin kako-tako , medjutim nadjen je izvor problema jer se pocelo nakon zamene svega ponovo desavati isto gusenje kada se stisne papucica gasa do kraja.
Problem je u tome sto auto gubi vodu , cim se dolije voda u posudu mozes da ga gazis koliko hoces. Creva su otisla neka sto je Milos i ustanovio , mislili smo da nece praviti problema za plin , ali izgleda da su ona pre svega bila problem tako da sledi zamena i njih.
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od YUgisa Pet 16 Dec 2016, 23:41

Mrzne isparivac onda sigurno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plin problem - potreban majstor za plin - Page 4 Empty Re: Plin problem - potreban majstor za plin

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu