Zadnja greda Zastava 101

3 posters

Ići dole

Zadnja greda Zastava 101 Empty Zadnja greda Zastava 101

Počalji od Yoxa Uto 24 Jun 2014, 22:14

Pozdrav svima,

Imam pitanje vezano za problem sa zadnjom gredom.

Bio sam na akciji AMSS "Ispravno vozilo - Bezbedno vozilo" danas i prosao sam pregled bez ikakvih problema, tacnije skoro bez ikakvih problema.
Sve funkcionise sto treba da funkcionise, kocnice ispravne 100%, upravljacki sistem ispravan, farovi i stopovi odlicni... znaci to je sve ok.

Medjutim, nasao mi je lik da mi je trula zadnja greda. :/ Kada mi je to rekao bile su mi jasne neke stvari. Primetio sam da u zadnje vreme kada parkiram na nizbrdici na vikendici i povucem rucnu ne mogu da zatvorim gepek i da mi auto malo ljulja na neravninama. Mislio sam da su u pitanju amortizeri, ali ispade mnogo gore. Auto je (koliko sam ja zakljucio) vec poceo da se ugiba pozadi. Sad S obzirom da je to poprilicno opasno i cini auto nestabilnim (iako ga ja vozim najvise 80km/h) moram da se posavetujem sa vama.

Ja bih to odradio sto pre je moguce, ako je moguce (naravno kod majstora/limara). Da li iko zna okvirne cene, problematiku, sta sve moze da podje naopako, koliki je to posao i slicno? Video sam gredu na kupindu za 2100 dinara i to je sve od informacija sto ja imam trenutno.

I molim vas da mi ne saljete odgovore tipa "Gurni auto u Dunav i kupi drugi" jer sigurno bih kupio drugi da mogu, medjutim nisam u finansijskoj situaciji da to mogu da priustim. Uradicu to cim budem mogao i planu mi je noviji auto, ali do tada hocu da ne rizikujem zivot u Stojdzi. Smile

Hvala vam na odgovorima.

Yoxa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnja greda Zastava 101 Empty Re: Zadnja greda Zastava 101

Počalji od YUgisa Sre 25 Jun 2014, 22:18

Posao nije nesto preterano velik za limara da zameni samo gredu ali to obicno bude samo deo problema, rasturanjem se obicno nadje jos mnogo problema sto treba okrpiti... A posao moze da prodje vrlo naopako jer ako je ne postavi kako treba moze da se desi da auto nikad ne ide kako treba nego ce da vuce i slicno tako da treba kvalitetan limar koji zna sta radi. A cene zavise od jako mnogo stvari i od limara i mesta gde to radis i prateceg posla koji ces uraditi i da li ce trebati jos nesto da se radi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zadnja greda Zastava 101 Empty Re: Zadnja greda Zastava 101

Počalji od Yoxa Pet 27 Jun 2014, 23:30

Proverio sam sa svojim mehanicarem i on mi je rekao da su cene najcesce od 50 do 100 eura za ruke u zavisnosti od toga sta limar treba da radi.

Pa pretpostavljam da moze mali milion stvari da podje naopako. Moze (a i verovatno hoce) da nadje jos stvari da se krpi. Sta znam. Moram da pitam konkretno limara pa da vidim. Ovo mi je bilo za prvu ruku informacija. Smile Hvala lepo.

Yoxa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnja greda Zastava 101 Empty Re: Zadnja greda Zastava 101

Počalji od Zuty Sub 28 Jun 2014, 00:23

Moj limar uzima za ruke koliko kosta i greda, tako da za 100e bi bile i ruke i greda.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zadnja greda Zastava 101 Empty Re: Zadnja greda Zastava 101

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu