Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

+2
YUgisa
blagotinac
6 posters

Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od blagotinac Čet 05 Dec 2013, 10:23

Tempo 1.1 2000god,preko leta palio extra ma strava.A sad crnilo zavergla jednom dvaput i nece da upali ili upali jedva mislio sam da je akumulator al djavola nije.Sta mislite??

EDIT: Izmenjen naslov. YUgisa

blagotinac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 48
Godina : 36
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 08.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od YUgisa Čet 05 Dec 2013, 10:35

Pre svega, ja bih te zamolio da u buduce naslove teme malo smislenije napises kako bi clanovi znali o cemu se tacno radi.
https://zafc.forumsr.com/t2915-poboljsanje-sadrzaja-opisa-same-teme-u-naslovu-teme

Sto se tice tvog problema, da li vergla i nece da upali ili zaverglas 1-2 puta i onda prestane uopste da vergla? Kako ga upalis ako nece da upali? Ako je ovo drugo, verujem da je problem sa anlaserom i treba ga reparirati. Ako je ovo prvo, da li ga palis pod sauhom? Da li je promenjeno kuciste filtera vazduha sa toplog na hladan rezim?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od blagotinac Čet 05 Dec 2013, 11:31

Brate da ti ja kazem nesto.Forum je extra ali ti seres mnogo,ali mnogo!Dali sam ga napisao ovako ili onako razume se sta sam hteo,a ti sto si glup pa ne razumes to je tvoje.Pozz

blagotinac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 48
Godina : 36
Lokacija : Trstenik
Datum upisa : 08.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od junior45 Čet 05 Dec 2013, 12:04

pa kako si ti nama objasnio da jedva upali,meni deluje kao da je kompresija slaba pa nece da upali..moras biti odredjeniji po pitanju problema,nisam ja baba vanga pa da mogu da ti citam misli,a verovatno nisu ni ostali..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od YUgisa Čet 05 Dec 2013, 12:11

blagotinac ::Brate da ti ja kazem nesto.Forum je extra ali ti seres mnogo,ali mnogo!Dali sam ga napisao ovako ili onako razume se sta sam hteo,a ti sto si glup pa ne razumes to je tvoje.Pozz
https://zafc.forumsr.com/t1790-novi-pravilnik-zastava-forum-a-procitati-obavezno

Clan 3, smatraj da si opomenut, sledeci ispad je 3 dana ban.

Sretno u resavanju problema.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od Mitke Čet 05 Dec 2013, 13:44

Ajde prvo malo bolje opisi problem.

Po ovome sto sam ja ukapirao, on zavergla jednom, dva puta i nece vise da vergla? To ukazuje na anlaser, akumulator... Posto kazes da nije akumulator, onda anlaser.

U slucaju da vergla a nece da upali, tu moze da bude vise stvari.

Kao sto kaze junior nismo mi baba vange pa da citamo misli.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od DonPablo Čet 05 Dec 2013, 15:48

YUgisa ::Pre svega, ja bih te zamolio da u buduce naslove teme malo smislenije napises kako bi clanovi znali o cemu se tacno radi.
https://zafc.forumsr.com/t2915-poboljsanje-sadrzaja-opisa-same-teme-u-naslovu-teme

Sto se tice tvog problema, da li vergla i nece da upali ili zaverglas 1-2 puta i onda prestane uopste da vergla? Kako ga upalis ako nece da upali? Ako je ovo drugo, verujem da je problem sa anlaserom i treba ga reparirati. Ako je ovo prvo, da li ga palis pod sauhom? Da li je promenjeno kuciste filtera vazduha sa toplog na hladan rezim?
e Yugisa pa ja se jos pitao sta mu to znaci H T na poklopcu filtera Very Happy Znaci da sada treba da namestim da mi stoji ako je hladno vreme na H tu gde vazduh ulazi? Auto mi koristi TNG
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od YUgisa Čet 05 Dec 2013, 15:57

Pa mozda ce trebati prestelovati plin ali barem za probu, probaj prebaciti, jer tako se postize brze grejanje motora pa ces manje morati da vozis pod sauhom i da ranije prebacis na plin ukoliko ga startujes na benzin jer vuce vazduh koji je zagrejan od strane izduvne grane. Nisam siguran koja je koja oznaka, ali namestis tako da pregrada na poklopcu dolazi preko surle da ne moze tuda da vuce Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od Mitke Čet 05 Dec 2013, 16:04

H- Hladno T-toplo Very Happy

Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od Petar Pet 06 Dec 2013, 07:11

e Yugisa pa ja se jos pitao sta mu to znaci H T na poklopcu filtera :DZnaci da sada treba da namestim da mi stoji ako je hladno vreme na H tu gde vazduh ulazi? Auto mi koristi TNG
Što se tiče podešavanja TNG-a, položaja poklopca filtera vazduha, naučio sam jednu jako važnu stvar - ništa ne menjaj. Ima samo jedan krucijalan problem - ako naglo zahladi i u tankerima sa TNG-om još uvek imaš letnju smešu gasa, onda bi možda trebalo staviti usis na toplo, ali ako se gas menja na vreme, onda kada dođe zima, smeša je napravljena tako da ima bolje osobine na hladnom vazduhu. Neka me ispravi neko ako grešim, mislim da se u takvom slučaju povećava procenat propana u smeši.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od DonPablo Pet 06 Dec 2013, 17:04

Nema letnje smese gasa,za nedelju dana sam vec tri puta praznio celu bocu od 30l sa tng-om Very Happy
YUgisa namestio sam sada da pregrada na poklopcu dolazi preko surle Wink
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje. Empty Re: Pomoc,pomoc!! Motor nece da startuje.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu