Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc...

2 posters

Ići dole

Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc... Empty Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc...

Počalji od Baggiolinho Čet 20 Apr 2017, 09:23

Pozdrav ljudi,nadam se da cete mi pomoci:

1.Koliko sam uspeo da uvidim to je da mi bllokiraju prednje kocnice na oba tocka,da bih blize pojasnio ovako...npr sam na uzbrdici,crveno na semaforu i drzim kocnicu...zeleno,stiskam kvacilo,prva brzina pustam kocnicu i polako po gasu.E u ovom momentu se pedala kocnice slabo vraca na gore,sa predjenih par metara ona se potpuno vraca i sve ok.Inace se oseti kako na uzbrdici kada se u takvoj situaciji pusti kocnica auto i dalje skoro nepomicno stoji.Inace auto koci dobro,plocice su ok i trose se ravnomerno sa obe strane,klesta su u ok stanju.

2.Z101 moja ima plin,inace palim na benzin i gasim takodje.Pri hladnom startu i povucenim sauhom mora da verglam i drukam gas par sekundi da bi auto upalio i krenuo da trese kao blesav,i inace sauh nikako da drzi obrtaje sam tako da se mora na gasu biti uvek.Inace kada se auto zagreje sauh lepo funkcionise.Stelovano je paljenje stroboskopom ali i dalje isti problem.Provalio sam onaj sraf na karbu sto se podesava ler cini mi se nesto ne funkcionise jer auto radi da li ga ja zavrnuo ili odvrnuo,jednostavno kao da nema funkciju,kako i gde to naci i zameniti.Inace je karb jednogrli i busen zbog plina.

3.Sirena mi uglavnom ne radi,a par puta je zatrebala bas bas obzirom da voze razne budale po drumu.Po nekada hoce da zasvira ali moram da lupam po njoj i okrecem volan ne bi li iole po malo uhvatila kontakt.

Hvala vam puno unapred.
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc... Empty Re: Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc...

Počalji od Milos Čet 20 Apr 2017, 10:06

Moguce da je glavni kocioni zaribao mada ja bih rasturio prvo kljesta da to pregledam, zna da se nakupi oksidacija u cilindru i ona glavi klip.

Ler gas se steluje pod spustenim sauhom, zato i ne reaguje ako je sauh podignut. Ako si stelovao sa spustenim sauhom, onda imas neku falinku, najverovatnije da je karb spreman za remont.
To sto se trese pod sauhom, cenim da je membrana sauha otisla. Skini kuciste filtera vazduha, upali auto na benzin sa povucenim sauhom i pogledaj klapnu sauha, kada se upali auto ta klapna mora da bude malo otvorena. Ako je skroz zatvorena i kada se upali auto, znaci da je membrana sauha pukla i nema funkciju.

Sirena, verovatno kontakti na ablenderu. Uzmi unimer i igraj se malo Very Happy
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc... Empty Re: Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc...

Počalji od Baggiolinho Čet 20 Apr 2017, 10:33

Kljesta su rasturena kod ortaka,klip ide malo teze ali kaze da ne bi tebalo da je to problem.Kako razraditi da klip ne glavi?Glavni kocioni jedino da se kupi novi ili ?

Stelovano je sa spustenim sauhom,gde je zavrtanjem i odvrtanjem ler gas bio skoro pa isti,nije se gusio tj pojacavao kako treba...sa skroz zavrnutim srafom nema gusenja lera.Na karbu su stavljeni novi dihtunzi i ociscen je ali ocigledno da mu treba neki tezi remont ili da se uzme neki polovan u ok stanju jer nemam pojma ovom sta je Very Happy.

Kako se igrati sa uniremom? Very Happy nisam upucen u tu igrackicu Very Happy
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc... Empty Re: Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc...

Počalji od Milos Čet 20 Apr 2017, 10:57

Prvo pogledaj stanje samog klipa. Ako na telu koje klizi ima pora i rupa od oksidacije, onda je taj klip za bacanje. Ako je klip ok, onda neka fina smirgla i malo osmirglas sam ulaz u cilindar na kljestima, tu se obicno skupi najvise oksidacije. Izvadis kompresionu gumicu unutar cilindra, namazes klip kocionim uljem i stavis ga u cilindar i prstima ga uguras unutra. Osetices u kom delu glavi i teze ide, taj deo malo osmirglas pa ponovo. Tako sve dok klip bez problema ne ulazi i izlazi iz cilindra.

Onda bih morao da pogledam prvo, mozda sraf ne dodiruje lepo polugu gasa pa zato ne reaguje. Imao sam takav problem kod mene ranije.

Unimer je aparat koji meri struju i napon. Tebi treba merenje napona, da izmeris na samoj sireni i na ablenderu i videces gde je problem. Mozda je zica neka prekinuta, neki kontakt zaprljan. Mada za pocetak mozes skinuti volan, dva pipka na ablenderu malo nategnuti na sebi (pazi da ih ne polomis) i dve opruge samog tastera sirene malo da rasiri. Trebalo bi da resi problem.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc... Empty Re: Par problema sa mojom Z101,molim za savete i pomoc...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu