Zamena vrata

+10
YUgisa
VPetar
ZAC
jugota
slobokv88
MilosL
putopisac
Sima21
dimmu
ristivoje
14 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Zamena vrata Empty Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 15:49

Jedno baš blic pitanje..... Da li se vrata sa Jugašina mogu skinuti i zameniti ikako bez skidanja krila(blatobrana)??? Fala unapred!!
PS Našao sam povoljno vrata u super stanju i odgovarajućoj boji, pa da znam da li da ih uzmem, a da ne rasturam pola auta.....

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 25 Okt 2018, 16:13

Zar se ne drze sarke od vrata sa po dva masinska srafa za krilo sa jedne str,a sa druge,sarke su zasarafljene za vrata na isti nacin? Po meni bi na krilu trebalo biti zavarene da kazemo matice u koje se srafovi uviju,a tako i na vratima isto.
Mislim da su neku cak izbijacem izbijali klin izmedju dva dela sarke ako su srafovi zapekli,posebno ako se klin pojeo pa vrata imaju luft.
Ali ipak neko ozbiljniji bolje da se javne,da te ne odvucem u neki karambol a poznat sam po tome
Laughing
A vrata uzimaj ako su dobra,lako cemo se dogovoriti za montage/demontage...cu ponesem brusilicu za mene i Bromazepam ili Bensic sta vise preferiras...za tebe.
Laughing

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ristivoje Čet 25 Okt 2018, 16:27

Kljuc 13,pozeljno okasti i dobra volja Smile Kod kecmana i 128 moze nastati problem zbog toga sto se koristi + odvijac a srafovi malo zahrdjaju.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Čet 25 Okt 2018, 16:54

Ispravka mala na sultanov post...sarke se ne srafe za krilo vec za A stub....

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 17:19

Hvala svima, pokušao sam ključem lakšu varijantu, šrafove koje drže vrata za šarke, i za divno čudo svi se mogu odvrnuti na oboje vrata! Tako da ću druga vrata takođe samo navrnuti na postojeće šarke....kad ih uzmem...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od dimmu Čet 25 Okt 2018, 17:45

Probaj i onaj jezik na B stubu da li ide lako.
Moguce je da ces morati da stelujes nova vrata, a ako je on zapekao ili pravi problema da ne ostanes na javnom parkingu sa vratima koja se ne mogu zatvoriti/zakljucati.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3881
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 17:50

To mi je već razmrdano, a i imam CB koja dobro fata.. Very Happy
NEGO, da iskoristim ovu temu za još jedno info pitanje..... Da li neko zna koliko me kod normalnog limara može koštati krpljenje zadnjih koševa (nisu propali amorti)??
Ili mi se više isplati da kupim nove koševe i da mi samo otfikare stare i uvare nove?? Šta mislite??

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Čet 25 Okt 2018, 17:53

Ne znam koliko sta kosta, ali je sigurno bolje promeniti koseve novima pre nego ih krpiti...a sada sto se tice isplativosti to moras sam videti. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 17:56

Ipak hoću da ga sređujem malo po malo... Dok ne dođem do para za nekog perfektnog.... Ne vredi mi da kupujem ojebine za 300-400€,bolje da čuvam ovog dok mogu....

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 25 Okt 2018, 18:02

Pa novi kosevi su negde oko 25-30€ cini mi se,originali,tako da se najverovatnije vise isplati lepo sve zameniti. Vise kosta jb limar od novih koseva,zato casti sebe i uzivaj. To i mene ceka na prolece...
Kad vec radis vidi kakvi su oni prodori rupe na zadnjem veznom gde prolaze nosaci sine branika,pa ako treba i to zavrsi...
E da ZAC hvala za ispravku jedno mislim drugo pisem ali je pojenta tu,kljuc i demontage pa montage...prosto,ali trebaju klocne i jos jdan par ruku.
Inace,kako pluca?

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od jugota Čet 25 Okt 2018, 18:03

Ko ti kriv kad nisi 'teo odlicnog za 300 jura Njanjanjanja

Sad cu ja da ga kotrljam Naughty

Pitanje je da li neko hoce da se bakce sa ubacivanjem novih koseva,pitao jednog limara,kaze da je to za'ebancija i da nece da radi,a da okrpi,moze...  

Znaci,prvo nadji limara koji hoce i koji dobro radi,pa onda kupuj koseve.

Sultan

Sta kako?
Vis da cupa vrata cim su ga pustili Laughing


Poslednji izmenio jugota dana Čet 25 Okt 2018, 18:05, izmenjeno ukupno 1 puta
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Čet 25 Okt 2018, 18:04

E onda ti je moj savet menjaj komplet koseve, novim zastavinim, i ne vari punim varom, vec punkt aparatom...imavec limara i sa tim...jes skuplje ali daleko kvalitetnije i dugotrajniije...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 18:05

Jugota, ja se između ostaloga, uzdam i u tvoje preporuke.... Naughty Gde je onaj Robert Baron, i jel se taj još bavi time??
@Sultan Dobro su, koliko mi se čini, al slikanje će pokazati.... Kortikosteroidi nema da omanu....


Poslednji izmenio Jandro dana Čet 25 Okt 2018, 18:08, izmenjeno ukupno 1 puta

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 25 Okt 2018, 18:06

Uvek je bila bolja nevina rupa bez dna,makar i u finansijskom smislu nego neka matora ojebina koju je neko vec godinama rasturao pa nako razlavljenu poklonio nekome da se tripa sa njom ali zrachi...
Laughing!

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od jugota Čet 25 Okt 2018, 18:12

Pojma nemam bate,ja ga samo sa foruma znam... a sto ne vidis sa Lakijem? Koliko vidim,pedantan je a nije preskup.
Ima jedan lik u Sadovima,meni je menjao gredu za 50-60eur,samo je malo,kako da kazem,zaboravan Laughing

Gredu smo ojacali,zastitio je ponovo osnovnom,pa zastitom,a covek je presao plastobitom nakon montiranja,pa sam ja opet prelazio osnovnom i zastitom.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 18:15

Zanimljivo da meni koševi nisu popušili oko amortizera, već na onim produžecima prema ZVL, iznad nosača branika, koji su inače i dalje čvrsti i na mestu... U suštini, ne vidi se spolja, ne smeta za sada, možda mi i nije nužno odmah da to opravljam..... Al mene nervira što ZNAM da imam rupe tamo i što mi točkovi po kiši natapaju tepih koševa i gepeka!! Mad

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od jugota Čet 25 Okt 2018, 18:17

Aaaaaaa,zato ovi preprodavci vicu da auto nije vozen po kisi i snegu Laughing Laughing
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 25 Okt 2018, 19:18

Laughing Laughing Laughing
Meni je tu najtrulja deo od kosha,samo ne po velikim barama...
Inace koliko znam al mozda opet gresim,zar ne drzi bas taj deo sa srafovima nosac sine branika?
Mislim da je jako pametno da se to sredi...
Nesto sad razmisljam,ako kojim slucajem ne budes pronasao dobrog limara sa punkt aparatom,a ostatak koseva je ok nego samo ti delovi nastavci sto idu do ZVL-a,onda kupi samo te delove, eno ga Golash to proizvodi,zovu se -delovi zadnjih koseva par ti je 12-14 eura...kazem ti ja limar ce te zaklati a ne delovi...
https://www.autodelovi-zastava.com/jugo.html
Ne reklamiram vec zbog slike,motaj pa vidi,cene su tu negde valjda svuda koji din/eur gore dole
Ali evo kod Golasa je 720 din/kom
http://www.golas.rs/proizvodi/marka/52
Mozda je tonajpametnije ako je kazem ostatak kosa ok,samo nabavi i korube i to utegni i zasilikonishi da voda ne mere uci...
Jer ceo kos bude 3000-3200 din...a limar to nece raditi ispod recimoooooo 100-150 eur...??
Unsure scratch jer mora da testera

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 19:43

Ima kod Zage na Kupindu koševi za 1900 din... Very Happy Dakle, ne znam kako da objasnim, a sada nemerem slike ubacivati, nisu meni skurcala ta sama mesta gde se kači branik, drmao sam ga iz sve snage i ništa se ne pomera niti krcka, nego gornji deo tog "tunela", kako da objasnim, iznad tog đe se šrafi branik.... Ono gde je lim nekako talasast ili narebren blago.... Kad otvoriš gepek i zavrneš tepih koševa, rupe gledaju na gore, moš videti zadnju stranu guma kroz njih.....

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od dimmu Čet 25 Okt 2018, 20:09

https://zafc.forumsr.com/t2145-yugo-zamena-nosaa-zadnjeg-branika

Ako nemas nekog majstora u Novom Sadu mogu ti ja preporuciti jednog u okolini Sombora, ali ne da radis krpacine vec da radis onako kako treba..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3881
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 25 Okt 2018, 20:50

Kad malo bolje pogledam, i ti novi komadi sa rupama za nosač branika bi mi verovatno rešili problem.... pošto je baš na njima frka.... scratch

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Čet 25 Okt 2018, 21:48

Fino je odradjeno, ali za moj ukus i nije bas sjajno...ne svidja mi se sto nije ocistio staru zastitu bar 5 cm oko vara...drugo nije premazao antirostom vec odmah osnovnom bojom (Golasova boja je losa, farba i na mastan i zardjao lim..ja bi tu crnu skinuo)...i trece preko toga namazao plastobit...
Da je moj auto ja bih majstoru dao samo da izvari...a ja bih kod kuce sve lepo ocistio, zastitio i ofarbao... ali...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Pet 26 Okt 2018, 00:13

Moze to Jandro sam da ocisti i uredi,bitno je da covek zna da ne mora da menja ceo kos nego samo tu trulex tunelcinu i levu i desnu.
A ako je tu gore istrulio ,garant nije sjajan ni ostatak tog dela kosha. Meni je npr skroz prordjao u tolikoj meri,da se totalno odspojio od veznog lima,a moze citava macka ili veveritza lepo da udje u gepek,da nije tapacira kosheva koje sam dobio od brata Jugote,otprilike za malo pa bih mogao saku proturiti kroz tu rupu i uhvatiti gumu...a ni meni se ne drma branik,sve prividno cvrsto stoji...ja cu tu rupitzu da prvo prosirim time sto cu da isecem sve trulo do zdravog lima i sa parcetom pocinkovanog lima i popnitnama cu zatvoriti privremeno tu rupcagu do proleca...samo meni ne gine zamena oba kosha,ili krpljenje,jos cu videti sta je bolje...
Veci je problem,kad krene seckanje i ciscenje sta li ce se jos pojaviti za okrp,nadam se nista ali...budi spreman psihofizicki.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Uto 30 Okt 2018, 00:54

Kako se skida staklo gepeka sa sve kederima, a da se ne oštete grejači??

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od slobokv88 Uto 30 Okt 2018, 01:36

Ja sam skidao pomocu eksera. Sa unutrasnje strane krenes na gornjoj ivici od sredine prema krajevima stakla da podvlacis eksere ili parcice limova izmedju kedera i trecih vrata. Postavis 10tak komada duz gornje ivice i trebalo bi da mozes da ga izvadis sa spoljne strane polako jer ce keder krenuti da ispada iz falca. Ja sam kod mene tako skidao, mozda ce neko imati bolju ideju.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu