Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

+2
Zuty
Petar
6 posters

Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od Petar Pon 08 Sep 2014, 08:27

Dakle, kao što naslov kaže. Meni je već mnogo vremena i živaca otišlo jureći pare, koje nikako da stignem, a ticale bi se finog peskarenja i prefarbavanja alufelni u belu boju, zarad zaštite aluminijuma od korodiranja. Aluminijum mi korodira baš na rubu felne gde se nalepljuje tubeless guma i posle nekog vremena tamo krene da ispušta vazduh i mora na novo prelepljivanje.

Dakle neke od dilema:

- da li u tubeless gumu ubaciti unutrašnju gumu
- koja mi je varijanta jeftinija: peskarenje i prefarbavanje felni ili unutrašnje gume...

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od Zuty Pon 08 Sep 2014, 11:13

Ja mislim da ti je jeftinije unutrasnje gume, ja sam placao oko 500din jednu.
A ovo da li ubaciti unutrasnju, da ako su gume lose ili u tvom slucaju felne.
A da probas da sve lepo osmirglas felne i skines tu oksidaciju.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od Petar Pon 08 Sep 2014, 12:26

Pa bojim se jer je u pitanju aluminijum a njega dosta dobro izjede so preko zime. Onda bolje bi mi bilo da ga jašem na unutrašnjim gumama.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od dragan77 Uto 09 Sep 2014, 21:05

ma unutrasnja guma je prosla stvar,leto,topliji asfalt,izulja se i onda si kod vulkanizera jako cesto,jeste ovo malo vise i posla i novaca,ali se na duze staze jako isplati,veruj mi probao sam,
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od YUgisa Uto 09 Sep 2014, 21:09

Nece pojesti so aluminijum preko zime, ja sam vozio moje pa nisam imao nikakvih problema. Bitno je samo da su prefarbane tj zasticene nekim slojem laka. Mada treba proveriti da li je uopste do felne, da nisu gume prozne, ja sam imao foru sa rezervnom da se odlepi malo i ispusta i ustvari je bio problem to da je guma porozna i gubi vazduh i onda se odlepi, cim sam zamenio gumu sa novom, vise nikad nisam imao problem.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od Crazy128 Sre 10 Sep 2014, 22:50

Sto se guma tice, moja preporuka tubeless. Prvenstveno iz bezbedonosnih razloga. Smile Ako ti felne pustaju, ocisti ih i ofarbaj i nece biti problema. Unutrasnja guma je nebezbedna za ostriju i brzu voznju. Jer ona kad se izbusi ili pukne izgubi odmah pritisakg i odvuce u stranu, i pritom felna osteti spoljasnju, dok kod tubeles to se ne desava. I ako se izbusi lagano ispusta i imas vreme da se bezbedno zaustavis.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od zeleni macak Čet 11 Sep 2014, 07:46

Ne skrecite sa teme  ,otvorio sam vam novu temu o vasoj raspravi o koroziji https://zafc.forumsr.com/t4268-diskusija-o-koroziji-i-oksidaciji#172299   pa tamo nastavite sa izlaganjem svojeg znanja o tome .
zeleni macak
zeleni macak
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1994
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 08.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume? Empty Re: Dilema: da li da vozim na "tubeless" gumama ili da ubacim unutrašnje gume?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu