Greda i odbojne gume

2 posters

Ići dole

Greda i odbojne gume Empty Greda i odbojne gume

Počalji od Crazy128 Uto 25 Avg 2015, 10:29

Ovako, mora da menjam gredu. Staviću novu al me interesuje uloga odbojnih guma i dali je bezbedno voziti bez njih. Na staroj propaloj gredi vidim da pri podizanju točka kad viljuška legne na gredu lim se uvija i stvara se dodatno opterećenje. Pa sam mislio sam da ih ne stavljam već da rupe zatvorim da ne ulazi voda u nju. Koji je vaš savet? Od tereta sem koske u gepeku, dizalice, rezervnog ključa i točka drugo opterećenje nemam. Niti pa ikad nekog vozim nazad. Koji su vaši saveti?
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Greda i odbojne gume Empty Re: Greda i odbojne gume

Počalji od YUgisa Uto 25 Avg 2015, 10:47

Odbojne gume imaju funkciju da stite amortizer od potpunog sabijanja. Ako ti bas smetaju, stavi na same amortizere prednju odbojnu gumu kao sto i ja stavljam:
Greda i odbojne gume BMR_Bilstein_zadnji_amortizeri


Pa ti standardne na gredi nisu potrebne, ali ce se onda bilo koje opterecenje ako se amortizer sabije skroz, preneti na kos. Ali na ispravnoj gredi, ta odbojna guma nije nikakav problem, nego je problem sto je najslabija tacka na gredi oko odbojne gume i tu prva propadne. Ne pomaze ni cinjenica da najcesce da fabricki automobili slegnu zbog dvolisnog gibnja i kad voze cesto natovaren a da nije pojacan gibanj ili kad ljudi spuste sa nedovoljno jakim gibnjem auto, pa onda naleze na odbojnu gumu mnogo cesce od predvidjenog... Wink Kod mene nema problema ali i jedva da je odbojna guma dovatila do viljuske...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu