Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

+12
fox_87
Mitke
Miljan
Zuty
Petar
mdjordjevic10
castiel-87
bratislavbelic
ZAC
pedesetpetica
dragan77
YUgisa
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od castiel-87 Uto 24 Sep 2013, 14:25

Drugovi u zadnje dve nedelje imam stalno problem sa nivoom rashladne tečnosti u expanzionoj posudi. Sipem uveče u 21 h, napunim expanzionu posudu do polovine, a ujutru u 7 h expanziona posuda bude prazna. Evil or Very Mad Gledao i kablove i one metalne što stežu crevo, ne znam kako se to zove i sve mi izgleda ok, posuda odokativno ne izgleda da je šuplja, niti da je pukla negde. Da li je moguće da je ipak hladnjak u pitanju? Da je on prso negde? A i da je do expanzione posude, ne verujem da bi toliko baš mogla da ispuca tečnost preko noći, a nigde odokativno se ne vidi da je naprsla??? U svakom slučaju, zamenio sam expanzionu posudu i dospeo destilovanu vodu, pa ću videti kakva je situacija kad budem stigao kući. Šta vi mislite? Do čega bi moglo to biti? Doh 
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od YUgisa Uto 24 Sep 2013, 14:41

Pa gledaj da li ima negde vlage. Tolika kolicina bi trebala da bude vidljiva, pogotovo sad kad nije toplo... Ako se ne vidi onda curi u cilindre mada bi to verovatno skontao po radu motora...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od castiel-87 Uto 24 Sep 2013, 14:47

Pa meni motor lepo radi, doduše nisam ga silio nešto preterano ovih dana, tu do 80 kmh sam vozio. A zbog čega bi curio u cilindre? Kako da to sprečim? I šta da uradim?
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od dragan77 Uto 24 Sep 2013, 15:31

ako ti curi u cilindre moguce je da je dihtung glave,ili nedaj boze sama glava,uzmi pa dobro isproveravaj spojeve,od hladnjaka prema motoru,sve selne,pa ces tek onda znati sigurno
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od pedesetpetica Uto 24 Sep 2013, 17:10

Nisam neki strucnjak, ali evo mog iskustva. Smile 

Kad je meni prokuvao motor. Primetio sam da negde gubi vodu. Kad sipam u posudu, kapljalo je na pod. Sve sam proveravao i potrosio preko 6l dostilovane, dok nisam provalio da je sa dekompenzaciona posuda busna. Bukvalno se rascvetala.
Izvadi posudu i detaljno je pregledaj sa svih strana.
pedesetpetica
pedesetpetica
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od ZAC Uto 24 Sep 2013, 20:17

Moja je popucala takodje, ali sam je preventivno promenio novom.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od bratislavbelic Uto 24 Sep 2013, 20:27

Da li imaš ugrađen gas? Ako je odgovor da,proveri sve spojeve. Vremenom popuste pa gubi tečnost.
Ovde možeš pročitati o toj temi:
https://zafc.forumsr.com/t2908-rok-trajanja-auto-gas-sistema
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od castiel-87 Sre 25 Sep 2013, 09:46

Što se gasa tiče, početkom godine sam menjao račve i sada vidim da tamo nije problem. Ali za divno čudo juče od kako sam zamenio expanzionu posudu, platio sam je 1290 dinara, od tada evo do jutros baš pogledao, nisam izgubio ni kapi. Hvala bogu dragom, jer da je do hladnjaka ne znam kako bih to izveo, jer sada i nisam baš nešto pri parama. Ali hvala bogu eto i sa tim manjim izdatkom završih posao. Cheers 
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od mdjordjevic10 Čet 04 Dec 2014, 04:06

meni je takodje pukla posuda za vodu Sad . da li imate ugrađen plin, i da li su vam posude bile vam fabrički predviđenog mesta za nju? Da li ste utvrdili uzrok pucanja posude?
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Petar Čet 04 Dec 2014, 07:49

Meni samo nije jasno, kako ispod auta nisi video da na tom mestu imaš baricu... Kod mene se jasno ispod isparivača vidi da gubi vodu i to na njegovim spojevima sa crevima, ali čekam i dalje priliku da odem kod gasadžije, a to će biti kad završim kod limara...

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Zuty Čet 04 Dec 2014, 16:23

Kod mene je isparivac postavljen prema kutiji za grejanje i boca nije dirana.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Miljan Čet 04 Dec 2014, 16:55

mdjordjevic10 ::meni je takodje pukla posuda za vodu Sad . da li imate ugrađen plin, i da li su vam posude bile vam fabrički predviđenog mesta za nju? Da li ste utvrdili uzrok pucanja posude?

I meni je pukla posuda gore na spoju posle pet godina, na fabrickom je mestu. Kupio sam novu koja jos gore izgleda, kao deca da su je pravila na tehnickom, a kosta citavih 1060 din bez cepa, i isto je original Tehnika Kula. odkacen

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Mitke Čet 04 Dec 2014, 17:41

Pukla i meni fabricka, imam plin, nije na fabrickom mestu, razlog je 2 sudara od kojih je jedan presudio Very Happy Napravio tako malu pukotinu da nisam ni skontao da je pukla dok je nisam skidao zbog necega pa video vlazno.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od mdjordjevic10 Pet 05 Dec 2014, 01:31

Hvala na odgovorima. Moja situacija je sledeca: expaziona posuda nije na fabrickom mestu. A tu gde se sada nalazi dodiruje sa sa delovima motora. Cep sam testirao, pusta tek na 1.45 bara, iako pise 1.2, a neki put i ne pusti. Sumnjam da problem lezi u cepu, i poziciji posude. Promenicu cep, i poziciju posude pa javljam kako je ispalo.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od mdjordjevic10 Pon 15 Dec 2014, 13:28

Promenio sam cep. Stavio sam od golfa 2. Creva su sada dosta meksa nego sto su bila sa mojim cepom. A bila su tvrda kao kamen. Sada jesu tvrda, ali ne kao kamen.
Posudu nisam vratio na fabricko mesto. Ali ipak smatram da je pogresno sto posudu izmestaju prilikom postavljanja plinskog uredjaja. Zato jer je ovako izmestena, postavljena iznad kaiseva i pumpe za vodu i ko zna kojih jos lezajeva. Pa kad pukne posuda, onda sav antifriz iscuri na pomenute delove. Ili podmuklo curi sve vreme, a ti to i ne primecujes. I to nije dobro.
A kad je na predvidjenom mestu, ako pukne ima fabricki put, gde ce antifriz iscureti i nece doci u kontakt sa gumenim delovima, i nece ih nagrizati.
Ali majstori su kod nas jos jednom dokazali da su "pametniji" od gomile konstruktora Koji su predvideli stvari o kojima ovi nikada nece ni sanjati. I majstori rade sta je njima lakse, to sto je njima lakse je "bolje"
Suma sumarum, zamenio sam
Pumpa za vodu=2000
Posuda za vodu=3*1200=3600
crevo za vodu=200
Antifriz = 2000
mali hladnjak= 1000
rad + cast = 4000
i cep koji jedino trebalo zameniti = 200(uradio sam sam, naravno)
Sve u svemu puko skoro 15000 hiljada, promenio 4 majstora, Jos su hteli da mi menjaju dihtung glave motora, da mi menjaju termostat...
Pohvaljujem majstora za rashladni sistem u ulici Vojvode Misica u Kragujevcu. Covek mi je rekao za cep. Testirao mi je posudu, koji pritisak trpi. Takodje testirao i stari i novi cep. I nije hteo nista da naplati, kaze nije nista ni radio. Naravno da sam ga castio. Ovi ostali su dobili nedovoljno 1.
Ko ima problem u Kragujevcu i okolini neka ode kod ovog coveka.
Sve najbolje
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od fox_87 Sub 28 Nov 2015, 15:40

Jel ekspanziona posuda treba da ima rupicu na cepu?
Zbog glupog plina meni sada ta posuda stoji bukvalno na kosu u nekom polulezecem polozaju kod sistema za grejanje kabine. Sada je kisa i sve mokro, pa ne mogu pouzdano da ustanovim, ali negde ostajem bas mnogo bez tecnosti.
Moguce da izbacuje tu a moguce i na 100 drugih mesta da pusta. Menjao sam letos crevo do posude, i cep hladnjaka. Sinoc mi u toku voznje odjednom jurnuo hladan vazduh kroz ventilaciju i ako je do tada duvao topolo odkacen
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Vladislav Sub 28 Nov 2015, 17:43

Ima na cepu dve rupice, mora da ima odusak, moguce da ti tu pusta.
Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od kokisa82 Sub 28 Nov 2015, 22:13

Jel mora da se ispusta vazduh iz sistema ako se promeni posuda,samo izvucem crevom antifriz,zamenim posudu i teram?
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Miljan Sub 28 Nov 2015, 22:20

Ne mora.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od kokisa82 Sub 28 Nov 2015, 22:29

Juce primetio kada sam skidao akumulator da je posuda napukla,ne curi ali da menjam.Sta da kupim,novu ili polovnu,sta je bolje?
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Miljan Sub 28 Nov 2015, 22:38

Uzmi novu najbolje, sve polovne koje sam video bile su u losem stanju.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od fox_87 Uto 01 Dec 2015, 22:08

Meni je izgleda izlazila voda na posudu, jer je bila u lezecem polozaju, sada sam je nekako nabudzio pored hladnjaka, uspravno, napunio je do pola vodom, izgleda da sada ne gubi. Morcu jos malo da proverim dok je toplo, pa ako je sve ok da zamenim antifriz.

Prosli put sam se zeznuo, odvrnuo samo sraf na hladnjaku,i ukljucio grejanje, pa mi nije bilo jasno sto nije stalo svih 5L tecnosti, kad ono ima sraf i na bloku motora.
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od d.stole Sub 16 Feb 2019, 19:32

Jedno pitanje, ako je tema prava. Po pravilu, najvisa tacka pod haubom u kojoj cirkulise antifriz je...Kod cepa hladnjaka, ili u ekspanzionoj posudi? I ne vezano za to...Da li creva koja idu do isparivaca moraju biti ispod nivoa ekspanzione posude? Tako videh u nekom uputstvu za instalaciju isparivaca?

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od VPetar Sub 16 Feb 2019, 21:28

Ne znam da li mora(iako ima smisla), ali svugde jeste tako ono sto sam vidjao Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od d.stole Sub 16 Feb 2019, 22:33

To za visinu creva u odnosu na posudu, verovatno ima neko tehnicko objasnjenje. Ne bi bilo lose ako neko zna to i da obrazlozi. Hvala Petre na na odgovoru. :-)

A ovo prvo moje pitanje, vezano za najvisu tacku u se nalazi antifriz? Zna li neko?

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu