Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

+7
Sima21
seljak
ristivoje
YUgisa
junior45
Zuty
Crazy128
11 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 21:39

Njega nije dirao..Samo ler gas
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 14 Jan 2015, 21:57

samo pogledaj nivo u karburatoru i iglica u kojem je stanju
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 22:55

Kako mislis nivo, mislis na plovak?! Jel bese 7 mm kada ga prevrnes razmak do poklopca?!
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 14 Jan 2015, 23:01

na ipm je od 10 do 11mm..ako je blize 10 pali bolje zimi a ako je blize 11 pali bolje zagrejan Very Happy i ne treba da bude naopacke nego vertikalan..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 23:43

Nije Ipm, nego je weber.
Kako vertikalan?!
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 14 Jan 2015, 23:48

pa kad drzis poklopac da stoji vertikalno..kad poklopac stavis u vertikalan polozaj plovak treba da se zatvori..mislim da veber i ipm imaju ista podesavanja,to moras proveriti..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od seljak Čet 15 Jan 2015, 06:26

Ista su podesavanja,samo se mere razlikuju dal je plasticni ili mesingani plovak.meris zazor sa zaptivkom zajedno,i to tamo gde plovak ima onaj kao malo izbacen deo a koji gleda na zaptivku.10-11mm,meri sa sublerom.onaj jezicak gde se kaci iglicasti ventil treba da se lagano nasloni na kuglicu.vijak za smesu odvrnes 2,5-3kruga,ukoliko uopste reaguje/da nije kanal zapusen,prljav/.iglicasti ventil ako nemas drugi,vodenom smirglicom iglicu ispoliraj i probaj ustima.kad uvlacis vazduh treba da osetis vakum ako prilikom uvlacenja osetis da prolazi jos vazduha onda nevalja.ovo je orjentaciona proba a i smirglanje nemoze do besvesti,samo malo.probaj pa javi

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Ned 01 Feb 2015, 18:11

Novi problemi sa osmicom Wink Naime i dalje vuce slabo uzbrdo, karb jos nisam cackao al nesto ne verujem da je on problem.U razvodnoj kapi sam video dve "varnice" tj. malo varnici. Nisam gledao dal je negde pukla ili je samo kondenz unutra pa to pravi problem jer sam zurio na stanicu, a kasnije sam zaboravio da pogledam, kada je auto presao nekih 20 -ak km.
Da li auto moze slabije da vuce zbog kape?! Druga stvar je da auto napred "plese" al to je verovatno  do gumica na balans stangli ,tj. verovatno su propale. Kad zamenim, verujem da toga nece biti.
Dalje, kada krecem i npr. skrecem odmah u prvoj brzini ispod tockova se cuje kao da potpisujem na sljunku prvom (otprilike). Znam da mi je osteceno crevo (kocnice) od prednjeg levog tocka i kada sam se vratio sve sam tockove "pipao" i samo je taj levi prednji bio topao (ne vreo). Iz desnog (prednjeg) tocka se cuje neko ujanje od skora pa kontam da je lezaj odradio svoje. A zadnji levi me ubija u bubrege od 55 km//h do nekih 90 km/h kada se izgubi to brujanje kroz karoseriju..
Sve u svemu, to znam da je lezaj, u desnom prednjem tocku verovatno je isto ali me buni sta se cuje to kada skrecem pri malim brzinama, cak mislim da se cuje i kada krecem pravo. Unsure
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 11 Feb 2015, 23:48

Posto jos nisam svracao do majstora, jer nemam ni vremena ni novca sta moze da utice da auto nekad lepo vuce, a onda nekad nece da primi gas tj. kao da guram sleper ispred sebe. Dal moze biti problem ovo sa kocnicama sto me muci pa blokira, ili nesto drugo je po sredi tipa razvodnik,svecice,itd. Nema pravila, nekada povuce lepo uzbrdo, a nekda jedva drugom izvucem, negde moram i u prvu da ubacim (zavisi od brda).Isto je i na ravnom, ako ide onda sto bi rekli lepi za sediste, ako ne prima gas jedva ide. Preko belih linija kada prelazim (recimo preko pesackog) auto mi pliva ko brod. Ode i levo i desno (kontam da je to do gumica na balans stangli, odsluzile svoje)
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od YUgisa Sre 11 Feb 2015, 23:55

Ako das naglo gas i trgne u jednu stranu i onda pustis pa povuce u drugu, to su gumice. Sto se tice ovog drugog, da su kocnice, onda bi se vremenom zagrevale tako da bi mogao da namrisis ili barem da popipas tockove da li se greju, a i ne verujem da bi malo blokirale, malo ne... Mislim da ti je to nesto do karba ili paljenja, e sad tacnije ti ne znam reci, mada cini mi se da je Junior nesto pricao da je imao takav neki problem da malo ide dobro malo ne, da dosta trosi pa je ispalo da je busan plovak u karburatoru.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Čet 12 Feb 2015, 00:05

Da,da.To si me pitao vec jednom..To upravo radi, das mu gas ode u jednu stranu, pustis ode u drugu.. Pa sad, moze biti da se i potrosnja povecala. Malo pre sam presao nekih 50 -60 km, sipao sam mu gorivo 1000 din i imam malo vise ili cak isto (tesko je proceniti) nego sto sam imao pre sipanja sto ne bi trebalo bas da bude jer nisam sipao na prvom km, vec na nekom 15-om otprilike. Voznja bila 90% auto put sa brzinom od oko 80 do 90 km/h nekad i manje jer bukvalno imam osecaj da kada prikocim auto ide posle losije xD

Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Zuty Čet 12 Feb 2015, 16:33

Simo imam isti problem kod mene blokiraju tockovi.... xD xD xD
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Čet 12 Feb 2015, 17:17

Pa sto je najgore, ja ne znam da li blokiraju. Takav utisak samo imam. Nekada stisnem malo gasa,on pocne da pisti - kao kais da proklizava. Ranije sam to cuo samo na uzbrdici ako mu dam malo po gasu, a sad je poceo i na ravnom ponekad da se cuje, tacnije kada nece da vuce. E sad, kao sto sam gore naveo osteceno mi je crevo na prednjem levom tocku, pa mozda i to malo hebe. Kada sam menjao antifriz kod majstora i filter goriva posto je auto bio na kanalu rekao sam mu da mi proveri kocnice i rucnu. Ja usao u kola i sve kaze lepo vraca xD . Smanjio mi ler gas, i od tada auto sve losije i losije vuce (znam da to nema veze ni sa antifrizom, ni sa ler gasom,ali neki gremlin hebe). Cak i kada "prokine" slabije vuce nego pre. Poceo sam da se tripujem da se ulje steglo na ovoj hladnoci, ali opet nije toliko ni gusto 15w40 je sipano i to Nisotec xD  posto je to predvidjeno da se menja uskoro.. Negde mi je pustalo i majstor nalije to pa kao da ne bacam pare i da vidim kako ce da se ponasa sa tim uljem posto je jedno od jeftinijih. I curenje je prestalo, mada ja mislim da je bio problem na filteru ulja tj. da je on odsluzio svoje (naravno i to je zamenjeno kada i ulje).
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Čet 12 Feb 2015, 22:24

Ako nisu kocnice,onda ili razvodnik umire,ili se gusi od iber gasova zbog mesanja ulja Very Happy oce i meni da pisti yugo,al to tek kad predje 4500rpm Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Čet 12 Feb 2015, 23:45

Pa tako i meni pisti negde oko 3,4-4 k rpm. Sto bi rekli, ko da ga potpisujem i u cetvrtoj
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 25 Feb 2015, 20:25

Posto jos nisam isao do majstora, a osmica mi trebala pistanje se pojacava.
Sad pisti cim ga vozim 40 km/h i vise. Ali, zanimljivo je da kada npr. ne pisti (jer nema pravila, nekad pisti, nekada ne - nekada vuce nekada nema snage) i predjem preko bele linije iste sekunde zapisti, preko pesackog gde je ofarbano belo takodje kao da prokliza.
Imam utisak da mene stvarno hebu kocnice. Primetio sam i da prednji trap nije kako treba jer skida spoljasnje strane gume. Ne znam da li to ima veze zbog balans stangle jer su otisle gumice pa seta.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 15 Apr 2015, 21:30

Resena misterija ovih dana sa osmicom. Oba prednja kosa napukla i to na zdravo Unsure Mad Limarija nije trula tu nigde. Ne znam dal ujak nije imao kakav udes jer mi sve tako deluje. Veoma cudna mesta gde je napuklo pa cak i greda malo napukla. Izvareno pre neki dan, zamenjen lezaj desnog tocka jer je bas otisao i spona koja je takodje otisla. Tockovi su bukvalno isli u osmicu i samim tim je auto kocio i pistao. Svaki tocak vodio svoju politiku. Sve zamenjeno i izvareno i centriran trap.. Drugi auto, vuce sad kao lud. Uzbrdo se odlicno pokazao jer sam terao preko istih uzbrdica. Mislim da se ovaj auto nece previse zadrzati kod nas ili cu da potrazim novu skoljku pa da prebacim motor.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od ZAC Sre 15 Apr 2015, 21:58

Mislim da kecevi znaju da popucaju i na zdravo...potvrdice neko ko bolje poznaje problematiku.
Resenje za ujaka je da postavi sanke i kosku, pa da ga koliko toliko ucvrsti...to jest da rasporedi sile na levu i desnu stranu..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 15 Apr 2015, 22:04

Pa ne znam bas, nisam video ni jednog da je pukao na zdravo sem ako nije imao udes.
Nisi bas pratio postove gde sam pisao da sam dobio na poklon tu osmicu od ujaka, tako da je sad u mom vlasnistvu. Moje misljenje je da se ne siplati ulagati u nju sem mozda da nabavim "novu" skoljku. Limarija nije problem da se zakrpi, ali me vise brine greda koja je napukla. To mi se ni malo ne svidja. To sam primetio kada je auto podizan jer na dizalici taj razmak se zatvori a kada se auto spusti i padne tezina motora tu se razvuce.. Zeva 2,3 mm. To mi se ni malo ne svidja. Sad je ispeckan, pa ne smem bas da ga cepam previse ali za neke moje potrebe ce da posluzi.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od ZAC Sre 15 Apr 2015, 22:09

Koliko znam, a i secam se na nasem kecu nekada..kad auto stoji u mestu a volan okreces levo desno zvace izmedju haube i krila (menja se luft) i to na glanc novom kecu....znaci da vremenom popuca spoj na kosu... naravno i pracka...greda, kako vec ko zove.. tako da nije iskljuceno da pucaju i na zdravo...mislim da to boljka koja prati keceve oduvek.
Nikada Zastava nije ojacala karoseriju nekom polusasijom, krakom sasije ili slicno...kao sto rade sve druge auto industrije..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Mitke Sre 15 Apr 2015, 22:21

Simo, ako je izvareno, sanka koske i gas samo, nema da mrdne to.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od ZAC Sre 15 Apr 2015, 22:36

Tako je, samo pazi ko i kako ga vari...ne zaboravi da tamo gde oprlji brener...lima vise nema...gotov je.. Znaci obavezno tackasto zavarvanje a na mestima gde kosevi zvacu tvrdo lemljenje mesingom ili srebrom...tak oje i fabrika odradila...u protivnom ponovo pukne jako brzo.
Obavezno grundiranje lima na mestima zavarivanja, pa farbanje osnovnom i lakom....tak onda eventualno neka  elasticna zastita..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 15 Apr 2015, 22:39

Pa ne znam Zac, stvarno ni na jednom kecu nisam video da tako pukne na prednjem kosu.
Mada, kako je ujak cepao ovo nije ni cudo. Po Beogradu se vozila samo 1 i 2 brzina. Samo kada izadje na otvoreno se terala u cetvrtoj brzini. Ja sam se vozio sa njim, pa to para usi kada ides 1 patos 2 patos i cepas nekih do 60+ po gradu u 2 brzini. Mislim, volim ja povremeno da patosiram, ali on to konstantno.. Ne smetaju meni ti visoki obrtaji, ali ono je bilo uzas..Ok je ako to traje kratko dok ne presaltas u vecu brzinu ali voziti tako duze vreme probija bubne opne.

Mitke, videcu sta cu. Za sada mozda sanke neke nabavim. Koska ce da priceka jos. Jeste, ispeckana je. Ostalo je jos famozni lezaj na zadnjem tocku koji nikako da odem da zamenim. A presao sam vec nekih ~ 1000 km sa takvim lezajem. Cim predjem 55 km/h pocinje ta uzasna buka od njega pa se preko 80 cuje tise a u krivini ulevo se gubi taj zvuk. Jbg, jedno po jedno sredjujem. Ima jos sitnica da se srede u vidu ispucalih creva za gorivo. Za limariju jos nemam para jer su zadnji rubovi popustili, a kako sam video na kanalu ni patos nije bas u veselom stanju. Ima rupica. Za sada se tera, pa cu videti sta cu sa njom.


Poslednji izmenio Sima21 dana Sre 15 Apr 2015, 23:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od ZAC Sre 15 Apr 2015, 22:52

Ceek, gde ej tebi tacno pukao? Jel na spoju kosa, krila kod A stuba?   Ak oje u tom delu to je to...svi tu pucaju., i tu se tvrdo lemi

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od ristivoje Sre 15 Apr 2015, 22:56

Ako može da nam slikaš to pa da vidimo?
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. - Page 2 Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu