Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

+4
charjek
zastavayugo1.1i
nebojsas
kokisa82
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od charjek Sub 09 Jan 2016, 20:05

moj landirenzo vozen 10god presao 110000km i evo sad zreo za zamenu...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od kokisa82 Ned 10 Jan 2016, 11:48

Imao sam ja landi isparivac i poceo da zeza,hteo da remontujem ali majstor kaze da oni nisu za remont,zamenom membrana nista se ne dobija,takvi su isparivaci,dok rade rade.Kupio Lovato i nema problema,kod njih memrane teraju i po 100000k. Ima da se nabave original Lovato membrane,ja kupio za rezervu letos ako nekada zatrebaju u Bg.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od charjek Ned 10 Jan 2016, 13:25

gde si uzeo lovato isparivac u nekom ovl. servisu pa ti oni ugradili ili ovako nasao negde?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od kokisa82 Ned 10 Jan 2016, 16:07

Ima kod mene u gradu covek koji prodaje sve za plin,uglavnom svi servisi koji ugradjuju plin kupuju od njega.Sam sam ugradio,sve zice idu isto ko na landi,prekidac u kabini se ne menja,bitno je samo da je isto elektronac.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od charjek Ned 10 Jan 2016, 17:09

znam, jedino prikljucci za vodu ne znam jel odgovaraju...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od Alex Sre 06 Sep 2017, 11:07

Da podignemo malo temu.
Imao sam problema sa paljenjem na plinu kada malo zahladni nece da upali i moram bas dugo da verglam dok ne uspe.
Neko mi je rekao da polijem isparivac vrucom vodom,uradio sam tako i lepo pali,kazu da su se stvrdnule membrana i vruca voda ih otpusti pa onda lepo pali.
Onda sam promenio membrane i lepo je radilo nekih 600km i opet isto opet polijem isparivac i lepo pali,opet kupujem membrane ali od drugog proizvodjaca i sve super medjutim sada opet pocinje ista stvar(sada nisam merio predjenu kilometrazu ali verujem da je presao 1000km + - )
Zato sam resio da Landirenza promenim sa Lovato-m,evo slike landirenza:
Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Landirenzoec04_zps3ed33838.jpg_original
Kupio bih ovakvog Lovata:
Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Lovato-elektronski
Mislim da su oba elektronska ali ne znam da li pasuju plinski i benzinski ventili sa Landirenza na Lovata ili i oni moraju da se promene?
Plinski ventil je valjda ono u cemu stoji filter gasa?
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od kokisa82 Sre 06 Sep 2017, 14:12

Samo zameni isparivac,sve ostaje isto,to mozes i sam da uradis.Ja sam pre godinu dana zamenio membrane na Lovato isparivacu a nije ni trebalo nego eto cisto zbog sebe jer 5 godina je star isparivac.Landi mozes da bacis u kantu jer tu ne pomazu nikakve membrane.Membrane u Lovato sam stavio originalne u servisu gde sam ugradio plin i kostalo me 2500 dinara samo membrane,ugradnja nista.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od Alex Čet 07 Sep 2017, 10:46

Hvala.
Jos jedna stvar me interesuje,nasao sam atestirani Lovato isparivac i bocu od ove godine(decko prodaje samo u kompletu i valjda daje i potvrdu od atesta),moj atest je od prosle godine ako kupim ovaj isparivac i bocu da li onda kada meni istekne moj atest i budem radio reatest mogu da atestiram ovaj drugi isparivac?
Da li mi nesto vredi njegova potvrda od atesta ako kasnije mogu da atestiram njegov isparivac umesto mog Landirenca?
Pitao sam ga da li ima papire od boce i isparivaca ali kaze da ima samo ovu potvrdu od atesta.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od kokisa82 Čet 07 Sep 2017, 13:51

Do kada ti vazi tvoja boca u autu?
Ako tvoja boca vazi jos 5 godina posle reatesta onda ne moras da kupujes jer onda mora nova.Na reatestu sr bas i ne gleda isparivac,moze da bude star 20 godina,bitno je da imas papire od njega,bitan je serijski broj.Kada je kod mene radjen prvi put atest bio je Landi isparivac a na reatestu Lovato,samo sam mu prilozio papir od isparivaca,video serijski broj i upisao tamo u uverenje.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od Alex Čet 07 Sep 2017, 22:37

Sve mi je novo atest mi vazi do 2021 godine pa posle jos 5 godina reatest,prosle godine sam radio reatest i menjao bocu i sve ostalo,ostao mi samo moj isparivac.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od kokisa82 Čet 07 Sep 2017, 22:40

Kupi nov Lovato isparivac,montiraj i vozi,na sl.reatestu samo pokazi papir za isparivac da vide da si menjao i to je to,za bocu samo produze jos 5 godina vazenje.Ko zna ,mozda i promenis auto za 5 godina pa ti nece trebati reatest.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od Alex Čet 07 Sep 2017, 22:57

To sam i sam ukapirao to jest zvao sam danas mog plinadziju i rekao mi je"da ti papiri od tudjeg atesta meni nista ne znace treba mi papir od isparivaca" a onaj prodavac to nema.
Tako da cu da odem do plinadzije da mi pogleda pa ako bude trebalo kupicu nov Lovato isparivac.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom) - Page 2 Empty Re: Zamena rasprsivaca drugim modelom (brendom)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu