Zastava 101 Nije htela da upali?

+10
Marko55A
junior45
YUgisa
Sima21
Jandro
Milos55
jugota
Sultan
ZAC
cvele101
14 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 16:36

Pozdrav forumasi!
Mislim da je jedan decko odavno imao slican post o Yugu In,naime vozim Zastavu 101 iz 2007 godine,pre 5000 km sam uradio generalku,ali pre nekoliko dana kad sam isao na slavu stao sam na blagoj uzbrdici i dok sam cekao druga da nesto pogleda auto se odjednom iskljucio,mislio sam ok nema veze desava se posto je radio na molom broju obrtaja i sauh je bio spusten do kraja medjutim nije hteo da upali nikako,ostavili smo ga par sati i probali smo da ga upalimo opet,prvo smo ga spustili na ravno i tad sam pokusao opet nista,skidaj poklopac od filtera za vazduh stavili smo malo benzina preko karburatora nista,drug je gledao nesto oko struje skinuli kablove sa svecicai vratili sve opet nista,kaze on nema struje...Sutradan pozovem majstora i on odveze u radionicu,zove me posle 10 min i kaze da nema pojma kako nisam uspeo da upalim kaze da je njemu na pola puta do radionice upalio ja dosao i on stvarno radi kao metak,e sad posto je generalka radjena skoro jedino tad nisam zamenio filter i pumpu za gorivo a pritom se osetilo gorivo prilikom verglanja ne znam da li je do toga mozda nije hteo da povuce gorivo zbog blage uzbrdice i loseg filtera a moj drug opet kaze da je mozda bobina ili akumulator mada manje sumnjam u akumulator jer sam tog dana presao 60km plus dolazak na slavu nekih 7 km..
Sta vi mislite? Very Happy
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od ZAC Uto 25 Dec 2018, 16:48

Na koliko km. si radio generalnu?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Uto 25 Dec 2018, 16:49

AKU ako je npr prosle godine kupljen,ne bi trebalo da pravi problem,pogotovo ako je anlaser okretao makinu.
Ako anlaser ne vrti moze biti do automata tj bendixa,moze bendix da zalepi pa od par puta cimanja proradi. Zna da se desi da pumpa za gorivo zezne stvar kad se usija,onda ne radi,kad se ohladi onda radi. Tu uzmes neku krpu pokvasis dobro i oladis pumpu.Isto,karb po neki put hoce da se tripuje kad je motor vruc,pa stanes,i zelis odmah da ga upalis. Mora da se ohladi karb. Moze da presisa ,ako se oseca gorivo,pa kad se sve dovelo u normal,ono na pola kljuca. Mozda ti je ler gas i mesavina lose nastelovana,pa treba to malko doterati..a mozda i predpaljenje,posto kazes da mu je mali br obrtaja u leru. Predpaljenje i ventile stelujes tri puta a izmedju stelovanja malo vozas ,da legne..onda radi extra...
Kao Doxa...takodje mozda je membrana pumpe ili taj filtar. Kupi nov Frad,ili nemoj ni da stavljas filtar,moj Yugo ide bez filtra 32 godine,samo nemoj dozvoliti da povuce mulj iz rezervoara...da ostane min 10 lit goriva kad dosipas...
Sad sta od toga ili neka looda combo...cudno mi sto nije hteo ni posle par sati.
Da je presisao,isparilo bi. I karb bi se ohladio...
Da je filtar,moze biti da neka trunka glavi,pa dok se ne namesti da ne smeta...
Gremlin ti je usao u motorni prostor


Poslednji izmenio Sultan dana Uto 25 Dec 2018, 17:24, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 17:07

Ispravka radio sam generalku na 275.297 sad sam na 277.800 sto ce reci 2500km nije puno vozen od tad.
Sto se tice akumulatora on je 2014te i posle generalke ljudi koji su radili generalku ujedno i tehnicki su mi rekli da cu morati na prolece da ga menjam ali da se za sad ne brinem..
Jako mi je cudno jer eto do tad nisam imao problema posle generalke ide kao avion i mnogo tise radi nego ranije,potrosnja se dosta smanjila..
I sad posle par dana sam vozio par puta sve je normalno...
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Uto 25 Dec 2018, 17:34

A jes mator AKU. Dobro da je ziv,posle pune cetiri godine. Ko je proizvodjac? Skidam kapu.
I sad kao sve ok? Radi,pali,prede?
Jedino da probas dobro da ispratis ako se desi opet slicno,da li ima u situacijama ikakvih paralela tipa uzbrdica,mali obrtaji,stucanje,spontano gasenje,vremenski uslovi...mozda loshe gorivo...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 17:46

Proizvodjac je Energizer,uzet nov u Lav autu zadnji put kad je auto obijen sredinom 2014te..Doduse stajao je od Juna 2015 do Juna 2016 ali je redovno paljen..
Sve je kao i pre te veceri pali sad na pola kljuca kad je iznad 0 stepeni..
Jedino sta sam primetio je da nekad hoce pri kocenju,krivinama i menjaju brzina da se upale one lampice na tabli,to se obicno desava kad nema goriva ali se meni to par puta prethodnih dana desavalo kad u rezervoar ubacim 7l + rezerva to je jedino cudno sto sam primetio..
Pomislio sam i na to jer sam sipao na NIS-u a njih generalno izbegavam jer se dosta ljudi iz mog kraja zalilo na kvalitet goriva iz Nis-a svi su presli na Art Petrol,nego je meni taj dan bilo hitno pa sam morao na Nis...
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Uto 25 Dec 2018, 18:40

Pa ne znam,nama auta idu na Nis Petrol goriva...onako... Laughing
Jaix,obili ti auto bili,neki huligani? Racunaju ima sta da se drpa a lako se otvara...
Meni,kada je gorivo pri kraju,ta se lampica za rezervu pali/gasi kaoo lightshow,jer se gorivo mucka po Avalskim krivinama i pomera plovak u rezervoaru,to je sasvim normalno. Ali ne bi trebalo ako je rezervoar npr do pola i sl...
Energizer ispade cak dobar,taj je i nama potrajao,jedina razlika,sto rece ZAC ,da se vise trosio zbog racunara,centralne brave,sve te elektronske kozmetike.....u Ladi Kalini. A evo u Yugu neki Flash 45Ah star 3god i fercera i dalje. Nesto sam ga na punjac kacio na 12h dinstanja par meseci,mozda krajem septembra.
A ko to zna sta je te veceri bilo....uglavnom,ja ti preporucujem da dovedes Nick Slaughtera i Chuck Norissa da oteraju Gremline. Jedan ti izgleda grize creva od goriva a drugi " pije" struju...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 19:05

Hahaha e ne znam vala,iz mog iskustva najbolje vuce sa Artovim gorivom pa onda OMV..
Hahaha e to smo valjda svi iskusili barem jednom sa Zastavinim automobilima,akumulator je sigurno kraden preko 10 puta,doduse sad nisu evo vec 4.5 god uspeli da ukradu,jednom su pokusali ali ih je izgleda nova brava omela u pokusaju..
Tad je prvi put stavljen Energizer sve pre toga je moj otac stavljao Black Horse ni oni nisu bili losi..
Hahahahaha e ako oni ne rese nece niko Laughing Cheers
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Uto 25 Dec 2018, 19:29

Citam i nikako da uklavirim jel auto nece da vergla ili vergla a nece da upali!?
Sta znaci nema struje? Kako ste dosli do toga?
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 20:14

Verglao al nije hteo da upali,a kad sam verglao smrdelo je u autu na gorivo a i napolju..
Nemam pojma ortak je nesto cackao sa srafcigerom oko kablova sa svecica rekao je da treba da ga drmne struja kad budem verglao sto mi je bilo malo cudno Laughing
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od ZAC Uto 25 Dec 2018, 21:02

I ja ima jako lepo iskustvo sa artovim gorivom...cak sta vise, kod njih sipam vec 4 godine...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Uto 25 Dec 2018, 21:03

Da nije presisao,pa se kasnije svecice osusile i upalio normalno?!
Moze biti svasta,a struja ce ga drmnuti ako bude cackao golim metalom po struji Laughing ,ako srafciger ima izolaciju,nece... moze se proveriti i preko kablova da li baca struju,ali 'oce da drmne ako neki probija... kabl od komutatora valja pogledati,hoce on da zeza,ali ako ti se gorivo osecalo,hmm... verovatno umes da ga upalis a da ne presisa,ali to opet vraca u krug da struje nije bilo i da je zato presisao...
Da li ima normalan kontakt na tabli? Proveri masu,obicno se kaci na menjac,kod anlasera...
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od ZAC Uto 25 Dec 2018, 21:12

Da proveris da li kablovi probijaju najbolje je to raditi jezikom...jezik je vlazan a pljuvacka dobar elektrolit i provodnik...pa ako te opici u mali mozak znaci losi kablovi... Laughing Laughing Laughing

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 21:21

Nemam pojma sta je lik radio malo mi je bilo smesno Laughing
Eee ta metoda jezikom je najjaca Laughing
Kontak na tabli je normalan,samo me zbunjuje nekad sto se svi kontakti na desnoj strani nekad upale iz cista mira kad se vozim tipa na auto putu ili na bilo kom ravnom putu...
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od ZAC Uto 25 Dec 2018, 21:24

Nekada zbog lose mase elektrika potpuno pobrljavi... Probaj za pocetak da ocistis sve veze sa masom na karoseriji.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 25 Dec 2018, 21:27

Pogledacu sve,hvala na odgovorima.
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Uto 25 Dec 2018, 21:27

Necemo valjda i njega uveravati da felne farba jupolom Smesno da puknes od
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Uto 25 Dec 2018, 23:49

A da se brze farba susi logorskom vatrom ,ono,zapeche... Laughing

Pa nista,oteraj kod zicara autostrujasha da ispregleda celu elektriku alinekoga koga znas ili po preporuci da sve lepo ispregleda. Ja nista ne znam oko struje sto se autoelektrike tice ali mi je otac elektroinzenjer tako da sa te str imam podrsku,ali brate,kako je sve povezano,meni je toliko sve to konfuzno reseno da se nisam ni cimao da razumem neke stvari....
Jos kod Keca ima dva osiguraca manje...tek je tu sve prebudzeno...
A ZAC dobro veli,masa zna da ti napravi neke neobjasnjive pojave,na primer,ja ugradio 3kom releja za farove i maglenke,po relej za duga,kratka i maglenke,dva dana smo prebirali po sumi kablova prvo da ustanovimo sta je za sta posto je to neko vec nesto precackavao,pa menjali trule buxne,itd...
na kraju brate,upalic duga,sve radi,upalis kratka,svetli desni migavac i levi far,i ono koji QR ima veze migavac i far,...
...to ti je npr ekvivalent upalis ringlu da skuvas kafu i ono nece da provri al zato ti masina za ves vec pola vesa oprala... Laughing Laughing
I na kraju,nisam povezao masu fara gde treba,kad sam prekacio zicu i spojio na jedan brezoncic na prednjem desnom krilu gde se vama kaci komutator,ja to nemam,meni je na platine ,ono sve radi...
Tako da kreni redom i sve mase pocisti osmirglaj...pritegni bolje... unishti gremline

I ne sekiraj za farbanje,moze i Jubol akrilna,malo je bolja od Fasaflex-a,samo lagano sa logorskom vatrom,najbolje na vinovu lozu,lep zar bude,kao za prasence...







_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Sre 26 Dec 2018, 08:26

Bobo,miran Laughing
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Sre 26 Dec 2018, 09:50

ups Izvini a jes uplasicu coveka. ... Skidaj gace Bobo...skini gace ti...jaaa ne nosim gace...itd...Bvobvooo

Cvele,ne sekiraj,samo sam ja 'vako po neki put ( citaj cesto,vrlo cesto) duhovit,samo se nesto zafrkavam,al u celoj shali ipak ima i dobar deo ozbiljnosti. A inace izgleda da samo ja pisem romane,i to je normalno,mislim sa moje tacke gledista..

Ako i sumnjate na struju,posto - lajtsou na tabli po neki put i tako to da radi pa stucne jedan dan pa opet radi...mozda i jeste pametno svu elektriku ispregledati. Jedino vreme mozes malo izgubiti,al to je sve....

Zao mi je sto Miljana nidje nema,inace bi ti kao iz topa rekao tacno sta je, on ti je kao Wikipedia za Zastavina vozila. Ovako,ili sam da ceprkash ili kod majstora,ali nekog koji ce sve detaljno da ispregleda.

Eve ti primer,ja sam imao problem sa Ladom,upalis je nekako,ona radi ko traktor na tri klipa. Vece pre toga kao padala kisa...sutradan dakle posle dva dana,isto upali ko Ferguson ali se posle sastavi i kao radi. Opet padne kisa,ono opet...traktor....i ja cimnem ovde na forumu,javi se Miljance,i kaze iz topa menjaj modul paljenja,usla vlaga i zeza. I mi skinemo to cudo,pogledamo,kad ono stvarno kao da se od grejanja kuciste izvitoperilo i malo se razdvojilo na sastavima,tacno vlaga prodre,a kad se osusi ono kao radi. Promenimo taj modul,i Lada prede....

Eto,za sve postoji lek,samo da se nadje problem.
Vremenski je mnogo dugo da se ide sistemom eliminacije,ali ako spisak potencijalnih kvarova nije nesto,carsav,moze da se uoblici i za relativno kratko vreme da se problem resi

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Sre 26 Dec 2018, 20:15

Hahahha kontam ja da je ovo lagan forum,znam za Miljana gledao sam njegove postove jos pre nego sto sam se registrovao,kad sam imao problema oko motora Laughing Zastava Forum Cheers
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od ZAC Sre 26 Dec 2018, 22:19

Tu je Miljan... Gleda iz prikrajka i razmislja kako da nas banuje sve sa foruma...napravismo dzumbus... Laughing Laughing Laughing

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Milos55 Čet 27 Dec 2018, 00:04

Bogami, otkad su administrtori pobegli sa foruma, postadosmo razularena bagra Laughing
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Čet 27 Dec 2018, 08:35

Naughty
Ja bih pre rekao,postadosmo rastimovani orkestar ,potreban je tu dirigent. Mi svi svak' za sebe lepo sviramo,ali posto svako svoju temu svira,ispadne "kakofonija zvukova"...
Miljance sigurno da vreba iz prikrajka,tu nema greske...

Ja vec duze vreme razmisljam,i najverovatnije da je Jugota od svih nas pravih moze biti najvise u pravu,da je presisao,i dok nije isparilo,ono,dzaba. Meni se to desilo,ali bas kad je bilo hladno,mislim u februaru-martu,nesto se bila temp spustila na nekih -14°C,Lada naravno,bila mrtva,ma ni da bekne,pai napon na AKU i elektronika samo cakce,al nece da vergla.
Yugic za malo da upali,ali isto nam je presisao,mozda...
Ostavili smo ga i oko podne kad je bilo nesto toplije -10°C, iz drugog verglanja se nesto deverao ono samo sto fali zub...i iz treceg,mozda se i malo i ulje razdrmalo,upali....
A da kazem da je Y45 iz '86te dakle 32god mu ima.
Tako da je "verovatno presisavanje najverovatnije",ako se posle nije nista slicno manifestovalo.
Rusi to srede na vrlo elegantan nacin,na kamionima i kombijima,ispod bloka motora ima kao tepsijica sa malom slavinom,istocis malo benzina,kresnes,ugreje se blok,i pali na pomisao...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Čet 27 Dec 2018, 12:55

Eto sad imate mene kao jos jednog rastimovanog clana orkestra Zvizdi Laughing
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu