AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

+33
Jandro
acer
Nikola I.
fox_87
Duki
Nikola NS
ristivoje
Crazy128
Zuty
nebojsas
Petar
Milos
VPetar
jugi
Alex
junior45
YugoM55
kokisa82
NikolaBoss
charjek
ZAC
castiel-87
doktor
CyberianIce
djzecky
Jesa
YUgisa
Aki91
Miljan
Mitke
Avram '90
darko-san
predrag5891
37 posters

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od jugi Ned 21 Dec 2014, 11:36

Zasto 70 i vise?? Evo ovako, imam ovaj ciak od 55A Kad je hladno mozes 7 puta max verglati i to je to.... Stavio od traktora 97 A Verglao 15 minuta i nema zime Smile E sada nesto o Ciak-akumulatoru sto sam zapazio:
Kada ga izvadim iz automobila istavim na suvom pali bez problema, Dva tri puta okrenem kljuc i upali, kada ga verglam jedno 6-7 puta on se isprazni, izvadim ga ostavim 10 minuta van pa ponovo ga vratim u auto on posle 4 verglanja nije prazan,.... E da kada je suncano napolju ostavim ga par sati napuni se bez problema, pali takodje... STa sad tu ne valja, mozda mi negde odvlaci struju, jer kad god stavljam prvo minus pa plus klemu ili obrnuto cuje se cak cak cak, narocito kada stavljam klemu plus na akumulator i to se cuje kod osiguraca, da li je to normalno?
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Ned 21 Dec 2014, 12:29

Ma to sto ti imas problem nije do snage akumulatora nego taj akumulator je oslabio zbog verovatno loseg kvaliteta... Ja sam imao Bosch 56Ah do sada i posle 8 godina jos uvek je imao snage zimi da verglas nekoliko minuta posle par dana stajanja... 64-66Ah je i vise nego dovoljno a bolje da kupis manji aku a resis taj problem verglanja, kad je sve ispravno ne bi smeo da vergla duze od 2-3s cak i na najgorim minusima. Meni to sto ti kazes zvuci na releje ali oni se stavljaju samo na velike potrosace koji rade usustini samo kad je motor pokrenut...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Zuty Ned 21 Dec 2014, 12:58

Pa normalno je da na sunce bolje vergla nego kad je hladnije, narocito pa ako je ulje gusce, sve zavisi i alternator kako ga puni i alnaser u kakvo je stanje.


Nikola Ns, mozda imas acc za azijska vozila. Very Happy
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od jugi Ned 21 Dec 2014, 13:39

To je kada je hladno inace racunam posto je u septembru na 17 stepeni palio dobro, racunam to da ce i od proleca pa do kasne jeseni naredne godine da pali i radi Smile. Merio elektricar 14.0-14.3 kaze odlicno puni Smile A mene najvise buni sto kada ga skinem, pa recimo sutra ujutru stavim i prilikom stavljanja plus kleme ono se cuje cak cak, da li je to normalno? Cak i akumulator pre njega sto nije drzao struju isto je prilikom stavljanja kleme plus, cuje cak cak... Generalno zadovoljan mada uvek moze bolje
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Zuty Ned 21 Dec 2014, 14:56

Pa jedino neki relej kao jugisa sto je reko, da nemas slucajno automatsko paljenje svetla? A mozda se cuje i kod kleme jel si gledao dal varnici?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od jugi Ned 21 Dec 2014, 15:22

Ne moram da pritisnem dugme da bi se svetla upalila Smile. Nema varnica, samo kada stavljam klemu... Morace elektricar da ga ispita do kraja. Ja sve sto pipnem ili kabal izgori ili me drmne Tesla, hoce me ta struja i zice samo tako....
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Nikola NS Ned 21 Dec 2014, 16:58

Imas li cd player u kolima? Ja isto kad stavljam klemnu tek tek malo se vidi varnica ali tad mi se upali cd player u kolima,on uvek vuce nesto malo struje koliko ja znam Smile

Zuty,taj acc je cale koristio pa sjebao te stubice i sad ove redovne klemne imaju lufta pa sam morao da naguram zice da ne mrda klemna Very Happy
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od jugi Ned 21 Dec 2014, 17:57

Nemam to planiram da odradim, dugme na radiju mi ne radi, ja ga pritisnem ono ne drzi nego se vrati u iskljucujuci polozaj, otvorim ga a ono u tom trenutku, zice se odlemile, pa moram i to da zalemam.. KAda budem krenuo sa jugicem slikacu stavljanje kleme mozda snimim i zvuk kako cak cak cak skljocka.
Bez radija sam kao Zombi, moracu to sto pre da sredim..
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Zuty Ned 21 Dec 2014, 19:21

Nikola kupi onda obe - kleme.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 20:38

Je l' ima neko TOPLA ENERGY 12V 60Ah i kako mu se pokazao?
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Ned 21 Dec 2014, 20:41

Zac ti se upljuvao pre koju stranicu u hvaljenju Topole da je bolja od svih ostalih Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 20:41

Vidim da se hvalio ali interesuje me neko ko ima licnog iskustva sa tim akumulatorom Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od jugi Ned 21 Dec 2014, 22:14

IZgleda moracemo da i akumulatore dogradjujemo i pravimo, sve je otislo u rikverc,a mi u punoj brzini unapred... MEni je ciak ok, samo treba malkice jaci, black horse nemojte da kupujete fabrika vise ne radi nego sto radi, plate se ne primaju, los materijal, svi se zale kada doneses na reklamaciju da je ne priznaju, Topla akumulatori koriste kamiondzije, ali sve koje sam video su vadili akumulator i kada pale kamion vracali napunjen akumulator... Sta se desava sa akumulatorima ne znam, da li je toliko maha uhvatio fuseraj i lose odrade??
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Petar Pon 22 Dec 2014, 08:04

Milos ::Je l' ima neko TOPLA ENERGY 12V 60Ah i kako mu se pokazao?

Imam ja. Kupio sam auto pre četiri godine sa takvim akumulatorom u njemu. Sve do prošle jeseni sam vozio auto na taj akumulator, tako da ni ne znam koliko je godina bio u autu. Od prošle jeseni vozim sa istim tim akumulatorom. Bio mi je kod auto-limara auto deset dana i kad sam uzeo auto da isparkiravam, upalim ga iz prve, mada prvi okretaj motora je išao teže (svo ulje se spustilo dole) ali posle tog okretaja, zaverglao je brže i nije bilo problema. tj. auto je odmah upalio.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Crazy128 Pon 22 Dec 2014, 08:12

Svaki akumulator valja kad je dobar alternator. Na osmicu i traktor imam Teslini (55 i 100ampera) na juga neki Monbat extreme start, mogu da izverglaju dugo bez greške. E sad, druga strana priče je ta što u Srbiji je teško naći original, a i kopije su paprene. Zašto se zaluđivati sa skupi aku kad većina jedva izgura dve godine, a toliko važi garancija. Very Happy
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Pon 22 Dec 2014, 08:24

Pa kvalitetan ce izdrzati puno godina, samo je pitanje da li to sto kupujes je original i prva klasa. Ja sam pricao sa par prodavaca i citao malo po netu kako funkcionise nasa trgovina a to ide ovako, Postoji carinska mafija koja uvozi cele kontejnere robe koja su kopija, fals i neka znj klasa za trzista kao sto su nasa gde ne postoji ozbiljna trzisna inspekcija. Ta carinska mafija bukvalno nudi takvu robu prodavnicama, bukvalno kaze imam kontejner svega i svacega, robu mozes prodati lupam za 15.000e, ja tu je nudim za 3000e. Hoces neces? Onaj ko hoce, taj i prodaje onda takvo sranje nama, onaj ko nece cesto dodje u situaciju da kad zeli da uveze kvalitetne delove da mu na carini zagube papire i slicno i da se blokira procedura na godinu dve... A i prosecan vozac u Srbiji, radije ce da plati 20% manje nego 20% vise a da zna da je to stvarno original... To mogu da potvrdim i iz svog posla, neki su uzeli na drugom mestu ne kod mene iako je razlika znala biti i samo 5%...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Crazy128 Pon 22 Dec 2014, 08:44

Pa svako gleda da prođe jeftinije. Pazi brat, auto ako je dobar upaliće ga i onaj najgori. Prvi aku na fići koji sam imao je trajao 8god i to fića je imao dinamu. Trepčin akumulator. Kupljen 2000te. Na osmicu prvi sa njom što je došo 2008 god je bio black horse, trajao je do 2012 (prethodni vlasnik ga uzeo 2006, još čuvam garantni list) sad imam teslin. Kupljen 2012, dve godine šljaka bez greške a palio je produvanog Ursuza (anaser od 3 konja) i osmicu. Opet ponavljam, srediti prvo alternator da bude bomba, instalaciju da ne vuče na masu, anaser pa tek tad nov aku. I bilo koji može da šljaka i pali na najgori minus. Ne poričem, original je original. Ume da traje i po 10god ali kad sve valja tera i kopija za manje para. Provereno.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od junior45 Pon 22 Dec 2014, 09:24

Imao sam teslu na raakovici,110ah 8 godina stara i drzala je oko 12.4,al je problem bio sto suventili izgoreli pa nije mogla da pali..posle njega sam uzeo ciak 75Ah,koji malo lakse pali,verovatno zato sto je sveziji..od kad sam sredio glavu i ventile,pali sa ciakom bez problema,iako je mali aku,a alernator 3kw Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34888
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od ristivoje Sre 24 Dec 2014, 19:28

Ja imam Pro Atomic od 45Ah iz 2009. i dalje vrti ko besan Smile Pricao sam sa drugom koji radi na pumpi,kaze da ih je dosta prodao sa malo reklamacija,a u jednoj radnji mi prodavac rece da je to jeftina varijanta Varte,ko ce ga znati...sve u svemu ja sam zadovoljan.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od nebojsas Čet 25 Dec 2014, 02:02

Ja danas kupio Flash Power 55A, trazio sam Vartu ili Energizer, kaze prodavac da je to ista fabrika, samo Varta vise ne pravi te aku sa manjom amperazom, nego je sad zamena taj Flash. Cena je 6300, a Energizer 8300, ja mu kazem nije problem da dam jos tih 2000 ako cu kupiti kvalitetniju stvar, a on kaze stvarno nema potrebe, isti su. Znam coveka, valjda me ne bi z...bao Very Happy Uglavnom uzeh ja taj, garancija 30 meseci, pa cemo da vidimo.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Zuty Čet 25 Dec 2014, 03:07

Sto volim ovu pricu Very Happy
Jel taj covek pravio licno taj acc? Nije, suvisne su vise reci, al svejedno, nek je sa srecom da sto duze potraji Smile
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od nebojsas Čet 25 Dec 2014, 10:49

Hvala Smile
Ni ja ne volim te price i znam kako to ide jer radim u maloprodaji, "Hajde da forsiramo malo ovo, puno ga ima." Ali to su uglavnom neke skuplje stvari kojih ima vise i koje ljudi slabije kupuju, pa onda trebas da ih ubedis da su te skuplje stvari bolje iz nekog razloga. U ovom slucaju ja hocu da kupim skuplju stvar a prodavac me ubedjuje da kupim jeftiniju. Otprilike isti broj akumulatora je bio od svih proizvodjaca u radnji. Čovek kaze da i on ima isti aku kod sebe u autu i da je zadovoljan, a i znam ga iz vidjenja, nije da me vidi prvi put u zivotu. Sve to mozda nije tacno i nema nikakve veze sa vezom, ali covek mora nekako da odluči šta da kupi. Uglavnom, sta je tu je, vreme ce pokazati.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Crazy128 Čet 25 Dec 2014, 13:38

Tako kad sam kupovao svećice u Leskovcu kod Banjca. Tražim čoveku NGK, on mi daje šampionke i ubeđuje me da je bolje sa njima, jer jugo nije visokoturažna mašina.. Ludilo. Ma brate, ako ti je auto dobar, alternator, anaser i instalacija dobri šljakaće taj akumulator samo tako. Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od junior45 Čet 25 Dec 2014, 14:09

Ti visokoturazni su mi najbolji Laughing
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34888
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od ristivoje Čet 25 Dec 2014, 18:32

Danas na bilbordu videh da Varta daje 50 meseci garancije Wink
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 5 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu