Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

+13
junior45
BlackDog
Predrag B.
miljanxXx
imocnic318
bukusa
ZAC
kalasnjikov
darko-san
BaronNS
Avram '90
YUgisa
charjek
17 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od sloba1995 Sub 24 Jan 2015, 18:17

Pozdrav,tema je stara ali sam mozgao nesto kako da zastitim patos i ostale delove od soli. Da li je neko razmisljao o varijanti da se rastopi stiropor u nitro razredjivacu? Dobije se poput providne smole,mislim da bi za zastitu patosa bilo super,pa ga bez problema mozemo voziti i zimi.
Takodje postoji varijanta da se rastapa i u benzinu,ali se onda duze susi,nitro brze isparava.
P.S. Moj cale je pravio tu smolu i time je zastitio limeni krov na garazi,tako da mislim da bi za patos i prostori oko tockova bili idealni.
sloba1995
sloba1995
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 74
Godina : 28
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2015, 12:49

Nesto sam razmisljao o ovoj zastiti supljina sto je Zac pisao i dosao na neku ideju da bi mozda mogla da se iskoristi neka pumpa za gorivo visokog pritiska, malo creva i da se napravi kod strugara neka prskalica i na taj nacin da se sve lepo usprica u supljinama. Takodje razmisljao sam o njegovoj ideji ali vise mi se svidja ideja sa grafitnom mascu umesto tavat, da se razredi isto tako u ulju i to da se usprica. Mislim da bi trebalo samo pogoditi odgovarajucu gustinu i velicinu preskalice kako bi to sve lepo uspricalo.

Sta mislite? Mislim da "sprava" moze da se sklopi za 30-40e maksimalno Wink Posle moze da se koristi po potrebi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Predrag B. Pet 28 Avg 2015, 12:59

Mislim da kupiš vosak i da odeš kod farbara koji ima kompresor, pištolj i cevo sa difuzorom.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2015, 13:01

Kad bih znao da ce to da uradi dobro, onda bih i otisao Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Predrag B. Pet 28 Avg 2015, 13:11

Pa nađi nekoga ko hoće.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2015, 13:15

I kako ja to da vidim da li je dobro uradio? Ne vidim sta je problem sa mojom idejom? Wink Mislim da cu nositi kod limara samo da mi zavare sto treba, a onda farbanje i zasttu bih uradio sam.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Predrag B. Pet 28 Avg 2015, 14:22

Budeš prisutan, vidiš gde prska i koliko prska Smile
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2015, 14:28

To apsolutno niko ne dozvoljava. Mnogi limari nece ni da dozvole da doneses rastavljen auto i slicno samo da bi mogli vise da naplate i da fuseriraju pa da prekriju. Neke koje su dolazili kod mene, ocajno su svi zasticeni, kod nekih sve onako preko blata udarena zastita, pa sve otpada odkacen Nije stvar ni toga da li ja mogu naci nekoga, nego stvar i cene a i licnog zadovoljstva da sam uradis Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Predrag B. Pet 28 Avg 2015, 16:00

Zato ja ne bih zamenio ni svog limara, ni farbara ni mehaničara.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2015, 16:05

Ali bi oni tebe zamenili Smesno da puknes od Da puknes od smeha

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od ZAC Pet 28 Avg 2015, 18:32

YUgi..ma sam brate, niko ti nece uraditi kao ti sebi....svi su fuseri.
E jedino, posto je tebi vec star auto, supljine su prljave od blata i prasine...trebas sve oprati crevom pod pritiskom...iskoristis ove vruce dane da se sve lepo osusi, zatvoris tehnoloske otvore, sipas antiros tu sajtne..ta fosfatizuje postojecu koroziju...pa opet susenje i onda nalivas vosak, mast..sta hoces...moz ei grafitna, ja to nisam radio posto je skuplje..ali naravno da ne smeta, cak sta vise..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2015, 18:42

Ma necu ja to sad da radim Laughing Mozda za dve godine Very Happy Al me interesovalo sta misle ljudi na resnje sa pumpom Very Happy Pa ne znam kakva je situacija unutra, ja kad sam poslednji put otvorio, unutra je bilo sve ok, bez ikakve prljastine, barem u pragovima Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od ZAC Pet 28 Avg 2015, 19:02

ok onda, ali prekontrolisi svakako..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od MilosL Sre 24 Jul 2019, 19:47

ZAC ::
Potreban materijal za zastitu Juga ili keca je: 3 kg. cvrste tovatne masti (sinteticke, ja sam koristijo Mobil, ne secam se tacno oznake sa kutije), zatim 1 litar sintetickog ulja 5w30-40.

Jer si mislio na litijumsku?
MilosL
MilosL
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 236
Lokacija : Bgd-Rakovica
Datum upisa : 08.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od YUgisa Sre 24 Jul 2019, 20:21

Ne, sigurno je mislio na tovat, litijumska je prilicno skupa, ali moj savet je umesto tovat da se stavi grafitna, cena je slicna, samo sto tovar vremenom hoce da ispari kako se susi, dok grafitna se osusi tako da se okori i bude ekstra tesko za skidanje... Grafitna kad se susi je ko zvaka.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od MilosL Sre 24 Jul 2019, 20:30

Ja pitao u dve radnje i neznaju sta je,a i ja isto odkacen
MilosL
MilosL
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 236
Lokacija : Bgd-Rakovica
Datum upisa : 08.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Sultan Sre 24 Jul 2019, 22:05

https://www.nisotec.eu/sr-lat/mazive-masti

Ja mislim da je ZAC mislio na sinteticku. 

Kako u ovom textu u gore navedenom linku pishe,postoje razlicite kompondnte maziva koje odredjuju vrstu maziva i primenu maziva,kao i osobine maziva...
Pa tako treba odvojiti uguscivac od baznog ulja kako zovu komponente koje u osnovi jesu mazivo...

Kao sto ulja mogu biti mineralna ili sinteticka,tako mogu biti i maziva....osnovna razlika izmedju ulja i maziva je uguscivac izgleda,koji od ulja,dodavanjem, napravi mazivo , da tako laicki kazemo.

Ta uguscivacka komponenta je npr litijumov sapun ( skraceno-litijum) ali ona nije toliko bitna,u ovom nasem slucaju...

Posto je sintetika postojanija,a sintetika i mineral se ne meshaju,onda se koristi ta ZACovs kombinacija :

Sinteticko ulje + sinteticka mast = ZACazaciono sredstvo za impregnaciju svih supljina skoljke vozila primenom tehnickih otvora na istim kao pristupnice za ZACazaciju skoljke...

Laughing Naughty  al zakomplikovah recenicu...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Aleko2141 Čet 25 Jul 2019, 16:24

Kad sam radio auto sve sam koristio 4cr, na go lim presto konerter, 2k epoxy prajmer, pa sve ostalo, na pod spolja sam išao to pa belu zaštitu od kamencica pa akrilna farba i onda crnu zaštitu, unutra auta isto to bez crne zaštite :-D 
Koseve napunio voskom i eno dan danas sve stoji posle 4 god i 80 000 km, jes popustio na par mesta gde je zakaceno ali ostalo jok, sve kao prvog dana, vosak u vratima i dalje stoji.
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli... - Page 3 Empty Re: Kvalitetna zastita poda i karoserije od vlage i soli...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu