Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

+7
Sima21
seljak
ristivoje
YUgisa
junior45
Zuty
Crazy128
11 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Uto 09 Dec 2014, 13:33

Jutros su cale i keva krenuli do grada. Koliko sam kroz san cuo, osmica kad je upalila radila je ko na dva klipa. Sat vreme posle moji me zovu kazu da nece da upali. Zaverglao je, daje neke sitne znake kao da hoce da upali, ali puca na usis i pozadi kao da je prezubila, medjutim, skinem poklopac kaisa i pogledam fazu, sve je na svom mestu, nije preskocila ni zub. Razvodnik fiksiran, ne mrda. Izmerim otpor na razvodnik, iznosi 1250oma (to bi trebalo da je ok?) kapa cista, ruka cista. Kablovi su joj novi, svecice nove. Sta da joj radim? Jel moguce da je komutator crko? Neka ideja? Kako da ga ispitam?
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Zuty Uto 09 Dec 2014, 18:39

Kakvo je vreme trenutno, ja sumnjam na kablovi, kazes novi, ok ali pokusaj prvo to da proveris.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Sre 10 Dec 2014, 18:48

Nisu kablovi. Sve ispitano i dalje nije htela.. Sutra rasturam da proverim sta i kako, ako ne ide imacu brdo rezervnih delova za juga uglavnom odlicnih. Smile moze zakljucano
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 10 Dec 2014, 20:00

Misko,pogledaj dal je razvodnik u fazi,da nije utekao negde..ili je neko cackao redosled kablova..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Sre 10 Dec 2014, 20:12

Nista joj nije cackano, cale je upalio i ujutru je radila ko na dva klipa, pa odjednom je probila rad. Otisli oni tako, u grad samo pocela da se davi, da stuca pa opet stabilizuje rad i odjednom se cula jaka explozija pod haubu. Cale mi to rece. Puklo ko pistolj. I vise nije htela da upali, kompresija joj 11,2 na ladno na sva cetiri, razvodnik ispravan, varnica je ima, al puca ko pistolj na karb.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od YUgisa Sre 10 Dec 2014, 20:13

To meni izgleda kao da je prezubila...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Sre 10 Dec 2014, 20:14

Nije. Sve oznake se poklapaju.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 10 Dec 2014, 20:21

Moze da se desi samo razvodnik da makne,ne bregasta,pogledaj
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Sre 10 Dec 2014, 20:24

Pa jedino ako mu je crko onaj zupcanik sto tera vreteno. Mada da je on nebi imala podmazivanje. Al pogledacu sutra, uzubicu je iznova. Ako upali dobro je, ako ne rasturanje u delovi. Cale se zagrejao za golfa 1, 1.5 dizel. Nece vise da fura na plin, a reatest skup.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 10 Dec 2014, 20:27

Tom 1.5 smanjena kubikaza da manje trosi xD
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Sre 10 Dec 2014, 20:38

Ne znam Very Happy gledasmo ga na oglasi, 1.5 dizel, 80 godiste. A plus neko izlagao mog caleta da ta naftarica trosi 4 na otvoreno, a ja iskreno nemam pojma kolko on stvarno trosi. Al nek radi covek kako oce. Sta da mu radim, meni je najbitnije da mi ostanu amorti, kocnice i trapovi od osmice. Na njoj je sve u trapu takoreci ganc novo. Nema nigde luft.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od ristivoje Sre 10 Dec 2014, 21:30

I ja bi rekao da se pomerio razvodnik,samo ne znam kako.Ja sam nešto čačkao pa sam ga pomerio odkacen Isto pucao ko pištolj dok vergla. Došao čovek,okrenuo razvodnik kako treba i upalio na zub.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Pon 15 Dec 2014, 16:33

Osmica se vratila u zivot. Crko joj razvodnik. Stavljen drugi i upalila ko mina Very Happy jedna sreca u nesreci. Smile hvala svima na pomoc. Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 20:52

Ne znam dal da otvaram novu temu sa svojim problemom, ili da pisem u ovoj posto se isto radi o 128-ici Wink Ako je potrebno neka neko od admina otvori novu temu sa adekvatnim nazivom teme Wink

Naime, nasledio sam 128 od ujaka (koju nikako da predstavim u temi), 1991. godiste.
Problemi koje imam sa njom su sledeci:
1. Kao da imam problema sa kocenjem. Kocnica hvata na oko pola , a ako je nadrukam iz treceg puta hvata pri vrhu i bas je tvrda. Doliveno malo kocione tecnosti jer nije bila puna bocica. Jedno crevo (na prednjem levom tocku, je naprslo). Ako se koci naglo, rekao bih da auto malo vuce u desnu stranu. Uskoro bih trebao da menjam to crevo (ne znam sta i koje da kupim) pa se nadam da ce ovaj problem da se resi.
2. Desavalo mi se da kada krenem, auto bukvalno jedva ide. Kao da su blokirali paknovi. Par puta sam morao da stanem i povukao rucnu lagano i vratio i nastavio bez problema sa voznjom. Kada sam menjao antifriz kod majstora, rekao sam mu da poglea i rucnu dok je auto vec na kanalu i sve lepo funkcionise. Kaze da mu sajla izglea novo kao i paknovi. Sve lepo vraca. Nozna kocnica takodje sve fino odradjuje, i tad mi je i pokazao da je crevo naprslo na prednjem levom tocku. Sta "gusi" auto i dalje mi je misterija, sem da se to uopste vise nije desilo kada sam se vratio od majstora, a presao sam oko 600km
3. Kada je auto vec bio na zameni antifriza, zamenjen je i filter goriva. I dok je menjao, majstor skine kuciste filtera da pogleda filter za vazduh koji sam skoro promenuo. Upalim auto, i kaze da mi karb preliva, tj. sipa gore kao lud. Nisam primetio neku jacu potrosnju do tada, a iskreno nisam ni gledao u karb dok je auto bio upaljen pa nisam to ni primecivao. Auto je lepo vukao, i normalna neka potrosnja je bila (bar na otvorenom, za grad i ne znam). I on mi smanji ler gas jer je bio malo veci, ne nesto previse cim ja to nisam ni primecivao toliko u kabini. I od tada auto losije vuce uzbrdo? Dal je moguce da auto ide losije sa smanjenjem ler gasa?!
4. Desava mi se da i na uzbrdici (nekoj bas strmoj gde mora u 2 brzinu, eventualno ako sam prazniji u kolima moze 3) da "pisti" nesto ili "cvili" kao neki kais kada bi proklizavao, pa ne znam sta moze da bude sem lamele da proklizava. Al opet, vuce lepo (tj. vukao je dok majstor nije smanjio ler gas) i kvacilo normalno hvata a ne visoko. Ne znam sta moze da "pisti"
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od YUgisa Sre 14 Jan 2015, 20:57

1. Vazduh u sistemu, zameni crevo i najbolje i kompletnu kocionu tecnost i izluftiraj sistem.

2. Mozda je bilo hladnije pa je malo smrzla rucna..

3. Ce ti reci neko od karb majstora sa foruma.

4. Vidi da li je stegnut klinasti kais kako treba...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 20:58

P.S. Posto ne moze vise da stane pisanje, pisacu ispod nastavak Wink

5. Poslednje sto mi se desilo sa famoznom osmicom,je bilo jutros nesto posle 2h. Krenuo sam da odvezem neke prijatelje jer smo slavili Novu godinu i kako sam izasao na pravac volan je vukao prvo u levu stranu, ja ga vucem na desnu. I tako mozda 5,6 metara i onda krene da vuce u desnu stranu i ja ga vucem na levu i isto tako 5,6 metara.. I onda se sve unormalilo?! A i desava se od ranije da ako ima neko ulegnuce ili neka rupa na putu pa okrpljena da auto "pliva" napred.. Kao da povuce u jednu stranu pa ga ja motanjem volana vratim na pravac. Nekada se to desava pri saltanju brzine i to iz 2 u 3, ali nisam primetio iz 3 u 4. Bukvalno, kako saltam auto krene u jednu stranu - obicno u desnu.. Sta bi tu mogo biti problem, letva ili nesto drugo?!
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od YUgisa Sre 14 Jan 2015, 21:00

Gumice b. stangle su propale... Uzmi kreni naglo u prvoj, ako povuce desno i onda naglo pusti skroz gas, ako cimne u levo onda su sigurno gumice, zameni na nosacima i ramenima na b. stangli.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 21:01

YUgisa ::1. Vazduh u sistemu, zameni crevo i najbolje i kompletnu kocionu tecnost i izluftiraj sistem.

2. Mozda je bilo hladnije pa je malo smrzla rucna..

3. Ce ti reci neko od karb majstora sa foruma.

4. Vidi da li je stegnut klinasti kais kako treba...

1. Crevo cu svakako da menjam pa ccu onda da izluftiram sistem i nadam se da ce to da se sredi. Ne znam koje crevo da uzmem, imas li neku preporuku Wink

2. Naprotiv, to se desavalo kada je bilo toplije vreme

3. Sacekacu nekog Wink

4. To cu morati sutra ako stignem  jer sam u obavezama nekim


YUgisa ::Gumice b. stangle su propale... Uzmi kreni naglo u prvoj, ako povuce desno i onda naglo pusti skroz gas, ako cimne u levo onda su sigurno gumice, zameni na nosacima i ramenima na b. stangli.


Da,da..To se desava kada stisnem auto u prvoj..Povuce desno..Nisam probao da pustim gas Wink
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od YUgisa Sre 14 Jan 2015, 21:06

E stvarno ne znam, ne znam koje proizvodjace su ljudi uzimali ali ja sam na tri Zastave vec video da ljudi zamene crevo i popuca za manje od godinu dana, jedno cak manje od mesec dana... Znam da ce biti sad fora da ne ides na trke, ali ja bih najradije stavio ona pancirna, to je 10e komad ali si barem sigurniji nego sa gumenim, mada verovatno mogu negde da se nadju neke Akron, Gudjir i slicni...

Pa ne znam, proveri jos jednom da li idu one makazice lako kod rucne Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 21:09

Znam da si se bakcao oko kocnica i creva pa rekoh da te onda i pitam za creva.. Ma uzecu za sada gumeno neko pa cemo videti dalje. Gumeno je i sad na njemu. Hvala na odgovorima, za ostale cu cekati nekog drugog Wink
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od YUgisa Sre 14 Jan 2015, 21:16

Ne znam, vidi sa Miljanom i Predragom, oni sigurno imaju iskustva sa tim, ja sam kod mene stavio ta pancirna...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 14 Jan 2015, 21:21

smanjenjem ler gasa se ne moze smanjiti kako auto vuce u brdima,taj sraf sluzi samo da drzi leptir otvoren kad je noga van gasa..a to sto slabo vuce uzbrdo,to moze biti da je do prelivanja karba,ja sam imao taj problem na y45,iglica se toliko izlizala da nije mogla vise da zatvara dotok goriva,pa je u brdima dimio i detonirao..trosio je oko 1l vise nego inace i mnogo gore vukao,posto kad udjes u brdo,on ustvari dodatno otvori plovak pa ga ugusi gorivom..tako da bi mozda trebala da se pogleda iglica na karbu,cisto onako radi reda..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sima21 Sre 14 Jan 2015, 21:35

Ma jasno za ler gas, al ono gledas i pre toga prelivao i isao lepo uzbrdo i sad mu privrnuo ler gas i auto nema snage da se uspentra u 3 gde je vukao pa ga saltam u 2 pa rekoh da mu nije smanjio i dotok vazduha pa se ugusi Wink
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Crazy128 Sre 14 Jan 2015, 21:35

Zavrteo mu je šraf za smešu. Verovatno. Zato i slabije vuče. Skini svećice pa pogledaj kakve su kad postigne radnu temperaturu. Treba da budu braonkaste, kod tebe po tvojoj priči su verovatno sivkaste ili bele. Da preleva morao bi da prešteluje plovak, tj da skine poklopac karba, pogleda iglicu i dotera nivo. Ostalo su ti sve rekli Yugi i Junior. Wink
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od junior45 Sre 14 Jan 2015, 21:38

sraf za smesu ima veze samo na leru,u voznji se ni ne oseti
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto. Empty Re: Molim za pomoc. Osmica pobrljavela nacisto.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu