Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

+10
Pedja
yugo_punk
facol
Danilo
Draga
djzecky
Miljan
YUgisa
ladisz81
bavaria
14 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od YUgisa Sre 30 Jun 2010, 14:55

Pa najlakse ti je uzeti novi tip fladnjaka tj sistema za hladjenje od Yuga Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od yugo_punk Ned 04 Jul 2010, 13:22

judi sta mislite od motoru 1.5 iz lancie dedre,jel bi bilo jednostavnije,tj manje posla nego sa ovim iz brava Smile
yugo_punk
yugo_punk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od Pedja Ned 04 Jul 2010, 13:31

Jednostavnije je, svi Fiatovi SOHC motori (1.1, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6) pasuju "sraf na sraf" (ili sto bi neki rekli, sraf u maticu Very Happy ), ne dira se nosac motora, ostaje hladnjak gde je...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od Inferno Ned 04 Jul 2010, 17:18

Ja sm stavio 1.6 iz Tempre i kacio mi je zamajac o zvono (zastavina lamela korpa i zamajac) pa sam morao platne od 2mm da podmecem i pod alnaser uglavnom svi Single on head cam staju bez prepravki samo dodati nosac bocni on se kaci sa 3 srafa na blok ispod plocice za ispiranje tecnosti iz bloka i usisnu granu 1 ili dvagrla pase sve, a ako koristite zastavinu pumpu i iskrin alternator standard klinasti kais morate remenicu staviti od juga jer novija generacija fijata ima pk sa 6 kanala a razvodnik pase plug and play samo treba proveriti ima li breg za meh. pumpu unutar bloka a preporuka je topam niskopritisna pumpa 3000 din povezana na + od bombine ja sam zadovoljan kako ide samo obrtni moment kida donji nosac, meni je otkinuo brezon i parce zvona menjaca plin moze bez ikakvog stelovanja za 1 grli karb terao sam ga 5 hiljada tako
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od YUgisa Pon 05 Jul 2010, 16:29

yugo_punk ::judi sta mislite od motoru 1.5 iz lancie dedre,jel bi bilo jednostavnije,tj manje posla nego sa ovim iz brava Smile

Najlakse je kada znas sta hoces Wink Posto 75ks nije isto kao 103ks, pa isto tako je i tih 75ks iz 1.5 lakse staviti nego 103ks iz 1.6 16v motora Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od bavaria Pon 05 Jul 2010, 17:49

koliko para toliko brzine,pa vi vidite koliko brzo hocete da idete.......
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od yugo_punk Pon 05 Jul 2010, 18:04

iskreno sad gledam sta bi mi bilo najlakse da se odradi,ima dosta varijanti al nacemo nesto vec,a i jako tesko naci bilo koji motor sa papirima Very Happy,jel ono ojacavanje sasije varenjem mnogo bitno,posto mi je limarija sveze radjena pa ne bi opet se zezam sa tim? bounce
yugo_punk
yugo_punk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od YUgisa Pon 05 Jul 2010, 18:25

Pa i nemoras da je varis, kad pukne onda je zavari Razz Zavisi sta, neke stvari su bitne kod varenja a neke nisu ako je zdrava karoserija... A sto se tice toga da bude najlakse, precice nikad nisu uspevale... Wink Uzmi lepo stavi na papir pare koje imas, para koliko bi max dao i sta konkretno zelis pa onda vidis sta ti odgovara... Nemoj me pogresno shvatiti, ali 99% ljudi koji pocne sa time da sredi nesto veliko pa posle krene prema tome da to bude sto lakse na kraju nista i ne uradi... Moras sebi dati cilj odmah na pocetku...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od bavaria Pon 05 Jul 2010, 20:53

pazi ovako sve sto hocesh da pakujesh u yuga preko 1300ccm treba ti atest,ja sam u prethodnih mesec dana sve zivo zvao da vidim sta i kako,posto takodje menjam motor,e sad ovako ako stavish neki jaci od 1300ccm idesh na atest koji kosta 18000din,morash sasiju da ojacas koske,sanke,za varove nisam siguran,OBAVEZNO morash pojacati kocioni sistem,to je ono sto su meni rekli.......za vishe informacija i detalja evo ti sajt imash brojeve telefona pa se raspitaj http://www.amkmagnet.rs/
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od Danilo Pon 05 Jul 2010, 21:09

judi sta mislite od motoru 1.5 iz lancie dedre,jel bi bilo jednostavnije,tj manje posla nego sa ovim iz brava Smile

Mislim da ne postoji. U dedru je od sohc isao samo 1.6.
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od YUgisa Pon 05 Jul 2010, 21:25

Pojacati kocioni sistem i karoseriju nije lose ni za obican 1.1 motor, a ne za mnogo jaci motor Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od yugo_punk Pon 05 Jul 2010, 22:16

za kocioni znam i sam,to je najbitnije kad radis atest,a gde si ti video da kosta 18000 hiljada?meni lik pokazivao cenovnik za ateste za sve zivo al nigde nisam video tolikuuu cifru,a bas zato sve ovo i pitam Very Happy zbog 1000 mogucnosti pa bi da vidim koja je najbolja za mene i sta cu uradim na kraju Smile
yugo_punk
yugo_punk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od bavaria Pon 05 Jul 2010, 22:48

64 Ispitivanje - Pojedinačno pr vozila do 3 t 18.000,00

imash ovu stavku na cenovniku koji se nalazi na sajtu,a ja sam licno zvao lika koji radi ateste i on mi je i rekao da je 18000.........najbolje ti da se prvo dobro,ali jako dobro raspitash i onda tek radish i ne slusaj nikoga nego ono sto si zacrtao to i radi........
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od djzecky Pon 05 Jul 2010, 23:48

Odvoji lepu cifricu ako se odlucis za taj iz Brava da pakujes.
Ne odgovaram te od toga samo ti kazem da se dobro raspitas sta sve tu treba,koliko kosta i jos plus dodas malo na iznenadne troskove-iznenadjenja.
Seti se samo kako nekada i na fabrickom yugu zna da zeza neka lampica ili neki kontakt, pa se 3 dana nerviras i trazis dok konacno nadjes neku banalnu gresku....e sada zamisli koliko vecih i komplikovanijih stvari trebas naterati da prorade na (ili sa) tim motorom iz Brava.

Nije nemoguce i ne kosta kao novi auto ali je dosta skuplje a bogami i komplikovanije od pakovanja nekog motora starije generacije.

Naravno ovaj stariji motor ce ver trebati raditi pre ubacivanja a to je +troskova koje si ustedeo u startu pri njegovoj kupovini, dok ovaj iz Brava mozes naci u solidnom stanju ali je on u startu skuplji...

Ako ces neki stariji 1.4 ili 1.5 motor da ubacujes i ako ti je limarija ok,a kazes da jeste, onda kocnice pojacas,sanke,koska i to je ok po meni.
Ja jos nisam video ni jednu Fiat Regatu recimo (a vecina su truleksi) da je motor iscupao prednjicu sa sve maskom,hladnjakom, farovima i otisao sam bez karoserije. Mislim da se malo preteruje oko tih ojacanja sasije.
Bolje spreciti nego leciti,to stoji ,ali ako postoji yugo sa 65ks fabricki,sa 75-80ks se nece raspasti auto valjda, ali dobro...to je samo moje misljenje.


Sve u svemu dobro se raspitaj,preracunaj pa tek onda u pohode Cheers
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od yugo_punk Uto 06 Jul 2010, 00:44

pa tako i ja nes razmisljao al dobro,vec rekao ima mnogo moguscnosti pa sad su sve na razmatranju pa ce mo videti sta ce biti na kraju,ovde pitam jel kontam imate iskustva sa takvim stvarima a savet nemoz skodi na kraju svakko uradim po svom Very Happy
yugo_punk
yugo_punk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 48
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od djzecky Uto 06 Jul 2010, 12:21

Ja bas licnog iskustva u vezi tog 1.6 motora i nemam,samo razmisljam logicki... Very Happy a ti svakako uradi kako mislis
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od YUgisa Uto 06 Jul 2010, 20:02

Moj ti je savet posto si neodlucan da lepo navatas lepo par ljudi sa nekim jacim motorima da provozas Yugice pa da ocenis sta ti tacno treba... Licno ja mislim da bi se ti zadovoljio sa 1.3 motorom kojem uzmes dignes kompresiju na 10.5, stavis neku dobru bregastu, eventualno mu nakalemis 1.4 glavu zbog veceg usisnog ventila i dizanja kompresije i stavis mu neki dobar karb tipa 34/34 ili 34/36... I naravno stavis mu 13/53 menjac sa 5 brzina sa kvalitetnim kvacilom...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od darko-san Čet 29 Nov 2012, 22:12

moze li neko da mi objasni kako da resim ono crevo sto salje vodu u mali hladnjak,samo da napomenem da se radi o motoru 1.4 od FLORIDE,skoro je sve gotovo ali sam primetio da na glavi nema onaj izlaz (cevcica) kao na 1.1 motoru.Cini mi se da KALASNJIKOV ima taj motor pa nebi bilo lose da mi objasni kako je to resio ili bilo ko, ko zna.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od Aki91 Pet 30 Nov 2012, 00:03

Na termostatu imas izvod i na vodenoj pumpi i ta dva spojis na grejac kabine.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od kalasnjikov Pet 30 Nov 2012, 14:54

Nemam ja 1.4. Ja vozim samo visokoturazne masine...Very Happy Uzdravlje da ga vozis, to je super motor za Yugo.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od darko-san Pet 30 Nov 2012, 16:31

Aki91 ::Na termostatu imas izvod i na vodenoj pumpi i ta dva spojis na grejac kabine.
Hvala mislim da sam shvatio Cheers KALASNJIKOV Thank you

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od Aki91 Pet 30 Nov 2012, 18:39

Ako ti ne bude jasno slikacu kako je kod mene pa cu okacit sliku.
Pa svi fiat SOHC motori su visoko turazni Very Happy Tacho
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od YUgisa Pet 30 Nov 2012, 18:49

ali 1.1 i 1.3 su turazniji od ostalih Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od darko-san Pet 30 Nov 2012, 18:53

Aki91 ::Ako ti ne bude jasno slikacu kako je kod mene pa cu okacit sliku.
Pa svi fiat SOHC motori su visoko turazni Very Happy Tacho
E to bi bila prava stvar Florida ThumsUp

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke - Page 3 Empty Re: Ugradnja jaceg motora vece kubikaze od fabricke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu