Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

4 posters

Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od veman Čet 21 Nov 2013, 09:15

Pozdrav ljudi

imam problem koji se skoro manifestovao.
dakle desava se da se Yugo upali ali pocne da radi pod sauhom kao na tri cilindra, malo stisnem gas on zastuca i posle primi gas ok.
kad se spusti sauh krene da radi par sekundi mirno i posle opet opet trese kao na tri cilindra.
proverio sam jel rade svecice i sve je ok. sem sto sam primetio da su garave i crne?!

kad se auto malo ugreje on i dalje trese kao da ce da se ugasi (kao da ne radi jedan cilindar) a kad dam gasa primi odma lepo.

sta da radim i na sta da obratim paznju.
inace nemam puno iskustva u mehanici.
veman
veman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 41
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od Milos Čet 21 Nov 2013, 10:12

Skidaj kablove sa svecica dok motor radi. Kada skines kabl sa svecice a motor ne promeni rad, ta svecica ne baca varnicu i odatle kreces. Proveris kabl kakav je i pogledaj kakva je kapa. Moze da se desi da je kabl negde prekinut pa ponekad radi, ponekad ne
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od Wlayo Čet 21 Nov 2013, 10:39

Tako je i meni radio kao traktor.Ja sam mu naso caku jer mi mastio svecicu ali samo na trecem cilindru.Kad sam je zamenio on lepo radio dok nije preterano poceo da masti.Moze bit do svecice,kablova cak i bombine...a moze biti i do gumica ventila karika...Idi od kablova i svecica kao sto je MilosBG napiso.
Wlayo
Wlayo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 49
Godina : 31
Lokacija : Pivnice
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od veman Čet 21 Nov 2013, 10:58

skidao kablove jedan po jedan i svaki put je malo promenio zvuk Sad
jedino da vidim da ocistim malo svecice od garezi?

ne smem da diram razvodnu kapu posto posle necu znat da je vratim u pravi polozaj.
da nije do karburatora? da treba da se presteluje?
veman
veman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 41
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od Milos Čet 21 Nov 2013, 11:45

Ako menja zvuk kada skines kabl, onda je ok. Ocisti svecice i nasteluj zazor. Razvodnu kapu mozes slobodno da skines, ima samo jedan polozaj kako moze da stoji. Videces ravan deo na donjoj strani kape, tu idu one metalne "kukice" sto je drze.
Ako ako dobro vuce i ne trolira na pun gas, onda je ok. Moze biti da se zapusio ler kanal kao sto se meni desilo ali tada ne moze ili veoma tesko radi na leru
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od YUgisa Čet 21 Nov 2013, 11:49

Ako su svecice crne i garave ili je jako slaba varnica iz nekog razloga ili dobija previse goriva pa ne moze da sagori i zagusi varnicu... Ako trosi ulje, onda moze i da bude ulje koje masti svecice pa gasi varnicu...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od veman Čet 21 Nov 2013, 12:09

pousacu da ocistim svecice to je sigurno.
kad se da gas on lepo primi i nema trokiranja dok ga drzim, smao malo zatrokira prilikom samog pritiskanja (osecas kao 3 cilindra)
kad se malo ugreje i spustim sauh neravnomerno radi ali primi odma istog momenta gas.

ocistim pa javim sta ce da bude.

a kako da nadjem taj ler kanal?
veman
veman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 41
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od Milos Čet 21 Nov 2013, 13:41

Koliko sam upucen, kod jednogrlog karburatora moras da skines poklopac samog karburatora da bi dosao do dizni i kanala. Ako to nisi nikada radio, ne preporucujem ti da cackas sad da ne, kako drug Mitke kaze, ostane koji deo viska.
Kolika ti je potrosnja?
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od veman Čet 21 Nov 2013, 13:49

oko 11
veman
veman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 41
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 05.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od Milos Čet 21 Nov 2013, 14:08

Moguce je da ti je karburator prljav. Proveri koliko kosta ciscenje karburatora po servisima. Svakako, sa danasnjim gorivom vredi to uraditi
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra Empty Re: Yugo 55 nervnomerno radi, gusi se, radi kao na 3 cilindra

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu