Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

5 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od junior45 Pet 30 Jun 2023, 20:46

Dok ide ne diras
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35067
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od nadal Pet 30 Jun 2023, 21:43

vidim sad da je boca skoro prazna, a ne verujem da sam bas potrosio 15 litara, moguce da majstor nije lepo usravio cevi ili lonce na filteru, pa sad pusta, samo mi jos to fali

jel lonce uvek pod pritiskom ili samo kad je upaljen?
nadal
nadal
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 479
Lokacija : Nis
Datum upisa : 28.12.2020

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od junior45 Sub 01 Jul 2023, 15:53

Kad je upaljen onda extender
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35067
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od junior45 Sub 01 Jul 2023, 15:53

Kad je upaljen onda extender
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35067
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od Nadica Uto 21 Nov 2023, 17:51

Pozdrav svima...da ne otvaram novu temu...imam isti problem...Juce sam krenula autom, sve ok, i na jednoj blagoj uzvisici...predjem uzvisicu i dodjem na ravno i samo mi se ugasise kola a da upale nikako...Jos sam zurila, povezla komsinicu...pa mi jos neprijatnije...Jedva su kola krenula, uz sauh i to iz nekoliko puta pokusavanja...Razmisljam sada zasto su mi se kola ugasila...Desava mi se da umesto iz 3.u 2.ubacim u 4. (ne namerno nego je tesko, nece uvek lepo da se prebaci)...pa da nije zbog toga...al hajde to i nekako...nego sto posle ni maknut...samo cekam kad ce neko da naidje i da me udari...

Benzinac je...a da naponem da je tatin auto i da ja tek ovaj auto vozim od ove god...Ujutru obavezno moram da povucem sauh a i u toku dana ako se duze sati ne vozi...Desava mi se da mi se auto ugasi (retko), pretpostavljam zbog menjaca, pa umesto u 2.a ono je 4...ali sta ako se ponovo ugasi a nece da upali ? Da l da vozim majstoru ? Sama se ne razumem a ni otac nista, jer je bolestan i on tek ne moze da mi pomogne, samo nagadja...

Nadica
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2023

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od dimmu Uto 21 Nov 2023, 18:32

Pa za pocetak malo pripazi koja je cetvrta, a koja je druga brzina da barem sa tim otklonis sumnju.
U sustini malo prakse u voznji i to ces jako brzo skontati da druga brzina ide uvek vise ka tvojoj desnoj nozi, a cetvrta je vise ka pravo tj spustas je direktno iz trece u cetvrtu.
Ako ide tesko to je vec moguci problem sa kobrom rucice koja bi trebala da se dosteluje/zameni ili je problem u samom menjacu. To sto ide tesko je vec problematicno za resiti preko interneta jer je nesto sto mora da se oseti u voznji.
Sto se tice gasenja moze biti u sustini dve stvari.
Mozda si imala malo goriva u rezervoaru pa kada si dosla na ravni deo to se izbuckalo i nije imao dovoljno goriva da povuce te se auto ugasio. Pa kad se gorivo malo smirilo, auto se upalio. Mehanickoj pumpi za gorivo kada ostane bez istog nije tako lako da navuce gorivo brzo kao npr elektronska.
Mozda je karburator rastelovan, zaprljan ili u kvaru pa nesto u njemu ne funkcionise kako treba, samim tim ako ti se taj problem desava sa punim rezervoarom ili barem da je pun do pola ne bi bilo lose otici do nekog ko radi sa karburatorima i prekontrolisati isti.
Paljenje sa povucenim sauhom je ujutru sasvim normalno i nijedna Zastava koju sam vozio ne pali sa istom kolicinom povucenog sauha.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3927
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od Nadica Uto 21 Nov 2023, 18:47

dimmu, hvala ti.

Sto se tice menjaca...znam da je i tata imao isti problem iako je dugo vozio ova kola, bukvalno nije da ne pazim, cak naprotiv, bas obratim paznju prilikom prebacivanja iz 3.u 2. ali neki put nece, kao da nije 2., pa naknadno moram da pritisnem kvacilo i prebacujem menjac...Vozen je pre kod majstora, stelovao je menjac ali nesto nije bas pomoglo. Ne desava se cesto ali ipak se desi i povrh moje velike paznje jer znam da je tu problem i bas obratim paznju...

Sto se tice goriva...rezervoar je na pola, nesto malo i vise.

Znam za sauh, ali n.p.kad se tako ugase kola...ja i tada povucem sauh, ne znam da l i tada treba ? Nekoliko puta sam palila auto juce i jedva uspeh...

Bas me sada strah da se ne ponovi, a o nekim velikim uzvisicama da ne pricam, tu tek da se ugase pa da ne krenu...

Sto se tice karburatora...posto se nista ne razumem, moracu auto kod majstora da odvezem...

Sve je u redu samo da se to resi, jer ovako je opasno ici u saobracaj. Sreca pa zasad i ne nameravam ici negde posebno, a mala je sredina, pa necu sigurno da ugrozavam druge.

dimmu, hvala ti puno.


Nadica
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2023

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od dimmu Uto 21 Nov 2023, 19:57

Sauh povuces da ti auto upali dok je hladan i ako imas mnogo stani/kreni deonica (semafori, guzve, raskrsnice) drzis ga i dalje u tom polozaju dok se motor ne zagreje. Ako npr vozis 2-3 kilometra, stanes na semafor i cujes da auto radi sa visokim gasom u leru malo spustis sauh da radi mirnije. Drugacije ti ne mogu opisati jer pretpostavljam da ni ti sama ne znas po sluhu da nadjes 800-900 obrtaja sto bi bilo idealno za rad motora u leru hladnog ili vruceg. Sauh spustis tek kada se auto zagreje tipa da predje 1/4 na skali za temperaturu. Ili eventualno ako imas rute kao ja da mi je prvo stajanje nekih 1km od kuce, a posle toga vozim bez stajanja te posle prvog stajanja kada izadjem sa raskrsnice samo spustim sauh i vozim se.
Ako ti se i ugasi auto na uzbrdici, nizbrdici ili gde god vec odmah povuces rucnu kocnicu (pod uslovom da ista radi), upalis sva 4 zmigavca da barem nesto signalizujes ostalima da imas kvar ili problem, izbacis iz brzine da ti u toj panici jos i ne trzne auto i onda probas da upalis auto.
Sto se menjaca tice ako stelovanje kobre ne pomaze menjac bi trebalo rasturiti pa videti sta je problem iznutra.
Probaj naci nekoga ko bi ti pregledao karburator pa ako treba reparacija ili popravka istog imamo clana sa foruma koji se bavi time.
On je iz Beograda ali svakako mu se moze poslati karburator kurirskom sluzbom, samo se treba dogovoriti sa njim kada ima vremena.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3927
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od Nadica Sre 22 Nov 2023, 00:03

dimmu, hvala ti puno. Objasnio si mi sve lepo. Javicu sta se desava ubuduce.

Da, rucna radi, tako da nije problem sa tim, ako i stanu na uzbrdici, ali valjda nece...

Svakako cu da propratim sta ce se desavati ubuduce, pa se javljam.

Hvala ti.


Nadica
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2023

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od nadal Sre 22 Nov 2023, 15:16

kod mene je bio zacepljen filter plina
nadal
nadal
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 479
Lokacija : Nis
Datum upisa : 28.12.2020

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od dimmu Sre 22 Nov 2023, 15:24

Nadica ::Benzinac je...
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3927
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od junior45 Sre 22 Nov 2023, 16:37

Probaj da palis bez sauha pod vecim gasom,mozda presisa pa zato nece da krene. Tesko saltanje se lako resi,ima par fora za to
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35067
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi - Page 2 Empty Re: Gasi se auto i teze pali posle, sad opet savrseno radi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu