Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

+3
-YUGO_55-
Miljan
djzecky
7 posters

Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Spaky Čet 30 Maj 2013, 22:50

Evo ovako, trazio sam o ovom mom problemu po netu ali nista konkretno pa rekoh da probam na ovom Forumu. Cool O cemu je rec....imam auto Yugo Tempo 1.0 '95-o godiste i pre neki dan upalim ga normalno i sve ok obavim sta sam imao , kuci ga parkiram i to je to. Nakon nekih dva sata opet mi zatreba auto kad ono dugo vergla ali ga ja nekako uspem upaliti. Prvo sto sam pomislio da mi ponestaje goriva a posto mi je pumpa blizu uputim se ja tamo, naspem nekih 10.-ak litara medjutim isti problem, prvo jedva ga upalim na benziskoj a kasnije tokom voznje vidim ja da on gas uopste ne prima kako treba, kao da radi sa pola snage. Sad Pred sam dolazak kuci mi se ugasi u toku voznje i ja ga parkiram sa strane. Naidje moj neki ortak i kaze da su se verovatno kablovi pokvasili i da ga ostavim nekih par sati da se osuse. Ja ga poslusam i tek sutradan sednem ponovo ali opet problem, Yugo vergla kao blesav i nikako ne moze da "sastavi" Sad Ja do prve prodavnice i kupim nove svecice medjutim isto se desava. Ocistim platine-opet isto.Nakon tih mojih pokusaja pocinje da puca iz auspuha na svako moje paljenje ali nekako uspem da ga upalim i sta primecujem:
-auto radi samo na dva klipa drugi i cetvrti.
-kada skinem kablove sa prvog i cetvrtog klipa auto,normalno radi samo na ta dva, ali kad vratim kabal na recimo prvu svecicu upali se i taj klip i auto radi na tri klipa , ali kada vratim i poslednji kabal,u ovom slucaju kabal na trecu svecicu auto ponovo pocinje da radi samo na dva klipa.
Imam utisak kao da nema dovoljno struje da rade sve cetiri svecice. No Moram i ovo napomenuti da mi je auto par meseci pre toga stalno u toku voznje zatrzavao u drugoj brzini. Kuci sam, kad mi se desio ovaj problem, ja sam cistio platine, promenio bombinu, cistio razvodnu kapu one kontakte unutra....ali nista, jednostavno auto radi samo na dva klipa i to je to....otrak mi rece da nije mozda "prezupcio" Sad skenjan sam skroz i ako je neko imao ovako neko iskustvo bio bih mu zahvalan da mi pomogne.... Hvala svima unapred. Wink

EDIT: Izmenjen naslov teme. YUgisa
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od djzecky Čet 30 Maj 2013, 23:09

Da nisi slucajno zamenuo redosled kablova na kapi? Paljenje moze biti podeseno da krece od 1. a moze i od 4.cilindra. Zavis kako je kod tebe prethodno bilo nastelovano, tako moras i da vratis.
Znaci 1-3-4-2 a moze i 4-2-1-3.
Ja sam jednom mahinalno vratio na ovo prvo, a nije tako bilo nastelovano i pucao je za sve pare. Jedva sam ga posle vracanja i stelovanja razvodnika vratio hahaha
Ako nije to, onda bih rekao da ces problem resiti ako izbacis to platinsko djubre, a u ugradis elektronsko paljenje, koje mozes naci komplet za nekih 1500-2000 din polovno.
U kakvom je stanju razvodna kapa? Jesi siguran da je paljenje tj. platine dobro podesene, razvodnik fiksiran?

Najsigurnije bi bilo da svratis do prvog krstenog majstora, da baci pogled i kaze sta misli. Moze taman da ti proveri da li je motor u fazi.

djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Miljan Čet 30 Maj 2013, 23:12

Tako se ponasa kad pukne razvodna kapa, imao sam slucaj kod drugara isto radi na 3 klipa, skinem jedan kabl, on se unormali i radi ok, vratim kabl on opet na 3 klipa, bila je pukla razvodna kapa i nagorela ruka, zamenili smo to i radi ko zmaj.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Spaky Čet 30 Maj 2013, 23:20

Gledao sam na kapi imaju utisnuti brojevi i poklapaju se sa onim na bloku motora, ne verujem da sam ih zamenio. E sad zazor na platinskim je ok mada kada sam cistio dugmad primetio sam kao da na njima imaju neka mala udubljenje, ja sam sa finom smirglom to ocistio tako da se sada skoro i ne poznaje.A sama kapa kao da malo seta levo desno kada je zatvorena, proveravao sam u toku rada malo je pritiskao od gore i pomerao levo desno ali nista se ne desava.
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od junior45 Pet 31 Maj 2013, 01:08

proveri dovod goriva,mozda je osovinica izlizana..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od -YUGO_55- Pet 31 Maj 2013, 01:38

JA sam imao slican problem nije vozen auto par dana i kad sam seo da ga vozim nece da upali ja probam na kablove nece opet probam na gurku upali ali puca samo tako i gasi se , onda sam zamenio sledece :

-Razvodnu kapu
-Razvodnu ruuku
-Nivelacionu diznu i pristelovao karburator i upalio je iz prve .

Nadam se da ce ti ovo nesto pomoci Wink
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od djzecky Pet 31 Maj 2013, 09:30

Znaci menjaj kapu i ruku, to ti je svakako najjeftinije, pa javi sta si uradio.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Spaky Pet 31 Maj 2013, 12:01

Hvala ljudi puno na informacijama.

Edit: Da kazem jos i ovo, mozda ce nekom znaciti, kada smo probavali da li svecica baca varnicu primetio sam da je varnica nekako plavkaste boje, kao da je malo slabija a svecice sam nove koristio.
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od -YUGO_55- Pet 31 Maj 2013, 12:38

razvodna kapa i ruka , samo to kupi izacice ti oko 500 din i mirna ti glava drugo nema sta . Wink
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 12:41

Za 500din ce opet tako da probije Smesno da puknes od Dobra kapa samo je 1000-2000din... Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od junior45 Pet 31 Maj 2013, 12:43

ja kad trazim za y45,nude mi samo AEG tako da nema puno izbora..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od -YUGO_55- Pet 31 Maj 2013, 14:39

YUgisa brate kod mene u lebanu nema veliki izbor samo jedna jedina vrsta hahahahh od 400din
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 14:52

Nema ni kod mene, zato se narucuje iz inostranstva specijalno za mene Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od junior45 Pet 31 Maj 2013, 14:58

odakle tebi razvodna kapa i palac Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 14:59

Govorim uopsteno a i narucivao sam sad za Yugodrivera Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Spaky Pet 07 Jun 2013, 20:09

Evo ovako i ja da se javim. Very Happy sta sam uradio: kupio sam novu razvodnu kapu, platinska dugmad i onaj plasticni deo sto ide na osovinu "palac" kako mi rece trgovac danas u radnji. Namestio sam , upalio vidim jedna svecica ne radi ja pogledam malo bolje kad ono nije dobro zavrnuta, to sredim i auto radi na sva cetiri klipa. Sednem da malo ga provozam i osetim da kao da malo slabije vuce. Opet kuci uzmem i namestim malko veci zazor izmedju platinskih dugmadi i ponovo u voznju i mnogo bolje vuce sada.E sada, ne znam da li sam pogresio, ali malo sam dok je bio u radu odvrnuo onaj saraf sto drzi razvodnu glavu kompletno i pomerio ga malko u smeru kazaljke na satu i auto mi je postao malko tisi nisam hteo vise da cackam nista. Primetio sam kao da malo vise dize temperaturu mada radio je dosta i u mestu sutra idem na posao sa njim pa cu videti....
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od junior45 Pet 07 Jun 2013, 20:19

mislim da ti je bilo kasno palenje pa zato je slabije vukao,samim povecanjem zazora si ga malo poranio,al ne znam sta si dobio pomeranjem u smeru kazaljke na satu,mislim da si ga poranio jos malo,samo nemoj preterivati kad povecavas zazor na platinama,posto ce imati manje obrtaja
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Spaky Pet 07 Jun 2013, 20:52

Zazor sam namestio na neka 4. mm ,nadam se da je to dovoljno.Pomerio sam kapu kompletno jer mi se cinilo kao da radi pod sauhom iako nije sauh bio povucen, pa sam malo zaokrenuo i u radu se motora osetilo da je tisi i mirniji, al opet kazem ne znam da li sam pogresio.
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od junior45 Pet 07 Jun 2013, 20:53

ako lepo ide ne diraj Wink
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od dragan77 Sub 08 Jun 2013, 10:36

kada se pomera palenje u smeru kazaljke,onda se ide u kasnije palenje,obratno se ide u rano palenje,tako da postoji mogucnost samo da ti je bilo jako rano,mada nije verovatno,jer bi imao prekide pri alnasovanju,sto je pokazatelj jako ranog palenja
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od -YUGO_55- Sub 08 Jun 2013, 21:18

drago mi je da si resio problem , nadam se da smo pomogli Wink
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra" Empty Re: Problem sa funkcionisanjem motora, nece da startuje i radi "na 3 cilindra"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu