Kako poboljsati performanse in l motora

+10
baki001
Milos
zoki golubar
Petar
Tatamata
Crazy128
Nikola I.
Predrag B.
ZAC
miso
14 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sub 09 Jan 2016, 16:56

99% ljudi bilo kakve aerodinamicke dodatke svrstavaju u smajling bez obzira da li su oni funkcionalni ili cista glupost.

Ne bih se slozio ni oko drugog dela, poboljsanje kroz aerodinamiku moze biti kroz smanjenje draga tj otpora kretanja kroz vazduh kao i kroz povecanje stabilnosti u smislu smanjenja lifta odnosno postizanja daunforsa. Ne vidim zasto bi se izbeglo smanjenje draga kod vozila koja nemaju neke ekstra jake motore, mozda im nije preterano potrebna stabilnost ali smanjenje draga moze imati i druge prednosti sem postizanja vece maksimalne brzine i poboljsanja ubrzanja pri vecim brzinama kao sto su smanjenje potrosnje i buke. Mada da ne duzim, ova tematika ne da je pogresna za ovaj forum, nego i za ovu drzavu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Sub 09 Jan 2016, 17:19

Crazy128 ::
miso ::Slazem se sa YUgisom sve sto je rekao u sustini tacno narocito ono za majstore ali ne slazem se bas da je za penzionere jer ja prvi ne vozim penzionerski stil i zato sam ga i kupio jer mi se svidelo kako ide sasvim pristojno kad se vozi lepo potrosnja jeste mala ali ja ga najcesce ne vozim tako i ne mislim da auto koi ide 150-160 moze biti mrtvak kako to kaze junior45 i crazy128 jedino sto ja zelim da postignem je da brze stigne do te maksimalne brzine lajicki receno a svaki jugo koi sam ja vozio a on pritom bio standardni imao je taj problem sa ubrzanjem koje mu je slabija tacka tacnije preko stotke sporo navlaci brzinu

1.6 in L koji je išo u flojku kupi i zašrafi, pa će da navlači ko nenormalan. Sa tom petardom od motora ništa nećeš da dobiješ. To je za penzose, ne kažem ja da on ne može 150-160 ali je mrtav konj preko 90. 1.3 sa jednogrlim ipm-om na plinu dere taj motor uzbrdo, nizbrdo i na ravno. Pričam o osmici. Efiju ni štopke ne vidi. Provereno nekoliko puta. Batali aerodinamiku, bolje sredi vešanje i ubaci 1.6 in L. Motori su slični fizički. Možeš i da ga pokrstiš na 1.1. Wink

E sad na kraju ispade da je in l 1.1najgori motor koi je stavljen u juga i da ga dere sve i jedan jugo ja ne mislim da je bas tako ne kazem da ga 1.3 EFI nece dobiti ali mislim da 1.1 nece bas imati lak posao naravno govorim za fabricko stanje ne za budzenog juga...
Stavio bi ja taj 1.6 iz floride ali boim se da cu imati problema na registraciji jer me nece pustiti da ga registrujem kao 1.1 vec kao 1.6 a ako bi i nekad menjao motor ubacio bi DMB 1.1 EFI ali necu to da radim jer mi se ne isplati vaditi motor koi je presao 70.000 km i koji me sluzi svakodnevno bez problema.
A sto se tice sredjivanja ovog motora ja ga ne sredjujem da bi se trkao sa nekim drugim jugicima i kurcio se po kraju nego cisto za svoju dusu i svakako se i dalje ne slazem da je to penzioneraki motor i da je tako los kako ga vi pretstavljate...
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Nikola I. Sub 09 Jan 2016, 17:48

Drugar, nemas potrebe da se opterecujes oko toga Wink ako ti treba vise snage ubaci drugi motor ili kupi drugi auto, mada moje misljenje da za tim nema potrebe, jer je suludo menjati motor ili prodavati auto ako su u extra stanju... Wink Ja sam imao prilike da vozim in L,  sasvim ima dovoljno snage za normalnu voznju je zadovoljavajuci... Wink Mislim, nemoj da me shvatis pogresno, ali ako ti brzina nije toliko bitna, nemas potrebe da cackas fabricki auto... A sto se tice DMB motora tu diskusije nema... Iako su malo "startniji", pezo motori su pouzdaniji...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Sub 09 Jan 2016, 18:12

Ne opterecujem se ja ni najmanje Wink
Drugi auto mogu ali ne zelim da kupim jer sam ljubitelj zastavinih vozila a da menjam motor ne zelim jer sam sa ovim zadovoljan probacu malo da ga poboljsam koliko mi finansije budu dozvolile i mozda nece biti najbrzi ali meni u sustini to i nije cilj vec mi je cilj da sam ja zadovoljan sa njim a ovu temu sam otvorio ne da bi ga uporedjivao sa drugim motorima vec da bi cuo neke vase savete kao iskusnijih ljudi sta mi predlazete da uradim da bih ga malo poboljsao Smile
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sub 09 Jan 2016, 18:31

Mozes proveriti i za to da li tvoj tip katalizatora otkupljuju, tu mozes dobiti mozda oko 30ak evra.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Sub 09 Jan 2016, 20:04

Ma necu prodati katalizator osravicu ga mozda mi nekad bude zatrebao Smile
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sub 09 Jan 2016, 21:08

Ok, imas moje predloge, ja nemam sta vise da dodam Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od ZAC Ned 10 Jan 2016, 11:36

miso ::
Pa ne kazem ja da je to lose ali verovatno da moze i bolje narocito preko 120 ide sporije a nagura do kraja tj 180

Nikako ne vozi Juga tom brzinom..na toj brzini nisi siguran ni u Audiju A8 ..a ne u Jugu. Jugo je auto da se vozi do 100-120 km/h..maksimum. nikako preko toga...sve preko je ravno sauoubistvu u toj kanti.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Ned 10 Jan 2016, 13:13

Pa ne vozim ga ja stalno preko 120 to samo kad idem na posao i sa posla ponekad... Smile

YUgisa hvala na predlozima pomogao si mi svakako Smile
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Ned 10 Jan 2016, 13:16

Po ovom ispada da retko kad radis Laughing Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od zoki golubar Ned 10 Jan 2016, 13:33

ZAC ::
miso ::
Pa ne kazem ja da je to lose ali verovatno da moze i bolje narocito preko 120 ide sporije a nagura do kraja tj 180

Nikako ne vozi Juga tom brzinom..na toj brzini nisi siguran ni u Audiju A8 ..a ne u Jugu. Jugo je auto da se vozi do 100-120 km/h..maksimum. nikako preko toga...sve preko je ravno sauoubistvu u toj kanti.


sramota skolski sta pises za juga na forum za jugo
umesto da hvalis kola i da se ponosis time sto je tvoja zemlja uspela da napravi svoj auto
ti se toga stidis
svaki pravi srbin se ponosi zastavom i onim sto je postigla!
zoki golubar
zoki golubar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od ZAC Ned 10 Jan 2016, 13:37

Skolski...a ko kaze da se ne ponosim svime sto je Srpsko???

Samo na Zastavi nema nista srpsko sem Tigar guma...Jel motor nas..nije, Jel menjac nas, nije, jesu disk kocnice nase..ne, jel nazad dobos nas...nije, jel sasija nasa..nije, jel motor od brisaca anas,...nije...sve je Italijanskla Licenca Fijat...na Zastavi na zalost nema nista nase...jedino nase je Rakovica motori..i to hvalim..kada bih kupovao traktor uvek bih uzeo Rakovicu pre nego IMT Ferguson...zato sto engleze ne volim...volim samo Srpske proizvode...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od zoki golubar Ned 10 Jan 2016, 13:44

po ono sto pricas ispada da se ne ponosis sa juga
a u mehaniku se ne rzume pa neznam sta je ko pravio na jugo

ako tako gledas
jer logan dacijin?
nije nego je renoov

nemoj vise da pricas tako lose stvari za jugo
moja baba se ljuti na tebe zbog toga a i ja
necu vise da mi budes skolski ako jos pricas jugo kanta
zoki golubar
zoki golubar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od junior45 Ned 10 Jan 2016, 13:45

Sve ima svoje,auto lagan,zastarela tehnologija bezbednosti,nije bezbedno ni na 80,a kamoli dalje..al daleko da moze fabricki da idu 180,max 155-160 da ide,brze nijedan fabricki ne ide..trkacki ide 180 Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od ZAC Ned 10 Jan 2016, 13:54

Pa to pricam...

Skolski, Logan nije Rumunski...vec Renoov auto..kao sto ni Fica, Kec...nisu nasi autombili...nasa je Florida ali samo dizajin (karoserija)...tehnoloski i konstrukciski je ista kaoi i Jugo i Kec, cak i platforma karoserije iskopirana fijatova....znaci nema sustinske razlike...

A da je Jugo kanta, na zalost jeste, moze se baba ljutiti ili ne..i ne samo Jugo..Dacija, Renoi manji, Fijati, Shevroleti jeftini, Hjundai jeftini, Opel, itd... to su sve kanturine... ali koliko para toliko muzike..  
Za dobar-siguran auto mozes racunati Audi A8  i sve u njegovoj klasi.. Wink

Sramota je da covek u godinama ne zna sta je proizvod njegove zemlje a sta je tudje perije.. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Milos Ned 10 Jan 2016, 16:24

Zac ne znam u kojoj temi da ti odgovorim posto si u tri vec poceo da krsis pravila. Prvi pocinjes oftopic, pokreces svadje, omalovazavas Zastavu, sve kao i pre. Necu opet da ulazim u ovo poslednje sta i kako ali primecujes li da si JEDAN JEDINI koji pise takve stvari. Daj uozbilji se malo, ako ovako nastavis dobices dozivotni ban, ne trebaju nam takvi clanovi u ovom klubu. Posto si vec bio opomenut i kaznjen, smatraj da ti je ovo POSLEDNJA opomena pred iskljucenje.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od jollyjumper Ned 10 Jan 2016, 16:58

ZAC ::

nasa je Florida ali samo dizajin (karoserija)

Doh

dizajnirao Giorgetto Giugiaro...

Ali eto, procitaj moj post u onoj drugoj temi...za sve konstrukcije i dizajne fabrike zaposljavaju firme i studije koji samo to rade, plate im i kupe proizvod, tako i Zastava, jer je tako isplativije, a kasnije testiraju i preprave ako treba. Nijedna fabrika ne razvija svoj projekat sama, jer joj je posao da masovno proizvodi proizvod, a ne da razvija isti.

Jos kad bi prihvatio da neke stvari jednostavno ne znas, svima bi nam bilo lakse, ja kad ne znam nesto, priznam.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od ZAC Ned 10 Jan 2016, 20:32

Eto, to nisam ni znao, znaci cak ni dizaijn Floride nije nas, a ja se ponadao da je bar ona nasa... Sad

Miki, neomalovazavam ja zastavu..ja samo pisem realno o nama i o tome kakvi smo u auto industriji, za 40 godina nismo uspeli ni jedan jedini stepenik da unapredimo taj auto. vec smo ga jos i degradirali losim kvalitetom u odnosu na serije iz `80 tih godina... Sad
A to sto vas istina boli...ja vam nisam kriv, to je onda drugi problem No

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od baki001 Ned 10 Jan 2016, 22:01

A ni Rakovica motori nisu nasi.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od junior45 Ned 10 Jan 2016, 22:30

sve je licenca masey
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Milos Ned 10 Jan 2016, 23:06

Zac mene istina ne boli, mogao sam da biram koji cu auto da uzmem ali sam se ipak odlucio da vozim Juga jer nemam kompleks od toga i meni zadovoljava potrebe i vise nego dovoljno. Tebe opominjem zato sto si jedini izrod na ovom forumu koju je provit Zastave i svega vezano za nju. Da li primecujes da jos neko tako pise o Zastavi kao ti? Ja licno ne primecujem.
Uglavnom stavljam tacku na ovu raspravu, svako dalje pisanje o necemu sto nije vezano za naslov ove teme bice sankcionisano.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Ned 10 Jan 2016, 23:19

YUgisa ::Po ovom ispada da retko kad radis Laughing Nema na cemu Wink

Eh da si bar upravu da retko kad radim ali nisi Sad

Lose sam se izrazio mislio sam da kazem da ga ne vozim stalno preko 120 nego samo na putu od kuce do posla i obrnuto ali ne svaki put jer imam lep pravac na relaciji izmedju panonije i baise i tu ponekad volim da da stisnem jer saobracaj nije gust a i nema nikad murije Wink
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Ned 10 Jan 2016, 23:24

Zanimljivo, znaci kazes Bajsa-Panonija? stidljivko Al zato u Bajsi kampiraju stalno Evil or Very Mad

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Ned 10 Jan 2016, 23:27

Da Baisa-Panonija tuda stalno idem na posao posto radim u B.Topoli Smile

Da u Baisi kampuju ali stalno na istim mestima kao i u Topoli tako da vec napamet znam de su Wink


Poslednji izmenio miso dana Ned 10 Jan 2016, 23:29, izmenjeno ukupno 1 puta
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Ned 10 Jan 2016, 23:29

Jel valja put? Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 3 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu