SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

+9
Miljan
Milos
Salenzze
ugi85
YUgisa
Mitke
Predrag B.
srdjan_gsp
Kum Ruzvelt
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od MarkoIrmes Ned 10 Jul 2016, 00:53

Ja sam imao dugu, i skinuo, stavio kratku, bolje ide u nizim obrtajima, do 120 km/h nikakvu razliku nisam primetio, osim sto ide bolje u nizim obrtajima Wink
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od Miljan Ned 10 Jul 2016, 01:26

To je klasicna prica onih koji ne zele da priznaju da su se zajebali i da im slabije ide auto Laughing pa promenio sam ih na desetine i nijedan nije isao bolje sa kratkom...

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od MarkoIrmes Ned 10 Jul 2016, 01:34

Ja kad se zajebem ja priznam, nemam problem sa time, i nemam razloga da lažem Very Happy Ali uz srednji lonac od starije 55ice, i zadnji lonac od In-a, i kratka dvocevka, meni auto ide kako je i išao, samo bolje povlači na niskim obrtajima.. i na novog juga bih tako isto stavio bez problema Very Happy

Što se mene tiče, ne mora mi niko verovati, ja znam kako je išao i kako sada ide, sada sam više zadovoljan nego pre, em je tiši, em lakše ide u manjim obrtajima, a retko vozim preko 3000 obrtaja.. Oni koji ganjaju se verovatno ne bi složili sa mnom, ali za moju penzionersku vožnju je ovo idealno Smile

Ima i tema o tome kako vidim.. https://zafc.forumsr.com/t944-velika-zabuna-oko-izduvne-grane-kratka-i-duza-dvocevka


Ako ima neke veze, znaš Miljanje koji mi je karb, pa možda zato ide bolje, za one koji ne znaju, radi se o karbu sa Pežoa 205, Solex 34 PBISA, sa 24mm difuzorom ako se ne varam Smile


MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od YUgisa Ned 10 Jul 2016, 07:55

To je samo u Subotici, tu niko ne konta razliku... Mereno je nekoliko puta u raznim kombinacijama (kubikaza, modifikacije, karb i EFI) na 402m od strane mene i drustva i ni jednom nismo primetili razliku ni pola duzine auta... Mozda ima neke razlike tamo 70+ks kad ima motor...

Ali zato stvari kao promene kubikaze, karba, brijanje glave itd smo izmerili bez problema. Samo brijanje glave kod mene za veci stepen kompresije je bila razlika od 2 duzine auta. Tako da sto se mene tice, dok neko ne uzme dve dvocevke jednakih precnika cevi i razlicite duzine i ne izmeri na dyno razliku na fabrickom motoru, za mene je to prodavanje magle. Samo trip onih koji zamene...


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od junior45 Ned 10 Jul 2016, 09:11

Auspuh ima najmanje veze tu oko svega..milos mi juce rece daa trkaci voze fabricku 4u1,sto navodno ima najmanji protok..drugar ima 1.4 sa vecim kanalima u usisnoj,32-34 duga dvocevka f45..i opet prva i druga idemo isto tek od trece pocne da bezi,a moj fabricki 1.3 sa malim kanalima u glavi..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od YUgisa Ned 10 Jul 2016, 09:16

Ja jos nisam video trkacki motor a da je koristio 4-1 fabricku granu Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od ZAC Ned 10 Jul 2016, 09:48

Ljudi, zato vam kazem da su tu promili u pitanju..i jako je tesko odrediti da li ide bolje ili losine sa duzom ili kracom granom... To sam se ja , kao klinja, davne 1989 godine lozio da na Trabantu poliram izduvne i usisne kanale..kao dobicu par KS...dzaba sav trud, nista nisam osetio..prem da je teoretski trebalo da bude bolje.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od jollyjumper Ned 10 Jul 2016, 13:12

Cime se vi bavite...Laughing
Zac, dzaba pises, vidis da kuliraju. Laughing

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od junior45 Ned 10 Jul 2016, 13:16

pa poliranje nista ni ne radi Very Happy nisam ni ja video,al tako sam cuo Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru - Page 2 Empty Re: SAM testiranje snaga sa jednogrlim, dvogrlim i duplim karburatorima na fabrickom 1.1 motoru

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu