Molim za pomoc (termoprekidac na usisnoj grani za vakume)

3 posters

Ići dole

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) Empty Molim za pomoc (termoprekidac na usisnoj grani za vakume)

Počalji od ivan_valika_plana Pet 06 Jan 2012, 00:13

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) Slika2062278x640


Imate ovde na slici oznaceno crni kruzic ka ovom termo ventilu ili sta je vec sto sluzi za vakume nesto me zeza nekad otvori nekad zatvori i pitam se kako se ova stvar zove da bih nasao i gde iam da se kupi i da li mozda ima neko vec ko bih mi prodao...On sluzi kad je na leru ladan da digne ler gas i akd se zagreje grana on zatvori taj termo ventil i onda ler sam padne na odgovarajucih 800 do 900 obrtaja.. problem je sto meni nece da zatvori i ler mi stoji na 1200 i zagreje se auto normalno nekad spusti sam sa 1200 na 800 a nekad nece moram drugi da nabavim i da ma svoje cevcice za creva a kod men nema ja sam karabudzio nesto jer kad sam granu dobio sa tim nije ni imao izlaze izgleda da ih je neko polomio ili sta vec ja sam pokusao da sredim ali slaba vadja vidite i sami....

Evo dodao sam sliku jos jednu

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) 98766565
ivan_valika_plana
ivan_valika_plana
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 115
Godina : 37
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 27.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) Empty Re: Molim za pomoc (termoprekidac na usisnoj grani za vakume)

Počalji od CyberianIce Pet 06 Jan 2012, 01:23

To je upravo to sto kazes: termoventili koji pustaju ili prekidaju vakuum (crni i beli) Jedan je PTV (pozitiv temp valve) a drugi NTV (negative temp valve) i oni sluze da bi fino podesili obogacenje smese kada je motor hladan ili vruc kod slozenijih karburatorskik sistema (kao npr TLDE). Ja sam ih imao u fiat tipu ali sam ih bacio napolje zajedno sa starom usisnim granom, jedan mi se odlomio, drugi zapekao ali to nije imalo nikakve veze posto se taj auto vozio iskljucivo na TNG pa nisu imali nikakvu funkciju.

To trebas videti u prodavnicama delova za fiat-e posto su oni Tipo 1.4 karb modeli obavezno imali taj deo. Treba da pise sa jedne strane kataloski broj a sa druge da je ugravirana temperatura otvaranja/zatvaranja. Ili pogledaj da uzmes komplet drugu usisnu ako nadjes zajedno sa tim ventilima pa samo prepakuj njih, to nije skupo.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) Empty Re: Molim za pomoc (termoprekidac na usisnoj grani za vakume)

Počalji od ivan_valika_plana Pon 09 Jan 2012, 18:18

pa videcu ako se niko nejavi uskoro potraicu po otpadima mozd aegde nadjem ispravni i obici cu prvo prodavnice u kome se prodaju vecinom fijatovi delovi opet hvala na konsultaciji

EDIT:

Ima li nekog da mi pomogne da nadjem ovaj djavo Smile.

(Prebacio sam ti donji post ovde da se ne bi ređali postovi, koristi opciju EDIT, da bi dodao na postojeći post, ako nemaš nikog ispod da piše. Petar)
ivan_valika_plana
ivan_valika_plana
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 115
Godina : 37
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 27.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) Empty Re: Molim za pomoc (termoprekidac na usisnoj grani za vakume)

Počalji od Tatamata Pon 04 Jan 2016, 21:47

e i meni treba bas to jel ima negde da se kupi???????
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Molim za pomoc  (termoprekidac na usisnoj grani za vakume) Empty Re: Molim za pomoc (termoprekidac na usisnoj grani za vakume)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu