Kako poboljsati performanse in l motora

+10
baki001
Milos
zoki golubar
Petar
Tatamata
Crazy128
Nikola I.
Predrag B.
ZAC
miso
14 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Sre 06 Jan 2016, 16:46

Pa nesto nisam primetio da je mrtav preko 4000 Smile
Ja ga obicno menjam na 2500-3000 kako kad i vuce lepo ima snage Wink
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od junior45 Sre 06 Jan 2016, 17:54

Pa vozio sam ga u pezou,nisam siguran da je isao nesto posebno..malo bolje od 45
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Nikola I. Sre 06 Jan 2016, 17:57

Ja sam jednom imao prilike da vozim in L, i to sad skoro, sasvim dobro ide, sobzirom da je namenjen za gradsku voznju, ide odlicno.

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 18:04

Drugacija je konstrukcija motora, ide ubedljivije u nizim obrtajima ali ostaje bez daha u visim dok su DMB motori suprotnih osobina, ne cine se bas nesto posebno srecni u nizim obrtajima ali vuku ubedljivo u visim. Problem je samo sto je prosecan DMB lose odrzavan i ima IPM karburator sto se najvise oseti kroz gubitak snage u visim obrtajima pa usustini najcesce ne ide nikako... Da 1.1 i 1.3 DMB imaju bregaste iz 1.4 motora, bili bi slicniji tom iz Pezola po karakteristikama.

A prosecan Yugo L mora da se odrzava barem kod smislenog majstora jer ovi nadrimajstori nesmeju ni da ga pipnu, dok odrzavaju vecinu DMB motora koji posle samo toliko godina, najcesce nisu u stanju da savladaju tu tehnologiju i danas...

U Pezolu 206 sigurno nije srecan, Pezol je 100 ako ne i 150kg tezi u startu i mislim da ima duzi menjac, to je ko kad bi u Yuga stavio 45icu i nakacio 17/64 diferencijal... Taj 1.1 je minimum za nesto tipa Pezo 106, za 206 mora barem onaj 1.4...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od junior45 Sre 06 Jan 2016, 18:23

Al je bas mrtav Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Nikola I. Sre 06 Jan 2016, 18:26

DMB motori su visoko turazne masine... Mig Za normalan stil voznje, taj motor je sasvim zadovoljavajuci, a niti je namenjen za trke niti za neku jurnjavu tako da kritike na racun performansi nema nikakvog smisla... Wink Za 206-icu bas i nije odgovaraljici i to je OK, osim u izuzetnim slucajevima kada drugog izbora nema itg...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 18:30

Imaju smisla kritike kad je napravljen za penzionere Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Nikola I. Sre 06 Jan 2016, 18:35

Pa da namenjen je ne samo penzionerima vec i onima kome brzina nije na prvom mestu... Mig A za trkace postoje razne poboljsane verzije standardnih modela tipa GTI, OPC, abarth... Mig

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sre 06 Jan 2016, 18:36

Da, ali ako neko hoce da budzi onda mu je brzina ipak jedan od prioriteta Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Crazy128 Čet 07 Jan 2016, 13:55

Taj motor je mrtvak sto se tice ubrzanja, za velike brzine da ne pricam Very Happy

Stric ima in L yuga, kad sam iso na lekarski za vojsku novembra isli smo za nis sa njim. U jednom smeru sam ja vozio da vidim tolko hvaljenog in L-a, sto se potrosnje tice, manje trosi od efi i karba. Provereno manje. Ali iznad 120 na autoputu poceo je da dize temperaturu Very Happy od pola skale poce da gura prema crveno i pustio sam gas. Stric kaze da je tako od prvog dana kad ga kupio, a kupio ga ganc novog. Malo je bolji za brdo od 1.1 sa karbom, obrtni moment mu je sve na niski obrtaji. Ali kad pocnes da ga peglas vidi se ogromna razlika, gde in L umire, zastavini motori se bude i to bas negde oko 3500 obrtaja. Very Happy Mozes da ga cuniras, nije da ne moze, ali nista posebno neces da dobijes, to je motor za matorce koji mrze jurcanje. Nije za nas sa teskom nogom. Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Nikola I. Čet 07 Jan 2016, 18:39

Za one sa teskom nogom je motor od 1290 cm iz speciala odlican... Very Happy

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Pet 08 Jan 2016, 19:00

Slazem se sa YUgisom sve sto je rekao u sustini tacno narocito ono za majstore ali ne slazem se bas da je za penzionere jer ja prvi ne vozim penzionerski stil i zato sam ga i kupio jer mi se svidelo kako ide sasvim pristojno kad se vozi lepo potrosnja jeste mala ali ja ga najcesce ne vozim tako i ne mislim da auto koi ide 150-160 moze biti mrtvak kako to kaze junior45 i crazy128 jedino sto ja zelim da postignem je da brze stigne do te maksimalne brzine lajicki receno a svaki jugo koi sam ja vozio a on pritom bio standardni imao je taj problem sa ubrzanjem koje mu je slabija tacka tacnije preko stotke sporo navlaci brzinu
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Tatamata Pet 08 Jan 2016, 19:06

taj motor moze sasvim pristojno da se odradi da poteze ali ima i da ti trosi dosta vise
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Pet 08 Jan 2016, 19:20

Koliko vise i sta da se odradi?
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Tatamata Pet 08 Jan 2016, 19:35

uradi se chip tuning,stavi kn air kit i odraditi neki sportski auspuf komplet,od izduvne grane do zadnjeg lonca.
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Pet 08 Jan 2016, 21:21

miso ::...ali ne slazem se bas da je za penzionere jer ja prvi ne vozim penzionerski stil...

a svaki jugo koi sam ja vozio a on pritom bio standardni imao je taj problem sa ubrzanjem koje mu je slabija tacka tacnije preko stotke sporo navlaci brzinu


Konstrukcija motora je takva, to ne znaci da ne moze da se vozi brzo ali ce mu to drasticnije skratiti vek. Recimo, na 6000obrtaja ima srednju brzinu klipa od 13.8m/s, dok 1.1 i 1.3 DMB imaju 11.1m/s. To znaci da DMB 13.8m/s srednju brzinu klipa ima tek na 7450obrtaja... Ako ti smeta opis, onda neka bude da nije visokoturazan motor.

To ce se tesko promeniti bez nekog puno jaceg motora jer se auto muci da savlada otpor vazduha. Ti da bi isao 100km/h, treba ti 30ak ks, a da bi isao 150km/h treba oko 60ak ks. Tako da ako kazemo da sad imas 60ks, to znaci da na 100km/h imas jos nekih 30ks za ubrzanje, ako dodas 10ks tom motoru, to znaci da ce za 1/3 bolje ubrzavati. Ali na 150km/h posto trosis 60ks, 10 dodatnih ks ce opet dati jedva bolje ubrzanje Wink Recimo kad bi popravio malo aerodinamiku, uticaj na 50km/h je oko 1-2,5%, ali na 100km/h moze da utice i 5-10% a na 150km/h bi taj uticaj bio i 20-40%... Recimo da napravis nesto jako dobro, ustedeo bi 10ak ks na savladjivanje otpora kretanja kroz vazduh i sa 10ks kroz povecanje snage, imao bi 20ks za ubrzanje. Sto znaci da bi skratio ubrzanje za 1/4... Brojke su sad jako grube, ali onako ukratko...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od miso Pet 08 Jan 2016, 22:36

Moze li se na zastavi uopste popraviti aerodinamika ja kontam da su male sanse za tako nesto jer je jednostavno skoljka takva ostre crte i kockasta konstrukija nije bas aerodinamicna...
A sa druge strane probacu za pocetak da skinem katalizator i ubacim komplet novi auspuh i granu i prepravim usis pa da vidim ima li poboljsanja a posle cemo videti...
Imas li ti mozda neki predlog za aerodinamiku?
miso
miso
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 754
Godina : 30
Lokacija : Crvenka
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Pet 08 Jan 2016, 22:55

Ako skines katalizator, izbacice ti gresku jer ti imas 2 sonde. Mozes probati sa onim adapterom za drugu sondu da bi je zavarao, ali najpametnije je da se ode na cipovanje i usput i iskljuci druga sonda Wink

Bas zato sto je nearodinamican auto, lako je positici vidljivija poboljsanja Wink Inace za objekat kao sto su vozila, ostre crte su bolje za aerodinamiku. Naravno ne kazem da je bolje sto je kockastiji, ali kontrola protoka se lakse postize ostrim linijama, pogotovo na zadnjem delu vozila odakle dolazi veliki procenat uticaja aerodinamike na auto.

Poboljsanje nije nemoguce, ali nije kao tuning motora, odvrnes jedan deo, zavrnes drugi i ide bolje. Posto je auto fabricki, neki vidljivi spoljni dodaci koji su upadljivi bi bzvz izgledali, pa preostaje samo da se pozabavis donjim delom vozila. Idealno bi bio ravan pod, ako ne od prednjeg do zadnjeg branika, onda barem od prednjeg branika pa ispod motornog prostora i pozadi od rezervoara do zadnjeg branika. Sad ovako ti ne znam objasniti, morao bih slikati i nacrtati, ali tu oko tocka moze da se izvede neka brana koja ce smanjiti uticaj tockova na aerodinamiku odakle potice otprilike 30% drag efekta na vozilu odnosno otpora u kretanju kroz vazduh.

Efekta bi imala i prepravka haube da ima otvor kroz koji bi ispustila pritisak iz motornog prostora efektnije kao i neki spojler koji bi nastavio liniju krova i tako odaljio tj smanjio vakum koji nastaje iza vozila. Barem sto se tice smanjivanja otpora, kad bi se htelo dobiti i na performansama u smislu stabilnosti, onda neke stvari bi trebalo nesto drugacije uraditi Wink

Jbg, meni je zao sto ljudi pricu o ovome shvataju kao smajling i kao glupost, ja neke stvari planiram da uradim kod mene i dokazacu da imaju uticaja na nekoliko nacina i zao mi je sto nema trzista za tako nesto jer bih rado napravio elemente koji bi poboljsali aerodinamiku.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Petar Sub 09 Jan 2016, 07:54

Rusi su aerodinamiku pokazali i dokazali milion puta na avionima i sve imaju u formulama. Svako smanjenje otpora i dovođenje automobila u aerodinamični oblik kaplje je korisno. Kod juga je najvažnije zadnji kovitlac vazduha odlepiti od repa na barem pola metra-metar dalje. Sve ostalo što kaže YUgisa je tačno.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od YUgisa Sub 09 Jan 2016, 09:30

Da, oblik kaplje je najaerodinamicniji oblik po pitanju smanjenja otpora ali proizvodi veliki problem sa stabilnoscu jer pravi velike kolicine lifta, zato se ne praktikuje bas jako kod vozila nego se praktikuju ostre crte koje ce pomoci vazduhu da se bolje odvoji od vozila i odalji dalje od njega. Jer ako je jako ako su jako oble povrsine sto je ok napred, ali nazad stvaraju problem da vazduh pokusava da prati to ali ne uspeva pa nastaje puno tubulencije na povrsini auta sto dovodi do stvaranja vakuma i samim tim otpora u kretanju. Zato kad pogledate nove aute, mozete da vidite recimo zadnje staklo je ili jako oboreno da vazduh moze da ostane uz staklo da nema turbulencije (mada obicno imaju neki malo veci spojler jer takav oblik je delimicno kao kapljica pa stvara lift) ili su stakla skoro vertikalna (karavani i hecevi) kako bi se vazduh otkacio od ostre ivice na krovu (pogledajte bolje i videcete da skoro svi imaju sad neki spojlercic tamo, sem mozda nekih baznih verzija).

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Crazy128 Sub 09 Jan 2016, 11:46

miso ::Slazem se sa YUgisom sve sto je rekao u sustini tacno narocito ono za majstore ali ne slazem se bas da je za penzionere jer ja prvi ne vozim penzionerski stil i zato sam ga i kupio jer mi se svidelo kako ide sasvim pristojno kad se vozi lepo potrosnja jeste mala ali ja ga najcesce ne vozim tako i ne mislim da auto koi ide 150-160 moze biti mrtvak kako to kaze junior45 i crazy128 jedino sto ja zelim da postignem je da brze stigne do te maksimalne brzine lajicki receno a svaki jugo koi sam ja vozio a on pritom bio standardni imao je taj problem sa ubrzanjem koje mu je slabija tacka tacnije preko stotke sporo navlaci brzinu

1.6 in L koji je išo u flojku kupi i zašrafi, pa će da navlači ko nenormalan. Sa tom petardom od motora ništa nećeš da dobiješ. To je za penzose, ne kažem ja da on ne može 150-160 ali je mrtav konj preko 90. 1.3 sa jednogrlim ipm-om na plinu dere taj motor uzbrdo, nizbrdo i na ravno. Pričam o osmici. Efiju ni štopke ne vidi. Provereno nekoliko puta. Batali aerodinamiku, bolje sredi vešanje i ubaci 1.6 in L. Motori su slični fizički. Možeš i da ga pokrstiš na 1.1. Wink
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Nikola I. Sub 09 Jan 2016, 13:39

Bez mnogo filozofije, drugi motor i cao... Laughing

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od junior45 Sub 09 Jan 2016, 15:37

Ili prodaj tog pa kupi 1.3 sa dvogrlim ili EFI i da vidis pesme Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Crazy128 Sub 09 Jan 2016, 16:02

AMIN! Very Happy
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od jollyjumper Sub 09 Jan 2016, 16:37

Yugisa, aerodinamicki dodaci i Tuning-Smajling su dve totalno druge stvari. Aerodinamika ima funkciju i sto puta bolje i logicnije izgleda, a spojleri koje smajleri stavljaju nemaju blage veze sa aerodinamikom, mislim da ni njihovim stvaraocima nije jasno sta pokusavaju.

I mislim da bez ozbiljno uradjenog motora, ne treba uopste razmisljati o prepravkama tog tipa, posebno ne na autu koji bi se vozio svaki dan. A da moze da se uradi na svakom autu, moguce je, na nekim automobilima sa manjim, na nekim sa vecim prepravkama i jako je bitan detalj sta se aerodinamikom zeli postici.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Kako poboljsati performanse in l motora - Page 2 Empty Re: Kako poboljsati performanse in l motora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu