Rasprava o isplativosti ugradnje plina

+11
Petar
charjek
radovan018
YUgisa
ZAC
Crazy128
Mitke
teslaboj
zeleni macak
Miljan
Zuty
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Mitke Sub 06 Dec 2014, 20:14

ZAC gresis ponovo. I kazem ti briga mene sto ti neces da ugradis plin, ali nemoj da solis pamet nama koji vozimo na isti. Svaka tebi cast na znanju i zvanju, ali kad nisi u pravu nisi... Problem sto ti neces da priznas kad nisi u pravu, ili da prosto dignes ruke kad vidis da ima milion argumenata protiv tvoje neargumentovane pljuvacine!

Kao sto rekoh, sto se licno mene tice, vozi na kerozin, raketno gorivo, vazduh, ili slatku vodu, apsolutno me ne zanima, al ne pokreci neargumentovane rasprave koje se sa tvoje strane svode na cistu pljuvacinu, na osnovu rekla kazala prica koje si nekad negde cuo.
Samo dzabe izazivas brdo komentara i potencijalnu svadju, i kvarimo decku temu u kojoj je trazio savet. (jer sto se plina tice dok ne budes presao sa istim bar koliko i ja, NECU TI PRECUTATI ni jedan jedini komentar pljuvacine i UVEK cu ti argumentovano dokazati da nemas pojma sto se plina tice).
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Sub 06 Dec 2014, 20:22

Ja necu da vozim na kerozin, raketno gorivo niti plin...to vi radite, ne ja. Do sada nisam video nijedan argument koji je na strani plina...osim cene po litri ili kg..kako li se on vec meri. A video sam 101 razlog protiv...tako da su vm argumenti vrlo slabi.
Pametan netreba da gurne prst u uticnicu da bi znao da je struja opasna.
Necu vise da kvarim decku temu.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Mitke Sub 06 Dec 2014, 20:26

Vozi ti na sta god hoces, ili nemoj ni da vozis, briga me, a nas koji hocemo da vozimo jeftinije ostavi na miru, i svima ce da bude lepo.
Inace mi sad kao ispadamo glupi, a ti pametan, ne kapiram bas poentu price? Neka, pusti ti mene da budem glup i da se vozim jeftinije, a ti budi pametan pa se vozi skuplje, al ne soli pamet nikome. (ne znam u stvari ko u toj prici ispada pametan).
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Sub 06 Dec 2014, 20:30

Koliko ti trosi plina?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Mitke Sub 06 Dec 2014, 20:40

Oces da kupis pa te zanima?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Sub 06 Dec 2014, 21:26

Ne hocu da vidim koliko to jeftinije vozis, naravno uracunaj i benzin za potpalu

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Mitke Sub 06 Dec 2014, 21:40

Procitaj par tema gde sam pisao i videces. A benzin za potpalu ne moram da racunam jer obicno i palim na plin osim zimi kad je debeli minus, pa da ne ebavam rasprsivac kad vec ne moram. Povremene voznje na benzin takodje ne racunam, jer tad ne gledam potrosnju, nego sipam benzin, i teram pun gas kolko mi se tera.

Inace ni ne vidim potrebu da ti meni pravis racunicu, ja da je nemam ne bih vozio na plin, a taj isti plin mi ne placas ti pa ne vidim razlog da ti polazem racune. Ali aj da ne budem dr*adzija, evo.

Racunaj prosek gradska voznja 9 litara plina normalna voznja, dakle bez divljanja, poneko stiskanje, cisto da ne zariba drugo grlo.

A posto znam za tvoj argument sa potrosnjom od 4,8 litara sto si video na bordu, to ne uzimam u obzir, jer trasom kojom se ti vozis i tim nacinom voznje bi meni trosio 6,5 plina.

Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Sub 06 Dec 2014, 21:50

Pa znaci tebi trosi manje plina nego benzina...ja sam mislio da je obrnuto, to je onda super... na dacijama ljudima trosi oko 12-13 l plina po gradu..a benzina 7-8 ...

I nemoj da se ljutis, ovo je forum gde se iznose misljenja, u ovom slucaju za i protiv plina.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Zuty Sub 06 Dec 2014, 21:53

Ali ne i svaka tema.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty rasprava o plinu

Počalji od Mitke Sub 06 Dec 2014, 21:56

Ne ljutim se. Ne znam kolko mi trosi benzina, jer na benzin teram pun gas, i ne merim potrosnju.

PA ko im kriv sto voze dacie pa im trosi po 12, sami su trazili tu muku, sami je i dobili Laughing Da su pametni ne bi dacie vozili.

Drugo, sekvent koji treba da se ugradi na ta vasa "wanna be renault" kola, ako trosi 7-8 benzina, NEMA TEORIJE da trosi 12 litara sekventa istim stilom voznje dakle NEMA SANSE. Jedino ako na benzin ne voze kao babe a na plin kao manijaci.

I ne ljutim se, nema razloga da se ljutim jer znam da nisi u pravu i da pricas na osnovu rekla kazala prica a ne iz vlastitog iskustva.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Sub 06 Dec 2014, 22:08

Kamo srece da je Zastava samo deseti deo RenoDacije...ne bi ti crkao menjac i ostalo... nego bi se vozio godinama kao covek..
Inace Dacija trosi plina 12 litara po gradu, kao i svaki drugi automobil kojem je prosecna potrosnaj 7 litara gradske vozneje...ja neznam kakav je tvoj kec, ocigledno vanseriski, ali moj Jugo nikada nije mogao da postigne tako malu potrosnju kao Logan...na zalost, a tata ga je vozio kao po jajima, ali dzaba....
A ko za Reno kaze da je veliki potrosac...taj stvarno blage veze nema sa automobilima...aj da rece za Forda ili ladu, Moskvica...ali reno...pa stvarno je smesno.


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Sub 06 Dec 2014, 22:13

Evo sad bas gledan na forumu...na otvorenom svim plinasima trosi od 7.5 do 10 a gead od 11.5 do 16 litara plina... [a sad kome da verujem, clanovima koji voze na plin ili tebi koji kazes da nema sanse...njih ima oko 400 a ti jedan???

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od zeleni macak Sub 06 Dec 2014, 22:15

Temu necu zakljucati ali je nadgledam i  opominjem da ako preraste u svadju svi ucesnici automatski dobijaju ban ,znaci dobijate  sansu  da  bez vredjanja i svadje iskazete  svoje mislenje o  ovoj temi na ovom mestu .
zeleni macak
zeleni macak
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1994
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 08.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od teslaboj Ned 07 Dec 2014, 11:39

Evo ja cu da iznesem moju racunicu, koliko se secam

Auto uzet nov 2003 godine (otac)
2006 ugradjen plin, tadasnjih 250 evra + reatest ne secam se koliko, kvalitetniji je bio, BRC
Plin secam se tada je bio oko 26 dinara Smile Tad smo poceli auto da vozimo.

Sada ima 140k km, od toga je na plin bar 100k.

Od troskova je bilo sledece
Ugradnja i reatest, neka bude 300
Zamena membrana jednom 30ak evra
Popravke oko isparivaca sve ukupno 50 za to vreme (pucala slavina od vode i nesto tako)
Ostale sitnice neka bude jos 50
Reatest po novom 2013 godine - 12000+6000, 150 eura
Sve ukupno 580-600 evra za osam godina.
Auto redovno odrzavan, pazen koliko se moglo.
Znam da ljudi imaju problem kada "nestrucno" barataju s plinom, menjaju plin benzin(a to jelte ipak je karburator mora da se saceka malo)
Imali smo neke troskove jos, oko creva za benzin koje je istrulilo, svecice itd, ali sve to smatram nekim normalnim odrzavanjem.

E sad, razlika je ogromna bila od te 2006 do negde 2010 godine, koliko se secam.
Sada je vec razlika mnogo manja, mozda mojom voznjom nekih 200-250 dinara na 100km, a prelazim oko 1000 i manje, kako kad. Tako da mi mesecno "izadje" manje nekih 2000-2500 hiljade, sto je u odnosu na pre mnooogo manja cifra. Ali opet x12 meseci pa kao ustedi se.

Ali ja sam taj auto na plinu otplatio, bas tih godinama na tim razlikama. Bukvalno za te pare tj za te predjene KM na benzin bi me kostao koliko i jos jedan takav Very Happy

Ali da sada ne vozim keca na gas, nego yaris na benzin, ili corsu neku, clio, sa potrosnjom od 6-7 mislim da ne bih ugradjivao plin. Posebno jer sve manje prelazim jer nemam potrebe toliko Very Happy
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Mitke Ned 07 Dec 2014, 14:36

ZAC ::Kamo srece da je Zastava samo deseti deo RenoDacije...ne bi ti crkao menjac i ostalo... nego bi se vozio godinama kao covek..
Inace Dacija trosi plina 12 litara po gradu, kao i svaki drugi automobil kojem je prosecna potrosnaj 7 litara gradske vozneje...ja neznam kakav je tvoj kec, ocigledno vanseriski, ali moj Jugo nikada nije mogao da postigne tako malu potrosnju kao Logan...na zalost, a tata ga je vozio kao po jajima, ali dzaba....
A ko za Reno kaze da je veliki potrosac...taj stvarno blage veze nema sa automobilima...aj da rece za Forda ili ladu, Moskvica...ali reno...pa stvarno je smesno.


Pre bih se vozio busem ili isao pesaka, nego sto bih vozio daciu, toliko o tome da bih se vozio kao covek. Takodje ja se vozim godinama kao covek, ali sve ima svoj vek, a moj auto je preziveo torture i divljacke voznje kolko tvoj nece preziveti za narednih 200 godina. Licno bih voleo tvoju ili bilo koju drugu daciu da mi neko da samo na 2 nedelje i da je vozim ISTO kao svoj auto pa da vidimo sta bi crklo a sta ne. A i tvoja dacia ima jos da gura da bi stigla kilometrazom mog keca, pa cemo videti sta ce tebi da crkne.

Da se vratimo na temu plina. Ako je daciji prosecna kako ti kazes gradska potrosnja 7 litara benzina NE MOZE DA TROSI 12 PLINA, NEMA SANSE ako se vozi isto kao na benzin. Ako se na benzin vozi na 2000 obrtaja a na plin u 6000 (ako moze da zavrti toliko Njanjanjanja ) onda normalno da trosi 12, isto bi trosila i benzina. To sto kazes da jugo nije mogao da postigne nisku potrosnju kao logan, to okaci macku o rep, jer verovatno je drugacija relacija i drugaciji stil voznje tvoj i tvog caleta, a to utice na potrosnju, to ne moram ja da te ucim. Nije mogao bas kao logan to je sigurno, ali bi istim relacijama i istim stilom voznje razlika bila mizerna, jer logan je nesto malkice tezi, a opet jaci i ima ubrizgavanje, pa je razumno potrosnja nesto niza, ali tvrdim da bi razlika bila mizerna u korist logana. Ja znam kakav je moj kec, i svi koji su se vozili samnom znaju, Milos je najcesce isao samnom na duze voznje pa moze da potvrdi moju pricu o potrosnji jer smo se zajedno "talili" za gorivo. Iskreno sto se mene tice, apsolutno mi je nebitno da li mi ti verujes ili ne sto se potrosnje tice, ako hoces veruj, ako neces ne moras, briga me, ali nemoj da tvrdis nesto sto ne znas. Ja nisam rekao za reno da je veliki potrosac, nego sam rekao da ako trosi 7 ltara benzina gradske, istim stilom voznje nema sanse da trosi 12 plina. Kome se to desava preporucujem mu da poseti servis da prekontrolise prvo sve na autu, pa posle toga da poseti plinadziju da prekontrolise i plin.

Drugo, kome na OTVORENOM trosi 10, taj ili ne zna da vozi, ili vozi kao manijak, ili mu nesto debelo ne valja, to OGDOVORNO TVRDIM, jer na otvorenom MNOGO jaca kola trose 10.

Pitas kome da verujes, ljudima koji voze na plin ili meni? Ako si zaboravio ja vozim na taj isti plin, tako da znam o cemu pricam.

I da ponovom, nije mi bitno hoces li mi verovati ili ne, ne placas mi ti ni plin, ni benzin, ni odrzavanje ni nista pa da bih ja tebi morao da se pravdam i da te ubedjujem da mi verujes. Ja samo pokusavam da ti dokazem da nisi u pravu i da sto se plina tice pojma nemas o tome sto pricas, vec ti se sve svodi na pricu rekla kazala, bez konkretnih argumenata i cinjenica, i bez licnog iskustva na tu temu.

I da se jos jednom ponovim. Svako ima razlog zbog kog hoce ili nece da ugradi plin, i ja te razloge postujem. Ti prelazis 50000 za 7 godina i neces plin, postujem ni ne treba ti, za tu kilometrazu ga ni ja ne bih ugradio, ali isto tako ti postuj da sam ja presao preko 100000 na taj isti plin i imam razloge zbog kojih sam ga ugradio isto kao i svi ostali koji voze na njega (isplativost), i da na temu plina znam sta pricam, jer za razliku od tebe imam licno iskustvo sa plinom.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Crazy128 Ned 07 Dec 2014, 15:26

Dacija trosi 12l plina a 7 benzina? Mnogo je to.. Kako god, nebi smela vise od 10 da trosi. Bas gde sam iso na praksu, ugradjivali smo plin na daciju logan. Brate, licno sam ga stelovao, 10 u grad nije prelazila. To nesto definitivno nije u redu sa toliku potrosnju. Cheers
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 34
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od ZAC Ned 07 Dec 2014, 15:40

Ja netvrdim koliko Dacija trosi plina, ja samo pisem tudja iskustva... koga interesuje neka sam pocita da neispadne da ja nesto izmisljam.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=320.msg155421#msg155421

A ja iskreno do sada nisam nikad cuo da neciji auto trosi 6 litara plina po gradu..mislim na bilo koji auto. Jugo kec trose 7 l kako god da okrenes..mislim na benzin, a plina mora da trosi vise zato sto je energetska vrednost plina manja...pa nemoze da se napravi perpetumobile...sta je vama. Znaci plina mora da torsi bar za 25-30 % vise od benzina. Mitke sve svata licno....nerazumem. Doh

Mitke, Logan ne da moze da izdrzi tu tvoju voznju nego bi saranila 5 tvojih keceva..u svakom pogledu..i limariski i na vesanju a posebno na motoru i menjacu. I to bez sanki, koski, ojacanja grede itd... kad budes jednom seo u malo bolji auto od keca shvatices.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od YUgisa Ned 07 Dec 2014, 15:52

Drzite se teme, a to je plin bez nepotrebnih upadica Zastava-Dacia i ostalih provokacija.

Ako ste spremni na jedan ljudski i objektivan nacin da razgovarate o kvalitetu Dacie i Zastave, onda otvorite temu u Free time.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od radovan018 Ned 07 Dec 2014, 17:35

Moja iskustva sa "novim" motorom :
Magistrala, prosecna brzina 70-80 kmh, 7 litara plina.
Grad, normalna voznja bez divljanja. 11 litara plina.
Motor 1100, 4 brzine .
Rezultati dobijeni punjenjem od cepa.
radovan018
radovan018
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 89
Godina : 36
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od charjek Pon 08 Dec 2014, 00:10

moj glas ide za plin.ko prelazi velike kilometraze sigurno ce ustedeti ugradnjom plina,e sad, drugo je stvar licnog izbora ugradnje ili voznje na benzin ko moze da finansijski izgura.
meni je potrosnja na otvorenom 7.4 litre,a u gradu u zavisnosti od stila voznje,i niza drugih faktora krece izmedju 8.5-9 litara plina.
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od YUgisa Pon 08 Dec 2014, 08:35

Off topic obrisan.

Macak je rekao nesto iznad, ja sam rekao nesto posle njega, posto ste postupili van pravila:
Mitke, Zac, Crazy128 opomena pred tri dana ban. Jos jednom skrenete sa teme na Zastava-Dacia tematiku makar to bilo 2 reci u poruci pored 10 recenica ispisanih u pravcu tematike ove teme, ide 3 dana ban da se malo oladite.

Miljan ima urednicku opomenu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Petar Pon 08 Dec 2014, 10:01

Ne znam šta da dodam na temu sem da sam sa srednjom potrošnjom od nekih 8l/100km prešao 55.000km na auto-gasu. Na sve ovo treba reći da se auto upali na benzinu i zagreje prvo, pa se onda prebaci automatski na gas. Svaki put kada ide u obrtaje više od 3500o/min, prebacim na benzin (to se dešava jednom do dva puta godišnje u trajanju od 15-20min na otvorenom putu).
Slična potrošnja bi mi bila i na benzinu po jednom litru, jer sam to već proveravao. Momentna karakteristika motora se pomera prema manjim obrtajima i dobar deo obrtnog momenta (preko 100Nm) dobijam već na 2500o/min, tako da za moj stil vožnje, auto-gas odgovara i izvršava svoj osnovni zadatak - smanjuje cenu vožnje.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od VPetar Sub 25 Apr 2015, 18:04

Evo da ovde nastavim pricu, da ne pravimo offtopic u onoj temi Smile Ja razumem zasto ste protiv plina i jasno mi je da je mnogo manja usteda na plinu nego sto je bila nekada. Ali i dalje je usteda poprilicna(oko 400din na 100km po BGu) i to nije mala razlika. Sam odlazak na more u Grcku je usteda 80-100e sa plinom. Smatram da nije bitno da li mi auto trosi 5 ili 15l, ja ustedu racunam u % i nije zanemarljiva. Plin nameravam da ugradim kod krstenog majstora tj da nemam posle problema sa istim. Dobro sam razmislio i odlucio da je to ipak dobra ideja. Naravno, ukoliko imate neki valjan argument zeleo bih to da cujem, ali to sto mi auto trosi malo je super..zasto ne bi trosio jos manje? Smile

Crazy, gorivo preko jeste bolje, ali na zapadu..vezano za moj put, a trenutno su favoriti Sibir ili Iran, tamo je gorivo manje oktanske vrednosti nego kod nas(oko 92-95). A i opet je u RU duplo jeftiniji plin od benzina Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od YUgisa Sub 25 Apr 2015, 22:15

Kuvas duze? Mig Salu na stranu, da ne pisem u drugoj temi kao off, da napisem tu moj savet tj predlog Petru, a to je ako se odluci za plin, da vidi opciju flase od cini mi se 28l da je mera, to je relativno mala flasa, lepo staje u gepek i ostaje slobodno 2/3 gepeka a oko ove flase taman mu ostane prostora da nabaca te sitnice koje se voze u autu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Nikola NS Sub 25 Apr 2015, 22:22

Al je opet duze Razz Ja imam valjda tu bocu od 28 litara ili je 30....ali uglavnom uvek mi stane 26,12 Very Happy
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rasprava o isplativosti ugradnje  plina - Page 2 Empty Re: Rasprava o isplativosti ugradnje plina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu