nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

+6
marex
Milos
Miljan
YugoM55
junior45
k3p1
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 22:37

Opet ja i opet neki problemi,skoro sam remontovao alnaser i sve je super bilo,vozio se oko 50 tak km i stao da kupim pljesku kad da upalim a on nece,samo cakce nesto,mislim da izbacuje bendix napred nazad i to je to. Gurali su me mozda 3m i odma upali,super ide i ostalo...kako da proverim do cega je ? remontovao sam alnaser kao sto sam i rekao ali ajde provericu i njega samo mi kazite sta da spojim Smile postoje 2 zice koje dolaze na onaj automat,jedna je direktno sa aku a druga je neka braon i plus jos jedna koja se ubada crvena, kakav tu napon treba da bude ? kako moze da se proveri brava ? inace imao sam problem sto se elektrike tice da kad pritisnem kocnicu on upali i poziciju,mozda je i to doprinelo ovom blagostanju Sad pomagajte ljudi
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od k3p1 Sub 22 Mar 2014, 22:56

Ako nece da zavergla, onda je anlanser, cetkice
Malo ga cuknes i proradi  Naughty 
k3p1
k3p1
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 105
Godina : 32
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 29.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 23:05

cuknuo i kao podje da zavrti i opet samo cakce...znaci zavrti mozda sekundu i cakce...skinuo ga okrenuo rukom i ono najnormalnije se okrece,moracu sutra da ga otvorim ali pored toga rekoh da proverim sve samo ne znam kako Sad
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Sub 22 Mar 2014, 23:09

pazi,meni je covek remontovao anlaser,i rekao mi je da je rotor los,da nece da vergla zbog toga..i on je u pocetku radio malo,pa jedno vreme nije hteo, tj nekad zavergla,nekad ne i sad je opet poceo da radi,stvarno ne znam sta mu je Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 23:25

ja stvarno ne znam vise sta da radim,popravim jedno a ono ponovo crkne,ulozim u alnaser i posle mesec dana zajebe stvari,kupio komplet ulje ono ispade menjac ne valja tako da sam bacio dzabe 10-20 e,sta je sledece...nikad se nisam ovoliko razocarao ali da ga je...
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Sub 22 Mar 2014, 23:27

jel si ti radio remont,ili ti je neko radio?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 23:32

ma ja,ocistio zamenio biksne cetkice posle ga je jedan elektricar prikljucio na akumulator i kompletno proverio,kaze '' ovo nece da vrti,ovo ce da ujeda'' Smile
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Sub 22 Mar 2014, 23:34

ujedao je i moj dok nije poceo da zeza Very Happy samo cuknes malo stator i proradi,bar kod mene tako
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 23:39

cuknuo sam par puta i kao sto sam i rekao,okrene sasvim malo kao podje da zavergla i stane,moram da napomenem da se i lampice ugase i kad vratim kljuc sa pozicije ''verglanja'' na ''kontakt'' tad normalno svetle...je l neko zna sta trebam to srafcigerom da prespojim da bi ga proverio,znaci jedna zica sa akumulatora - ide ? gde ? i + gde ? Very Happy
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Sub 22 Mar 2014, 23:41

- ide na telo alternatora,+ na automat gde se srafi + sa aku,a kad hoces da ga probas spojis to gde ide buksna na +
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 23:43

u tom slucaju se proverava ispravnost samo alnasera znaci samo treba da vrti ili i vrti i izbacuje bendix onda se u tom slucaju proverava i automat ?
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Sub 22 Mar 2014, 23:44

vrti i izbacuje bendiks..a kad se spoje te dve sa srafovima valjda onda samo vrti,nisam probao nikad Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Sub 22 Mar 2014, 23:48

probam sutra pa javljam,samo cekam da mi kaze neko kakav napon treba da ocekujem sa kontakt brave tj da li je ona samo prekidac koji se nalazi izmedju + kleme na automatu i te buksne koja se nalazi takodje na automatu sto znaci da umesto te kontakt brave moze da se stavi neki prekidac
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Sub 22 Mar 2014, 23:50

mozes taster da stavis..napon sa brave je isti kao i ostali napon u instalaciji..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od YugoM55 Ned 23 Mar 2014, 00:08

marex ::u tom slucaju se proverava ispravnost samo alnasera znaci samo treba da vrti ili i vrti i izbacuje bendix onda se u tom slucaju proverava i automat ?

Debela koja ti dolazi sa + pola akumulatora ti pokreće elektromotor anlasera. Ona je spojena na šaraf automata, zajedno sa tanjom žicom koja ide do alternatora.

Na buksnu ti dolazi + sa kontakt brave kada je ključ u položaju za "verglanje". Kada je ključ u tom položaju tada je strujni krug zatvoren i elektromagnet (bendiks) uzubi zupčanik alternatora sa zamašnjakom i stvori kontakt elektromotoru pa se elektromotor zavrti.

Tako radi anlaser. Možeš ga testirati tako da spojiš tu buksnu na +. Tada treba elektromagnet da uzubi zupčanik (a to je to caktanje što čuješ) i elektromotor da zavrti.


junior45 ::vrti i izbacuje bendiks..a kad se spoje te dve sa srafovima valjda onda samo vrti,nisam probao nikad

I nemoj. Jer kada spojiš te dvije sa šrafovima nastaje kratki spoj. Jedino što ćeš dobiti je varničenje. Jedan šraf je na masi a drugi na +.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Ned 23 Mar 2014, 00:10

znam da kad na traktoru omase ljudi mali pipak na automatu,da se samo cuje kako okrece,a ne izbacuje bendiks..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od YugoM55 Ned 23 Mar 2014, 00:13

Koji je alternator na traktoru?

Ja ti govorim iz vlastitog iskustva. A imam "brzi" Čajavec sa 4 četkice. Mislim da je i sa Iskrom isto.

marex ::moram da napomenem da se i lampice ugase i kad vratim kljuc sa pozicije ''verglanja'' na ''kontakt'' tad normalno svetle..

Jeli ti i prije bilo tako?
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Ned 23 Mar 2014, 00:15

kod mene mislim da je neka golema iskra,i mislim da svaki domaci traktor ima iskru..na moj nisam probao,posto meni instalacija ispravna i pali na kljuc Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od YugoM55 Ned 23 Mar 2014, 00:17

Probaj. Ja sam slučajno ključem spojio...umalo se zavario za šraf.  Very Happy 
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od junior45 Ned 23 Mar 2014, 00:21

ne bi sad,jedva sam povratio aku u zivot Very Happy barem ovo leto da izdrzi.. Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od denis007 Ned 23 Mar 2014, 11:57

jedna od provera kontakt brave-spojiš jedan kraj glinerice sa masom a drugi kraj sa kablom koji ide na plus bombine.to je kabal od kontakt brave.ako su priključci ispravni,kad daš kontakt glinerica svetli kad ugasiš ne svetli.provera anlasera-plus pol akua, kablom debljim vežemo na gornji priključak automata anlasera.tanki kablić sa jedne strane vežemo na plus klemu akua a drugi kraj kablića treba da ima buksnicu koju priključimo na onaj mali priključak na automatu.msm ako se sećam piše 50 oznaka.minus klema,jedan kraj debljeg kabla na minus pol akua a drugim krajem dotaknemo kućište anlasera.ako se okreće ispravan je.varničenje prilikom dodira je normalno.držati do dve sekunde ne duže.svi kontakti prilikom probe da su dobro fiksirani.dodirivanje kućišta vršiti na čišćem delu kućišta.druga proba.plus pol akua spojimo sa donjim vijkom automata.tanki kablić malopre pomenut ne koristimo.minus pol akua spojimo preko kabla sa kućištem anlasera tj.dodirnemo kućište.ako se sada anlaser okreće pregoreo je automat.ako se i sad ne okreće ima kvar u samom anlaseru.prva proba je simulacija rada startera na kolima kad je ispravan i starter i automat a druga proba je premošćenje automata i ujedno proba da li je on sam ispravan.treba reći da nikad nemamo garanciju koliko će automat da radi.kuckanje automata je isto samo privremeno rešenje.ovaj štos sa odvrtačem je u stvari druga proba što sam naveo.sam automat u sebi ima magnetnu kotvu i bakarne pločice koje su kontakti,a oni se pojedu,nagore,oksidiraju pa i zalepe.kad spolja kucneš oni se odlepe.lepe slično ko platinska dugmad opravka automata je moguća i komplikovana osim ako namotaj nije stradao.bolje ili nov ili neki koji bar 5-6 puta za redom izbacuje bendix kao u probi br.1.nadam se da sam pomogao i izvinjavam se na preopširnosti.

denis007
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 80
Datum upisa : 19.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Ned 23 Mar 2014, 16:46

danas sam skinuo alnaser i povezao plus od akumulatora na gornji sraf a minus povezao na kuciste tj na sraf na koji se drzi za motor,prespajao sam pomocu srafcigera sraf koji je vezan na + akumulatora,cini mi se da pise pored njega 12v, sa svim kontaktima,znaci sa susednim velikim srafom i buksnom i u svim slucajevima samo varnici Sad da li to znaci da je otiso alnaser,inace otvorio sam ga i odokativno proverio spojeve sa kolektorom koji su ok,dalje mi sledi da stedim i da ga nosim kod majstora...
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od Miljan Ned 23 Mar 2014, 16:58

YugoM55 ::
junior45 ::vrti i izbacuje bendiks..a kad se spoje te dve sa srafovima valjda onda samo vrti,nisam probao nikad

I nemoj. Jer kada spojiš te dvije sa šrafovima nastaje kratki spoj. Jedino što ćeš dobiti je varničenje. Jedan šraf je na masi a drugi na +.

Nije na -, na donjem srafu je izvod statora (ili rotora kod Iskre NNT i rumunskog) i kad ga prespojis sa gornjim srafom, aktiviras elektromotor bez automata, vrti rotor u prazno.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od marex Ned 23 Mar 2014, 17:03

ma moji je magneti mareli i sve je super radio ne znam kako je mogao do jednom da crkne...ili sta mu je vec
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od denis007 Ned 23 Mar 2014, 17:07

mislim da je bolje da kupiš drugi,a tamo gde ga kupiš da se proba.da li se pojavila bilo kakva varnica prilikom dodira minus kabla sa kućištem?probaj malo čvršće da pritisneš kraj kabla na kućište i da su ovi kontakti vrlo dobro pričvršćeni na akumulator.potrebni su dobar spoj čiste površine.anlaser vuče dosta struje.akumulator sa kojim probaš mora da je pun i dobrog kapaciteta.proveri kakve su lamele na kolektoru.ne smeju da su plitke.površina gde naležu četkice mora da je ravna,ne sme da je kriva,udubljena istrošena.ako su nove četkice treba ih malo obraditi.rastavi anlaser i malo vrhom nožića prodji kroz ureze kolektorskih lamela lagano,ošmirglaj finim papirom,al samo ako površina ravna je.probaj ovo sve pa javi da vidimo šta dalje.pozdrav

denis007
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 80
Datum upisa : 19.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem Empty Re: nece da vergla samo cakce ? kako resiti problem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu