Paljenje na plin

+12
darko-san
budak
Petar
valsorimkaran
flash_back
Draga
Bohoc
Inferno
darko.su84
YUgisa
Pedja
batasson
16 posters

Ići dole

Paljenje na plin Empty Paljenje na plin

Počalji od batasson Pon 05 Jul 2010, 13:26

Pozdrav,

Imam dva-tri pitanja vezano za paljenje na plin.

Yugo ima ugradjen Lovato "automatski" gasni uredjaj. Palim auto na benzin i kada predje 2000-2500 obrtaja automatski se prebacuje na plin.
Mnogo njih spominje da se auto moze upaliti direktno na plin tako sto cu da drzim stisnuto dugme za prebacivanje benzin/plin i onda zaverglam.
Ni jednom nisam uspeo tako da upalim. Da li je to uopste moguce ili je samo prazna prica?

A drugo pitanje je, ako sa ubrizgavanja prepravis auto na karb., sta je potrebno da se menja od plinskog uredjaja i koliko to otprilike kosta (delovi)?

Hvala!

batasson
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Pedja Pon 05 Jul 2010, 13:35

Ovo za paljenje na plin ne znam, ali ne znam ni sta ce ti, trudi su da u rezervoaru imas 10-ak litara benzina, pali na benzin i vozi na plin (tj. prepusti stvar automatici Very Happy ). Ne verujem da ces postici neku extra ustedu paljenjem na plin...

Treba da se menja deo koji ti sada stoji na usisu i koji u usis ubacuje plin (ne znam kako se to strucno zove, ali znas na sta mislim Very Happy ), uzimas drugi koji odgovara karbu (cenu ne znam), ostalo bi trebalo da odgovara. I ako na ovom uredjaju imas "emulator" koji iskljucuje brizgaljke za benzin kad vozis na plin, on ti ne treba.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od YUgisa Pon 05 Jul 2010, 13:40

Mesac ti treba koji je 35e ako se nevaram, trazio sam sad na forumu ali nenajdem... Ili dizne ubusis u karburator...

A sto se tice paljenja, po pravilu na plin i ne bi trebalo da se pali...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od batasson Pon 05 Jul 2010, 14:26

Tako sam i ja mislio za palenje. Tj., ne bi ni radio to, nego me bas zanimalo da li sam smotan ili drugu kvazimajstori uvek imaju nesto da pametuju Wink

A da li treba prekidac da se menja? Da li se ubacuje onaj sa crvenim tasterom sto se klikne 2-3 puta za palenje?

batasson
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od YUgisa Pon 05 Jul 2010, 14:30

Pa onda treba i taj prekidac zameniti, mada ni na karburatoru ne bi trebalo paliti na plin, pogotovo ne ako je hladan motor...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od darko.su84 Pon 05 Jul 2010, 20:50

sve zavisi koji isparivac uzmes, imas vakumski kod kojeg imas to dugme za spricanje gasa a imas i elektronski koji sam ubrizgava gas kad das kontakt, ja imam taj elektronski radi bez problema palim ga na plin stalno, cele zime sam ga palio na plin i nista mu ne fali
darko.su84
darko.su84
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 262
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Inferno Pet 09 Jul 2010, 19:01

Ja imam Lovato plin sa tim crvenim tasterom i palim ga na plin i zimi i leti uvek a kum ima u gsi-u taj emulator posle 2000 rpm i medju plocu tj mesac na usisu jer tako je bilo najjeftinije tad za montazu e ja sam ju malo premostavao onaj glavni ventil sto zatvara dotok iz boce jedan taster 2 zabice i 2 m kabela 1,5 mm2 i palio je na gas bez benzina fakticki on sa davaca br obrtaja motora aktivira emulaciju i uredjaj tek onda da struju na taj ventil koji otvara dotok do isparivaca dovoljno je da pustis da gas udje u usis i zaverglas i pali nista nemoze da se desi autu jedino nemozes da imas sauh nego moras da ga drzis na blagom gasu da se negasi uglavnom resenje za paljenje na gas postoji i kod tih sistema
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 43
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Bohoc Pet 09 Jul 2010, 20:42

ja ga palim na gas bez frke,imam taj crveni prekidac i sklocnes par puta i upali ko mina Smile
to da nevalja to su price eno ujak vozi yuga vec 7-8 godina na gas pali na gas i nista. sve je ok sa autom a predje nedeljno oko 700 km,zimi eto kad je hladnije onda na benzin ali to kaze kad je bas bas paprena zima Smile
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Draga Čet 15 Jul 2010, 12:09

Sve zavisi od isparivaca i sistema za paljenje,ne mozes da palis na plin jer ti je takav sistem plinskog uredjaja,automatski prebaci na plin tek kada postrigne odgovarajuci broj obrtaja.Ja imam vakumski,palim kako mi odgovara a to je leti i zimi (do -10) na plin.Zimi malo duze zavergla(5-6 sek),kada upali malo mu dodam sauha i posle 2 min motor normalno radi.Kazu da je pozeljno da se skoro uvek pali na benzin ali mislim da nema nikakve veze.Pozeljno je prebaciti na benzin svremena na vreme da karburator ne bude dugo suv jer mogu da zapeku dizne,iglica,plovak,rasusi se membrana a i malo da ga produvas,da osetis sta je prava snaga.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od YUgisa Čet 15 Jul 2010, 16:17

Pozeljno je da se pali na benzin iz razloga sto kad palis na plin a motor je hladan onda plin ide u tecnom stanju u motor... E sad koliko je to stetno i zasto je zaista pitanje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od batasson Sub 21 Avg 2010, 18:29

Evo nakog nekog vremena da dopunim topic.

Zbog prinudjenosti da palim na plin (otkazalo mi nesto na pumpi za benzin) otkrio sam kako mogu da upalim auto direktno na plin.

Imam standardan BRC "prekidac" za biranje benzin/plin, ali samo sa jednim tasterom napred. ALI, postoji i nazad pored dzeka jos jedan taster. Dam kontakt, kliknem na taj "skriveni" taster i lamica koja je do sada treperila na prekidacu prestane da treperi i pocne da svetli. Zaverglam, automatski se pali lampica za plin i nakon 2-3 sekunde auto radi Very Happy

Eto nesto korisno i od mene. Mozda pomogne nekome!

Pozz

batasson
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od flash_back Ned 05 Sep 2010, 10:11

ne znam za"automatski" gasni uredjaj, kako regulise benzin/plin ali znam za obican Smile

u zavisnosti o god. doba menja se i odnos smese u gasu... e sada, ja sam jedino kada je jedno ispod 5-10 stepeni prebacivao sam uvece na benzin - nema sanse da se "zamrzne" Very Happy

a to da se leti pali na benzin je po meni bez veze, isparivac radi i na 20 stepeni opusteno, atestirano milion puta Very Happy

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 38
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od valsorimkaran Pon 04 Okt 2010, 00:25

ja nisam imao nikakvih problema da palim na plin i kad je jako hladno (-25 'c) u pitanju je bio jednogrli karburator. Palio je kao mina. sto se tice automackog paljenja mogu da kazem nesto o sekventu jer moja mama ima secvent na svom autu. auto se pali na bezin kada rashladna tecnost dostigne 25 ' C ili 35 sve zavisi kako je upisano u mapi i u pocetku je imala i treci faktor vreme rada na benzinu od jedno 1.5 minut i treci faktor je bio da predje 1800 ob/min sad je vreme na par sekundi . tako da skoro ne trosi goriva nista Smile a postoji i zadrska prekidaca od par sekundi da se samo pali na gas. savet je ko ima punpu u rezervorau mislim na efi da treba da ima 10tak litara goriva da bi se hladila punpa tj da necrkne.
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Petar Čet 07 Okt 2010, 12:11

Kod mene je isto palio stalno na gas, pa čak i zimi. Na benzinu je bilo pravo mučenje da upali kada je hladan.

Sada imam auto sa sekvent gasom i stalno pali prvo na benzin i uslovi za prebacivanje na gas su: minimum 20stepeni temperatura motora, dovoljan pritisak u plinskoj boci i to je to.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od budak Pet 24 Feb 2012, 22:18

Bio sam totalno sluđen sve dok nisam, početkom zime, seo u taxi Floridu i pitao čoveka kako pali na minusu. A hteo sam da menjam dvogrli karburator. Evo sad lako - i na -23 stepena - pali, kao bombona...Nema više benzina...Namučio sam se.

budak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 54
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 03.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od darko-san Sub 25 Feb 2012, 14:39

pa ajde kazi sta ti je to rekao taj TAKSISTA da znamo i mi ostali koji koriste isti gorivo. Wink

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Mitke Sub 25 Feb 2012, 17:32

Ne znam kako je kod vas, ali ja sam moj auto do ove zime palio na plin stalno, naravno ponekada sam vozio na benzin, cisto da ne zapekne. Na -27 prosle godine je upalio na plin bez problema. Ove zime na plin nije bilo sanse da ga upalim jer su dotrajale membrane u rasprsivacu i onda ne znam zbog cega nema sanse da pali na plin. Kada sam odradio servis rasprsivaca, sto podrazumeva zamenu tih membrana, ponovo pali na plin u svakom trenutku.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od budak Sub 25 Feb 2012, 19:43

Tek sad vidim kako sam ovo glupo napisao. Ali evo Mitke me je pretekao, zamenio sam sve u raspršivaču i predihtovao karburator i mešač, 10-ak sekundi kontakta i ...pali. Imam automatski sauh, uglavnom taxi driver je savetovao da palim sa tom zadrškom i bez gasa, ja sam ranije konstatno "puno"plin sa onim tasterom pored volana i nikako nisam uspevao da upalim.

budak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 54
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 03.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Marko Zemun Sre 13 Nov 2013, 00:00

Evo i ja da napišem koju.
Hladan motor uvek palim na benzin, kad se malčice zagreje, krećem i spuštam sauh, bar 1km vozim na benzinu, posle toga prekidač u neutralni položaj, kad potroši benzin iz sistema samo caknem na tng i vozi miško Naughty 
Ako auto ostavljam duže da stoji vraćam ga na benzin, a ako ne onda ostaje na tng i tako ga palim.
Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 943
Godina : 38
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Stefan Sre 26 Mar 2014, 19:57

Pozdrav,danas sam uradio reatest,promenio sam bocu i neke ventile.Sad pri kontaktu nesto kucne u gepeku kod boce,ranije nije pa me zanima sta je.Jel ima jos neko ovako?  Smile 
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od charjek Sre 26 Mar 2014, 20:38

zamenjen ti je multiventil na boci,sada ima el.ventil koji pusta plin tek kada das kontakt.on kucne - otvori ventil
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Stefan Sre 26 Mar 2014, 20:51

E super hvala ti na odgovoru Smile jel to bolje nego ranije kako je bilo?
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od charjek Sre 26 Mar 2014, 23:29

da, bolje je imas jos jedan "sigurnosni" ventil
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje na plin Empty Re: Paljenje na plin

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu